Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6772819 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15165 Dátum: 2010.10.21 19:34:16 »
...sőtt ha valaki kiváncsi az installációmra, akkor az az autohifi topicba jóalaposan visszalapozva megcsekkolhatja ajtó hangszigeteléssel együtt.

Taby, hanyadik oldalon található? Kerestem, de nem leltem eme remek tettedet!  :1eye:

Üdv,
F
Pár kép
Hamarosan bekerül még egy erősítő meg egy Stinger SX17 kábel akkor majd csinálok pár fotót pluszba hogy hol van az erősítő stb elhelyezve. illetve azóta már a kiemelő keret le van bőrözve plusz az A oszloptakaró is át lett építve... majd azokat is körbefotózom. Csak attól félek hogy nem fog elférni a hangszórókábel és eddigi 4 RCA mellett a Stinger kábel, de majd kiderül. 1-2 hét és indul a barkács 2.0

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #15166 Dátum: 2010.10.25 11:54:58 »
Sziasztok!

2 kép a düftines A-oszlopról, illetve egy a hőtükrös játékról.  ;)

http://yfrog.com/g0dsc04239j
http://yfrog.com/n2dsc04243ij
http://yfrog.com/eudsc04258gj

Remélem müxenek!  :tt2:

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #15167 Dátum: 2010.10.25 11:57:25 »
Idézet
Pár kép
Hamarosan bekerül még egy erősítő meg egy Stinger SX17 kábel akkor majd csinálok pár fotót pluszba hogy hol van az erősítő stb elhelyezve. illetve azóta már a kiemelő keret le van bőrözve plusz az A oszloptakaró is át lett építve... majd azokat is körbefotózom. Csak attól félek hogy nem fog elférni a hangszórókábel és eddigi 4 RCA mellett a Stinger kábel, de majd kiderül. 1-2 hét és indul a barkács 2.0

Minden hangszórót erősítő hajt? Gondolom lesz mélynyomó is és ahhoz kell a plusz erősítő?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #15168 Dátum: 2010.10.25 13:23:53 »
Minden hangszórót erősítő hajt? Gondolom lesz mélynyomó is és ahhoz kell a plusz erősítő?
Mókás lenne 5 monoblock (2x mélyközép, 2x magas, 1x mélyláda) a gépben, bár ez határozottan aktív hajtásra utal!   [rohog]

Persze NO OFFENSE, csak végiggondoltam a full aktív hajtást... ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.25 13:51:15 írta fulmonn »
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #15169 Dátum: 2010.10.25 14:30:06 »
Minden hangszórót erősítő hajt? Gondolom lesz mélynyomó is és ahhoz kell a plusz erősítő?
Mókás lenne 5 monoblock (2x mélyközép, 2x magas, 1x mélyláda) a gépben, bár ez határozottan aktív hajtásra utal!   [rohog]

Persze NO OFFENSE, csak végiggondoltam a full aktív hajtást... ;)

Nálad mit hajt a 2 erősítő?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15170 Dátum: 2010.10.25 14:54:01 »
Idézet
Pár kép
Hamarosan bekerül még egy erősítő meg egy Stinger SX17 kábel akkor majd csinálok pár fotót pluszba hogy hol van az erősítő stb elhelyezve. illetve azóta már a kiemelő keret le van bőrözve plusz az A oszloptakaró is át lett építve... majd azokat is körbefotózom. Csak attól félek hogy nem fog elférni a hangszórókábel és eddigi 4 RCA mellett a Stinger kábel, de majd kiderül. 1-2 hét és indul a barkács 2.0

Minden hangszórót erősítő hajt? Gondolom lesz mélynyomó is és ahhoz kell a plusz erősítő?
Most is csak eddig egy keresztváltó vágta a mélyközepekről le a magasat a magasakról pedig a mélyebb hangokat. De a fej DSP.s és képes a vágást kezelni, illetve akkor már mindennek tudnám szabályozni a hangerejét csatornánként a fejről illetve az erősítőkről is.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #15171 Dátum: 2010.10.25 15:46:31 »
Amit én akarok megvalósítani az egy komponens szett előre 4 csatornás erősítőről meghajtva. A másik 2 csatorna pedig egy mélyládát hajtana meg. Kalaptartóban lévő hangszórók akkor már lehet nem is lesznek használva, ha meglesz a mélyláda.
Ridósmagnó egy Pio lesz, de úgy hallottam hangszórókből elég gyengén adják elő, így az még kérdéses melyik márka mellett voksolok.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #15172 Dátum: 2010.10.25 15:48:56 »
Nálad mit hajt a 2 erősítő?

