Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527441 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re: Tankolás
« Válasz #75 Dátum: 2004.03.18 09:34:12 »
Idézetet írta: "NoGun"
Mostanában (az utóbbi néhány alkalommal) nehezebben tankolok, mert a pisztoly kikapcsol, próbálgatom helyezgetni, hátha visszafröcsköl, de volt hogy csak félig tudtam megtankolni ...

Volt ilyen tapasztalatotok?

Egy adott kútnál rendszeresen ez volt. Nem tudtam mire vélni a dolgot. Lehet hogy felhabzott az üzemanyag? Vagy nagyobb nyomással jön és visszacsap? Volt olyan hogy 10 percig pöcsöltem mire sikerült telekattogtatni a tankot mindenféle cső forgatásokkal. Nálad minden kútnál ez van? Mindig ugyanott tankolsz?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Tankolás
« Válasz #76 Dátum: 2004.03.18 12:27:26 »
Nálam is gyakran elöfordul, de ha teljesen kifordítom a pisztolyt (180 fok), többnyire nincs gond.

Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "NoGun"
Mostanában (az utóbbi néhány alkalommal) nehezebben tankolok, mert a pisztoly kikapcsol, próbálgatom helyezgetni, hátha visszafröcsköl, de volt hogy csak félig tudtam megtankolni ...

Volt ilyen tapasztalatotok?

Egy adott kútnál rendszeresen ez volt. Nem tudtam mire vélni a dolgot. Lehet hogy felhabzott az üzemanyag? Vagy nagyobb nyomással jön és visszacsap? Volt olyan hogy 10 percig pöcsöltem mire sikerült telekattogtatni a tankot mindenféle cső forgatásokkal. Nálad minden kútnál ez van? Mindig ugyanott tankolsz?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Carina
« Válasz #77 Dátum: 2004.03.18 12:32:41 »
Nálam is ez van. Pisztoly félig kíhúz, és megy. De tartani kell.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #78 Dátum: 2004.03.18 14:22:50 »
Palaczk:

Üdv ismét a fedélzeten! Az általam említett felnik igenis csereszabatosak a 185/65-R14 gumimérettel szerelve. CSAK és kizárólag az ET méret változik meg a már leírtak szerint. Általam tesztelve mindkét szerelt kerék Carina E 1.6 XLI-n. (1996.12). Nem ért bele sehova sem. Ezért mertem ajánlani megvételre Garstone cartársnak, bizton tudván azt, hogy nem okoz problémát.

Az általa favorizált 195-ös gumival nem próbáltam, így nem is tudhatom, hogy az beleér vagy sem, csak sejtem, hogy az is nyugodtan elfér.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Re: Carina e
« Válasz #79 Dátum: 2004.03.18 22:29:59 »
Idézetet írta: "jamie@"
Nekem a fogyasztás 7,5-9 liter közé esett télen,50-50%város-külterület viszonyban.
Most kellene olajat cserélnem k.b 10000-nél tarthatok az előzőtől,de a fékbetétek is csere előtt állnak,még soha nem voltak cserélve állítólag.
Úgy hallottam,érzékeny az olajcserére ez a típus.Ez igaz?
Szemöldököt szeretnék rá rakni,árulnak néhány helyen a neten,de még képet sem láttam róla.
Érdemes megvenni,vagy van más,jobb,szebb megoldásra ötlet?(szemöldök ügyben)
 :idea:

Ha tényleg szemöldököt akarsz teni a Carinára elöször nézz körül a
www.toyotaextreme.dk-n. Ha ott találsz valami elfogathatt a kocsidra akkor írj és majd megadok egy tel számot meg egy címet ahol
az ember Toyotákkal is foglalkozik. Neki is volt egy Carinája ami fel volt optikázva.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

jamie@

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Carina e
« Válasz #80 Dátum: 2004.03.19 00:04:57 »
Köszi,jó kis oldal...nem semmi.
Én mondjuk a hagyományos formát akarom meghagyni,enyhe optikai tuninggal,nem szeretném elveszíteni ezt az egyszerű gyönyörűséget.
 :D
Köszi a telcsiszámot,ha kell jelzem!
 :lol:
Köszi hello
öszi Helló

jamie@

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Carina
« Válasz #81 Dátum: 2004.03.19 00:19:50 »
Na végre sikerült felrakni a képet a kocsimról,bár kár hogy ilyen kicsi.
A felni igen jól mutat,a szemöldök csak rajzolt,de ilyenre szeretném.
Elég sportos,mi? :twisted:
öszi Helló

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Carina
« Válasz #82 Dátum: 2004.03.19 07:18:04 »
Én sem arra gondoltam, hogy tuningold szét csak egy enyhe átalakítás.
Nekem pl volt rajta más hütőrács ami szerintem jól áll neki.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #83 Dátum: 2004.03.19 08:35:37 »
grastone:

Wazz' 7végén fát kell metszeni & permetezni Balcsin asszonyéknál, így nem tudom hogy lesz idő a műszerfal tuningra :( Mindenesetre a hideg-meleg tekerentyű zöldsapkás -döglött- izzója már a kezemben van. Talán ma még lesz időm újat venni és bevarázsolni a helyére.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #84 Dátum: 2004.03.19 08:42:34 »
jamie@:
Nagyobb kép van az a autódról?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #85 Dátum: 2004.03.19 08:49:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az viszont más kérdés , hogy szerintem kicsit szélesre sikeredett a bal oldalon a lapát által le nem törölt , a bal oszloppal párhuzamos , koszosan maradó sáv . Saccperkábé közel tíz centi .

Engem is piszokul bosszant az a hatalmas sáv :(

Idézetet írta: "Palaczk"
Guminyomás : MIÉRT kéne hosszú távra kisebb


Azért vettem kisebbre, mert úgy tudom, hogy nagyobb sebességnél nagyobb a gumi súrlódása, ezáltal jobban melegszik, ettól meg megnő benne a nyomás is.  Vagy valamit félreolvastam volna?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #86 Dátum: 2004.03.19 13:50:48 »
Idézetet írta: "kavarc"


Sziasztok!
Nálam nem okoz problémát a benzinszint-jelzö mozgása; mivel nem mozog. Nemtom emlékeztek-e rá, mikor megvettem az autót, akkot írtam a listára is. Na szal azóta sem lett jó, mitöbb sajnos nem javítható. Bontóban 10-12k körül mondtak komplett müszerfalat...
Én tulajdonképpen a kis sárga visszajelzö lámpához viszonyítok - mivel máshoz nem nagyon tudok. :) A megfigyeléseim szerint, ha szakaszosan világít a lámpa (náha kigyullad), akkor tudok kb 47-49 litert tankolni. Ha folyamatosan világít, akkor kb 49-53 lityi megy bele. Az eddigi csúcs is "csak" 53,8 liter volt, amit bele tudtam eröltetni, de ekkor már jó régóta világított a sárga lápácska. Ez azt jelenti, hogy nálatok, amikor már a mutató a nyegyed tank és a 0 között van, akkor már rendesen világítani kellene a lámpának nálatok is; vagy nem így van?
Most lehet, hogy Palaczk megkövez, :) de szerintem itt lehet különbség az angol és a japó változat között. Esetleg a facelift elötti és a faceliftes változat között. Szal ezzel csak azt akaom mondani, hogy a müszerek beállításai nem teljesen azonosak - egyforma méretü tank-kapacitast feltételezve (ami elvileg 60L). Megjegyzés képpen: nekem a japó gyártású facelift elötti economy féle müszeregységem van.
Amúgy nálam is hasonlók a Palaczk által említett fogyasztásos adatok. Még annyival spékelném meg, hogy az elsö 2 teli tankolásom alkalmával 6,5 (!) literes átlafogyasztást mértem! Persze, akor még nem nagyon hajtottam az autót, és elég kevés volt a város is, kb 20%. Idén télen sem mértem 7,6 liter feletti fogyasztást, pedig csillaggarázsom van.


Jól belegondolva , a Carinán nem is nagyon szoktam figyelni a LED-et . Őszintén szólva még azt sem tudnám pontosan megmondani , hogy a mutató melyik állásánál kezd folyamatosan világítani ... Annyi mindenesetre dereng , hogy a mutató "egynegyed" állása alatt már föl-fölgyullad , aztán egyre gyakrabban ég ; de még olyankor is ki-kialszik néha , amikor a mutató már fedésbe kerül az "üres" jelzéssel . Asszem , mikor már ezalatt a jelzés ALATT tartózkodik a mutató (tehát még kb. 5 liter van a tankban) , akkor már folyamatosan ég .

