Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6823638 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #14505 Dátum: 2010.04.06 19:07:07 »
Sziasztok,

a termosztátot hol találom a motortérben?
Csatoltam egy képet, bejelöltem rajta hogy én melyikre tippelek. Az a termosztát?

Lottóznod kellene  ;)
Xanyi

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14506 Dátum: 2010.04.06 19:47:27 »
Pedig csak tippeltem.  :D
Bár a lottó is ilyen könnyű lenne...  :whistling:
Amikor a termosztátot cserélik olyankor ezt a komplett egységet kicserélik vagy csak a belsejéből  vmit?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #14507 Dátum: 2010.04.06 20:24:49 »
Pedig csak tippeltem.  :D
Bár a lottó is ilyen könnyű lenne...  :whistling:
Amikor a termosztátot cserélik olyankor ezt a komplett egységet kicserélik vagy csak a belsejéből  vmit?

Csak a belsejét.
Xanyi

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14508 Dátum: 2010.04.06 20:53:44 »
Köszönöm a gyors infót!

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re: Carina
« Válasz #14509 Dátum: 2010.04.06 22:48:31 »
Én a győri márkaszervizbe vittem. A szerelő 10 mp alatt megmondta hogy ez a baja. 15 éve ott dolgozik, toyotákat szerel ugyhogy érdemes megpróbálni. aztán ha neked is ezt mondja akkor eldöntheted kivel csináltatod. Nekem 2óra munkadíjba került.

Hol van pontosan  a márkaszervíz?Menyi az óradíjuk? Azt hiszem hogy elviszem.Kösz!

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Carina
« Válasz #14510 Dátum: 2010.04.06 23:07:39 »
Toyota Twin Győr, Puskás Tivadar utca 2. Győrnek Tbányához közelebb eső része, ha 1-esen jösz.
7500+Fa asszem az órabérük. Elsőre a szerelő nekem 4-5 órát mondott, aztán két óra alatt végzett, annyit is számoltak fel, ami azt jelenti hogy max egy óra volt nekik:D

Ha kell vmi segítség csörögj meg: 70/3941539

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re: Carina
« Válasz #14511 Dátum: 2010.04.06 23:13:12 »
Toyota Twin Győr, Puskás Tivadar utca 2. Győrnek Tbányához közelebb eső része, ha 1-esen jösz.
7500+Fa asszem az órabérük. Elsőre a szerelő nekem 4-5 órát mondott, aztán két óra alatt végzett, annyit is számoltak fel, ami azt jelenti hogy max egy óra volt nekik:D

Ha kell vmi segítség csörögj meg: 70/3941539 begin_of_the_skype_highlighting              70/3941539      end_of_the_skype_highlighting

Ok Köszi szépen.Valszinü hogy ez a probléma mert csak melegen van hangja.nem megfelelő szelephézagnál pont fordítva lenne azt hiszem!
Ugyhogy elviszem.

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re: Carina
« Válasz #14512 Dátum: 2010.04.06 23:20:28 »
Üdv midenkinek! ha valakit érdekel A szerelési kézikönyv letölthető angol nyelven inenn :http://www.torrentreactor.net/torrents/118554/Toyota-Carina-E-1992-1997-Haynes-Service-and-Repair-Manual-rar . Sajna én nem érteni angol!

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #14513 Dátum: 2010.04.07 14:41:48 »
Nyestriasztó előtt nagyon óvatosan lemostad a motort?
Most nem mostam le, de miníg szép tiszta. Tegnap pedig VVVVAStagon befújtam az egésszet.  :szemez: :shifty: :shifty:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Carina
« Válasz #14514 Dátum: 2010.04.07 15:42:47 »
Sziasztok,

a termosztátot hol találom a motortérben?
Csatoltam egy képet, bejelöltem rajta hogy én melyikre tippelek. Az a termosztát?

Nem nyert. 3S-FE  motornál a szivattyú beömlőcsonkjánál van. 16311A jelű a rajzon:http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1996_TOYOTA_CARINA+E_ST191L-BEMNKW_1603.html

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14515 Dátum: 2010.04.07 21:47:20 »
Köszönöm az infót, a helyesbítést!

