Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6529148 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #180 Dátum: 2004.04.01 17:06:28 »
Idézetet írta: "grastone"
Megvolt a nagyszervizem + műszaki + zöldkártya.  Nem volt ócsó...

Papírok, olajcsere (valvoline 0w-40), olaj-, lég- és pollenszűrő (a szerelőm sajnos picit lusta volt és mivel a beszállítói nem tudtak neki adni ezért megvette szalonban a pollenszűrőt :(   ) csere, teljes szíjcsere (gates), görgők (SKF), a bal hátsó ajtóm minimális kopácsolása hogy a formája jobban közelítsen egy egészséges ajtóhoz. Ez mindösszesen 117.000 forint.


Hmmm ... Hát tényleg nem hangzik kevésnek , bár a teljes szíj- és görgőcsere elég húzós beavatkozás , olyan 40 körül van . Az olaj és a szűrő is lehetett 15 körül . Kérdés : hova vitte műszakira ? Ha nem KPM-hez , hanem zárt technológiás helyre , akkor az is közel 20 belőle ! Mindenesetre akár hogy is van : a munkadíjnál tényleg elég vastagon fogott a ceruzája .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #181 Dátum: 2004.04.01 17:08:21 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Trotter66"

Mellesleg az enyém is szervízben van, gumizzák, meg motortestingelik.


A motorteszt hibakeresést jelent vagy szervizellenőrzést?


Szaraxik az alapjárat, nevezetesen időnként leejti, és amikor visszaszabályozná, akkor alkalmasint lefullad. De nem mindíg, semmi konstans dologhoz nem köthető, sem benzinhez (csak egy kúthoz járok), sem időjáráshoz, sem vezetési stílushoz. Egy computer-kiolvasás nem árthat, ha van hibakód, akkor van megoldás is...
Tulajdonképpen csak zavar, vezethetőségben, fogyasztásban nem jelentkezik.
Ezekbe a modern autókba még az alapjáratot se nagyon lehet az egyszerű usernek állítgatnia. Legalábbis ha jót akar.
Mondjuk az olajcserét, meg az ilyeneket magam csinálom...


Fúúújjj ... De utálom az alapjárat-problémákat !!! Barátném 91-es , hengerenkénti injektoros 1.7-es 440-es Volvoja pontosan ugyanezt csinálja , és újra meg újra előjön a dolog , pedig már egy rakás mindent megnéztünk/kipucoltunk rajta  :evil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #182 Dátum: 2004.04.01 17:10:45 »
Idézetet írta: "squiddy"
raki:
Mivel nekem is lassan aktuális a lakatos és fényező munka így utánajártam az áraknak. Nekem egy enyhe horpadásra (a festék sincs lepattogva) lakatos munkára 2-3000 Ftot mondtak, míg az ezüstmetál fújásra 15000 Ft-ot itt Szombathelyen.  Állítólag minden elemet ennyiért fújnak, kivéve a tetőt, mert az 20 ropi.


Igen , a 15 standardnak nevezhető ár egy karosszéria-elem jó minőségű metál fényezéséért a márkafüggetlen fényezőknél . Ezért viszont már általában tényleg normális színvonalú munkát kapsz :)

A mi Carinánk motorházteteje is esélyes lesz lassan egy újrafényezésre : tiszta karc meg kőfelverődés , olyannyira , hogy már teljesen lehetetlen kipolírozni :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Carina
« Válasz #183 Dátum: 2004.04.01 20:07:40 »
Idézetet írta: "grastone"
raki:

Ma amikor ebédelni mentem láttam egy sarkán sérült Carinát a Terra parkban az a te autód? Ha igen akkor az nem gyenge...


Hol van a Terra park? Jól látom, hogy budaörsi vagy? Mert, ha igen, akkor lehet, hogy azt az autót láttad, mert most nem én járok vele...

Bal oldalt állandóra kihúzott antennája van + a bal hátsó ajtón lesúrolta a festéket egy oszlop. Na meg a bal hátsó sarkán van az öklömnyi horpadás, ami erősen festékhiányos. Ja és Vredenstein snowtrack téli gumi van rajta.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #184 Dátum: 2004.04.02 07:47:55 »
Palaczk:
A terveim között az szerepel, hogy a siófoki talira már kijavítva akarom vinni a kocsit :)  Így legalább van miért időben lefújatni a kicsikét.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #185 Dátum: 2004.04.02 10:34:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Hmmm ... Hát tényleg nem hangzik kevésnek , bár a teljes szíj- és görgőcsere elég húzós beavatkozás , olyan 40 körül van . Az olaj és a szűrő is lehetett 15 körül . Kérdés : hova vitte műszakira ? Ha nem KPM-hez , hanem zárt technológiás helyre , akkor az is közel 20 belőle ! Mindenesetre akár hogy is van : a munkadíjnál tényleg elég vastagon fogott a ceruzája .


Műszaki 20
zöld 15 vagy 12 erre nem emlékszem
olaj 12
pollenszűrő 15
szíjjgarnitura görgőkkel nem tudom de 30-40 környéke
levegő és olajszűrő kb 5
benzinszűrő nem tudom de kb 10
ajtókalapálás plusz munkadíj

ha mondjuk pontosabban tudnám az árakat akkor kijönne a munkadíj is pontosan, de az igazság az hogy nem tudom azt megoldani hogy én rohangáljak alkatrészek után és amit tudok cseréljek, mert nincs hely ahol megtehetném.
Ahogy néztem alapos munkát végzett, megkaptam azokat a dolgokat amit kiszedett (mondjuk otthagytam hogy dobja ki) és azt kell mondjam elégedett vagyok. Ha jól meggondolom 50.000 után lesz benzinszűrő csere megint, addig csak olaj és szűrők illetve egyszer gyertya.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #186 Dátum: 2004.04.02 10:42:32 »
Idézetet írta: "raki"

Hol van a Terra park? Jól látom, hogy budaörsi vagy? Mert, ha igen, akkor lehet, hogy azt az autót láttad, mert most nem én járok vele...


Budaörsön láttam. Az Auchan-Ikea mögötti irodaházaknál. Ennek a neve a Terrapark. Nem itt lakom csak itt dolgozom. Amikor ebédelni megyek akkor gyaloglás közben ha akarom ha nem nézegetem az autókat. Azért kérdeztem csak hogy a tiéd e mert teljesen olyan a sérülés mint amit leírtál. Ezek szerint nem véletlenül.

Idézetet írta: "raki"

Bal oldalt állandóra kihúzott antennája van + a bal hátsó ajtón lesúrolta a festéket egy oszlop. Na meg a bal hátsó sarkán van az öklömnyi horpadás, ami erősen festékhiányos. Ja és Vredenstein snowtrack téli gumi van rajta.


Az lesz szerintem. Ha ma megint látom esetleg akkor pontosítok. Nem lesz nehéz mivel 3-4 Carina van a környéken amiket szoktam látni rendszeresen.[/quote]
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #187 Dátum: 2004.04.02 14:52:23 »
Idézetet írta: "grastone"

Műszaki 20
zöld 15 vagy 12 erre nem emlékszem
olaj 12
pollenszűrő 15
szíjjgarnitura görgőkkel nem tudom de 30-40 környéke
levegő és olajszűrő kb 5
benzinszűrő nem tudom de kb 10
ajtókalapálás plusz munkadíj

ha mondjuk pontosabban tudnám az árakat akkor kijönne a munkadíj is pontosan, de az igazság az hogy nem tudom azt megoldani hogy én rohangáljak alkatrészek után és amit tudok cseréljek, mert nincs hely ahol megtehetném.
Ahogy néztem alapos munkát végzett, megkaptam azokat a dolgokat amit kiszedett (mondjuk otthagytam hogy dobja ki) és azt kell mondjam elégedett vagyok. Ha jól meggondolom 50.000 után lesz benzinszűrő csere megint, addig csak olaj és szűrők illetve egyszer gyertya.


Az összes tétel OK , kivéve a zöldkártyát meg a benzinszűrőt . A zöldkártya hatósági áras , és 6000 körül van szabályozott katalizátoros benzinesre ! A benzinszűrőért is sok a 10 - feléből simán be lehet szerezni . Node most már mindegy ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Carina
« Válasz #188 Dátum: 2004.04.02 19:37:27 »
A zöldkártya nettó 6360/ bruttó 7950 Ft, legalábbis nekem tavaly augusztusban ennyi volt. (Ha köbcenti függö, akkor a Carinára valszeg több.)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #189 Dátum: 2004.04.02 21:20:20 »
Idézetet írta: "music"
A zöldkártya nettó 6360/ bruttó 7950 Ft, legalábbis nekem tavaly augusztusban ennyi volt. (Ha köbcenti függö, akkor a Carinára valszeg több.)


Most viszont így néznek ki a díjtételek , és mivel ez hatósági ár , mindenhol ennyi :

Hagyományos benzin üzemû gépkocsi:

Kétütemû: 3.180,-

Négyütemû: 4.505,-

Egyéb katalizátoros benzin üzemû gépkocsi:

Kétütemû: 5.168,-

Négyütemû: 5.168,-

Szabályozott katalizátoros gépkocsi:

Négyütemû: 5.830,-

Szabályozott katalizátoros gépkocsi

(speciális kivitel)

Négyütemû: 7.818,-

Hagyományos diesel üzemû gépkocsi:

Euro 0: 5.168,-

Korszerû diesel üzemû gépkocsi:

Euro II: 5.830,-

Korszerû diesel üzemû gépkocsi

speciális kivitel 3,5t-ig:

Euro II: 7.818,-

Korszerû diesel üzemû gépkocsi

speciális kivitel 3,5t-tól:

Euro II: 10.468,-

És szerintem mind a Carina , mind a Corolla az 5830 ft-os kategóriába tartozik - mármint a benzinesek , természetesen . Bár lehet , hogy a "speciális kivitel" az Euro 2-esnél jobb környezetvédelmi besorolású autókat jelenti , és akkor a te autód valóban bekerülhet a magasabb kategóriába .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Carina
« Válasz #190 Dátum: 2004.04.02 21:32:43 »
Ezek bruttó árak?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #191 Dátum: 2004.04.02 22:06:06 »
Idézetet írta: "music"
Ezek bruttó árak?


Igen . Barátném múlt héten csináltatott zöldkártyát a szab. katalizátoros Volvoján . 5830-at fizetett .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Carina
« Válasz #192 Dátum: 2004.04.02 22:23:40 »
Akkor ez jó hír.
music     

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #193 Dátum: 2004.04.05 10:11:07 »
4A-FE 1.6 Carinába 3 liter olajat szoktatok rakni? A szerelő szerint ő belerakta a 3 litert, de még tenne bele 0,2-t. Szerintem elég ami van benne. Tegnap megpálcáztam egy  hosszú állás után és kb ha a min-max távolság 100% akkor 80% volt a minimum fölött. Mivel ez volt az első olajcserém nem tudom hogy mekkora szokott lenni csere után a szint. Vagy lehet hogy nem 3 liter kell bele? Esetleg még nem folyt le rendesen mikor a szerelő nézte?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Carina
« Válasz #194 Dátum: 2004.04.05 12:50:19 »
Idézetet írta: "grastone"
4A-FE 1.6 Carinába 3 liter olajat szoktatok rakni? A szerel? szerint ? belerakta a 3 litert, de még tenne bele 0,2-t. Szerintem elég ami van benne. Tegnap megpálcáztam egy  hosszú állás után és kb ha a min-max távolság 100% akkor 80% volt a minimum fölött. Mivel ez volt az els? olajcserém nem tudom hogy mekkora szokott lenni csere után a szint. Vagy lehet hogy nem 3 liter kell bele? Esetleg még nem folyt le rendesen mikor a szerel? nézte?

Ne önts bele többet, 3 liter az elöirt mennyiség. Nekem a 3literrel maxig van a szint. Semmiképp ne menjen a szint a max jel fölé, mert a tul magas olajnyomás ártalmas a fötengely szimmeringeknek
Toyotáról csak jót vagy semmit...