Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6606089 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #10860 Dátum: 2007.10.29 11:08:03 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nem-e??? És a hátsó kerék negatív dõlése? Vagy az gyárilag olyan?


hmm azt nem figyeltem, csak egy gyors pillantast vetettem rá. azért remélem meg lesz gyógyítva a kicsike.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Joe Kawasaki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Carina
« Válasz #10861 Dátum: 2007.10.29 12:59:38 »
Hali!
Tudom banális kérdés, de hogy csináljak az autóm fényképébõl akkorát, amit ide fel tudok rakni???? :otlet:  :hmm:
oe

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10862 Dátum: 2007.10.29 13:35:40 »
Idézetet írta: "Joe Kawasaki"
Hali!
Tudom banális kérdés, de hogy csináljak az autóm fényképébõl akkorát, amit ide fel tudok rakni???? :otlet:  :hmm:

Elsõ körben, ne ebben a topicban tedd fel a kérdést, mert ez itt nagyon OFF! :kacsint:  :nagymosoly:
Második körben: képszerkesztõ programmal átmérezheted a tetszõleges képet, vagy ha végképp nem megy sokan tudnak Neked segíteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10863 Dátum: 2007.10.29 16:54:00 »
Pénteken autókozmetikában alaposan kitakarították belül a Carinát (külsõ mosással együtt 4.800), aztán szombaton lezajlott az utolsó simítás is, egy alapos polír (s.k.) formájában. Huh, fárasztó mulatság ez a kézi polír, ráment az egész délutánom :faradt: ... de ilyen lett:



 :)

Amirõl elfelejtettem korábban képet fölrakni, pedig biztos többeket is érdekel: a felhólyagosodó, felváló elsõ ajtókárpitokra talált megoldás. A kárpitos szaki ezt hozta össze, oldalanként 5 ezerért:



Egy vékony fém lapot megfelelõ méretûre vágott, csinált rá egy kivágást a fogantyúnak, tett rá egy réteg laticellt, az egészet bevonta bõrrel, majd rögzítette az ajtókárpitra. A végeredmény szerintem szép, és még komfort-pluszt is ad, egyrészt mert így puha lett a korábban kõkemény könyöklõrész a kárpiton, másrészt mert a valódi bõrnek a tapintása is kellemesebb. Szvsz ennyit megért, és az árban benne van a kárpit föl-le szerelése is (mondjuk ebben én is segítettem neki).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10864 Dátum: 2007.10.29 16:55:59 »
Aztán tegnap délután véget ért egy korszak, többé nem vagyunk Carina-tulajdonosok :szomoru:  :torsziv: ...



Elbúcsúzott tõle a család (jóapám egészen meglepõ mértékben le volt hangolódva), aztán levittem a Balatonra az új gazdáihoz.

Soha ilyen problémamentes, hûséges autónk nem volt :!: Még anno a Coronával is több volt a gond. Ez az autó viszont a nálunk töltött, majdnem napra pontosan hat év, és az ezalatt megtett 87.500 kilométer során egyetlen egyszer sem hagyott minket cserben, de még kisebb, a használhatóságot befolyásoló hibát sem produkált soha. Közben elvitt a Székelyföldtõl Elzászon és az Északi-Tengeren át az Alpokig mindenhová.

Javítások: bal hátsó stabilizátor-pálca csere, hátsó stabilizátor-szilentek cseréje, hûtõtisztítás, kuplungtárcsa felújítás. Ennyi, slussz.

Karbantartás keretében kapott két új akkumulátort (a másodikat preventíven, az eladás miatt), egy garnitúra nyári és egy garnitúra téli gumit, két garnitúra gyújtógyertyát, egy vezérmûszíjat görgõkkel, egy garnitúra ékszíjat, egy pár elsõ ablaktörlõt, egy pollenszûrõt, egy üzemanyagszûrõt, három légszûrõt, egy feltöltésnyi váltóolajat, hûtõfolyadékot és fékfolyadékot, valamint 6x3 liter motorolajat és 6 db olajszûrõt, továbbá néhány izzót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #10865 Dátum: 2007.10.29 17:33:09 »
Én csak elolvastam az elsõ mondatot és öszintén mondom összeszorult egy pillanatra a szívem!
Szerintem én nem bírnám ki sírás nélkül ha el kellene adnom!  :szomoru:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10866 Dátum: 2007.10.29 17:53:13 »
Idézetet írta: "cujethu"
Én csak elolvastam az elsõ mondatot és öszintén mondom összeszorult egy pillanatra a szívem!
Szerintem én nem bírnám ki sírás nélkül ha el kellene adnom!  :szomoru:


A Coronát anno megríkattam :roll: ... A Carinát most csak azért nem, mert voltaképpen családon belül maradt, jóbarátném édesapjáék vették meg. Úgyhogy látni fogom gyakran, és idõnként biztosan menni is fogok vele :) ... Azt pl. meg is beszéltük, hogy szervízre én fogom hordani Pécsre, ahhoz a szerelõhöz, akihez eddig is vittük. És persze azt is a lelkükre kötöttem, hogy ha egyszer majd el akarják adni, okvetlenül szóljanak nekem :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10867 Dátum: 2007.10.29 18:05:17 »
Közben megcsináltam a Carina fogyasztás-összesítését. Eszerint 87.500 kilométerre tankoltunk 6427 liter üzemanyagot, tehát 7.345 liter/100 km átlagfogyasztást értünk el az autóval.

Ennek értelmezéséhez persze jó lenne tudni a városon belüli/kívüli km-ek megoszlását, de sajnos errõl nincs pontos adatom (ill. össze tudnám számolni, de az bazi sokáig tartana). Mindenesetre az informatív, hogy a téli fél évben jellemzõen csak kb. 4 ezer km került az autóba, míg a nyáriban kb. 11, és erre az idõszakra esnek ugye a nyaralások, Balaton stb. Úgy tudnám megsaccolni, hogy az össz-táv kb. egyharmadát tettük meg városban, és kétharmadát városon kívül.

Mókás adat, hogy ez a 6427 liter, pénzben kifejezve, kábé 1.5 millió pengõt jelent - ennyit küldtünk keresztül a kipufogócsövön :mrgreen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10868 Dátum: 2007.10.29 18:36:36 »
Idézetet írta: "cujethu"
Én csak elolvastam az elsõ mondatot és öszintén mondom összeszorult egy pillanatra a szívem!
Szerintem én nem bírnám ki sírás nélkül ha el kellene adnom!  :szomoru:


Sajnos én ezen már túl vagyok, én is megkönnyeztem, amikor otthagytam a miénket a kereskedésben. Az Õt váltó Nissant nem, pedig az is elvitt mindenhova, csak porrá törték.  Akkor ezexerint nem vagyok :crazy:  
:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #10869 Dátum: 2007.10.29 18:47:23 »
Idézetet írta: "Balu"
Képeket kinél találok?

Az én képeim között megtalálod amire szükséged van!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #10870 Dátum: 2007.10.29 18:51:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Mókás adat, hogy ez a 6427 liter, pénzben kifejezve, kábé 1.5 millió pengõt jelent - ennyit küldtünk keresztül a kipufogócsövön :mrgreen:

Légyszi számold ki azt is, h. mennyi CO-t pufogtatok ki ez idõ alatt!  :nagymosoly:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #10871 Dátum: 2007.10.29 18:56:03 »
Biztos nekem összeszorulna a szívem, ha meg kéne válni a Carinától. Remélhetõleg erre nem lesz szükség :) A tervek szerint marad elsõ, második, harmadik autónak - majd young és oldtimernek :)

Na és mesélj Palaczk és az Avét mikor kapjátok meg?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10872 Dátum: 2007.10.29 19:53:38 »
Idézetet írta: "squiddy"
Biztos nekem összeszorulna a szívem, ha meg kéne válni a Carinától. Remélhetõleg erre nem lesz szükség :) A tervek szerint marad elsõ, második, harmadik autónak - majd young és oldtimernek :)

Na és mesélj Palaczk és az Avét mikor kapjátok meg?


Öt nap múlva ilyenkor már itt áll a garázsban, ha minden igaz :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Carina
« Válasz #10873 Dátum: 2007.10.29 20:42:12 »
Idézetet írta: "squiddy"

Az én képeim között megtalálod amire szükséged van!

Idézetet írta: "Jency"

Veszel egy alkatrészboltban rizsszemizzókat, nem nagy összeg és utánna szépen behajtogatod a régi kitekerhetõ foglalatba.

Köszönöm az infókat.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #10874 Dátum: 2007.10.29 21:09:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Közben megcsináltam a Carina fogyasztás-összesítését. Eszerint 87.500 kilométerre tankoltunk 6427 liter üzemanyagot, tehát 7.345 liter/100 km átlagfogyasztást értünk el az autóval.


Amíg nálad volt az autó pontosan vezettél minden tankolást? vagy hogy jött ki a 6427 L? A km-t még értem is, de ez a Liter-dolog igen nagy precizitásra utal!  :hmm:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019