Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796817 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Carina
« Válasz #14715 Dátum: 2010.05.28 21:06:17 »
Látom nem egyszerű kérdést tettem fel  :D
Esetleg még azt tudnám csinálni, hogy kartonpapírból kivágok akkora db-ot amekkora az ajtó és azt próbálom belerakni a csomagtérbe...  :D 

Figyu, az nem lesz jó, mert kettéhajtod és belecsusszzzz...  :innocent: [rohog] [rohog]
  Szerintem nem kell tulkomplikálni a dolgot. Nem szükséges másegyéb mint egy méröszalag és egy alaposabb méregetés. :hmmmm: ;)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14716 Dátum: 2010.05.28 21:39:53 »
Bátor leszek, elmegyek érte a Carinával
Bevállalom :D

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #14717 Dátum: 2010.05.29 11:54:40 »
Nem fért be... :no:
Ez már a hivatalos végeredmény; sajnálom, Zoli!

Bátor leszek, elmegyek érte a Carinával
Bevállalom :D
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #14718 Dátum: 2010.05.29 14:12:34 »
 :no:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14719 Dátum: 2010.05.29 16:26:26 »
Afene, tetőcsomagtartóval esetleg?
         

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #14720 Dátum: 2010.05.29 22:27:41 »
Eléggé csörög valami az autó alja felől, de csak gyorsításkor, mi a rák lehet az?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14721 Dátum: 2010.05.30 16:36:07 »
Eléggé csörög valami az autó alja felől, de csak gyorsításkor, mi a rák lehet az?

Kipufogóbilincsnek lehet ilyen hangja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #14722 Dátum: 2010.05.30 21:30:26 »
Echte origi carinás tetöcsomitartót fel took kínálni!
böszme pijos degusztátorkám...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14723 Dátum: 2010.05.31 06:36:23 »
Eléggé csörög valami az autó alja felől, de csak gyorsításkor, mi a rák lehet az?
Nagy eséllyel a kipufogó flexibilis csöve. Az szokott berezonálni. Vagy valamelyik egyéb része a kipufogónak (ahogy Trotter Mester is írja).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #14724 Dátum: 2010.05.31 07:36:31 »
Sziasztok...

Megint szükségem lenne a segítségetekre...mostanába sajnos elég gyakran...
Megpróbálok mindent részletesen leírni...azzal kezdődött hogy a "drágaság" ette az olajat (1000km/0.5l) az utolsó hónapba felment 500km/0,5l-re sajnos azért nem tudtam tovább mérni mert leállt az egyik hengerem (bal szélső)... elvittem szerelőhöz ... ő egyből a gyertyákra gyanakodott...mint kiderült az is rossz volt...vettem gyertyákat kicseréltük...sajna az a fránya henger nem indult be...ugyan olyan .ar hangja volt mint azelőtt...kompressziót mértünk a hengerekbe, a rossz hengerben 5bar, a mellette lévőben 5bar, és a két jobboldalin meg 10,5bar mértünk. Gázadásnál csörömpölő hangot adott a motor...
Utánna a szerelőm már nem mosolygott...sajna elvette az én kedvemet is... mondta hogy ez több dologra is utalhat...ő az olajlehúzó gyűrükre gyanakszik, de biztosat csak akkor tud mondani ha már szétszedte...de mondta ha a hengert fel kell újítani akkor az kb max 60e/hengerre jön ki...és mivel 2 henger rossz...az már 120e. Hát valahogy nem szivesen adnék ki érte ennyit... de tudom hogy olcsóbban nagyon nem úszhatom meg...
Még megemlítette hogy ha tényleg nagy gondok vannak akkor érdemes lenne motort cserélni  :?: :nonono: :hmmmm: :wacko: :cry:  :no:...
Hát igen, gondolom az is hasonló árfekvésbe van... de lehet hogy tényleg jobban járnék vele...arra gyanakszom hogy az előző gazdi nem nézegette olyan gyakran az olajat mint én...és lehet hogy egy ideig olaj nélkül ment vele, jah a kilóméterórába már nem volt meg az olajat jelző izzó....azt még én raktam bele...
Érdeklődnék hogy szerintetek mennyiért érné meg felújítani a motrot...ill mennyibe kerülhet egy használt (jobb állapotban lévő :D) motor... ill ha motort akarok cserélni akkor pl műszakisztatni kell újra a kocsit?- egyszóval minden érdekel...
Válaszotokat előre is köszönöm!!
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Carina
« Válasz #14725 Dátum: 2010.05.31 09:30:01 »
Sziasztok...

Megint szükségem lenne a segítségetekre...mostanába sajnos elég gyakran...
Megpróbálok mindent részletesen leírni...azzal kezdődött hogy a "drágaság" ette az olajat (1000km/0.5l) az utolsó hónapba felment 500km/0,5l-re sajnos azért nem tudtam tovább mérni mert leállt az egyik hengerem (bal szélső)... elvittem szerelőhöz ... ő egyből a gyertyákra gyanakodott...mint kiderült az is rossz volt...vettem gyertyákat kicseréltük...sajna az a fránya henger nem indult be...ugyan olyan .ar hangja volt mint azelőtt...kompressziót mértünk a hengerekbe, a rossz hengerben 5bar, a mellette lévőben 5bar, és a két jobboldalin meg 10,5bar mértünk. Gázadásnál csörömpölő hangot adott a motor...
Utánna a szerelőm már nem mosolygott...sajna elvette az én kedvemet is... mondta hogy ez több dologra is utalhat...ő az olajlehúzó gyűrükre gyanakszik, de biztosat csak akkor tud mondani ha már szétszedte...de mondta ha a hengert fel kell újítani akkor az kb max 60e/hengerre jön ki...és mivel 2 henger rossz...az már 120e. Hát valahogy nem szivesen adnék ki érte ennyit... de tudom hogy olcsóbban nagyon nem úszhatom meg...
Még megemlítette hogy ha tényleg nagy gondok vannak akkor érdemes lenne motort cserélni  :?: :nonono: :hmmmm: :wacko: :cry:  :no:...
Hát igen, gondolom az is hasonló árfekvésbe van... de lehet hogy tényleg jobban járnék vele...arra gyanakszom hogy az előző gazdi nem nézegette olyan gyakran az olajat mint én...és lehet hogy egy ideig olaj nélkül ment vele, jah a kilóméterórába már nem volt meg az olajat jelző izzó....azt még én raktam bele...
Érdeklődnék hogy szerintetek mennyiért érné meg felújítani a motrot...ill mennyibe kerülhet egy használt (jobb állapotban lévő :D) motor... ill ha motort akarok cserélni akkor pl műszakisztatni kell újra a kocsit?- egyszóval minden érdekel...
Válaszotokat előre is köszönöm!!
ű
Hát 120-ból tutira kapsz egy bontott motort, de hogy ez ténylegesen mennyibe fog ez neked kerülni, és mennyi utánjárásba, azt nem tudom.Azért sajnálatos, hogy ilyenek megesnek.Mennyi Km lehetett a motorban?
99' Avensis 1.6 4A-FE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14726 Dátum: 2010.05.31 11:58:35 »
Na meg az is kérdés, hogy a bontott motorral nem lesz-e ugyanilyen - vagy másféle - bajod x ezer km után...
         

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14727 Dátum: 2010.05.31 17:53:35 »
Nem fért be... :no:
Ez már a hivatalos végeredmény

Köszönöm az együttérzést Gyerekek!
Pedig csak tényleg pár centi (5-8cm) kellett volna hozzá. Hiába! Minden centi számít  :D
Lesz még egy köröm vele. Legalább megismerem a várost, megismerem a nevezetességeit...  :D

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14728 Dátum: 2010.05.31 17:57:24 »
Echte origi carinás tetöcsomitartót fel took kínálni!

Köszönöm! Ment pü

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Carina
« Válasz #14729 Dátum: 2010.05.31 20:33:23 »
Na meg az is kérdés, hogy a bontott motorral nem lesz-e ugyanilyen - vagy másféle - bajod x ezer km után...
Akkor ennyi erővel autót se érdemes venni ::)Az még drágább ráfizetés is.Inkább az a kérdés, hogy milyen körülmények miatt bontották.Ha mondjuk gallyra törték az autót 50.000 km-el, de csodával határos módon a motor nem károsodott, akkor az egy kiváló vétel is lehetne.
99' Avensis 1.6 4A-FE