De ezek csak hozzávetőleges megfigyelések !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #87 Dátum: 2004.03.19 13:58:07 »
Idézetet írta: "jamie@"
Sziasztok,én is egy CarinaE tulajdonos vagyok,1.6 gli 98'04.havi,de biztos még 97-ben gyártották. :D
Nagyon meg vagyok vele elégedve eddig.
4 hónapja van meg.
Holnap rakom rá a dayton r15 195\50-es gumit egy toyota alufelnire,kíváncsi vagyok mit mutat majd.
Mérte valaki közűletek a 0-100ra gyorsulást?Tudom,nem egy versenyautó,de nekem 2 személlyel 10,4 volt,ami nem rossz egy 1.6-ostól.
 :twisted:


Olaj : ne sajnáld tőle a jó olajat . Mindenképpen teljesen szintetikusat javasolnék , és 5 W vagy 0 W téli viszkozitásút ; a nyári viszkozitás pedig legalább 40-es legyen . Tehát 0 W 40 , 5 W 40 , 5 W 50 vagy valami ilyesmi . Esetleg szóba jöhet a Castrol RS 10 W 60 is , az egy nagyon jó olaj  :)

Gyorsulás : 10.4-et mértél az 1.6-oson ? Akkor vagy nagyon erős az autód , vagy nagyon ügyes voltál , vagy nem pontos a mérés  :wink:  ... Ennél a gyár jóval többet ad meg (11.4) , és nekem sem sikerült 11.5 alá mennem , pedig próbálkoztam párszor ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #88 Dátum: 2004.03.19 14:15:48 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Palaczk"
A hőfok-szabályzó világítása is szarakszik nálunk , csak akkor világít , ha jobbról-alulról adok egy kiadós maflást a középkonzolnak  :wink:  ...

Szörnyű ezt hallani tőled. Hová tűnt a technokrata véred? (nem mintha én nem adtam volna egy két fülest neki az első napokban) ;)
De semmi gond mert a "fő műszerfalszinező" topiktárs kiképzi magát napokon belül a csere folyamatok témakörben és akkor szerte az országban a jobb első ülésben hasaló carina tulajdonosok lepik el a parkolókat. :)


Tecnokrata ? Nézd , nekem kilenc évig voltak Moszkvicsaim , úgyhogy a "ha nem működik , keríts egy számmal nagyobb kalapácsot" vezérelv elég rendesen belém ivódott  :wink:  :lol:  ...

A konzol szétberhelésétől eddig valahogy ódzkodtam (ki tudja , össze tudnám-e utána normálisan rakni...) , viszont a ki-kihagyó világítás idegesít , így aztán pofozkodok  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #89 Dátum: 2004.03.19 15:57:05 »
Idézetet írta: "squiddy"
Engem is piszokul bosszant az a hatalmas sáv :(

Azért vettem kisebbre, mert úgy tudom, hogy nagyobb sebességnél nagyobb a gumi súrlódása, ezáltal jobban melegszik, ettól meg megnő benne a nyomás is.  Vagy valamit félreolvastam volna?


Ablaktörlő : szerintem erre sajnos nincs megoldás . Apám arrébb akarta tenni egy foggal a bal oldali ablaktörlő kart , hogy kisebb legyen a baloldali függőleges sáv , ami nem kap törlést ; de lebeszéltem róla , mert akkor nyugalmi helyzetben a lapát jobban belelógna a menetszélbe , és hülyén is nézne ki  :?

Guminyomás : ez a gondolatmenet rossz irányba visz ! A gumi súrlódása (és ezáltal felmelegedése) annál nagyobb , minél kisebb benne a nyomás . Mellesleg így a gördülési ellenállás , és ezzel a fogyasztás is nő ; nem beszélve az instabilabb menettulajdonságokról , amiket szintén a kisebb nyomás miatt jobban gyűrődő , deformálódó gumi idéz elő .

Gondolj csak bele : maga a gyártó is nagyobb nyomást javasol nagyobb sebességre ! És nem véletlenül .

Egyszóval (egy bizonyos határig) a komfortot és egyes futómű-alkatrészek élettartamát leszámítva minden a magasabb nyomás mellett szól . Semmit nem csinál például rosszul az , aki tartósan 2.5-ös keréknyomással jár egy ilyen Carina-méretű autóval . Az általam ajánlott 2.3 voltaképpen már egy kompromisszum lefelé , a rossz útminőség miatt !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )