Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795940 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

csabicsucsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Toyota Carina E 97'
Re: Carina
« Válasz #17505 Dátum: 2011.08.20 13:22:50 »
A görögországi nyaralásom során egy-két autós hirdetési aújságot átböngészve találtam néhány finomságot.
4AGE 20V motor több darab.
4E-FE turbo (japán piacos Starletből

A 20V motor befaragható egy Carinába?

Hátsó tárcsaféket lehet feltenni a Carinára?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #17506 Dátum: 2011.08.20 13:55:45 »
Jó lesz az 5W-40, ez nem vitás.
Szívesen máskor is!
Gyere sűrűbben, a régiek közül már csak mutatóban vagyunk páran.

Ha összejönne végre a carina tali, a "régieket" nagyon szívesen látnánk ott!

Részemről, ha nincsen meló, rendben is lenne, csak nehogy megszóljatok, hogy a SCII-vel megyek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17507 Dátum: 2011.08.20 15:35:34 »
Íme egy kis finomság, nekem tetszik:  :whistling:


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #17508 Dátum: 2011.08.20 18:27:25 »
Íme egy kis finomság, nekem tetszik:  :whistling:
Hát szerintem nem sok olajat ehet   ;)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17509 Dátum: 2011.08.20 20:19:31 »
Jelöljük meg a szept 3-át és a fóti parkolót.

De mindenkinek ide kelleme jelezni, hogy jó-e az időpont és jön-e. Jó lenne, ha minél többen lennénk. Jelezzenek azok is akik csak olvasni szokták a topikot!!!

És még egyszer mindenki mást is várunk, aki ennek a topiknak a filingjéhez igazodik.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Carina
« Válasz #17510 Dátum: 2011.08.20 20:25:23 »
nekem jó a fóti cora, már csak egy időponot kellene összehozni :)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17511 Dátum: 2011.08.20 20:27:29 »
nekem jó a fóti cora, már csak egy időponot kellene összehozni :)

Szeptember 3. Én délelőtt 10 előtt nem igen érek oda.
Prius 2 - a mosolygós autó.

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re: Carina
« Válasz #17512 Dátum: 2011.08.20 22:23:40 »
A görögországi nyaralásom során egy-két autós hirdetési aújságot átböngészve találtam néhány finomságot.
4AGE 20V motor több darab.
4E-FE turbo (japán piacos Starletből

A 20V motor befaragható egy Carinába?

Hátsó tárcsaféket lehet feltenni a Carinára?

 20V bemegy, a váltóharang stimmel, méretben pedig a 3S-GE is bement, ami nagyobb.
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17513 Dátum: 2011.08.21 11:19:11 »
Jelöljük meg a szept 3-át és a fóti parkolót.

De mindenkinek ide kelleme jelezni, hogy jó-e az időpont és jön-e. Jó lenne, ha minél többen lennénk. Jelezzenek azok is akik csak olvasni szokták a topikot!!!

És még egyszer mindenki mást is várunk, aki ennek a topiknak a filingjéhez igazodik.

Nekem még bizonytalan a közeljövő, de irni fogok hogy mi van!
Fót mondjuk nincs baráti közelségben, Pesti forgalmat szívesen kihagynám!  ::)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17514 Dátum: 2011.08.21 12:19:18 »
Pesti forgalmat szívesen kihagynám!  ::)

Szombaton az gyakorlatilag nulla! Simán átjöhetsz...
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Carina
« Válasz #17515 Dátum: 2011.08.21 22:34:00 »
A találkozó részemről rendben.
A következő is Toyota lesz.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Carina
« Válasz #17516 Dátum: 2011.08.22 10:05:04 »

Ennyi olajfogyasztásom most (felújítás előtt) 500 km-en van  :cry: A Tiéd nagyon jó! Hála Istennek, hogy nem tettél bele 10w40-et. Én megpróbálnám az 5w30-at Eneosból, ha 1 litert enne 10.000-en, simán azt használnám (persze akkor, ha nem pörgősen, hanem öregurasabban használod). Egyébként 40 fokos és 100 fokos viszkozitást tekintve egész közel van egymáshoz az adatlapok szerint az Eneos 5w30 és a Castrol Magnatec 5w40, én az utóbbit szeretném majd kipróbálni (sok agyalás után  :) ).

Nekem megette az 1L-t 1000km-en a felújítás előtt. Azóta nem panaszkodom az olajfogyasztást illetően. A fél liter 9000-en amúgy soknak mondható, mert eddig még ennyi sem volt a felújítás óta.
Sajnos a 30-as olaj nálam felejtős. Jellemzően autópályán használom az autót.
azért köszi

Kíváncsivá tettél, miket újítottál fel a motoron! Sokat segítenél, ha elmondanád! Nekem egyébként az is jelenség, hogy minden hengernél teljesen tiszták a gyertyák, kivéve a 3-as hengernél, ahol rendesen kokszos/olajos, és belenézve a dugó teteje is. Nálad volt ilyesmi?
Az olajról:
Igen, érthető, évente pár napot én is megyek pályán, ez is fontos szempont, hogy inkább 5w40, mert azért ott 4000 körüli (feletti... ::) ) fordulaton megy a gép hosszabb időket.
A Q8 mellett "kardoskodtam" eddig, de többünknek az a tapasztalata, hogy hajlamos a fogyásra. Most is Q8 formula Excel 5w40 van benne. Ennek a viszkozitása 40 fokon 86 (!) cSt, míg a Castrol Magnatec 5w40-nek 72 körüli ha jól emlékszem, üzemi hőmérsékleten meg nincs nagy eltérés. Eddig ezt találtam a legfolyósabbnak hidegen (meg ami nem is túl drága) 5w40-et. Egyébként ma a teszkóba' néztem vipkár 5w40 olaj 1500 pénz/liter, de ott a Castrol Magnatec 10w40 is 12000 fölött van a 4 liter  :eek: Kenőanyagfutárnál most akcióban 1 liter Castrol Magnatec 5w40 1690 pénz... :clap:

Szia!
Megpróbálom röviden összefoglalni. :)
Szóval jellemzően évi 20-30ezret megyek az autóval. 9 éve van nálam a járgány. Az elmúlt években úgy alakult, hogy messzebbre kell járnom, sokat pályázok. Korábban is csipegette az olajat, de mivel nem volt túl jelentős a fogyasztás nem akartam megbonttatni a motort. A fogyasztás nagyon jó volt, és nagyon jól is ment a kocsi. Viszont a sok pályázás miatt csak úgy locsoltam bele az olajat (nem a legrosszabb fajtát) és emiatt döntöttme egy kisebb felújítás mellett. Szelepszár-szimeringek, gyűrűk, tömítések. A főtengelycsapágyak is cserélve lettek. Minden alkatrész gyári volt. Kva sokba került, de 50ezer km alatt kb 1 litert evett meg a fullszint olajból. Most egy kicsit több lett, de ez is fél L 9000-en.
Viszont vmiért benzinből többet eszik a felújítás óta. A gyújtást szinte teljesen kicseréltem (gyárira), a szerelő szerint az injektorok is jók... vhogy a lambda szondát kellene megnézetnem, más már nem nagyon jöhet szóba. Csak még azt nem tudom kihez vigyem...
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17517 Dátum: 2011.08.22 11:04:48 »
Nemrég tudtam meg facebook-ról, hogy szept 3-án japan autó találkozó is lesz Kiskunlacházán :)

http://www.japcar.hu/
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #17518 Dátum: 2011.08.22 12:39:51 »
Szia!
Megpróbálom röviden összefoglalni. :)
Szóval jellemzően évi 20-30ezret megyek az autóval. 9 éve van nálam a járgány. Az elmúlt években úgy alakult, hogy messzebbre kell járnom, sokat pályázok. Korábban is csipegette az olajat, de mivel nem volt túl jelentős a fogyasztás nem akartam megbonttatni a motort. A fogyasztás nagyon jó volt, és nagyon jól is ment a kocsi. Viszont a sok pályázás miatt csak úgy locsoltam bele az olajat (nem a legrosszabb fajtát) és emiatt döntöttme egy kisebb felújítás mellett. Szelepszár-szimeringek, gyűrűk, tömítések. A főtengelycsapágyak is cserélve lettek. Minden alkatrész gyári volt. Kva sokba került, de 50ezer km alatt kb 1 litert evett meg a fullszint olajból. Most egy kicsit több lett, de ez is fél L 9000-en.
Viszont vmiért benzinből többet eszik a felújítás óta. A gyújtást szinte teljesen kicseréltem (gyárira), a szerelő szerint az injektorok is jók... vhogy a lambda szondát kellene megnézetnem, más már nem nagyon jöhet szóba. Csak még azt nem tudom kihez vigyem...
Köszönöm a leírást, és a segítséget! Nagyon jó ez az olajfogyasztás! Nem lenne rossz, ha itt tartanék már vele  :yes: Mondjuk webboltokban néztem, de még nem találtam gyűrűszettet, hogy az mennyi lenne, ha kellene, mert gondolom 4-ből 1-et nem egészséges...Milyen gyújtásod van? Mert ha Denso, akkor a fogyasztás miatt érdemes lenne megnézni, mekkora az alap-előgyújtásod? Nekem 8 fok volt 10 helyett, és beállítás után (otthon is könnyen elvégezhető) sikerült csinálni 5,23-as átlagfogyasztást is vele hála Istennek még ezzel a kopott motorral is.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Carina
« Válasz #17519 Dátum: 2011.08.22 13:11:07 »
Köszönöm a leírást, és a segítséget! Nagyon jó ez az olajfogyasztás! Nem lenne rossz, ha itt tartanék már vele  :yes: Mondjuk webboltokban néztem, de még nem találtam gyűrűszettet, hogy az mennyi lenne, ha kellene, mert gondolom 4-ből 1-et nem egészséges...Milyen gyújtásod van? Mert ha Denso, akkor a fogyasztás miatt érdemes lenne megnézni, mekkora az alap-előgyújtásod? Nekem 8 fok volt 10 helyett, és beállítás után (otthon is könnyen elvégezhető) sikerült csinálni 5,23-as átlagfogyasztást is vele hála Istennek még ezzel a kopott motorral is.

Ha lelkiekben felkészíted magad, akkor mindenképpen mind a 4 dugattyún kell cserélni az összes gyűrűt. Azt hiszem csak szettben lehet venni. Kb 40 rugó volt 2 éve, márkaszervízben. + gyári szimmeringek kb 16ezerért. Bár abból is van utángyártott, árban 1-2 ezer a különbség; sztem annyiért nem érdemes kockáztani.

Denso gyújtásom van. A gyűrűzés után márkaszervízben beállítattam -jó drágáért-, akkor azt mondták, hogy eléggé el lett téve. Sajnos azóta járt másnál is az autó, és el lett kicsit tekerve, de lekopott a jelölés. :( Kívncsi lennék, hogy hogyan lehet otthoni módszerekkel pontosan a gyújtást beállítani. Ha esetleg leírnád, azt megköszönném.
Ami biztos, hogy többet eszik az autó és nem is olyan dinamikus, mint korábban.

kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI