Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527877 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #60 Dátum: 2004.03.17 20:09:42 »
Idézetet írta: "raki"


Nekem a gepkonyvemben az van, hogy a Carina E

4A-FE motorral ( 1.6 ) 4.9  és  6.6 -ot fogyaszt ( 90 km/h és 120 km/h ) ( JT153ATK... -os alvazszammal, 79kW, 1140 kg-os saját tömeg )

4A-FE motorral ( 1.6 ) 5.0  és  6.5 -ot fogyaszt ( 90 km/h és 120 km/h ) ( JT164ATK... -os alvazszammal, 79kW, 1150 kg-os saját tömeg )


Igen , és ezt meg is lehet közelíteni a gyakorlatban . Legalábbis a 120 kmh-ra megadott értéket mindenképpen . Tapasztalataink szerint 120-al autózva bőven 7 liter alatt marad a fogyasztás (egy-két emberrel , csomagok és klíma nélkül , sík terepen , sok előzés nélkül) .

A legkisebb érték , amit mértünk , 5.8 liter volt , ez egy személlyel , 90-100 között autózva , klíma nélkül jött ki , dimbes-dombos (Somogy , Baranya) terepen . El tudom képzelni , hogy ha mondjuk elcsorognék Bajáról Szegedre a nagy síkságon 90-nel , ez lehetne még kevesebb is  :)  ... A múltkor , ahogy még az Indexen írtam , Pécs-BP-Siófok-Fonyód-Pécs relációban is sikerült 6 liter alatt maradnom , 100 körül autózva .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #61 Dátum: 2004.03.17 20:29:33 »
Idézetet írta: "squiddy"
Huhh, mennyi hsz született péntek óta! No akkor sorjában:
grastone:
Megvárom míg kipróbálod a nagyobb ablaktörlő lapátot aztán esetleg én is bevállalom :)


Nemtom , érdemes-e ezzel kísérletezni . Merthogy mire is lenne ez jó ? Nem nagyon látom az előnyét . És ahogy ma elnézegettem az autót , a jobb oldalra szvsz nem is nagyon lehet nagyobbat rakni a gyári 45-ösnél . Max a bal oldalra férhet oda egy kicsit nagyobb lapát .

Az viszont más kérdés , hogy szerintem kicsit szélesre sikeredett a bal oldalon a lapát által le nem törölt , a bal oszloppal párhuzamos , koszosan maradó sáv . Saccperkábé közel tíz centi . Nem tudom , miért nem mozog szélesebb szakaszon a lapát , miért csinálták ezt így meg ? Gondoltam rá , hogy leveszem és egy "foggal" arrébb teszem a bal oldali lapátot , de akkor meg nyugalmi helyzetben nem vízszintesen fog állni , hanem szöget zár majd be a szélvédő alsó peremével , és belelóg a menetszélbe , ami aligha lenne jó ötlet ...


Idézetet írta: "squiddy"
Palaczk:
Üdv, már hiányoltunk! :)
Elvileg nem pont kisebb nyomást kell a gumiba, ha hosszútávon megy az ember? Szóval pont nem kellett volna nekem se levennem a 2.2-t (hidegen) 2.1re? Most aztán jól belekeveredtem.


Síelgettem kicsit , életemben először  :shock:  ... Hálistennek egy darabban maradtam , még a felvonót sem vágta le semmiféle eltévedt vadászgép  :?  ...  :)

Guminyomás : MIÉRT kéne hosszú távra kisebb ? Hogy hosszabb távon nagyobb legyen a kerekek gördülési ellenállása , és többet fogyasszon az autó , vagy mi ?!  :wink:  ... Nem , nem . Városban is csak azért tanácsos valamivel alacsonyabb (de nem muszáj!) , hogy kevésbé érezd az út-egyenetlenségeket . Summa summarum : ha a kocsit úgy általában egy-két fővel , nagyobb (többszáz kilós) terhek nélkül , és maximum 140-150 kmh (tartós) sebességgel használjátok , akkor hideg gumiban mérve a 2.3-as érték tökéletesen megfelel .

Idézetet írta: "squiddy"
A 7végén mentünk egy jó 650km-es túrát Sz.hely-Szeged között 2 személlyel, odafelé kb 15-20 kg "teherrel", visszafelé olyan 40kg-val. Full tankolást követően eddig 731-km van az autóban. 100-110km/h sebességel mentem ahol tehettem (egy helyen azért 160ig is kihúzattam) és jelenleg a benzinmutató az alsó negyed közepén áll. Ha lineáris (?) a skála, akkor még elvileg 7.5 liter van a tankban. Mennyi lehet a tényleges érték? A fogyasztás ezek alapján olyan 7.1 körül lehet, téligumival reálisnak is tűnik, nemde?


Sajnos a benzinszintmérő korántsem pontos . Úgy értem , nem a benzinszinttel arányosan mozog a mutató . Pl. "tele" állásról "háromnegyed" állásra rohadt lassan megy le , "negyed"ről "nullá"ra viszont sokkal gyorsabban . Bizonyos értékeken a mutató hajlamos szinte megállni , másokat pedig kvázi átugrani . Meg kell tanulni , mi mennyit jelent , mert a háromnegyed nem 45 , a fél nem 30 és a negyed nem 15 litert jelent . Ezzel együtt az véletlenül nagyjából stimmel , amit arról írsz , hogy "negyed" és "nulla" állás között félúton álló mutató cirka 8 litert jelent  :)  ... Én úgy vettem észre , hogy még kábé 5-6 liter van benne , mikor lemegy nullára a mutató .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #62 Dátum: 2004.03.17 20:35:46 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézet
Fogyasztás : 130-al KILENC liter ??? Ne viccelj már ... Ilyen sebességgel maximum 7-et eszik a Carina ! 1700 kilométert mentünk

Az esetemben ez úgy fest hogy városban járok és autópályán. A 90 és 110 közötti sáv általában kimarad az életemből. Az autópályán igyekszem a 130-at tartani. Ha nem akkor általában 160-as utazóban végződik.
Ezek a dolgok átlag 9 litert eredményeznek. Teljesen tiszta eredményt nem tudok mondani autópályán. Bár én hihetetlennek tartom a 7 litert. A szél mindig fúj. Mondjuk az is lehet hogy csak én pedálozok pazarló módon.


Ja , hogy autópálya-város vegyesben jön ki a 9 ? Akkor semmi gond , így már teljesen reális a dolog  :)  ... A mi átlagunk is csak kicsivel marad el ettől , ha jól emlékszem , mikor legutóbb kiszámoltam , 8.5 volt egy totál vegyes , közel 30 ezer kilométeres szakaszra . De a 130/7 litert nyugodtan elhiheted  :)  ... Persze ha közben néha elszaladsz 160 irányába , akkor nyilván több jön ki  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #63 Dátum: 2004.03.17 20:41:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Carina E 1.6i/1.8i/2.0TD/2.0 1992-97 185/65R14T 2.1 2.1

6x14 5x100x54 45

és

Camry 2.0GLi/2.0GLi-16V/2.0TD/2.5V6 1987-91 185/70R14T 2.5 2.5

5.5x14 5x100x54 36 [/color][/b]

Erről a felniről van szó. Rosszul emlékeztem, 1991-ig gyártott verdát kellett nézni. Az ET számra halványan emlékeztem, de mint látod nem lényeges az eltérés.


Óvatosan ezzel a "nem lényeges eltérés"-sel ... :? ... Nekem a gyári felniméretem a '83-as Camrymon 5x13 5x100x54 ET 45 , 185/70x13-as gumimérettel . Fölpakoltam rá a szóban forgó V2-es Camry gyári könnyűfém felnijét , paraméterei 5.5x15 5x100x54 ET 36 , 195/55x15-ös gumival , ami , ugye , váltómérete a 185/70x13-nak . Nos , az a "nem lényeges" eltérés az ET-ben nekem azt eredményezte , hogy mind az első , mind a hátsó kerekeim a külső peremükkel BELEÉRTEK A SÁRVÉDŐBE egy-egy kiadósabb rugózásnál !

