Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6800486 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11790 Dátum: 2008.05.19 17:52:45 »
Idézetet írta: "Zsotty"
Köszi a kimerítõ választ :pofa:
Nagy segítség lenne ha valaki összefoglalná,hogy használt Carina E vásárlásánál mire figyeljünk oda,japán vagy brit gyártású modellt válasszunk,milyen alkatrészt kell feltétlenül cserélni vásárlás után és ennek mennyi a költségvonzata,milyen árszinten lehet már megbízható,problémamentes autót venni,a mo-i vagy a külföldrõl behozott járgányok vannak-e jobb állapotban?


Van ilyen összefoglaló a fórumon, az általános fórumrészben. Ez általános érvényû iránymutatást ad, de jól használható a Carina E-re is természetesen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Carina
« Válasz #11791 Dátum: 2008.05.19 19:13:35 »
Hali! Köszi a választ. 4 litert rendeltem, de kell is annyi, mert most 10000 alatt megette majdnem az összes olajat. Legalább marad rátölteni is. Toyota 10W40 olaj.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #11792 Dátum: 2008.05.21 13:54:44 »
vier: Azért az nem kevés! Rosszul is lennék, ha 2 olajcsere között ennyit beszipkázna a motorom, pedig én 5w-s olajjal járok. Hány (valós) km van a járgányodban?

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Carina
« Válasz #11793 Dátum: 2008.05.21 17:25:03 »
Hali!

Sajnos nem tudom mennyi valós km van benne. Nem annyira leharcolt kocsi, akkoriba amikor nézegettem ez volt a legjobb állapotban. (nyilván ezt vettem meg) Bár nem vagyok autoszerelõ, de még csak autoszeretõ sem nagyon. Menjen és ne romoljon el soha. Ez volt a szempont. Persze volt más szempont is...


Fura, hogy csöpögni nem láttam belõle olajat, és a zöldkártyánál is rendben volt minden...

Ja és elég óvatosan nyomom a gázt, általában 2000 1/min környékén váltok, szal nincs kinyomva a szeme...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11794 Dátum: 2008.05.21 17:57:34 »
Idézetet írta: "vier"
Hali!

Sajnos nem tudom mennyi valós km van benne. Nem annyira leharcolt kocsi, akkoriba amikor nézegettem ez volt a legjobb állapotban. (nyilván ezt vettem meg) Bár nem vagyok autoszerelõ, de még csak autoszeretõ sem nagyon. Menjen és ne romoljon el soha. Ez volt a szempont. Persze volt más szempont is...


Fura, hogy csöpögni nem láttam belõle olajat, és a zöldkártyánál is rendben volt minden...

Ja és elég óvatosan nyomom a gázt, általában 2000 1/min környékén váltok, szal nincs kinyomva a szeme...

Érdekes módon nincs összefüggés az olajevés és sikeres, vagy sikertelen zöldkártya közt!
A fater rollája már majdnem dízel volt, mégsem volt gond a zöldkártyával.

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Carina
« Válasz #11795 Dátum: 2008.05.21 19:13:21 »
Hali!

Kérdés:

Mibõl tippelhetek a valóban futott kilóméterekre?
Szerelõ vajon meg tudja mondani, hogy mitõl eszi az olajat anélkül, hogy ripityára szedné?
(olajfoltot nem látok az autóban)

Ui.: helyesbítek, szeretem az autókat, de nem szerepel magas prioritással a céljaim között, hogy nagyon sötét, gyors, hangos, gyáritól eltérõ, tuning, stb.  gépem legyen. Ez nem mondható el minden rokonomról, vagy barátomról : )

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Carina
« Válasz #11796 Dátum: 2008.05.22 11:48:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Az SB angol, a JT japán.



Szia!

Megkésve bár...
SB valóban, ahogy emlékeztem.
A szélvédõ jobb felsõ sarkában van is egy Made in Britain matrica :)

Pár kép a vasról:

http://kepfeltoltes.hu/080522/lighthouse_115_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080522/lighthouse_122_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080522/lighthouse_124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

185/60 R14 gumik vannak rajta, nyilván az volt olcsón valamelyik okos elõzõ tulajdonosnál  :shock:
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Carina
« Válasz #11797 Dátum: 2008.05.22 16:45:55 »
AdamBH:
Hát ezt igazán nagy kár lenne alkatrésznek eladni! Sõt!

üdv:
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11798 Dátum: 2008.05.27 14:56:33 »
Vajh mennyi lehet az elektoromos ablaknak az automata lehúzást megállító nyomaték? mert már 1mm-es bowden elbírja?

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Carina
« Válasz #11799 Dátum: 2008.06.01 15:59:56 »
Sziasztok!

Sajnos sikerült ráhajtanom egy kőre ma, úgyhogy viszem a supra trendhez a jövőhéten. Elgörbült a jobb hátsó stabilizátor rúd...

Pont szabi alőt egy héttel. Remélem meg tudják csinálni a héten...

remélem nektek nagyobb szerencsétek van.

üdv,

vier

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Motor visszajelző lámpa
« Válasz #11800 Dátum: 2008.06.01 22:12:13 »
Hello mindenkinek,

Ma délután hazafelé az M3-ason észrevettem, hogy ég a sárga motorvisszajelző lámpa. Kb 130-140-nel mentem, légkondi, semmi rendellenesség.
Lassítva a lámpa kialudt, majd azonnal kiálltam egy parkolóba, ahol nem állítottam le a motort. Teljesen egyenletesen járt, utána 120-as tempóban szépen hazajött, anélkül hogy ismét kigyulladt vona.
volt valakinek már ilyen?
Esetleg előidézhet esetleg ilyet egy kicsit magasabb olajszint (a pálcán kb az F betűig ér)?

egyébként 285000 km. van benne, az utóbbi 4 évben csak egy hűtő repedés hibája volt.
üdv: villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Motor visszajelző lámpa
« Válasz #11801 Dátum: 2008.06.01 23:13:25 »
Hello mindenkinek,

Ma délután hazafelé az M3-ason észrevettem, hogy ég a sárga motorvisszajelző lámpa. Kb 130-140-nel mentem, légkondi, semmi rendellenesség.
Lassítva a lámpa kialudt, majd azonnal kiálltam egy parkolóba, ahol nem állítottam le a motort. Teljesen egyenletesen járt, utána 120-as tempóban szépen hazajött, anélkül hogy ismét kigyulladt vona.
volt valakinek már ilyen?
Esetleg előidézhet esetleg ilyet egy kicsit magasabb olajszint (a pálcán kb az F betűig ér)?

egyébként 285000 km. van benne, az utóbbi 4 évben csak egy hűtő repedés hibája volt.
üdv: villanó

Ilyen nekem is volt.De utána többet nem jött elő.
Olaj hiba nem lehet.Talán valamelyik szenzor koszos kicsit.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #11802 Dátum: 2008.06.02 13:46:20 »
Szasztok!

Csaxólok, merhogy én is itt vagyok...

Meg hát egy büdös kínom sincs (a toytival kop-kop).
1,5 év, 25 e km saját lábúlag (jelenleg 205 ezer össz.), ólajfogyi zéró.
A 25 e km-t megültem vele, kapott négy tweetert + egy pici aktív dübörgöt (az elöd offosba voltak, a helyet foglalták, én meg tulképp csak unatkoztam odahaza). 2,5 mm vékony táp+testy kábelt vettem hozzá, biztosítékok, meg huzalok bejáccása élvezetes téma volt, imáttam. Mindenböl kb 2 méteres ráhagyással jácottam (épp kiadták az offosra szabott cuccok is), hogy alkalomadtán szétcsatolás nélkül a woofi kerülhessen akár a jobb egybe is...
Tehát most már van egy kis + élvezet a pirosomba is. Gyári reprók/kábelok bennmarattak, mert az úgy yo ahogy van. Tudom, tudom, igényes zenénél az elsö ezek cseréje, de ennyire nem merülök bele, meghát az én rencerem is elég alap, belépö szintü.
+ picit megpimpeltem a belül pár dolgot (csak diszkréten, semmi csicsa), az is yol sikerült. Túl komor volt a belsö...

Ha újra választhatnék, sose vennék ismét szegénykeverékest, ennek ellenére: 902 km-t (ebböl egy hosszabb út 2x75 km-vel) 53,66 lityó hatodszori pisztoly elkattogással. Igaz, a mutató még nem fekütt rá az "E"-re, akkor is hihetetlen...

Terv: októberben ZK + müszaki, és elötte a bódé esetleges sk rendbe hozatala. Ha minden yol megy, a héten elkezdek ismét kasztnizni (más autóján), praxolok egy kicsit gittelésböl + mázolásból, oszt ha sikerrel járok, akkor nyáron / összel jöhet a piros. Helyenként ugye, ahol megfárasztottam szegényt (JH ajtó, JH sárvédö, JE sárvédö perem)... Az offos verdát is sk kasztniztam, a tél meg se kottyant neki.

Csini lett az "új" fórum, grat a fejlesztéshez.
üdv,
.zs.
böszme pijos degusztátorkám...

bandita1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re: Motor visszajelző lámpa
« Válasz #11803 Dátum: 2008.06.02 18:52:37 »
Hello mindenkinek,

Ma délután hazafelé az M3-ason észrevettem, hogy ég a sárga motorvisszajelző lámpa. Kb 130-140-nel mentem, légkondi, semmi rendellenesség.
Lassítva a lámpa kialudt, majd azonnal kiálltam egy parkolóba, ahol nem állítottam le a motort. Teljesen egyenletesen járt, utána 120-as tempóban szépen hazajött, anélkül hogy ismét kigyulladt vona.
volt valakinek már ilyen?
Esetleg előidézhet esetleg ilyet egy kicsit magasabb olajszint (a pálcán kb az F betűig ér)?

egyébként 285000 km. van benne, az utóbbi 4 évben csak egy hűtő repedés hibája volt.
üdv: villanó


Próbáld meg kivillogtatni a hibakódót ha nem jelez semmit akkor nem kell vele foglalkozni de ha már jelzett szerintem ki is villogja a hibát.
(kód megfejtésében tudok segíteni)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #11804 Dátum: 2008.06.02 22:05:18 »
Hali! Köszi a választ. 4 litert rendeltem, de kell is annyi, mert most 10000 alatt megette majdnem az összes olajat. Legalább marad rátölteni is. Toyota 10W40 olaj.

Hogy érted azt, hogy megette "majdnem az összeset"? Úgy, hogy lement a nívó a minimumra? Mert ha igen, akkor az csak 1 liter olajfogyi 10 ezer km-en, ami nemhogy nem sok, hanem örvendetesen kevés. Ha viszont 10 ezren bezabálta mind a 3 litert, ami a motorban volt, akkor egyrészt az még mindig nem olyan vészesen sok (3 deci/1000 km ugye), másrészt viszont ugye ez nem azt jelenti, hogy nem lett utántöltve az olaj, hanem csere előtt már szinte semmi nem volt a motorban :o ??
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )