Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6578972 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #5535 Dátum: 2006.02.04 10:20:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
1 Merci szerelő ürge mondta, hogy a Mercinél sosem csinálnak tárcsa szabályozást, hanem ha üt, akkor kuka. Lehet, hogy egy 10Millás kocsinál igaza van, de szerintem 1 régebbi kocsinál, ahol 1 új tárcsa garnitúra ára a kocsi reális piaci árának 10%-a, ott sztem érdemes elgondolkodni a felszabályozáson.
Én is kicsit sokalltam a betét árát, mert Nipparts meg bagóért lett volna vmi 6500 ha jól rémlik, szal apu azért maradt a gyárinál, mert ez talán anyagában is jobban összepasszol, és tárcsával, aztán hátha nem kopik annyira.

Naja. Az 1.6-oshoz 6400-ért hozza a nipparts-os féktárcsát :shock: a betéteket pedig 6700-ért. Sztem ez naggyon jó ár, főleg, ha azt veszem figyelembe, hogy ezek vagy gyári vagy gyárival közel azonos minőségű alkatrészek.
Regisztrálni a webáruházba itt tudsz.  :kacsint:
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #5536 Dátum: 2006.02.04 11:09:52 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "KLaco"
1 Merci szerelő ürge mondta, hogy a Mercinél sosem csinálnak tárcsa szabályozást, hanem ha üt, akkor kuka. Lehet, hogy egy 10Millás kocsinál igaza van, de szerintem 1 régebbi kocsinál, ahol 1 új tárcsa garnitúra ára a kocsi reális piaci árának 10%-a, ott sztem érdemes elgondolkodni a felszabályozáson.
Én is kicsit sokalltam a betét árát, mert Nipparts meg bagóért lett volna vmi 6500 ha jól rémlik, szal apu azért maradt a gyárinál, mert ez talán anyagában is jobban összepasszol, és tárcsával, aztán hátha nem kopik annyira.

Naja. Az 1.6-oshoz 6400-ért hozza a nipparts-os féktárcsát :shock: a betéteket pedig 6700-ért. Sztem ez naggyon jó ár, főleg, ha azt veszem figyelembe, hogy ezek vagy gyári vagy gyárival közel azonos minőségű alkatrészek.
Regisztrálni a webáruházba itt tudsz.  :kacsint:


A Nipparts csak egy az utángyártó cégek közül (1981-ben alapították Hollandiában) , gyári vagy azzal azonos minőségűnek én nem nevezném . Annyi az egész , hogy a Nipparts (meg még például a Japanparts is) ráállt a japán márkákhoz való alkatrészek gyártására . Én is megfigyeltem , hogy a kereskedők hajlamosak lakonikusan "japán"nak nevezni ezeket a cuccokat , holott amit én eddig ilyet vettem , az egyik sem Japánban készült . Félreértés ne essék : a Nipparts cuccok nem rosszak , de csak annyira nem , mint bármelyik másik megfizethető árú utángyártó cég cuccai . Adott esetben fékből én pl. biztosan előnyben részesítenék egy Ferodo-t vagy Ate-t .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #5537 Dátum: 2006.02.04 11:24:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"

A Nipparts csak egy az utángyártó cégek közül , gyári vagy azzal azonos minőségűnek én nem nevezném . Annyi az egész , hogy a Nipparts (meg még például a Japanparts is) ráállt a japán márkákhoz való alkatrészek gyártására . Én is megfigyeltem , hogy a kereskedők hajlamosak lakonikusan "japán"nak nevezni ezeket a cuccokat , holott amit én eddig ilyet vettem , az egyik sem Japánban készült .

Nos Palaczk mester részben igazad van. DE vannak olyan gyártók ezen gyűjtőnév alatt (Nipparts, Japanparts) melyek a Toyota gyár beszállítói: pl.: Nippondenso, Hitachi, NGK, NWB, KOYO, hogy néhányat említsek. Ezek a cuccok ugyanazok, mint amit a gyárnak szállítanak. Vagy úgy gondolod, hogy egy denso gyújtás, amit külön megveszel nipparts néven az egy értékcsökkent, nem gyári minőségű cucc, csak azért mert nincs rányálazva, hogy Toyota? Persze nem minden általuk forgalmazott alkatrész ilyen, sőt nem is biztos, hogy mindet Japánban csinálják. Szal ezzel nem is vitatkoznék.
Példa: amikor a kerékcsapágyat és a feszítőgörgőt cserléltük, akkor ugyanazt az alkatrészt (cikkszám-kód) tettük bele, mint amit kivettünk. Mondjuk Koyo S5324-KL csapágy. Ja, és majdnem harmadába került, hogy az agyonfavorizált SKF, ill. negyed annyiba, mint a márkaszervízben.
A nipparts pedig nem gyárt semmit, ő csak forgalmaz.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #5538 Dátum: 2006.02.04 13:12:51 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Palaczk"

A Nipparts csak egy az utángyártó cégek közül , gyári vagy azzal azonos minőségűnek én nem nevezném . Annyi az egész , hogy a Nipparts (meg még például a Japanparts is) ráállt a japán márkákhoz való alkatrészek gyártására . Én is megfigyeltem , hogy a kereskedők hajlamosak lakonikusan "japán"nak nevezni ezeket a cuccokat , holott amit én eddig ilyet vettem , az egyik sem Japánban készült .

Nos Palaczk mester részben igazad van. DE vannak olyan gyártók ezen gyűjtőnév alatt (Nipparts, Japanparts) melyek a Toyota gyár beszállítói: pl.: Nippondenso, Hitachi, NGK, NWB, KOYO, hogy néhányat említsek. Ezek a cuccok ugyanazok, mint amit a gyárnak szállítanak. Vagy úgy gondolod, hogy egy denso gyújtás, amit külön megveszel nipparts néven az egy értékcsökkent, nem gyári minőségű cucc, csak azért mert nincs rányálazva, hogy Toyota? Persze nem minden általuk forgalmazott alkatrész ilyen, sőt nem is biztos, hogy mindet Japánban csinálják. Szal ezzel nem is vitatkoznék.
Példa: amikor a kerékcsapágyat és a feszítőgörgőt cserléltük, akkor ugyanazt az alkatrészt (cikkszám-kód) tettük bele, mint amit kivettünk. Mondjuk Koyo S5324-KL csapágy. Ja, és majdnem harmadába került, hogy az agyonfavorizált SKF, ill. negyed annyiba, mint a márkaszervízben.
A nipparts pedig nem gyárt semmit, ő csak forgalmaz.


Igen , ez stimmel , kétségtelenül . Én csak azt nem kedvelem , amikor an block általánosítva azt mondja neked a boltos csávó , hogy ez kérem tutira japán , és tutira gyári minőség . Mert ez néha igaz , néha nem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #5539 Dátum: 2006.02.04 13:35:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Igen , ez stimmel , kétségtelenül . Én csak azt nem kedvelem , amikor an block általánosítva azt mondja neked a boltos csávó , hogy ez kérem tutira japán , és tutira gyári minőség . Mert ez néha igaz , néha nem .

Ebben tökéletesen igazad van. Azt a fajta hozzáállást én sem csipázom.
Általánosságban elmondható, hogy a vásárlás előtt erősen ajánlott jól tájékozódni alkarész témában.  :nagymosoly:
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Carina
« Válasz #5540 Dátum: 2006.02.04 13:39:20 »
Idézetet írta: "kavarc"

Naja. Az 1.6-oshoz 6400-ért hozza a nipparts-os féktárcsát :shock: a betéteket pedig 6700-ért. Sztem ez naggyon jó ár, főleg, ha azt veszem figyelembe, hogy ezek vagy gyári vagy gyárival közel azonos minőségű alkatrészek.
Regisztrálni a webáruházba itt tudsz.  :kacsint:

Köszi a linket, sikerült reggelnem, már csak azt nem értem, hogy ők miért csak Nipparts, meg hasonló dolgokkal foglalkoznak, márkás cuccokat miért nem tartanak? Koyo szíjfeszítőt, vagy mit azt amúgy hol lehet venni, mert az Unixnál csak SKF, vagy valami gagyi van. Ráadásul a webáruházak se a legjobbak sajna, mert néha összekeverednek a típusok bennük.
Laco 73 :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #5541 Dátum: 2006.02.04 13:53:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Igen , ez stimmel , kétségtelenül . Én csak azt nem kedvelem , amikor an block általánosítva azt mondja neked a boltos csávó , hogy ez kérem tutira japán , és tutira gyári minőség . Mert ez néha igaz , néha nem .

Ez pont olyan mint a Castrol TXT 5w40 olaj az teljesen szintetikus olaj és mért akarok én softecplus 5w30at mikor nem jobb ... na ez kb olyan szitu. amugy pl sok nipparts os termék készül koreába még a dobozán is rajta van. :D :nagymosoly:

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #5542 Dátum: 2006.02.04 13:57:42 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kavarc"

Naja. Az 1.6-oshoz 6400-ért hozza a nipparts-os féktárcsát :shock: a betéteket pedig 6700-ért. Sztem ez naggyon jó ár, főleg, ha azt veszem figyelembe, hogy ezek vagy gyári vagy gyárival közel azonos minőségű alkatrészek.
Regisztrálni a webáruházba itt tudsz.  :kacsint:

Köszi a linket, sikerült reggelnem, már csak azt nem értem, hogy ők miért csak Nipparts, meg hasonló dolgokkal foglalkoznak, márkás cuccokat miért nem tartanak? Koyo szíjfeszítőt, vagy mit azt amúgy hol lehet venni, mert az Unixnál csak SKF, vagy valami gagyi van. Ráadásul a webáruházak se a legjobbak sajna, mert néha összekeverednek a típusok bennük.

 :pofa:  Ha kicsit figyelmesebben olvasol, akkor láthatod, hogy a Nipparts néven futó feszítőgörgő az pont a "gyári" KOYO csapágy... kb 6ropi. Szerintem a KOYO márkás cucc, de Te tudod...  :hmm:
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #5543 Dátum: 2006.02.04 13:59:16 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kavarc"

Naja. Az 1.6-oshoz 6400-ért hozza a nipparts-os féktárcsát :shock: a betéteket pedig 6700-ért. Sztem ez naggyon jó ár, főleg, ha azt veszem figyelembe, hogy ezek vagy gyári vagy gyárival közel azonos minőségű alkatrészek.
Regisztrálni a webáruházba itt tudsz.  :kacsint:

Köszi a linket, sikerült reggelnem, már csak azt nem értem, hogy ők miért csak Nipparts, meg hasonló dolgokkal foglalkoznak, márkás cuccokat miért nem tartanak? Koyo szíjfeszítőt, vagy mit azt amúgy hol lehet venni, mert az Unixnál csak SKF, vagy valami gagyi van. Ráadásul a webáruházak se a legjobbak sajna, mert néha összekeverednek a típusok bennük.

 :pofa:  Ha kicsit figyelmesebben olvasol, akkor láthatod, hogy a Nipparts néven futó feszítőgörgő az pont a "gyári" KOYO csapágy... kb 6ropi. Szerintem a KOYO márkás cucc, de Te tudod...  :hmm:

nekem is KOYO a feszitőgörgőm :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #5544 Dátum: 2006.02.04 14:51:02 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kavarc"

Naja. Az 1.6-oshoz 6400-ért hozza a nipparts-os féktárcsát :shock: a betéteket pedig 6700-ért. Sztem ez naggyon jó ár, főleg, ha azt veszem figyelembe, hogy ezek vagy gyári vagy gyárival közel azonos minőségű alkatrészek.
Regisztrálni a webáruházba itt tudsz.  :kacsint:

Köszi a linket, sikerült reggelnem, már csak azt nem értem, hogy ők miért csak Nipparts, meg hasonló dolgokkal foglalkoznak, márkás cuccokat miért nem tartanak? Koyo szíjfeszítőt, vagy mit azt amúgy hol lehet venni, mert az Unixnál csak SKF, vagy valami gagyi van. Ráadásul a webáruházak se a legjobbak sajna, mert néha összekeverednek a típusok bennük.


Éppenséggel Koyo csapágy van a Nipparts görgőkben , úgyhogy ezen a téren a Nipparts kiváló választás !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Carina
« Válasz #5545 Dátum: 2006.02.04 15:18:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Éppenséggel Koyo csapágy van a Nipparts görgőkben , úgyhogy ezen a téren a Nipparts kiváló választás !

Aha, és ilyen okosságokat honnan lehet tudni?
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #5546 Dátum: 2006.02.04 15:43:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Éppenséggel Koyo csapágy van a Nipparts görgőkben , úgyhogy ezen a téren a Nipparts kiváló választás !

Aha, és ilyen okosságokat honnan lehet tudni?


Onnan , hogy rá van írva a görgőn a csapágyra , hogy Koyo  :wink: ... emellett szerelőktől , vagy a boltban is megnézheted a cuccot , minden kötelezettség nélkül (föltéve ha épp van belőle raktáron) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #5547 Dátum: 2006.02.04 18:04:09 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Éppenséggel Koyo csapágy van a Nipparts görgőkben , úgyhogy ezen a téren a Nipparts kiváló választás !

Aha, és ilyen okosságokat honnan lehet tudni?

Ajánlom figyelmedbe:
http://www.nipparts.hu/alkk.htm
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Carina
« Válasz #5548 Dátum: 2006.02.04 18:59:41 »
Idézetet írta: "kavarc"

Ajánlom figyelmedbe:
http://www.nipparts.hu/alkk.htm

Na akkor kezd körvonalazódni a dolog. Szal a Nipparts csak matricáz, mint a HP a nyomtatóit, de másokkal gyártatnak. Innentől nem értem, mi értelme van a Nippartsnak, mint márkának. Ez olyan, mint hogy a teszkó gazdaságos valamit se a teszkó gyártja, hanem csak címkézi.
Laco 73 :D

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Carina
« Válasz #5549 Dátum: 2006.02.04 22:43:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Pollenszűrő nem lehet 2.000 , annak idején (tavaly) én alaposan körbekeresgéltem . 6.000-ért találtam , ez egybecseng azzal , amit a többiek írnak .

Kerestem a számlát, hogy megnézzem mennyiért is vettem a pollenszűrőt, de kiderült hogy már a könyvelőnél van...
De most már nagyon érdekel, hogy mennyiért is vettem meg, úgyhogy hétfőn felhívom a boltot. Bár mindannyian 6000-et mondotok, úgyhogy valószínű nektek lesz igazatok... :elkeseredett: