Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6793673 alkalommal)

1 tag és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11820 Dátum: 2008.06.08 11:44:45 »
Korábban volt többször is szó róla, hogy biztonság terén miben különbözik a faceliftes Carina E a facelift előttitől.

Ezt most találtam egy '96-os Auto Motor und Sport tesztben:

"Obwohl äußerlich kaum ein Unterschied zum Vorgänger zu erkennen ist, kommen im Karosseriebereich 72 neue Einzelteile zum Einbau, die vornehmlich dem Zweck dienen, das Crash- und Sicherheitsverhalten zu verbessern. Im Detail handelt es sich um diverse Verstrebungen in der Bodengruppe, im Bereich der A-, B- und C-Säulen sowie im Dach und an den Türen.
"


Fordítás nagyjából:

Bár külsőre alig látható különbség az elődhöz képest, a karosszéria 72 olyan új elemet tartalmaz, amely elsősorban a törésbiztonság javítását szolgálja. Ezek különféle megerősítések a padlórészen, az A-, B- és C-oszlopokban, a tetőben és az ajtókban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11821 Dátum: 2008.06.08 13:45:02 »
Korábban volt többször is szó róla, hogy biztonság terén miben különbözik a faceliftes Carina E a facelift előttitől.

Ezt most találtam egy '96-os Auto Motor und Sport tesztben:

"Obwohl äußerlich kaum ein Unterschied zum Vorgänger zu erkennen ist, kommen im Karosseriebereich 72 neue Einzelteile zum Einbau, die vornehmlich dem Zweck dienen, das Crash- und Sicherheitsverhalten zu verbessern. Im Detail handelt es sich um diverse Verstrebungen in der Bodengruppe, im Bereich der A-, B- und C-Säulen sowie im Dach und an den Türen.
"


Fordítás nagyjából:

Bár külsőre alig látható különbség az elődhöz képest, a karosszéria 72 olyan új elemet tartalmaz, amely elsősorban a törésbiztonság javítását szolgálja. Ezek különféle megerősítések a padlórészen, az A-, B- és C-oszlopokban, a tetőben és az ajtókban.

Jó lenne tudni hogy mik ezek.
Pl.: ajtó merevités már az enyémben is van, mit tettek bele még?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11822 Dátum: 2008.06.08 15:06:21 »
Bár külsőre alig látható különbség az elődhöz képest, a karosszéria 72 olyan új elemet tartalmaz, amely elsősorban a törésbiztonság javítását szolgálja. Ezek különféle megerősítések a padlórészen, az A-, B- és C-oszlopokban, a tetőben és az ajtókban.

Jó lenne tudni hogy mik ezek.
Pl.: ajtó merevités már az enyémben is van, mit tettek bele még?

Hát 72 új merevítést, azt tettek bele ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #11823 Dátum: 2008.06.09 06:23:40 »
Nekem '93-as verdám van és polírozás közben jöttem rá,hogy néhol a karosszériaelemeknek igencsak Suzuki Swiftes feelingje van,mármint ami a lemezvastagságot illeti.Ahogy a forgalmit nézegettem,meglepődtem,hogy egy ekkora böszme autó és önsúlya 1000 kg/???/,bár szerintem ezt elírták,katalógusokban 1120 kg-tól írják.
'93 Carina Xli 1.6

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11824 Dátum: 2008.06.09 09:09:14 »
Nekem '93-as verdám van és polírozás közben jöttem rá,hogy néhol a karosszériaelemeknek igencsak Suzuki Swiftes feelingje van,mármint ami a lemezvastagságot illeti.Ahogy a forgalmit nézegettem,meglepődtem,hogy egy ekkora böszme autó és önsúlya 1000 kg/???/,bár szerintem ezt elírták,katalógusokban 1120 kg-tól írják.

Nekem 1220-at írtak be.
De ezeknek gőzük sincs hogy mit írnak be. PL.: nakem úgy szerepel a CarinaE sedan hogy
"Carina II 2,0 GLI LIFTBACK Carina"
Hát ennyit a beírásról
A lemez vastagság meg szerintem ott lényeg ahol az erősítések és merevítések vannak.
Bontóban nézegettem szétvágott autókat hat nem láttam szemmel a külömbséget olyan kicsi volt a szétvágott 3 autón.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #11825 Dátum: 2008.06.09 09:33:34 »
Bandita1!
Nem fikázni akartam a lemezvastagságról,nekem a karosszériamerevségről elég annyi bizonyíték,hogy egy 15 éves autó a nálunk útnak nevezett izén meg se nyikkan!!!Látom ceglédi vagy,melyik bontót ajánlod a környéken?
'93 Carina Xli 1.6

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11826 Dátum: 2008.06.09 09:52:50 »
Bandita1!
Nem fikázni akartam a lemezvastagságról,nekem a karosszériamerevségről elég annyi bizonyíték,hogy egy 15 éves autó a nálunk útnak nevezett izén meg se nyikkan!!!Látom ceglédi vagy,melyik bontót ajánlod a környéken?

Nem úgy értettem hogy fikázod csak a tapasztalatomat írtam le. Ezt a szétvágott autókat Monoron láttam mikor karbit kerestem a Starlethez.
Bontó sajna nem magyon van a környéken Üllön van a Japker amit kicsit drádálok, ill. a Szentendrei ami komoly bontó van minden. Bár én csak végső megoldásként keresem ha nagyon drága az új. Én azt tartom az új az olcsóbb. Persze kokó alkatrész 2* drágább 3* tovább tart.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #11827 Dátum: 2008.06.09 10:40:31 »
Köszi a választ!Nekem most speciel ablakmosótartály,jobb hátsó sárvédő müanyag betét,esetleg jó állapotú vezetőoldali ülés kéne,ezt nem hiszem,hogy újonan megkapnám,azért keresek bontókból.Persze motor vagy futómüalkatrészeket én se vennék onnan.Ja,még valami,acél vagy alufelni is kéne egy garnitúra,tudsz tippet adni hol keressek?
'93 Carina Xli 1.6

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11828 Dátum: 2008.06.09 12:11:23 »
Köszi a választ!Nekem most speciel ablakmosótartály,jobb hátsó sárvédő müanyag betét,esetleg jó állapotú vezetőoldali ülés kéne,ezt nem hiszem,hogy újonan megkapnám,azért keresek bontókból.Persze motor vagy futómüalkatrészeket én se vennék onnan.Ja,még valami,acél vagy alufelni is kéne egy garnitúra,tudsz tippet adni hol keressek?

Ezeket is meg lehet venni csak nem érdemes mert ezek megfizethetetlenek.
használt felnit csak acélba vegyél aluba 3 ismerős vett egyiknek se jött össze nem tudod hogy mért dobták el, de valami oka van. Aztán viszed görgőzni stb. Viszed vissza vitázol hogy rossz volt, vagy nálad lett rossz rögtön azt mondják hogy te mentél a kátyúba. Nem éri meg. Ha venni akarsz itt keress, szerintem nincs olcsóbb.
http://www.startfelni.hu/

13 ezer 15 " felni!
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.09 12:23:17 írta bandita1 »

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #11829 Dátum: 2008.06.09 13:13:09 »
Köszi a jótanácsot!
'93 Carina Xli 1.6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11830 Dátum: 2008.06.09 14:01:07 »
Köszi a választ!Nekem most speciel ablakmosótartály,jobb hátsó sárvédő müanyag betét,esetleg jó állapotú vezetőoldali ülés kéne,ezt nem hiszem,hogy újonan megkapnám,azért keresek bontókból.Persze motor vagy futómüalkatrészeket én se vennék onnan.Ja,még valami,acél vagy alufelni is kéne egy garnitúra,tudsz tippet adni hol keressek?

Ezeket is meg lehet venni csak nem érdemes mert ezek megfizethetetlenek.
használt felnit csak acélba vegyél aluba 3 ismerős vett egyiknek se jött össze nem tudod hogy mért dobták el, de valami oka van. Aztán viszed görgőzni stb. Viszed vissza vitázol hogy rossz volt, vagy nálad lett rossz rögtön azt mondják hogy te mentél a kátyúba. Nem éri meg. Ha venni akarsz itt keress, szerintem nincs olcsóbb.
http://www.startfelni.hu/

13 ezer 15 " felni!

A használt felnit fel lehet tenni vétel előtt gumisnál centrírgépre, és megforgatni. Rögtön kiderül, hogy üt-e vagy ilyesmi. Ha nem, és repedések, csorbulások sincsenek rajta, akkor nyugodtan meg lehet venni.

Vagy: ismerőstől kell venni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11831 Dátum: 2008.06.09 18:31:50 »
Köszi a választ!Nekem most speciel ablakmosótartály,jobb hátsó sárvédő müanyag betét,esetleg jó állapotú vezetőoldali ülés kéne,ezt nem hiszem,hogy újonan megkapnám,azért keresek bontókból.Persze motor vagy futómüalkatrészeket én se vennék onnan.Ja,még valami,acél vagy alufelni is kéne egy garnitúra,tudsz tippet adni hol keressek?

Ezeket is meg lehet venni csak nem érdemes mert ezek megfizethetetlenek.
használt felnit csak acélba vegyél aluba 3 ismerős vett egyiknek se jött össze nem tudod hogy mért dobták el, de valami oka van. Aztán viszed görgőzni stb. Viszed vissza vitázol hogy rossz volt, vagy nálad lett rossz rögtön azt mondják hogy te mentél a kátyúba. Nem éri meg. Ha venni akarsz itt keress, szerintem nincs olcsóbb.
http://www.startfelni.hu/

13 ezer 15 " felni!

A használt felnit fel lehet tenni vétel előtt gumisnál centrírgépre, és megforgatni. Rögtön kiderül, hogy üt-e vagy ilyesmi. Ha nem, és repedések, csorbulások sincsenek rajta, akkor nyugodtan meg lehet venni.

Vagy: ismerőstől kell venni.

Szépen hangzik csak nem jött össze senkinek a környezetembe.
Nem azt állítom hogy nincs ilyen csak én nem hallottam még róla.
Mert ugye az ismerősnek biztos nem olyam az autója mint ami nekem kellene, ha mégis nagy mázli. A gumishoz meg mért kerül a használt felni mert dobta el valaki? Esetleg totálra tört az autó felette. És a felni nem sérült meg? Nem tudom elképzelni hogy el adjam a felnimet csak azért hogy újat vegyek, ha igen akkor annak oka van főleg itt magyarországon ahol nincs 3 km. rendes út csak nagy kátyú vagy egy kicsit nagyobb.
3 ismerősből 2 a gumisnál vett felnit esküdtek az életükre hogy jó aztánn amikor kb 2 hét múlva kirándulni mentek  és kicsit nagyobb volt a tempó kiderült hogy 130 felett rázza az autó magát.Vissza gumis-az persze centir 4e. de csak rázza.Vita -gumis szerint már ő ment bele valamibe, tulaj szerint nem. Bizonyisd az igazad ha tudod. 3 alkalom utás és egy kisebb anya emlegetés után gumis megunta és visszavette. Azóta máshová jár.
40ezerért adta a gumis. Megérte? Hát nem tudom. Végül a neten vett 14 ért db ami új és még azon sem kell gondolkodni hogy vajon mért nem festette le mielőtt fel lett gumizva.
(5000/db)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #11832 Dátum: 2008.06.09 19:18:38 »
Szépen hangzik csak nem jött össze senkinek a környezetembe.
Nem azt állítom hogy nincs ilyen csak én nem hallottam még róla.
Mert ugye az ismerősnek biztos nem olyam az autója mint ami nekem kellene, ha mégis nagy mázli. A gumishoz meg mért kerül a használt felni mert dobta el valaki? Esetleg totálra tört az autó felette. És a felni nem sérült meg? Nem tudom elképzelni hogy el adjam a felnimet csak azért hogy újat vegyek, ha igen akkor annak oka van főleg itt magyarországon ahol nincs 3 km. rendes út csak nagy kátyú vagy egy kicsit nagyobb.
3 ismerősből 2 a gumisnál vett felnit esküdtek az életükre hogy jó aztánn amikor kb 2 hét múlva kirándulni mentek  és kicsit nagyobb volt a tempó kiderült hogy 130 felett rázza az autó magát.Vissza gumis-az persze centir 4e. de csak rázza.Vita -gumis szerint már ő ment bele valamibe, tulaj szerint nem. Bizonyisd az igazad ha tudod. 3 alkalom utás és egy kisebb anya emlegetés után gumis megunta és visszavette. Azóta máshová jár.
40ezerért adta a gumis. Megérte? Hát nem tudom. Végül a neten vett 14 ért db ami új és még azon sem kell gondolkodni hogy vajon mért nem festette le mielőtt fel lett gumizva.
(5000/db)

Palaczk arra célzott, hogy a fórumon taby, Astra és én is foglalkozunk felni és gumiabroncs értékesítésével a fórumtagoknak. Idáig nem volt panasz, hogy valaki xart vett volna.... O0
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11833 Dátum: 2008.06.09 19:26:24 »
Szépen hangzik csak nem jött össze senkinek a környezetembe.
Nem azt állítom hogy nincs ilyen csak én nem hallottam még róla.
Mert ugye az ismerősnek biztos nem olyam az autója mint ami nekem kellene, ha mégis nagy mázli. A gumishoz meg mért kerül a használt felni mert dobta el valaki? Esetleg totálra tört az autó felette. És a felni nem sérült meg? Nem tudom elképzelni hogy el adjam a felnimet csak azért hogy újat vegyek, ha igen akkor annak oka van főleg itt magyarországon ahol nincs 3 km. rendes út csak nagy kátyú vagy egy kicsit nagyobb.
3 ismerősből 2 a gumisnál vett felnit esküdtek az életükre hogy jó aztánn amikor kb 2 hét múlva kirándulni mentek  és kicsit nagyobb volt a tempó kiderült hogy 130 felett rázza az autó magát.Vissza gumis-az persze centir 4e. de csak rázza.Vita -gumis szerint már ő ment bele valamibe, tulaj szerint nem. Bizonyisd az igazad ha tudod. 3 alkalom utás és egy kisebb anya emlegetés után gumis megunta és visszavette. Azóta máshová jár.
40ezerért adta a gumis. Megérte? Hát nem tudom. Végül a neten vett 14 ért db ami új és még azon sem kell gondolkodni hogy vajon mért nem festette le mielőtt fel lett gumizva.
(5000/db)

Palaczk arra célzott, hogy a fórumon taby, Astra és én is foglalkozunk felni és gumiabroncs értékesítésével a fórumtagoknak. Idáig nem volt panasz, hogy valaki xart vett volna.... O0

Ja hacsak úgy nem.
Ne célozon hanem segitsetek  a kolégának. :clap:

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Carina
« Válasz #11834 Dátum: 2008.06.09 19:30:08 »
Használt és nagyon jó japán robogóval nem foglalkozik valaki mert mos az kellene?