Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804070 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12555 Dátum: 2008.11.16 11:16:42 »
Feltöltés után járatni kellett volna, hogy bemelegedjen, kinyisson és a termosztát. Aztán után tölteni.

Ez így is történt Mesterek! Mármint a túráztatás...vagy 5 percen át 4-5000-nél túráztattam, de számomra a hőfokmérő viselkedése volt elsődleges. Ezután a nagy röff után nem-igen mertem levenni a hűtősapkát. De ígérem, holnap sort kerítek rá. De egyébként, mielőtt megbontottam a rendszert, a kupaknál volt a vízszint. Lavorba a leengedés után sem ment több mint 2-3 liter. Jó, persze, miután bedugtam a slagot, a fene tudja, hogy több maradt-e bent, mint volt, vagy esetleg több. Ott is hibáztam, hogy az autó elejével az 50cm-en 20cm-t lejtő járdára álltam, hogy a lavor kényelmesen aláférjen...no és én is. Viszont, kicsit túlmentem a vízszintes részen, így az orra picit a lejtőre került. De mondom...holnap megnézem!!! :)

Nem kell megijedni, legalább ezerszer mondtam már el itt mindenkinek, hogy a hűtővíz jelentős része a motortömbben van. Ergo ha onnan nem engeded ki jó ha a felét utána tudod tölteni az 5 l-nyi fullos mennyiségnek.
Ha nem szivárog akkor minden rendben lesz.
Viszont ha beállt a szint és rendesen műkszik feltétlen méresd meg hány fokos lett végül, mert a slagos mosatáskor maradhatott benne víz. Szerintem nem lesz gond, mert, ahogy olvastam elég tömény cuccot kevertél!

Viszon az a "motorollaj bekentem" rész... Hét majdnem leejtettem a gépem.

TILOS gumi elkatrész közelében lévő alktrészt motorolajjal kenni!!!!!! TILOS!!!!
A gumi megdagad és szépen lehet majd tépni, mint a papírt, szal ne haragudj, de ez nagy butaság volt, finoman szólva is! Annyi dolog van, amivel síkosítani lehet, ráadásul nincs is rá szükség!
A többi rendben lesz!
 :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12556 Dátum: 2008.11.17 13:10:01 »
Carina leműszakizott (az NKH-nál!), csont nélkül, ahogy egy 12 éves, 210 ezer km-t futott Toyotához illik  :yes: :cool2: :clap:

Emisszió tökéletes, fékek tökéletesek (eltérés 2 %-on belül elöl-hátul), teleszkópok hibátlanok (csillapítás elöl bal-jobb 63-61 %, hátul bal-jobb 52-48 %, látszott hogy bent ül a vizsgabiztos...), futómű tiptop, stb  :laugh:

Leolvastam a súly-adatokat, mikor a kocsi a teleszkóp-mérésen állt: eszerint súlyeloszlás elöl bal-jobb 379-356 kg, hátul bal-jobb 275-258 kg. Vagyis összesen 1268 kg, úgy, hogy bent ült a ránézésre kb. 80 kilós vizsgabiztos, és a tankban kb. 15 liter nafta lehet még.

Úgyhogy most erre újabb két évig nem lesz gond  :) - csak majd be kell még csattogni az ocsmányirodába, ugye a vonóhorog-bejegyzés miatt; ott adják majd oda a matricát, és az új forgalmit  :eek: ... Azért ez megint mekkora genyóság, hogy egy vonóhorog-beszerelés után kicserélik a komplett forgalmi engedélyt  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12557 Dátum: 2008.11.18 18:15:54 »
Hihi, elírták a nevét. A Tojota az pontos jé.
Vagy nem az a hiba?
 :wacko: :wacko:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12558 Dátum: 2008.11.18 19:15:21 »

na ez lenne az alvazszam:   JT153ATK000131850
Bocsánat ezzel még adós voltam:

95 márciusi gyártás

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12559 Dátum: 2008.11.19 11:42:19 »

na ez lenne az alvazszam:   JT153ATK000131850
Bocsánat ezzel még adós voltam:

95 márciusi gyártás

koszonom szepen.    8]
Lehettem volna halasz ...

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12560 Dátum: 2008.11.19 13:01:57 »
Hihi, elírták a nevét. A Tojota az pontos jé.
Vagy nem az a hiba?
 :wacko: :wacko:

Hja, ha még csak azt írták volna el...:-)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Carina
« Válasz #12561 Dátum: 2008.11.19 17:14:37 »
Skacok nem tudom hogy lehet, de én ahányszor megközelítem az autót mindig megcsodálom a formáját és elgondolkozok rajta, hogy lehet ilyen szép egy kb 15 éves formaterv és hogy tetszhet ennyire még mindig :) Igazi szerelem ez kérem  :clap:
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #12562 Dátum: 2008.11.20 19:09:37 »
Skacok nem tudom hogy lehet, de én ahányszor megközelítem az autót mindig megcsodálom a formáját és elgondolkozok rajta, hogy lehet ilyen szép egy kb 15 éves formaterv és hogy tetszhet ennyire még mindig :) Igazi szerelem ez kérem  :clap:

 :clap: Én a liftback hátuljával vagyok ugyanigy.  Hátulról nézve szerintem a legszebb.  ::)

sz.pelo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Carina
« Válasz #12563 Dátum: 2008.11.20 22:32:02 »
Üdv Srácok!

