Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804184 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12105 Dátum: 2008.08.18 21:07:41 »
Nono! Az Ave 10,8!!! Es a tobbi is ekorul van. 60 centi foghato a rovidebb tengelytavon, nem olyan kirivo ez. :no:

Ave 10.8 is kevésnek hangzik. Rendszeresen olvasom ezeket az adatokat (is) a tesztekben meg a katalógusokban, úgyhogy eléggé megjegyeztem.

Nos, úgy tűnik, ezt mégsem jegyeztem meg jól. Az Ave II valóban 10.8 méteres körön fordul. Nem gondoltam volna!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12106 Dátum: 2008.08.18 21:08:19 »
Nagyonagy poblémám van kellene egy valős gyári adat a Carina fordulási sugaráról!!!
Palaczk esetleg?  :helpsmilie:

Na, megnéztem: 11.2 méter. Ezt legalább jól saccoltam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12107 Dátum: 2008.08.18 21:09:33 »
Lehet, hogy hülyeség, de valahonnan rémlik, hogy az sem mindegy, hogy balra, vagy jobbra teszi meg az autó a kört.  Vagy ez már a korszerű autóknál nem így van? Ha jól csalódom a Tgk-nál volt valaha ilyen kitétel...

Van, amelyik típusnál eltérés van irányonként - és van, amelyiknél nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #12108 Dátum: 2008.08.18 21:10:20 »
Palaczk: hol nézted az adatokat?
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12109 Dátum: 2008.08.18 21:35:35 »
Palaczk: hol nézted az adatokat?

A svájci AutoRevue katalógusban (ami gyári adatokat használ).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12110 Dátum: 2008.08.18 23:15:20 »
Köszönet.  :clap: még jobb részemre ez az eredmény. :D:D:D ezek lapján minimum a szabványnak megfelelő 6m ívsugarú út csatlakozás kell a jobbra kis ívbe való kanyarodáshoz. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #12111 Dátum: 2008.08.19 09:09:39 »
A svájci AutoRevue katalógusban (ami gyári adatokat használ).
Enyémre is tudnál vmit mondani az érdekesség kedvéért?  :innocent: Kisebb íven fordul ugyanis mint az előző verdám.  :clap:
         

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #12112 Dátum: 2008.08.19 10:20:12 »
Sziasztok,

a 20.-ai kirándulás miatt volna egy sürgôsen megoldandó problémám: ma reggel bevásárláskor sikerült a belsô csomagtérnyitó kar bowdenjét elszakítanom. Ez azért gáz, mert az elôzô tulaj meg már tönkretette a zárat... Tehát nincs csomagtartóm :(
Bontókat hívtam, de csak komplett zárgarnitúra van sokpénzért (ez vona a gyors megoldás), a bowden (3500 Ft) csere meg sok idô...

Van valami ötletetek vagy átmeneti nyitó megoldásotok? Egyántalán hogy lehet ilyenkor kinyitni? Be kell másszak gondolom az ülések felôl... és ott hogyan tovább?

Elôre is köszi

áksa

Carina E Liftback
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12113 Dátum: 2008.08.19 13:29:24 »
Sziasztok,

a 20.-ai kirándulás miatt volna egy sürgôsen megoldandó problémám: ma reggel bevásárláskor sikerült a belsô csomagtérnyitó kar bowdenjét elszakítanom. Ez azért gáz, mert az elôzô tulaj meg már tönkretette a zárat... Tehát nincs csomagtartóm :(
Bontókat hívtam, de csak komplett zárgarnitúra van sokpénzért (ez vona a gyors megoldás), a bowden (3500 Ft) csere meg sok idô...

Van valami ötletetek vagy átmeneti nyitó megoldásotok? Egyántalán hogy lehet ilyenkor kinyitni? Be kell másszak gondolom az ülések felôl... és ott hogyan tovább?

Elôre is köszi

áksa

Carina E Liftback

Hol szakadt el a bowden? Ha közvetlenül a karnál a lábtérben, akkor esetleg próbálj valahogy hozzáférni, hogy fogóval meg tudd húzni a végét - így ki tudod nyitni az ötödik ajtót. Átmeneti megoldásnak éppenséggel jobb, mint az utastérből bemászkálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12114 Dátum: 2008.08.19 13:30:51 »
A svájci AutoRevue katalógusban (ami gyári adatokat használ).
Enyémre is tudnál vmit mondani az érdekesség kedvéért?  :innocent: Kisebb íven fordul ugyanis mint az előző verdám.  :clap:

Az a baj, hogy csak 95-ös AR katalógusom van, utána meg 2004-es  ::) ... Német Auto Katalog-om van minden évből, de abban meg nincs benne ez az adat  :whistling: ... Mindenesetre az előd E10 Corolláét meg tudom nézni neked - nem hiszem, hogy a tiéd ettől jelentősen eltérne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #12115 Dátum: 2008.08.19 13:49:21 »
Idézet
Hol szakadt el a bowden? Ha közvetlenül a karnál a lábtérben, akkor esetleg próbálj valahogy hozzáférni, hogy fogóval meg tudd húzni a végét - így ki tudod nyitni az ötödik ajtót. Átmeneti megoldásnak éppenséggel jobb, mint az utastérből bemászkálni.

Sajnos azt nem tudom, 2 gyerekkel parkolóban nem álltam neki... Ha az ülés mellett felszedem valahogy a kárpitot látható vajon a szakadás helye? Sajna csak 6 után jutok a kocsimhoz, ha valaki csinált már ilyet (asszem 1 éve kb. volt már valakinek ilyen gondja csak nincs idôm visszakeresni) írja már meg 2 sorban hogy érdemes-e felszedni vagy sem

Köszi

áksa
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.19 14:47:13 írta Palaczk »
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12116 Dátum: 2008.08.19 14:47:20 »

Hol szakadt el a bowden? Ha közvetlenül a karnál a lábtérben, akkor esetleg próbálj valahogy hozzáférni, hogy fogóval meg tudd húzni a végét - így ki tudod nyitni az ötödik ajtót. Átmeneti megoldásnak éppenséggel jobb, mint az utastérből bemászkálni.

Sajnos azt nem tudom, 2 gyerekkel parkolóban nem álltam neki... Ha az ülés mellett felszedem valahogy a kárpitot látható vajon a szakadás helye? Sajna csak 6 után jutok a kocsimhoz, ha valaki csinált már ilyet (asszem 1 éve kb. volt már valakinek ilyen gondja csak nincs idôm visszakeresni) írja már meg 2 sorban hogy érdemes-e felszedni vagy sem

Köszi

áksa
Kulcsal, kívülről nem nyílik? Ez esetleg egy elég jó "átmeneti" megoldás lehet!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12117 Dátum: 2008.08.19 14:49:08 »
Kulcsal, kívülről nem nyílik? Ez esetleg egy elég jó "átmeneti" megoldás lehet!

Ööö... Írta, hogy az előző tulaj tönkretette a kulcsos zárat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12118 Dátum: 2008.08.19 14:50:02 »
Ha az ülés mellett felszedem valahogy a kárpitot látható vajon a szakadás helye? Sajna csak 6 után jutok a kocsimhoz, ha valaki csinált már ilyet (asszem 1 éve kb. volt már valakinek ilyen gondja csak nincs idôm visszakeresni) írja már meg 2 sorban hogy érdemes-e felszedni vagy sem

Köszi

áksa

squiddynek volt ilyen gondja, próbálj csak az ő hsz-aira keresni, nincs olyan nagyon sok belőlük.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12119 Dátum: 2008.08.19 14:53:41 »
Kulcsal, kívülről nem nyílik? Ez esetleg egy elég jó "átmeneti" megoldás lehet!

Ööö... Írta, hogy az előző tulaj tönkretette a kulcsos zárat.
sorry!