Nálam egy erősítő van egyelőre anyagi okokból, ami a láda membránját lökdösi, az első szett fejről megy még sajna...  :D

Terv szerint kap az első szett egy 2 csatis erősítőt, meg a láda egy monoblockot. tapsikolnék örömömben, ha lenne pénz olyan fejre, ami vágási frekit tud állítani, de én megelékszem a komponens szett passzív váltójával, bár az igazi tényleg az lenne, ha meg tudnám hajtani az első szett mélyközepét és magasát külön.   :devil:

Ehhez persze 3 pár RCA kimenet kellene, és 2 db 2 csatornás (vagy 1 db 4 csatis) + 1 monoblock erősítő. Persze amit erre költenék, azt inkább zajcsillapításra verem el, úgysem SQ versenyre készülök.  ;)

Épp elég kitartást igényel, hogy elmagyarázzam az ismerőseimnek hogy nem, nem kell a kalaptartóba ovál, és a hátsó ajtókat sem akarom telerakni koaxokkal...   :lol:
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15173 Dátum: 2010.10.25 15:51:39 »
Amit én akarok megvalósítani az egy komponens szett előre 4 csatornás erősítőről meghajtva. A másik 2 csatorna pedig egy mélyládát hajtana meg. Kalaptartóban lévő hangszórók akkor már lehet nem is lesznek használva, ha meglesz a mélyláda.
Ridósmagnó egy Pio lesz, de úgy hallottam hangszórókből elég gyengén adják elő, így az még kérdéses melyik márka mellett voksolok.
Javaslom az U-dimensiont. Nehéz vele mellé nyulni, az element még fejről is jól hajtható.
Tavasszal valószínüleg az element mélyközepeket lecserélem Jr mélyközepekre, a kijövő mélyközepeket meg megpróbálom párom Yarisába beleerőszakolni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.25 15:55:20 írta taby »

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #15174 Dátum: 2010.10.26 09:21:04 »
Javaslom az U-dimensiont. Nehéz vele mellé nyulni, az element még fejről is jól hajtható.
Tavasszal valószínüleg az element mélyközepeket lecserélem Jr mélyközepekre, a kijövő mélyközepeket meg megpróbálom párom Yarisába beleerőszakolni.

Az u-dimensionról én is jókat olvastam, de hallani még nem sikerült élőben sajna.

Egy értelmes 16,5-ös első szett kb 25-30k-nál kezdődik, ez alatt nem nagyon nézelődnék, ehhez persze jön még az ajtópanel, kiemelőkeret, zajcsillapítás, mintegy kötelező móka - persze ez az egyik legszebb rész, ennél csak az a jobb, mikor először megszólal! ;)

A Cartárs 4 csatornás erősítő ötlete nem rossz, csak itt közös tápról veszi a kakaót az első szett és a mélyláda - ezért ajánlott inkább a 2 erősítős hajtás - ehhez persze tápelosztó, +2 biztosíték, elosztó (disztribúciós) blokk társul grátiszba.  :)

Továbbá ha fejről akarja küldeni az első szettet, akkor érdemes minél magasabb érzékenységű szettet keresni, a legtöbb komponens szett érzékenysége (leegyszerűsítve a hatásfoka) 90db/1W/1m felett szokott lenni.  :otlet:

Mókás azt is összehangolni, hogy ne legyen külön a magas és a mélyközép, mármint hangzásban. Először az A-oszlop közepére tettük, és szép lassan vándoroltattuk lefelé a háromszög felé, mert nagyon széthúzott.

Taby, erősítő és tweeter elhelyezés nálad hogy van megoldva?

Üdv,
F

Update: a mélyközepeknél a kiemelőt nem csiszoltátok/marattátok be hogy legyen egy kis dőlésszöge? Nekem jelenleg a bokámon rugdossa a nadrágot és éppenséggel nem ott hordom a füleimet... :D

Update 2: hangváltót hova raktad?
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.26 09:43:02 írta fulmonn »
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15175 Dátum: 2010.10.26 13:06:20 »
Javaslom az U-dimensiont. Nehéz vele mellé nyulni, az element még fejről is jól hajtható.
Tavasszal valószínüleg az element mélyközepeket lecserélem Jr mélyközepekre, a kijövő mélyközepeket meg megpróbálom párom Yarisába beleerőszakolni.

