Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6716674 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Carina
« Válasz #465 Dátum: 2004.06.05 15:49:49 »
Squiddy!!!

Köszönöm a segítségedet, sikerült kicserélnem az izzókat a műszerfalon.
Csak egy baj van, hogy közben kiégett még egy.
Most az az izzó adta fel amelyik azt mutatja, hogy gazdaságosan vezetsz-e vagy sem.
Azt a picikét cask márkaszervízben fogom tudni beszerezni. Na, de sebaj.
Mégegyszer köszi. [smilie=sm38.gif]  :prayer:
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #466 Dátum: 2004.06.06 14:41:17 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Ja, tök idióta ez a fórum, miért nincs olyan, hogy válasz erre a hozzászólásra( vagy van és én vagyok az idióta ?).  Tök baromság ez az idézgetés, egyszer még elmegy, de amikor már vagy 5 idézet van egymáson belül, az nagyon idegesítő. Vissza kéne menni az Indexre, amúgy is unom már ezt a rengeteg topikot egy márkának, nem győzöm őket nézegetni.


Érdekes módon egy rakás idióta mégis tudja használni gond nélkül  :wink:  ... Az idézet jó dolog , mert egyből látható , hogy mire válaszol az illető hozzászólás - nem kell adott esetben oldalakat visszalapozgatni ahhoz , hogy megértsd , miről is van szó  :idea:  ... Ha pedig bennmarad egyszerre négy-öt , az nem más , mint lustaság  :smackbottom: - igazán nem nagy erőfeszítés a fölösleges szövegrészeket kivágni az idézetből , mielőtt elküldi az ember a hozzászólást  :!:

A sok topik pedig azt jelzi , hogy sok kérdés van , amiről beszélgetni lehet - ami az ember számára idegen és/vagy nem érdekli , azt nem muszáj elolvasni ...

Ez a saját Fórum minőségileg teljesen más kategória , mint egy topik valamelyik nagy gyűjtő-fórumban - visszamenni az Indexre kb. olyan lenne , mintha egy bérelt szobából sikerülne egy saját házba költöznöd , és utána mégis visszaköltöznél a saját házból abba az egy , bérelt szobába - mondván , hogy a ház túl nagy  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Carina
« Válasz #467 Dátum: 2004.06.06 15:15:30 »
Csak könyörgök ne idézz !
Mindenesetre az index sokkal egyszerűbb. Azért olyan funkció lehetne benne, hogy válasz, meg előzmény, akkor nem kellene visszaolvasni, csak rákattintani az előzményre és kész. Egyszerűbb volna, mint az idézeteket vagdosni, vagy 25 idézetet elküldeni egy hozzászólásban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #468 Dátum: 2004.06.06 19:46:49 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Csak könyörgök ne idézz !
Mindenesetre az index sokkal egyszerűbb. Azért olyan funkció lehetne benne, hogy válasz, meg előzmény, akkor nem kellene visszaolvasni, csak rákattintani az előzményre és kész. Egyszerűbb volna, mint az idézeteket vagdosni, vagy 25 idézetet elküldeni egy hozzászólásban.


Szerintem megszokás kérdése az egész - node ízlések és pofonok :) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Carina
« Válasz #469 Dátum: 2004.06.06 22:14:14 »
A számok azért azt bizonyítják, hogy ez a fórum jobban bevált, mint az indexes!
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #470 Dátum: 2004.06.07 07:55:20 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Squiddy!!!

Köszönöm a segítségedet, sikerült kicserélnem az izzókat a műszerfalon.

Nagyon örülök, hogy tudtam segíteni :) Mivel nekem nincs teszkógazdaságos vezetési stílust jelző izzóm, nem tudom megmondani, hogy az mennyire speciális és hogy tényleg csak a márkaszerviznél szerezhető-e be.

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #471 Dátum: 2004.06.07 10:58:01 »
Így leszólni a mi kis ECO lámpácskáinkat!!!! :)
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #472 Dátum: 2004.06.07 11:14:43 »
Idézetet írta: "NoGun"
Így leszólni a mi kis ECO lámpácskáinkat!!!! :)

A Tg Eco lámácskának csak pszihés ráhatása van.
Nálam legalábbis azt néztem hogy az economy led főleg pedálallás függő. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #473 Dátum: 2004.06.07 15:21:45 »
Én azért nem bánnám, ha lenne az enyémben is ilyen, de mivel nincs, így meg nyugodtabb vagyok (amiről nem tudunk, az nem fáj:)

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #474 Dátum: 2004.06.07 15:30:06 »
Biztos hogy nem pedál állás függő, még csak fordulatszám sem.
Nekem 3. -ban elég nagy fordulatszámtartományban zöld, 1-2 ben pedig hamar benarancsul ... 4-ben 3700, 5-ben 4000 körül lesz narancsos ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #475 Dátum: 2004.06.07 22:15:08 »
Idézetet írta: "NoGun"
Biztos hogy nem pedál állás függ?, még csak fordulatszám sem.
Nekem 3. -ban elég nagy fordulatszámtartományban zöld, 1-2 ben pedig hamar benarancsul ... 4-ben 3700, 5-ben 4000 körül lesz narancsos ...

Hja az a ECO led tényleg fura egy szerzet. És ahogy NoGun is írta tuti nem fordulatszám és nem is pedálállás függö.
Pl. volt nekem olyan, hogy 160-nál (5-ben) vígan zöldült, viszont olyan is, hogy 90-nél (szintén 5-ben) sárgult... szal vmilyen szinten a motor eröltetését/erölködését csekkolja. Merthogy az elsö esetben tartottam a 160-at, míg a második esetben 90-röl szerettem volna gyorsítani 5-ben.
Egyébként szerintem nem csak pszihés ráhatásos ez aled dolog... :)
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Carina
« Válasz #476 Dátum: 2004.06.07 22:35:39 »
Tercelben is volt (van) ilyen, valami olyasmi a dolog, hogy a pillangószelep állásától és néhány vákuumcső állapotából tudja, hogy nem ég el a benyomott benzin rendesen. Tehát hiába nyomod mert tökéletlen az égés.
A modern befecskendezős rendszerekben ilyen nincs, mert nem is kapsz több benzint hiába szeretnéd. Lambda-szonda rulez :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #477 Dátum: 2004.06.07 23:31:26 »
A Camrymben is van ilyen LED - Econo feliratú zöld , és Power feliratú narancs . Igen primitív szerkezet , van benne egy membrán , amit a szívótér-vákuum vezérel . Ha egy bizonyos mértéket meghaladóan nyomod a gázt (körülmények függvényében ehhez más-más fordulatszám kellhet) , kigyullad a Power - egyébként meg az Econo ég . Hát , aki magától nem jön rá , hogy (úgy általában) nehezebb lábbal többet eszik az autó , azt tudom sajnálni  :roll:

Ráadásul egyébként is bullshit a dolog , mert mint korábban írtam , a spórlós vezetés kulcsa (városban) a kis fordulaton padlógázzal gyorsítás (többek közt , mert ilyenkor a pillangószelep teljesen elfekszik a szívócsőben , és így szabadabb , örvénylés-mentesebb a gázáramlás ; másrészt mert így a legrövidebb a nagy fogyasztással járó gyorsítási periódus) - márpedig padlógáznál folyamatosan a narancs LED világít , jól félrevezetve az embert  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #478 Dátum: 2004.06.07 23:33:37 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Tercelben is volt (van) ilyen, valami olyasmi a dolog, hogy a pillangószelep állásától és néhány vákuumcső állapotából tudja, hogy nem ég el a benyomott benzin rendesen. Tehát hiába nyomod mert tökéletlen az égés.
A modern befecskendezős rendszerekben ilyen nincs, mert nem is kapsz több benzint hiába szeretnéd. Lambda-szonda rulez :)


Lambdaszondás , katalizátoros , elektronikus vezérléses injektoros Carinákban is van még ilyen econo-kijelző cucc - ahogy írtam , csak a szívótérvákuum alapján műx  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #479 Dátum: 2004.06.08 11:11:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"

a spórlós vezetés kulcsa (városban) a kis fordulaton padlógázzal gyorsítás


Ezt majd egyszer mutasd meg!

Ha én benyomom a gázt padlóig akkor csak már nem sokáig lesz kicsi a fordulat ... szóval hogyan csinálod?

Egyébként tegnap láttam egy 2.0 xli Camry kombit, amin Sportswagon felirat is volt ... a Camrykat nem számozták vagy jelölik valahogyan?
Ez olyan nagyon szögletes volt, azt hittem hogy egy Carina II.


Ritkán de azért látok Camry kombit a városban ... azt hittem nem létezik egyáltalán. Az újból is van kombi?
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______