Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6781982 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14985 Dátum: 2010.09.06 17:47:23 »
...  Sajnos a (szembol nezve) jobb oldali hutoventillator is megserult. Gyakorlatilag nem forog es kezzel ha megforgatom a lapatokat, erosen szorul, valamint erezni, hogy a tengelyerol lefordult (avagy a tengellyel egyutt gorbult).
Szinte mar kozhely ilyen es hasonlo esetekben es nyilvan nem nagyon erdekel senkit, de a leheto legrosszabbkor jott a baleset (2 gyerek beiskolaztatasa, asszony egy eve nem talal munkat, stb ...), igy szeretnem a leheto legfajdalommentesebben megoldani/(tovabb-)hasznalni a gepjarmuvet. Szerintetek - igy, a kepek alapjan amit lattok - mik a teendok? Mindenkeppen cserelni kell, nincs mese? Vagy eleg lenne "csak" a ventit kicserelni? Egyaltalan, a ventit is mindenaron (termeszetesen csak rovidtavra gondolom) cserelni kell v. 1-2 honapig megoldhato, hogy lemenjek vele 4-500 km-t azzal az egy ventivel, ami megmaradt (bal oldalon)? ....
nem sokkal azutan hogy megvettem a carinat, eszrevettem hogy egy bizti ki van olvadva. eleinte nem foglalkoztam vele mert latszatra minden mukodott jol. aztan csak kezdett foglalkoztatni a kerdes, mikor kiderult hogy az egyik venti biztositeka.  meg ekkor sem igazan erdekelt, mert ugy lattam hogy az osszes venti megy. kesobb gondoltam egyet es kivancsisagbol jaro motor mellett rovidre zartam a kiolvadt biztositek erintkezoit, mire meglepetesemre  beindult a motorterben a nagy jobboldali venti. tettem bele biztositekot, azota megy, de igazabol a vizhofok mutatojanak "viselkedesen" semmifele kulonbseget nem tapasztaltam, kiveve hogy zajosabb a motorter ha beindul. a mutato ugyanugy csak a skala feleig maszik fel, ahogy elotte is. mire ez megtortent mar legalabb 2000km-t mentem a kocsival, ezert azt gondolom ha az en autom elment gond nelkul, akkor elmegy a tied is.
remelem olcson meguszod a javittatast.
Lehettem volna halasz ...

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Carina
« Válasz #14986 Dátum: 2010.09.06 18:43:01 »
Ahogy nézem ott klímahűtő is van... Mindkettő csere, a ventillátornál pedig meg kell nézni pontosan mi esett szét, de abból nem hiszem hogy van utángyártott, valami bontót kellene nézni!

Hm, ertem ... tehat esely nincs arra, hogy igy eljarjak vele azt mondod, mert olyan szinten serult, hogy ez mar nem hutene elegge? :(
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Carina
« Válasz #14987 Dátum: 2010.09.06 18:45:17 »
...  Sajnos a (szembol nezve) jobb oldali hutoventillator is megserult. Gyakorlatilag nem forog es kezzel ha megforgatom a lapatokat, erosen szorul, valamint erezni, hogy a tengelyerol lefordult (avagy a tengellyel egyutt gorbult).
Szinte mar kozhely ilyen es hasonlo esetekben es nyilvan nem nagyon erdekel senkit, de a leheto legrosszabbkor jott a baleset (2 gyerek beiskolaztatasa, asszony egy eve nem talal munkat, stb ...), igy szeretnem a leheto legfajdalommentesebben megoldani/(tovabb-)hasznalni a gepjarmuvet. Szerintetek - igy, a kepek alapjan amit lattok - mik a teendok? Mindenkeppen cserelni kell, nincs mese? Vagy eleg lenne "csak" a ventit kicserelni? Egyaltalan, a ventit is mindenaron (termeszetesen csak rovidtavra gondolom) cserelni kell v. 1-2 honapig megoldhato, hogy lemenjek vele 4-500 km-t azzal az egy ventivel, ami megmaradt (bal oldalon)? ....
nem sokkal azutan hogy megvettem a carinat, eszrevettem hogy egy bizti ki van olvadva. eleinte nem foglalkoztam vele mert latszatra minden mukodott jol. aztan csak kezdett foglalkoztatni a kerdes, mikor kiderult hogy az egyik venti biztositeka.  meg ekkor sem igazan erdekelt, mert ugy lattam hogy az osszes venti megy. kesobb gondoltam egyet es kivancsisagbol jaro motor mellett rovidre zartam a kiolvadt biztositek erintkezoit, mire meglepetesemre  beindult a motorterben a nagy jobboldali venti. tettem bele biztositekot, azota megy, de igazabol a vizhofok mutatojanak "viselkedesen" semmifele kulonbseget nem tapasztaltam, kiveve hogy zajosabb a motorter ha beindul. a mutato ugyanugy csak a skala feleig maszik fel, ahogy elotte is. mire ez megtortent mar legalabb 2000km-t mentem a kocsival, ezert azt gondolom ha az en autom elment gond nelkul, akkor elmegy a tied is.
remelem olcson meguszod a javittatast.

Tudom, hogy ez igy nem normalis es "be kell inditani" a jobb oldali ventit is. Nyilvan ezen leszek; keresek bontott alkatreszt. Remelem talalok is ...

Arra azert kivancsi lennek, hogy szerintetek ez mibe fajhat (csak a hutokre es a ventire gondolok. A tobbi, esztetikai dolog talan varhat egy picit/attol meg elgurulok vele, ha kell).

Koszonom!
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #14988 Dátum: 2010.09.06 19:37:36 »
Ha nem folyik a víz akkor nem azt mondom hogy esélytelen eljárni vele, de a ventillátor ha el akar indulni ott lehet szétrepül valami, és nagyobb kárt csinál. Új ventillátort pedig erre a görbe hűtőre feltenni... Hááát...
Xanyi

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Carina
« Válasz #14989 Dátum: 2010.09.06 19:40:18 »
Ha nem folyik a víz akkor nem azt mondom hogy esélytelen eljárni vele, de a ventillátor ha el akar indulni ott lehet szétrepül valami, és nagyobb kárt csinál. Új ventillátort pedig erre a görbe hűtőre feltenni... Hááát...

Ertem, tehat a leg es legfontosabb tenyezo, hogy gyakorlatilag nem folyik a huto - en is erre tippeltem. Mellesleg, valoban nem olyan gorbe az, mint amennyire talan annak latszik. A hatso huto pl. szinte erintetlen, csak az elso gorbult be es ahogy kiakadt a foglalatabol (kezzel visszaemeltem azonnal), nyomhatta meg a ventit (gondolom en).

Udv,
axl
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #14990 Dátum: 2010.09.07 08:39:06 »
Hogyan tudom kideríteni, hogy pontosan melyik gyertya jó a 94-es 4A-FE motoros Carinámba? BKR6EYA-11 elvileg ez lenne a jó, de mondtátok, hogy nem mindegy, hogy szegénykeverékes vagy sem, no ezt hogyan tudom meg?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14991 Dátum: 2010.09.07 08:40:04 »
Palaczk cartárs klub főoldali fotói között megtalálható mindkettőről a kép.
         

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #14992 Dátum: 2010.09.07 08:41:49 »
Palaczk cartárs klub főoldali fotói között megtalálható mindkettőről a kép.

Köszi, délután megyek hasonlítani.

Szegénykeverékes az enyém, azt hittem kisebb a különbség, de egyértelműen szegénykeverékes lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.07 08:44:31 írta diegho »

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #14993 Dátum: 2010.09.07 10:08:47 »
Láttatok már hasonlót, honnan lehetne ilyet szerezni? Vagy csak krómgyűrűt... Elég sok off-os típushoz van, Toy-hoz persze nem találtam.  :hmmmm:

A legegyszerűbb azt hiszem legyártatni lenne...  :otlet:


94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #14994 Dátum: 2010.09.07 20:12:31 »


így néz ki a motorom, akkor ez mégse szegénykeverékes ugye? BKR6EYA kell bele, ha jól sejtem.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.07 20:15:07 írta diegho »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14995 Dátum: 2010.09.07 20:18:51 »
Nem szegénykeverékes


Szegénykeverékes
         

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #14996 Dátum: 2010.09.07 20:24:00 »
No akkor nem a drága, hanem az olcsóbb gyertya kell bele. NGK BKR6EYA 1190/db. Elvileg ez kell bele.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Carina
« Válasz #14997 Dátum: 2010.09.07 21:28:54 »
Ha nem folyik a víz akkor nem azt mondom hogy esélytelen eljárni vele, de a ventillátor ha el akar indulni ott lehet szétrepül valami, és nagyobb kárt csinál. Új ventillátort pedig erre a görbe hűtőre feltenni... Hááát...

Meg kell tekerni pont olyan ívűre!  :tt2:
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

balu28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Carina
« Válasz #14998 Dátum: 2010.09.07 21:58:07 »
A 116LE-ös verzióból is van szegénykeverékes, vagy a 106LE-ös verzió a szegénykeverékes, van ennek semmi köze sincs hozzá? ::)
Toyota Carina E 1.6 XLI

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #14999 Dátum: 2010.09.09 16:43:18 »
A 116LE-ös verzióból is van szegénykeverékes, vagy a 106LE-ös verzió a szegénykeverékes, van ennek semmi köze sincs hozzá? ::)

Úgy tudom ráncfelvarrás előtt az 1,6-os szegénykeverékes volt 106 LE, a sima 116 LE (115, ahogy kerekíted), ráncfelvarrás után a szegénykeverékes lett 96 LE környéke, a sima 106 LE.

Persze nyugodtan javítsatok ki ha nem!  :innocent:
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú