Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6606565 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36090 Dátum: 2024.01.22 21:51:44 »
Szia Zoli!

Ha akkut veszel, akkor javaslom Neked is a lehető legnagyobbat, ami fizikailag belefér, nekem ez egy 74Ah-s, teljesen gondozásmentes. Decemberben kezdte meg a kilencedik szezonját, pedig rengeteget indítok. Annyi, hogy van rajta egy akku regenerátor (aktivátor?), valami ilyesmi:
https://akcio-shop.hu/termek/akku-aktivator-teljesitmeny-novelo/?utm_source=Google%20Shopping&utm_campaign=Google%20Product&utm_medium=cpc&utm_term=10240&gad_source=1

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #36091 Dátum: 2024.01.23 09:28:32 »
Én is Dani (?) ajánlásán felbuzdulva vettem a lehető legnagyobbat, konkrétan ezt:
Electric Power 12V 75Ah 680A Jobb+
Éppen elfért az akkutálcán, nekem bevált. (Igaz, a járgány már másnál teljesít azóta...)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36092 Dátum: 2024.01.23 12:10:36 »
Én is Dani (?) ajánlásán felbuzdulva vettem a lehető legnagyobbat, konkrétan ezt:
Electric Power 12V 75Ah 680A Jobb+
Éppen elfért az akkutálcán, nekem bevált. (Igaz, a járgány már másnál teljesít azóta...)
Szia!
Tényleg, milyen a Carina után a T25? Macerásabb / nem macerásabb fenntartani?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36093 Dátum: 2024.01.23 16:27:41 »
Sziasztok!

Köszönöm mindkettőtöknek!  ::)
Vsz. akksicsere lesz, mert ez így macerás, és megfogadom a tanácsotokat is. Volt egy 62Ah-ás noname akksim, amelyik majdnem 7 évet bírt, de most ugyanennyi idő alatt két hasonló kapacitású fulladt ki: egy Banner és egy Exide is. Persze, hozták a 3-4 évet, de azért mégis, hátha valamivel többért sokkal többet is bírna ilyen főleg rövid távú használatok mellett.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36094 Dátum: 2024.01.23 17:04:08 »
Szia Zoli!
Szerintem sokat számít az a plusz 12 Ah is.
Nekem szakalmetalos sajátmárkás van benne, ami elvileg (?) Varta Black. 2015 decembertől megy. Akkor volt kb. 20e, most a duplája...Töltőt szerintem kevesebbszer kellett rátenni eddig, mint ahány éve megvan.
Rajta van az aktivátor, és arra kell még vigyázni, hogy nyáron ne melegedjen fel nagyon, mert ugye az akkut a meleg teszi tönkre. Hála Istennek nekem az északi oldalon van a tető, legalább nem tűzi a nap.

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #36095 Dátum: 2024.01.23 21:45:29 »
milyen a Carina után a T25? Macerásabb / nem macerásabb fenntartani?
Hát, hogy fogalmazzak? Nyilván újabb, modernebb, kényelmesebb, csendesebb is.
De, van benne sok apróság, ami bosszant, pl. nincs napszemüveg tartó, a Carinában volt. Pár műanyag elem elengedte magát, a műszerfal közepén van egy felnyitható tároló rekesz, annak a tetejének az egyik oldali rögzítője, így az sután áll. A csomagtér takaró rolójának az oldalsó műanyag pöcke, emiatt nem lehetett takarva tartani a csomagtartót (kombi). Ezt kicseréltem alumíniumra, ezzel nem lesz gond. A fórumokat olvasva egyik sem egyedi hiba. Aztán volt egy klímakompresszor elromlás. Kibírtam röhögés nélkül a javítás kifizetését. A kárpitja szebb, mint a Carináé volt (azon előjött az elválás az alaplemeztől), viszont a műszerfal teteje olyan, mintha a napon állt volna szabadon.
Az eddigi autóim ezen a vonalon egy Carina II (5 ajtós), Carina E (kombi) voltak és most az Avensis T25 (kombi). Így a hármat elnézve a tartósság nekem egyértelműen egyre gyengébb  :cry:.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36096 Dátum: 2024.01.24 06:40:23 »
Hát, hogy fogalmazzak? Nyilván újabb, modernebb, kényelmesebb, csendesebb is.
De, van benne sok apróság, ami bosszant, pl. nincs napszemüveg tartó, a Carinában volt. Pár műanyag elem elengedte magát, a műszerfal közepén van egy felnyitható tároló rekesz, annak a tetejének az egyik oldali rögzítője, így az sután áll. A csomagtér takaró rolójának az oldalsó műanyag pöcke, emiatt nem lehetett takarva tartani a csomagtartót (kombi). Ezt kicseréltem alumíniumra, ezzel nem lesz gond. A fórumokat olvasva egyik sem egyedi hiba. Aztán volt egy klímakompresszor elromlás. Kibírtam röhögés nélkül a javítás kifizetését. A kárpitja szebb, mint a Carináé volt (azon előjött az elválás az alaplemeztől), viszont a műszerfal teteje olyan, mintha a napon állt volna szabadon.
Az eddigi autóim ezen a vonalon egy Carina II (5 ajtós), Carina E (kombi) voltak és most az Avensis T25 (kombi). Így a hármat elnézve a tartósság nekem egyértelműen egyre gyengébb  :cry:.
Köszi a leírást, engem most inkább a komolyabb dolgok érdekelnek, hogy ott mennyi nyűgje van (motor, váltó, kipufogó, "nyolc lambdaszonda", érzékelők, fékek...), megbízhatóság, javítási költségek terén  :hmmmm:

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #36097 Dátum: 2024.01.24 09:19:19 »
Ezekkel eddig nem volt gondom. Az 1.8-as benzines motor van benne, elvileg már nem az olajevős fajta. Ilyenekre eddig nem kellett költeni meghibásodás miatt. Kopóalkatrészek cseréje előfordult (féktárcsa), de az minden járgánynál van, időről időre.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36098 Dátum: 2024.01.24 16:42:16 »
Ezekkel eddig nem volt gondom. Az 1.8-as benzines motor van benne, elvileg már nem az olajevős fajta. Ilyenekre eddig nem kellett költeni meghibásodás miatt. Kopóalkatrészek cseréje előfordult (féktárcsa), de az minden járgánynál van, időről időre.
Köszönöm  :clap: Akkor ha jól értem, 2007-től lehet ezeket nézegetni ;)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #36099 Dátum: 2024.02.07 19:08:11 »
Sziasztok!

Ezekben a napos időkben remélem mindenki megsüttette a gépeket! Tanácsot szeretnék kérni, mert saját csapdámba estem. Narancs, full bio Motul hűtőfolyadékot használok aminek, és a minimális használtnak köszönhetően elbizonytalanodom a lötyi állapotán. Érts, lehet, hogy koszos a hűtő, kiegyenlítő. És mivel minimális emlékeim vannak téli használatból, így azt sem tudom, hogy a Carina milyen meleget tud csinálni az utastérben. Nem párásodom, relatív meleg is van/ volt de biztos ami biztos, lehet hogy tartanék egy nagyobb tisztítást, úgy is esedékes az olajcsere is.

Kérdésem az lenne, hogy a Carina hűtője bírja a trisós eljárást, vagy nézzek egy speciális öblítőt ?  Maga a használat még mindig hihetetlenül kikapcsol és mosolyogtat.

Köszönöm!

Sziasztok!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36100 Dátum: 2024.02.09 21:03:55 »
Szia Miki!
Szerintem, ha nem túl tömény a trisós oldat, nem okozhat bajt. Ezt találtam:
https://tisztitas-takaritas.blogspot.com/2010/04/triso-hasznalata.html?m=1
Anno hűtő mosáskor bele való szert használtam, de utána sokadik öblítésre is koszos lé jött le. Ha ezt előre tudom, én is trisót használok. De van értelme a spéci szernek is, mert a blokk járatait is kell pucolni. És persze a tágulási tartályt a rá menő csővel  :excl:
Most, hogy le kellett engedni párszor, látszott az értelme: simán visszatölthető volt, semmilyen kösz vagy üledék nem volt benne. Szóval csak biztatni tudlak.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #36101 Dátum: 2024.02.11 09:12:25 »
Szia Zoli!

Köszönöm a tanácsot, mindenképpen így fogok tenni. Tegnap volt egy Bp-Kecskemét-Bp és semmi negatív tapasztalat. Nem fogy, nem forr stb de jobb a békesség.  Remélem idén lesz vmi nagyobb volumenű találka lehetőség, ami helyszínben és időben is sokaknak jó lenne.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36102 Dátum: 2024.02.11 15:18:42 »
Szia Zoli!

Köszönöm a tanácsot, mindenképpen így fogok tenni. Tegnap volt egy Bp-Kecskemét-Bp és semmi negatív tapasztalat. Nem fogy, nem forr stb de jobb a békesség.  Remélem idén lesz vmi nagyobb volumenű találka lehetőség, ami helyszínben és időben is sokaknak jó lenne.
::) :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36103 Dátum: 2024.02.11 15:35:00 »
Lina érzi a törődést, és még kéri: most a klíma kompresszor csapágyával szól nem épp szép hangon...  :wacko:
Közben a kipufogó dobok kifényesedtek, fél óra, egy ecset és két deci RO-55 elég volt hozzá. A rozsdafoltok, pöttyök teljesen lejöttek a palástokról. Tudom, hogy ez tk. szinte felesleges (kivéve a lemez összeillesztéseket), de most, hogy pár év elteltével van helyem aláfeküdni, jobb érzés, hogy nem csak kívülről rozsdamentes. A kipufogó csöveket, a dobokhoz illesztéseivel együtt csak passziváltam.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36104 Dátum: 2024.02.13 11:26:44 »
Korábban írtam, hogy kopog a stabpálca. Egy idő után biztos lett, hogy bal  hátulról jön a hang, csak nagyobb úthibákon jön a kopogó hang. Aláfeküdve nem tűnt semmi rossznak a futóműben. De időközben feltűnt, hogy kis spétttel jön a hang, nem a kerék zöttyenésekor. A csomagtérben is vizsgálódva kiderült, hogy az oldalkárpit bolhái elengedtek, sajnos használhatatlanokká is váltak. Ezért ideiglenesen kitámasztottam, egyúttal az elsősegély doboz tartóját is kibéleltem. Azóta csönd van hátul is.  :D