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #14516 Dátum: 2010.04.08 09:24:05 »
Üdv midenkinek! ha valakit érdekel A szerelési kézikönyv letölthető angol nyelven inenn :http://www.torrentreactor.net/torrents/118554/Toyota-Carina-E-1992-1997-Haynes-Service-and-Repair-Manual-rar . Sajna én nem érteni angol!
Magyarul nincs meg vkinek? vagy van egyáltalán magyar kiadás... (az angol már nekem is megvan)
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #14517 Dátum: 2010.04.08 10:07:38 »
Már lassan fél éve vettem egy carina-e-t, kezdenek kijönni kis hibák, amik igaz hogy nem súlyosak (remélem) de idegesítőek, ha tudnátok ezekre megoldást megköszönném!
Az első a motorral kapcsolatos: Csak üzemi hőmérsékleten, alapjáraton fordul elő, leesik a fordulatszám kb 500-ra majd hírtelen felpörög 1200fölé ez 3percenként megismétlődik, és ami még furcsa, hogy nem minden esebe fordul elő. Szerelőnél is jártam már vele, de mint később rájöttem nem nagyon érti a dolgát több kárt okozott mint hasznot- egyszóval ő nem tudta mi a baja!
Észrevettem hogy eszi a drága az olajat is... bár nekem azt mondták hogy annyira nem gáz egy ilyen idős kocsitól, de 1000km-ként megeszik 0.5litert.
Második: Az index néha nem működik, ill néha lelassul és felgyorsul a villogása (ahogy észrevettem főleg melegbe, szóval csak mostanába fordul elő) reménykedem benne hogy csak valami kontakthiba - bár ez nem nagyon magyarázná a villogás sebességének változását. Érdeklődnék hogy a szerelése (szétszedése :lol:) mennyire nehézkes, figyelni kell vmire? Ha cserélni kell akkor kb mennyibe kerül, persze bontottan?
Előre is köszönöm válaszotokat!
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #14518 Dátum: 2010.04.08 10:58:00 »
Sziasztok!

csak beszámolok azoknak akiknek nemrég is referáltam...
PASSZZ!!!
Nincs több ötletem, nem tudom elhozni a fekete Carinát. Egyszerüen nincs senki, akivel kimehetnék érte. Senki. A bérfurgonos ötlet is nagyon zsír volt, (köszi a tippet), csak sajna foglalt a trailer. Idehaza most mondta vissza az utolsó egyén akire még számítottam. Innentöl nincs több tippem, pedig a bazárossal meg voltam egyezve, hogy akár vasárnap is megmutatta volna a gépet.
Én meg ott akarok lenni a vásárlásnál és kész. Lenne lehetöség, hogy haver trélerrel kimegy érte, és elhozza ---) ez vizsont bazi drága (duplája annak mintha én mennék érte + két kocsival jönnénk haza), és ugye az van, hogy nem vagyok ott a vásárlásnál...
Nem hiszem el, nem tudom felfogni, hogy képtelen vagyok bárkit is felkutatni, aki ráérne ezen a hétvégén. Múlt hét óta eme téma körül pörgök, és MA le kellett volna fixálnom (hogy holnapra kérhessek fél nap szabit elugorni a bankba KP-ért).
Jövö hétvégén pedig nem érek rá, szombaton verseny, szombat este közös ünneplés, nem tudok elmozdulni.

Közben ugye meghirdettem a saját Carinám, holnap jönnének lefoglalózni. Lehet, nem adom el, vagy mit bánom is én...
böszme pijos degusztátorkám...

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #14519 Dátum: 2010.04.08 17:16:31 »
Idézet
Valaki akinek van tapasztalata a benzinszűrő cseréről leírná a műveletet? Van vmi amire oda kell figyelni?
Én úgy három hónapja cseréltem ki, az autó motor oldali " tűzfalán" van, egy kengyel fogja. Villáskulccsal ki kell engedni az alsó és felső csőcsatlakozását / az alsónál ellent kell fogni /,kengyelszorító csavart kiengeded, ekkor elméletileg ki tudod szedni a szűrőt. Újat belerakod, beállítod pozícióba, / a kengyelen és a szűrőn van elfordulás elleni biztosítékként egy kis kitüremkedés ill. bemélyedés /kengyelt megszorítod, csőcsatlakozásokat visszacsavarozod és elméletileg kész.Tény, hogy elég sz*r helyen van de egyedül is meg lehet csinálni. Amivel sz**tam az maga a benzinszűrő mivel gyári hibás volt ,a tömítésért felelős kúp nem olyan volt mint a benzincső végén levő ellendarab. Erre sajnos háromszori ki-be szerelés és kb. egy liter benzin szétlocsolása után jöttem rá. :wacko: Szerencsére a számlát megtartottam, és szó nélkül kicserélték az üzletben.
Valmi azt sugallta nekem, hogy üzemanyagszűrőt kell hogy cseréljek az autón. (Mostanában mintha egyre nem akarnak húzni a motor - két tipp: üzemanyag szűrő ill. gyújtókábel, gyertyák?)
 Találtam is egy régebbi hozzászólásban segítséget amint látjátok.
A kérdésem még az lenne, ha leveszem a szűrőt, akkor folyik belőle (a csőből) a benzin? Mondjuk nem akarom a földet jóféle 95össel eláztatni.
A másik dolog ami érdekel... Láttam valahol itt a fórumon hogy valaki "kimérte a gyújtókábelek ellenállását". 4-6-8-10 Ohm, KiloOhm vagy nemtom mi. Szóval ezt hogy is kell? Nem nagyon vágom az ilyen dolgokat, de van valami multiméterem....
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.08 17:22:01 írta olahtomi »
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP