Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6786931 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14895 Dátum: 2010.08.09 21:05:09 »
Nézd meg Zénóka fogyasztását, aki az 1.0 Yarisát nem sűrűn pörgeti 2 ezer fölé. Több mint 500 ezer km...  :whistling:
A lendületből menésben van igazság, használd a gurulást és a motorféket! ;)
         

Xmodule

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
  • Toyota Carina II GLI 2.0
Re: Carina
« Válasz #14896 Dátum: 2010.08.09 21:29:29 »
Közben én is nézelödtem, és ezt talaltam -> http://tudatosvasarlo.hu/cikk/takarekos-vezetes-dinamikus-haladassal Ez inkabb az en stilusomat igazolja, szoval hogy nem pörgetni a motort, es minel elöbb felvaltani. Itt még a 4. fokozat kihagyasat is emliti, ezt majd kiprobalom. Kerdes lenne még hogy lejtön, vagy következö megallasnal motorfek, vagy válto uresbe es gurulas. Itt most nyari idöszakra értem, mert télen persze, hogy motorfék:) Gumiba mennyit szoktatok fujni? Nekem 2.1 et ir a könyv de en 2.5 re fujom es meg igy is kicsit laposnak tunik föleg elöl.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14897 Dátum: 2010.08.09 21:39:42 »
Gummába nyugodtan mehet a 2.5, jobb lesz a fogyid. Figyelj még a következőkre:

- ne járasd melegítési céllal a kocsit (télen is max 30 mp)
- ha lámpánál vársz és az olaj is üzemi hőmérsékletű akkor állítsd le a kocsit
- lámpához sebességben gurulj oda, lejtőn használd a motorféket
- figyelj az abroncsnyomásra (legyen magasabb mint a gyári)
- tartsd be az olaj és szűrőcsere intervallumokat, figyelj a karbantartásra- a gyártó által engedélyezett legvékonyabb olajat használd
- vásárolj "eco" abroncsot a gyári váltóméretek közül a legkisebbet
- ne hajtsd gyorsan
- se túl alacsony se túl magas fordulaton ne járasd a motort mert mindkettő növeli a fogyasztást
- dobálj ki minden felesleges cuccot a kocsidból
- ha rövid távokon mászkálsz akkor ne tankold tele (+40-50 kg üzemanyagot ne cipelj magaddal)
- ha nem muszáj városban, ne használj klímát
- rövid távokra 1-2 km menj gyalog, rollerrel, biciklivel, babakocsival, stb mert az egészséges is nem csak környezetbarát és üzemanyagtakarékos
         

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Carina
« Válasz #14898 Dátum: 2010.08.09 21:58:04 »
Amugy egy 91 -es 2.0 CarinaII öm van. Akinek esetleg ilyen kocsija van mennyit fogyaszt? :)
90 es 2,0 carina II GLI vegyesben, 2-3 személyel, 2,6  guminyomással 8-8,2 l
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14899 Dátum: 2010.08.09 22:48:04 »
Gummába nyugodtan mehet a 2.5, jobb lesz a fogyid. Figyelj még a következőkre:

- ne járasd melegítési céllal a kocsit (télen is max 30 mp)
- ha lámpánál vársz és az olaj is üzemi hőmérsékletű akkor állítsd le a kocsit
- lámpához sebességben gurulj oda, lejtőn használd a motorféket
- figyelj az abroncsnyomásra (legyen magasabb mint a gyári)
- tartsd be az olaj és szűrőcsere intervallumokat, figyelj a karbantartásra- a gyártó által engedélyezett legvékonyabb olajat használd
- vásárolj "eco" abroncsot a gyári váltóméretek közül a legkisebbet
- ne hajtsd gyorsan
- se túl alacsony se túl magas fordulaton ne járasd a motort mert mindkettő növeli a fogyasztást
- dobálj ki minden felesleges cuccot a kocsidból
- ha rövid távokon mászkálsz akkor ne tankold tele (+40-50 kg üzemanyagot ne cipelj magaddal)
- ha nem muszáj városban, ne használj klímát
- rövid távokra 1-2 km menj gyalog, rollerrel, biciklivel, babakocsival, stb mert az egészséges is nem csak környezetbarát és üzemanyagtakarékos
kicsit mindig jaratom a motort indulas elott a szintetikus olaj ellenere.  kell az az uzemi homerseklet. 8]
Lehettem volna halasz ...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14900 Dátum: 2010.08.09 22:55:30 »
Többet eszik úgy a kocsi mint ha óvatosan elindulsz vele. És legalább 15 percig kéne járatni alapjáraton, hogy üzemi legyen a hőfok. ;)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Carina
« Válasz #14901 Dátum: 2010.08.09 23:13:05 »
Üzemi hőmérsékletet gyorsabban és takarékosabban eléred, ha elindulsz és úgy melegszik be a motor. Persze finoman, kis gázzal. Bár írtad, hogy költeni nincs túl sok felesleges pénzed, de egy villanyos hűtővíz előmelegítő ilyen szempontból okos döntés lenne (persze, ha van hová bedugni...)

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14902 Dátum: 2010.08.10 06:39:52 »
anno en ugy tanultam hogy indulas elott a motornak jarnia kell egy kicsit, az elso szikra meg ne mozgassa az autot. az uzemihomersekletet en sem varom ki mert az 4-5 perc, annyira en sem vagyok mazohista.  8]
Lehettem volna halasz ...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14903 Dátum: 2010.08.10 08:32:31 »
30 másodperc, max 1 perc nagyon bőven elég.
4-5 perc alatt legfeljebb a vízhőfok-mutató mozdul meg valamelyest, de nem üzemi szintig, de ott az olaj még mindig teljesen hideg (ami ugye a motornak fontos).
         

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #14904 Dátum: 2010.08.10 10:42:51 »
Sziasztok!

Cirka 2 hónapja fogadtam örökbe a hölgyet  :wub: (94, JT153ATK, 1,6 benzin, 16V, lépcsőshátú, 200.000km felett futott), azóta olvasom a fórumot, lassan a 2/3-ánál tartok (650. oldalon talán?).  :clap:

A sok pozitívum mellé persze ilyen idősen már van hiba is gazdagon. Hibalista jöhet ide, vagy más topikot szórjak tele vele?  :hmmmm:

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14905 Dátum: 2010.08.10 14:11:47 »
Sztem jöhet a típushibák, kellemetlenségek Carina topicba.  :szemez:
         

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14906 Dátum: 2010.08.10 17:34:48 »
30 másodperc, max 1 perc nagyon bőven elég.
4-5 perc alatt legfeljebb a vízhőfok-mutató mozdul meg valamelyest, de nem üzemi szintig, de ott az olaj még mindig teljesen hideg (ami ugye a motornak fontos).
kozel 1 percig szoktam jaratni ami persze messze nem uzemihomerseklet, de legalabb osszekeni magat belulrol olajjal.
azert 1 perc jaras utan nem mernem bele dugni az ujjam abba a "hideg" olajba.  8]
Lehettem volna halasz ...

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #14907 Dátum: 2010.08.10 19:17:04 »
Sziasztok!

A szervo olaj szint leesett és eléggé zúg a az egész rendszer(habos volt amikor megnéztem)...ez ma történt és nem akartam csak úgy egy ismeretlen fajtát venni...
Érdeklődnék hogy milyet ajánlanátok...? Ill. ilyenkor csere van, vagy feltöltés?

Segítségeteket előre is köszönöm...
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #14908 Dátum: 2010.08.11 08:15:02 »
Szervóolaj csere érdekelne engem is olaj ajánlóval együtt!  :innocent:
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #14909 Dátum: 2010.08.12 22:39:10 »
30 másodperc, max 1 perc nagyon bőven elég.
4-5 perc alatt legfeljebb a vízhőfok-mutató mozdul meg valamelyest, de nem üzemi szintig, de ott az olaj még mindig teljesen hideg (ami ugye a motornak fontos).
kozel 1 percig szoktam jaratni ami persze messze nem uzemihomerseklet, de legalabb osszekeni magat belulrol olajjal.
azert 1 perc jaras utan nem mernem bele dugni az ujjam abba a "hideg" olajba.  8]
Szia!
A kezelési könyv azt írja, hogy lehetőség szerint azonnal induljunk el a beindítást követöen. Télen a mínuszokban max.: 30 s-ig kell járatni, de ezt követően ajánlatos indulni . Gondolom a katalizátort és a  fogyasztást is kímélendő . Tudom, én is azt tanultam még a Zsigulik idejében, hogy 2-3 percet járatni kell...
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)