Úgyhogy kénytelen voltam megválni a szép széles 195-ös gumiktól , és majd 185-ösöket veszek helyettük , remélve , hogy ezekkel már nem fog beleérni a kasztniba a kerék  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #64 Dátum: 2004.03.17 20:46:37 »
Idézetet írta: "squiddy"
Tegnap a jó idő tekintetére szétbugáztam a középkonzolt és rájöttem, hogy itt nem olyan 1*ű a helyzet, mint a műszerfalnál.
A ködlámpa és a hátsó ablak fűtés háttérének is alapból zölden kell világítani? Pillanatnyilag nálam csak baloldali gomb világít, a többi sunyi módon sötétben van :( Ha bekapcsolom az elakadásjelzőt, más színűen kellene világítania, mint piros? A ventilátor résznél meg ha jól láttam, sorba vannak kötve az izzók, de mocskos nehéz kikapni őket a helyükről (a jobb oldalit próbáltam csak) és miután kijött, akkor se tudtam az izzót kiszedni a foglalatból; úgy tűnt, mintha egybe lenne öntve.
Szóval IMHO lesz vele szívás rendesen.


A ködlámpa , a hátsóablak-fűtés és az elakadásjelző kapcsolójának egyaránt zölden kell világítania . Azaz kéne , mert nekünk meg speciel a hátsóablak-fűtésé nem világít ... Emellett az elakadásjelző pirosan villog , ha be van kapcsolva .

A hőfok-szabályzó világítása is szarakszik nálunk , csak akkor világít , ha jobbról-alulról adok egy kiadós maflást a középkonzolnak  :wink:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #65 Dátum: 2004.03.17 23:04:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Idézetet írta: "squiddy"
A 7végén mentünk egy jó 650km-es túrát Sz.hely-Szeged között 2 személlyel, odafelé kb 15-20 kg "teherrel", visszafelé olyan 40kg-val. Full tankolást követ?en eddig 731-km van az autóban. 100-110km/h sebességel mentem ahol tehettem (egy helyen azért 160ig is kihúzattam) és jelenleg a benzinmutató az alsó negyed közepén áll. Ha lineáris (?) a skála, akkor még elvileg 7.5 liter van a tankban. Mennyi lehet a tényleges érték? A fogyasztás ezek alapján olyan 7.1 körül lehet, téligumival reálisnak is t?nik, nemde?


Sajnos a benzinszintmér? korántsem pontos . Úgy értem , nem a benzinszinttel arányosan mozog a mutató . Pl. "tele" állásról "háromnegyed" állásra rohadt lassan megy le , "negyed"r?l "nullá"ra viszont sokkal gyorsabban . Bizonyos értékeken a mutató hajlamos szinte megállni , másokat pedig kvázi átugrani . Meg kell tanulni , mi mennyit jelent , mert a háromnegyed nem 45 , a fél nem 30 és a negyed nem 15 litert jelent . Ezzel együtt az véletlenül nagyjából stimmel , amit arról írsz , hogy "negyed" és "nulla" állás között félúton álló mutató cirka 8 litert jelent  :)  ... Én úgy vettem észre , hogy még kábé 5-6 liter van benne , mikor lemegy nullára a mutató .


Sziasztok!
Nálam nem okoz problémát a benzinszint-jelzö mozgása; mivel nem mozog. Nemtom emlékeztek-e rá, mikor megvettem az autót, akkot írtam a listára is. Na szal azóta sem lett jó, mitöbb sajnos nem javítható. Bontóban 10-12k körül mondtak komplett müszerfalat...
Én tulajdonképpen a kis sárga visszajelzö lámpához viszonyítok - mivel máshoz nem nagyon tudok. :) A megfigyeléseim szerint, ha szakaszosan világít a lámpa (náha kigyullad), akkor tudok kb 47-49 litert tankolni. Ha folyamatosan világít, akkor kb 49-53 lityi megy bele. Az eddigi csúcs is "csak" 53,8 liter volt, amit bele tudtam eröltetni, de ekkor már jó régóta világított a sárga lápácska. Ez azt jelenti, hogy nálatok, amikor már a mutató a nyegyed tank és a 0 között van, akkor már rendesen világítani kellene a lámpának nálatok is; vagy nem így van?
Most lehet, hogy Palaczk megkövez, :) de szerintem itt lehet különbség az angol és a japó változat között. Esetleg a facelift elötti és a faceliftes változat között. Szal ezzel csak azt akaom mondani, hogy a müszerek beállításai nem teljesen azonosak - egyforma méretü tank-kapacitast feltételezve (ami elvileg 60L). Megjegyzés képpen: nekem a japó gyártású facelift elötti economy féle müszeregységem van.
Amúgy nálam is hasonlók a Palaczk által említett fogyasztásos adatok. Még annyival spékelném meg, hogy az elsö 2 teli tankolásom alkalmával 6,5 (!) literes átlafogyasztást mértem! Persze, akor még nem nagyon hajtottam az autót, és elég kevés volt a város is, kb 20%. Idén télen sem mértem 7,6 liter feletti fogyasztást, pedig csillaggarázsom van.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

jamie@

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Carina
« Válasz #66 Dátum: 2004.03.18 01:03:30 »
Sziasztok,én is egy CarinaE tulajdonos vagyok,1.6 gli 98'04.havi,de biztos még 97-ben gyártották. :D
Nagyon meg vagyok vele elégedve eddig.
4 hónapja van meg.
Holnap rakom rá a dayton r15 195\50-es gumit egy toyota alufelnire,kíváncsi vagyok mit mutat majd.
Mérte valaki közűletek a 0-100ra gyorsulást?Tudom,nem egy versenyautó,de nekem 2 személlyel 10,4 volt,ami nem rossz egy 1.6-ostól.
 :twisted:
öszi Helló

jamie@

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Carina e
« Válasz #67 Dátum: 2004.03.18 01:09:23 »
Nekem a fogyasztás 7,5-9 liter közé esett télen,50-50%város-külterület viszonyban.
Most kellene olajat cserélnem k.b 10000-nél tarthatok az előzőtől,de a fékbetétek is csere előtt állnak,még soha nem voltak cserélve állítólag.
Úgy hallottam,érzékeny az olajcserére ez a típus.Ez igaz?
Szemöldököt szeretnék rá rakni,árulnak néhány helyen a neten,de még képet sem láttam róla.
Érdemes megvenni,vagy van más,jobb,szebb megoldásra ötlet?(szemöldök ügyben)
 :idea:
öszi Helló

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #68 Dátum: 2004.03.18 09:08:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
mikor legutóbb kiszámoltam , 8.5 volt egy totál vegyes , közel 30 ezer kilométeres szakaszra . De a 130/7 litert nyugodtan elhiheted  :)  ... Persze ha közben néha elszaladsz 160 irányába , akkor nyilván több jön ki  :wink:

Egyszer rápróbálok majd erre a 130-ra. Az a baj hogy nem megyek annyit csak autópályán hogy tudjam mérni rendesen. Igazából nem is méregetem csak ha nem felejtem el akkor lenullázom a kilométer számlálót és abból tudom hogy mennyi volt nagyjából. De sajnos esendő vagyok végtelenül és ez a 160 is csak azért annyi mert már zavar a zaj. Mi lenne ha csendesebb lenne? Megborzongtam :)
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #69 Dátum: 2004.03.18 09:11:05 »
Akkor most jön a nagy kérdés még mielőtt eldurrantanék némi pénzt feleslegesen gumira.

Carinás tesók! Van vagy volt fenn valakinek 195/60/14-es gumi a kocsiján ? Ha igen, volt vele gond?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #70 Dátum: 2004.03.18 09:15:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A hőfok-szabályzó világítása is szarakszik nálunk , csak akkor világít , ha jobbról-alulról adok egy kiadós maflást a középkonzolnak  :wink:  ...

Szörnyű ezt hallani tőled. Hová tűnt a technokrata véred? (nem mintha én nem adtam volna egy két fülest neki az első napokban) ;)
De semmi gond mert a "fő műszerfalszinező" topiktárs kiképzi magát napokon belül a csere folyamatok témakörben és akkor szerte az országban a jobb első ülésben hasaló carina tulajdonosok lepik el a parkolókat. :)
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #71 Dátum: 2004.03.18 09:22:02 »
Idézetet írta: "kavarc"
A megfigyeléseim szerint, ha szakaszosan világít a lámpa (náha kigyullad), akkor tudok kb 47-49 litert tankolni. Ha folyamatosan világít, akkor kb 49-53 lityi megy bele. Az eddigi csúcs is "csak" 53,8 liter volt, amit bele tudtam eröltetni, de ekkor már jó régóta világított a sárga lápácska.


Nálam amikor elkezd folyamatosan világítani akkor 50-52 liter megy bele. Innen még nyugodtan elautózok 80-100 km-t attól függően hogy hol vagyok éppen. A max 58 liter volt ami belement. Akkor amikor nem lehetett bankkártyákkal fizetni a kutakon pár napig.

Idézetet írta: "kavarc"

 mértem 7,6 liter feletti fogyasztást, pedig csillaggarázsom van.

A garázs stimmel nekem is. De ez a fogyasztás? Na mindegy. Majd ha megöregszem... ;)
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re: Carina
« Válasz #72 Dátum: 2004.03.18 09:24:01 »
Idézetet írta: "jamie@"
Sziasztok,én is egy CarinaE tulajdonos vagyok,1.6 gli 98'04.havi,de biztos még 97-ben gyártották. :D
Nagyon meg vagyok vele elégedve eddig.


Üdv a fórumon. Végre egy az enyémhez korban hozzáillő autó is van
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Tankolás
« Válasz #73 Dátum: 2004.03.18 09:27:14 »
Mostanában (az utóbbi néhány alkalommal) nehezebben tankolok, mert a pisztoly kikapcsol, próbálgatom helyezgetni, hátha visszafröcsköl, de volt hogy csak félig tudtam megtankolni ...

Volt ilyen tapasztalatotok?


Gumikérdés: Nézegettem a kocsival kapott nyárigumikat és jó mélyek a barázdák, de két fajta gumi 2x2 egyforma. Picit azért tartok tőle, mert sose vezettem így. Gondolom vizes időben jobban észnél kell lenni vele ...


A kanyarban vettem észre, hogy mintha csuklana a kocsi picit. A merevségével lehet a baj? úgy általánosságban? Nem nagyon érdekel ha csak ez a gond, de az új autók mindig azzal jönnek ki hogy hány 100 %-kal merevebbek mostmár, ezek szerint a régiek kevésbé azok ...

Gondolom toronymerevítő meg egyebek segítenének, de nem hiszem hogy komolyan gondolom.

Nincs kipufogós ismerősötök aki le tudna ellenőrizni egy más kipufogós munkáját? Szerintem nem végzett jó munkát és még garanciális is, vissza tudnám vinni ha nagy a baj. A legnagyobb bajom, hogy bevalotta magáról hogy süket, közben kipufogó tuninggal is foglalkoznak. azt hiszem hülyének néztek.
:(
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re: Carina e
« Válasz #74 Dátum: 2004.03.18 09:29:45 »
Idézetet írta: "jamie@"
Úgy hallottam,érzékeny az olajcserére ez a típus.Ez igaz?


Nekem most fog kiderülni, jövő héten megyek 105 000-es szervízre. Valvoline 0w-40 -re akarom cserélni.

Idézetet írta: "jamie@"

Szemöldököt szeretnék rá rakni,árulnak néhány helyen a neten,de még képet sem láttam róla.
Érdemes megvenni,vagy van más,jobb,szebb megoldásra ötlet?(szemöldök ügyben)
 :idea:

Én láttam egyszer egyet az nem tetszett. Mondjuk ez az ami végtelenül szubjektív. Gyengének érzem a lámpákat így is, nem akarom piszkálni.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan