Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804574 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #12915 Dátum: 2009.03.05 23:31:15 »
Ha nem katttan a relé az gond.
Kapcsoló jó?
Keresgélj a valami szakadást.Esetleg leszedni valahonan 12 v-ot próbára.

Remélem a kapcsolási rajzzal ki vagy segílve. :D



Szia!
A rajzzal sokat segítettél (legalább megfejtettem a bekötését) de szükségem lenne az első ködlámpák kapcsolási rajzára is(nem akarok telhetetlennek tünni  :D). Ha jól láttam ezen csak a hátsó van rajta.  :eek:
Az utóbbi hozzászólások alapján nem egyedi a ködlámpás bajom.  :no:

köszönöm és üdv.:
Bundi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12916 Dátum: 2009.03.06 00:45:43 »
WD40 - Azért a repceolajnak sztem nem ilyen benzinszaga van...

Hol szagoltál te olyan benzint, aminek olyan szaga van, mint a WD40-nek  :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12917 Dátum: 2009.03.06 00:48:52 »
Jóó, ennyi színtévesztés belefér...egyébkén még a sajátomról sem tudtam eldönteni, h sötét kék vagy sötétzöld. A forgalmi szerint kék...sztem néha inkább zöld  :wacko: ::)

Sötét zöldeskék, az én megfogalmazásom szerint  ;) ... Tudom, a miénk is ilyen színű volt.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #12918 Dátum: 2009.03.06 00:55:07 »
Szép!  ::)

Még az ajtón a műanyagok sem állnak el...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12919 Dátum: 2009.03.06 01:37:51 »
Szép!  ::)

Még az ajtón a műanyagok sem állnak el...

Köszi  :yes: ! Mondjuk, ez egy közel két éves kép... De most sem állnak el. Valszeg számít, hogy nálunk mindig garázsban volt, és jóbarátnéméknél is abban van. Bár egyik barátom '97-es kombiján sem állnak el a műanyagok, pedig ő az utcán parkol.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Carina
« Válasz #12920 Dátum: 2009.03.06 14:54:09 »
Igen, pont arról a színről beszéltem:)
Majd teszek be én is képet róla. Csak előbb lemosom és szerzek bele ködlámpát a kitörött helyett, aztán lehet vagánykodni vele!
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

sz.pelo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Carina
« Válasz #12921 Dátum: 2009.03.10 18:02:50 »
Üdv Srácok!

Ha szépen megkérek valakit átküldené azt a rakat Carina dokumentumot (pdf-ek) amit multkor is kért vki.
Ha lehet minden kéne ami megvan.

Örök hála
emilem: szaszb@enternet.hu

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12922 Dátum: 2009.03.10 19:19:39 »
Kis fogyasztásadat:
Napi 150 km autózás mellett az elmúlt 1 hét fogyija: 861 km 56,6 literből. Átlagtempó 75km/h. Max tempó 154. Hm?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12923 Dátum: 2009.03.10 19:28:23 »
Kis fogyasztásadat:
Napi 150 km autózás mellett az elmúlt 1 hét fogyija: 861 km 56,6 literből. Átlagtempó 75km/h. Max tempó 154. Hm?

Azt azért kifelejtetted hogy leginkább Autópályán ahol ideális a forgalmi viszony. :D
Egyébként 6,5-ös átlagfogyi jó érték. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #12924 Dátum: 2009.03.10 23:29:25 »
Üdv Srácok!

Ha szépen megkérek valakit átküldené azt a rakat Carina dokumentumot (pdf-ek) amit multkor is kért vki.
Ha lehet minden kéne ami megvan.

Örök hála
emilem: szaszb@enternet.hu

Ment a mail.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Carina
« Válasz #12925 Dátum: 2009.03.11 15:21:57 »
Ma láttam itt Oroszlányon egy angol rendszámos, jobb kormányos Carina E-t. Fura volt.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12926 Dátum: 2009.03.11 20:48:16 »
Kis fogyasztásadat:
Napi 150 km autózás mellett az elmúlt 1 hét fogyija: 861 km 56,6 literből. Átlagtempó 75km/h. Max tempó 154. Hm?

Szíp  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12927 Dátum: 2009.03.11 21:03:51 »
Ma megnéztem & kipróbáltam ezt a Carinát.

Fotón szimpinek tűnt, és élőben sem riasztott el: az első sárvédők, motorháztető és jobb hátsó ajtó nyilvánvalóan voltak már fújva, a hátulja is javított volt, de látnivalóan nem volt xarrá törve. A belseje majdnem kifogástalan. Az órában hihető 252 ezer km; 2000-ig vezették a szervízkönyvét, akkor 129 ezer km volt benne. Pécsen adták el újonnan is; nyolc éve egy tulajnál van.

Elindultunk próbakörre, és akkor jött a kijózanodás: valahonnan elölről, az erőátvitelből csúnya reszelő-karistoló-morgó hang hallatszik; nem túl hangos, de azért rögtön észrevehető; a sebességgel arányos, minden fokozatban hallható (leginkább egyesben és kettesben, de följebb is); gyorsításnál és motorféknél ugyanúgy szól. Úgy hangzik, mintha nem lenne olaj a váltóban, vagy nem is tudom  ::) ... Még sosem hallottam ilyet.

Voltak más apróságok is (már 40-50 körül kicsit szitáló kormány, jobbra húzó futómű, kopogás elölről úthibákon) - de igazából a fent leírt jelenség volt az, ami elijesztett. Pedig ha minden oké lett volna vele, lehet, hogy elgondolkodom a megvételén. Mert annyira jó volt megint beülni egy Carinába  :wub: ...

Tegnap meg felhívtam ezt. Bakker, egy piros, klímás, automata, kétliteres kombi  :yes: ... Csak ezzel meg van egy (szerintem) komoly zűr: korábban gázos volt, amit aztán pár éve kiműtöttek belőle (állítólag akkor lett átrendszámozva, és eredetileg magyar kocsi, E-vel kezdődő rendszámok vannak az üvegeibe gravírozva)  :wacko: ... Na most, ugye jól gondolom, hogy egy ilyen gáz ki-be művelet nem épp garancia a későbbi problémamentes működésre  ::) ? Tulaj be is vallotta, hogy az alapjárat néha le-leesik... Amúgy óra szerint 170-valahány ezer van csak benne, bár ez a tulaj szerint is valszeg fiktív (az autó két éve van nála, ő nem tekergette az óráját állítólag).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12928 Dátum: 2009.03.11 22:42:26 »

Tegnap meg felhívtam ezt. Bakker, egy piros, klímás, automata, kétliteres kombi  :yes: ... Csak ezzel meg van egy (szerintem) komoly zűr: korábban gázos volt, amit aztán pár éve kiműtöttek belőle (állítólag akkor lett átrendszámozva, és eredetileg magyar kocsi, E-vel kezdődő rendszámok vannak az üvegeibe gravírozva)  :wacko: ... Na most, ugye jól gondolom, hogy egy ilyen gáz ki-be művelet nem épp garancia a későbbi problémamentes működésre  ::) ? Tulaj be is vallotta, hogy az alapjárat néha le-leesik... Amúgy óra szerint 170-valahány ezer van csak benne, bár ez a tulaj szerint is valszeg fiktív (az autó két éve van nála, ő nem tekergette az óráját állítólag).
Bal oldalán ahány elem annyi színű...

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12929 Dátum: 2009.03.11 22:42:37 »
Ma megnéztem & kipróbáltam ezt a Carinát.

Ma én is autót néztem. Ezt.
http://www.hasznaltauto.hu/2761624_toyota_carina_1996

Hát én még ilyet nem láttam. 3 ajtaján a kárpit "összement" - nem tudok másképp fogalmazni. Ahol a könyöklő rész "megtörne" az ajtóhoz érve, ott nem 90 fokban követte a burkolat az ajtó vonulatát, hanem "levágta", lifegett összevissza. Huhh.
ABS nem sok volt bennne (96-osokban már alap volt nem?) - visszaajelző bölcsen hallgatott, kerék gyöngyen csúszott. Ejnye. Itt-ott lakk leválva... Szervízköny nem igazán vezetve (pont a lényeges utolsó 8 évnél konkrétan csak egy friss bejegyzés van, és más semmi. Vezérműszíjat most cserélt az ürge (szervízkönyvből kinézve 80 e után, éves 10e futásteljesítménnyel) - hagyjuk.

gondoltam elsütöm (még sosem próbáltam) a más oldalakon olvasott "kartergáz-elllenőrzést" - miszerint olajbetöltő le, kézzel befog. Vazze, csapkodott bellőle az olaj rendesen, jött a gáz. Utána megnéztem, az enyimből is dettó. Namost ez akkor hogy is van? :-)