Most szeretnék egy Carina-t venni. Lehet, hogy volt már rola szo csak nincs türelmem végigolvasni 800 oldalt:S nem igazán vagyok tisztába az xli, gli zsabzsab jelzésekkel.
Mit jelentenek ezek?

köszi a választ előre is
üdv:B

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12564 Dátum: 2008.11.21 10:24:23 »
Üdv Srácok!

Most szeretnék egy Carina-t venni. Lehet, hogy volt már rola szo csak nincs türelmem végigolvasni 800 oldalt:S nem igazán vagyok tisztába az xli, gli zsabzsab jelzésekkel.
Mit jelentenek ezek?

köszi a választ előre is
üdv:B
akkor egyszerű
Gli-t vegyél,  ne foglalkozz vele mit jelent!

sz.pelo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Carina
« Válasz #12565 Dátum: 2008.11.21 10:38:01 »

akkor egyszerű
Gli-t vegyél,  ne foglalkozz vele mit jelent!
[/quote]

Én hiszek annak aki ért hozzá és tudja mit beszél:)
De info hiányba is szenvedek. Szeretném tudni mit veszek.Szal mit is jelent? És amugy miért pont azt? Ha jol láttam a Gli csak 2000 motorral van igaz?

üdv.B

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12566 Dátum: 2008.11.21 10:42:31 »

Én hiszek annak aki ért hozzá és tudja mit beszél:)
De info hiányba is szenvedek. Szeretném tudni mit veszek.Szal mit is jelent? És amugy miért pont azt? Ha jol láttam a Gli csak 2000 motorral van igaz?

üdv.B

GLI 1,8-2,0-es motorral volt.Bár voltak/ vannak elvetemültek kik az 1,6-ot is átépítik GLI-re. :D
Ráncfelvarottnál klíma,2 elektromos tükör(fűthető),4 elektromos ablak,2 légzsák,szemüvegtartó és térképlámpa,plüs kárpit,hátsó ülésben lehajtható könyöklő,ködlámpa, volt benne.Extra még a napfénytető és az alufelni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

sz.pelo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Carina
« Válasz #12567 Dátum: 2008.11.21 10:59:41 »
Idézet
GLI 1,8-2,0-es motorral volt.Bár voltak/ vannak elvetemültek kik az 1,6-ot is átépítik GLI-re. :D
Ráncfelvarottnál klíma,2 elektromos tükör(fűthető),4 elektromos ablak,2 légzsák,szemüvegtartó és térképlámpa,plüs kárpit,hátsó ülésben lehajtható könyöklő,ködlámpa, volt benne.Extra még a napfénytető és az alufelni.

Ez azt jelenti hogy csak felszereltségbe van különbség xli és gli között valamint köbcenti?
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.22 23:01:37 írta Palaczk »

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #12568 Dátum: 2008.11.21 11:35:01 »

Idézet

GLI 1,8-2,0-es motorral volt.Bár voltak/ vannak elvetemültek kik az 1,6-ot is átépítik GLI-re. :D
Ráncfelvarottnál klíma,2 elektromos tükör(fűthető),4 elektromos ablak,2 légzsák,szemüvegtartó és térképlámpa,plüs kárpit,hátsó ülésben lehajtható könyöklő,ködlámpa, volt benne.Extra még a napfénytető és az alufelni.

Ez azt jelenti hogy csak felszereltségbe van különbség xli és gli között valamint köbcenti?

en sem vagom ezeket de nekem xli van es kb. ilyen (Profy listaja alapjan):
legzsak: nincs
klima: van
e.ablak: 4
e.tukor: nincs
kodlampa: nincs
futheto tukor: nincs (ill. nekem nem tunik futhetonek)
lehajthato konyoklo: nincs
napfenyteto: nincs
szemuvegtarto: nincs
terkeplampa: nincs
alufelni: van de sztem kesobb kerult ra

remelem segitett valamennyit.  8]
Lehettem volna halasz ...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12569 Dátum: 2008.11.21 13:00:56 »

Én hiszek annak aki ért hozzá és tudja mit beszél:)
De info hiányba is szenvedek. Szeretném tudni mit veszek.Szal mit is jelent? És amugy miért pont azt? Ha jol láttam a Gli csak 2000 motorral van igaz?

üdv.B

GLI 1,8-2,0-es motorral volt.Bár voltak/ vannak elvetemültek kik az 1,6-ot is átépítik GLI-re. :D
Ráncfelvarottnál klíma,2 elektromos tükör(fűthető),4 elektromos ablak,2 légzsák,szemüvegtartó és térképlámpa,plüs kárpit,hátsó ülésben lehajtható könyöklő,ködlámpa, volt benne.Extra még a napfénytető és az alufelni.
1.6 ból is volt GLi !!!!!