Az u-dimensionról én is jókat olvastam, de hallani még nem sikerült élőben sajna.

Egy értelmes 16,5-ös első szett kb 25-30k-nál kezdődik, ez alatt nem nagyon nézelődnék, ehhez persze jön még az ajtópanel, kiemelőkeret, zajcsillapítás, mintegy kötelező móka - persze ez az egyik legszebb rész, ennél csak az a jobb, mikor először megszólal! ;)

A Cartárs 4 csatornás erősítő ötlete nem rossz, csak itt közös tápról veszi a kakaót az első szett és a mélyláda - ezért ajánlott inkább a 2 erősítős hajtás - ehhez persze tápelosztó, +2 biztosíték, elosztó (disztribúciós) blokk társul grátiszba.  :)

Továbbá ha fejről akarja küldeni az első szettet, akkor érdemes minél magasabb érzékenységű szettet keresni, a legtöbb komponens szett érzékenysége (leegyszerűsítve a hatásfoka) 90db/1W/1m felett szokott lenni.  :otlet:

Mókás azt is összehangolni, hogy ne legyen külön a magas és a mélyközép, mármint hangzásban. Először az A-oszlop közepére tettük, és szép lassan vándoroltattuk lefelé a háromszög felé, mert nagyon széthúzott.

Taby, erősítő és tweeter elhelyezés nálad hogy van megoldva?

Üdv,
F

Update: a mélyközepeknél a kiemelőt nem csiszoltátok/marattátok be hogy legyen egy kis dőlésszöge? Nekem jelenleg a bokámon rugdossa a nadrágot és éppenséggel nem ott hordom a füleimet... :D

Update 2: hangváltót hova raktad?
BI40 Neotech KS1440 kábellel lett bekábelezve az autó, nagy előnye hogy bi kábel ezért egy igen szép vastag kábelben 4 ér fut így a ma még árválkodó erősítőre van téve a 2 hangváltó.
Erősítő a mélyláda  és a hátsó ülés közötti résben foglal helyet. Az erősítő most még első csatornáin a komponensszettet hajtja a hátsó csatornák hídban a Rockford fosgate 30 centis reflex ládát hajtják meglepően kontrollált egyébként ez a láda.
Tápkábel ja ez sajna osztva lesz de a 25mm2es tápkábel szerintem kiszolgál max 400W

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #15176 Dátum: 2010.10.26 16:18:24 »
Meg tudnátok mondani a pontos felni adatokat 15 colos gumihoz (195/60 R15) ? Találnom kell felnit a téli gumikhoz. 
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Kacsa35

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Carina
« Válasz #15177 Dátum: 2010.10.27 02:46:10 »
Meg tudnátok mondani a pontos felni adatokat 15 colos gumihoz (195/60 R15) ? Találnom kell felnit a téli gumikhoz. 

Itt vannak adatok a leírásban:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/gumi/teli_gumi_13_15/195_60_r_15_michelin_alpin_teli_szerelt_kerek_1par_184598559.html

1995 Carina-E 2.0 D Sedan :-)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15178 Dátum: 2010.10.27 20:50:06 »

NeGa26

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Carina 1.6 vs 2.0
« Válasz #15179 Dátum: 2010.11.02 09:50:45 »
Sziasztok. Lehet nem idevaló kérdés, de arra szerenék választ, hogy:
tervezem egy carina E beszerzését és nem tudom eldönteni, hogy 1.6-os vagy 2.0-s benzines lenne-e a jobb választás. Egy ekkora autóhoz elég erős az 1.6-os motor? Nem vagyok egy száguldozós típus, de néha nem árt a plussz erőtartalék és elég nagy az autó. Van egy 89-es corollánk (1.8 d CE90) ill. egy 96-os coltunk (1.6 16v 115 LE) az utóbbihoz hasonlítom a benzineseket. Na az egy vadállat (ha kell), de kb 200 kilóval könnyebb is meg fele akkora. Így nem tudom, hogy az 1.6-os motor mire elég ha mondjuk 4 személy van a carinában és esetleg még a csomagtartó is tele van? Bocs ha hosszú volt. Remélem érthető a kérdés. Ja és még annyit hogy van-e olyan megbízható mint a corolla? Csak mert a miénkben van 375e km és még nem romlott el rajta semmi!!!! Kifogástalan! Előre is köszi a válaszokat.
Corolla liftback '89 1.8D XL