Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6604412 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36045 Dátum: 2023.11.03 11:23:30 »
Jó hír, örülök!

Biztos vagyok benne, hogy nagyon kevés embert érdekel mi kerül bele az autójába. Azért mert 30évvel ezelőtt volt egy ajánlás, attól még nyugodtan ellehet térni, mert csak javult a technológia azóta. Sosem felejtem el, amikor a talpra állításnál Aral 10w40 került bele, mert ez egy ,,örök márka és univerzális viszko" így tuti jó lesz.... Volt is benn emajd 1napig  [rohog]
Mi a 2000es évek óta csak Motul-t használunk, és semmi panaszom nem volt rá, és baráti körben sem. De azért mire sikerült megtalálni a tökéleteset, az belekerült egy kis időbe. Utólag is Köszönet az itteni Segítségekért! Nagyon belelehet kavarodni az adattáblákba.

Szóval úgy is cserélem majd az olajat a gumikkal együtt, így télire a leírtak alapján bevállalom ezt a 0w30-asat. Mi baj lehet.

Puntokból volt HGT kivitel és ,rengeteg Abarth kiegészítő volt elérhető hozzájuk, nagyon jó korszaka volt a Fiatnak anno. És mint írtad is, pille könnyű. Nem mintha a Carina bombázó lenne, nagyon régi vágyam ráállni egy 4talpas  mérlegre, hogy vajon létezhet-e, hogy 1tonna alatt van.
Szia Miki!
A kerék súlya érezhetően számít a dinamikában, fogyasztásban. :yes:
Anno a hulladék lerakó telep mérlegén tudtam meg, hogy az enyém üresen kereken 1300! kiló.  :eek: Az ötajtósok, és a faceliftesek nehezebbek. Plusz nem kevés utólagos hangtompítás. Nálam halmazati hátrány van!  :lol: De ennyivel?  :surrender: Sajnos többször mérve is ezt adta ki. Én mindent ehhez mérek, és ezért örülök pl. a fogyasztásnak.  ;)

LandCruiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #36046 Dátum: 2023.11.03 12:17:10 »
Óóóó! Sajnálom! A lényeg, hogy nem történt személyi sérülés! Nagyon megengedő vagy, de sajnos túl sok vezetés közben mobilozót látok, én nem biztos, hogy iígy kezeltem volna a helyzetet...
Szia!
A Carina E előtt egy Carina II 2.0 Diesel kombim volt tökéletes műszaki állapotban akkoriban talán 230e kilométerrel, és 100% ennyi volt benne. A durva, hogy attól is így szabadítottak meg. Télen rallyzott egy kanyarba 1,5 éves Passatos keresztbe az úton. A világ legjobb autója volt. Jobban szerettem, mint ezt a Carina E-t, pedig ha kinézek az ablakon, és meglátom, bekönnyezik a szemem, szó szerint. 80e km. mentem el vele, és a világ végére el mertem volna vele indulni, mert tudom hogy vissza is hozott volna hiba nélkül. Egyre inkább tudatosul, hogy soha többet 1 métert se tudok vele menni. Iszonyatos érzés. Egy barátomtól kaptam kölcsön egy 97-es Accord 2.0 benzin automatát, amit 100% hogy meg is veszek, tele extrákkal, elektromos napfénytető, tempomat, stb..... és ezek az Accordok nagyon régóta tetszenek is, a rengeteg extrával veri a Carinát, de a Carinának valami maitt, és a tapasztalataim miatt olyan varázsa van számomra, amilyen a Hondának soha nem lesz. Vannak a két autónak előnyei és hátrányai is, nálam a legelső szempont a megbízhatóság, és a Hondának is pontosan tudom az előéletét, ami megintcsak megbízható autónak számít, de pl. a Hondán 170e km.-nél kipufogót kellett cserélni, az én 94-es Carinámon 340e km.-nél az eredeti kipufogó van rajta az elejétől a végéig, a gyári hűtőt 300e km.-nél kellett lecserélnem, 5 ajtós, és a hátsó üveges ajtón az eredeti teleszkópok még most is felemelik azt az üveges ajtót. A Carinába simán be tudok ülni magam mögé, pedig kb. Yeti méretű vagyok. A Hondába mögém max. egy óvodás férne el, hiába pár centivel nagyobb a Carinánál. A Carina csomagtartójába az Accord kompletten beférne. Nem mondom, hogy nem szeretem a Hondát, de a Carina az Carina!!! Sajnos ennyi volt.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36047 Dátum: 2023.11.03 13:46:05 »
Szia!

Tökéletesen meg tudlak érteni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36048 Dátum: 2023.11.03 14:23:23 »
Szia Dani!
Biztos jót tett a gépnek, hogy kipörgetted kicsit!  :yes: Fogyasztás hogy alakult? Szerintem nem jók az a Punto adatai (nem meglepő a nyilvántartás hülyesége, lásd Carina...a tiéd 85 kw-os) Eszerint az 1.8-as 96kw-s, ehhez csak 1040 kiló,  8.6 sec alatt gyorsul százra.  Svájcban általában az erősebb változatok fogynak minden típusból. Nem is értem, miért?  :)

Szia Zoli!

Köszönöm az infót, akkor ez egy 130 lovas Punto volt, 1 személlyel, és még könnyebb is a Carinánál  ::) A fizikát nem lehet megerőszakolni  :otlet: Mondjuk sokáig nem nyomta annyira, ahogy írtam is.
Fogyasztási adat még nincs, mert azóta nem tankoltam, de 8,4 körülre számítok ilyen valós sebesség (és fordulat...) mellett. Pálya az pálya. Azért a tolnai alagutaknál  :wacko: visszafelé az emelkedőnél a sebességkorlátozás feloldása után simán pariban voltunk a hibrid Corollával, ami elvileg az 1.8-as 98 lovas volt 1400 kg önsúllyal CVT váltóval. Bár abból van 2.0 és 184 lovas is a net szerint, de az tuti lerázott volna. Ez is egy agymenés, kifizeti az ember az 5500 pénzt, erre ott turkálják a pályát hónapokig, mert nyáron(!) is azon a részen volt ez a korlátozás, 60-as tábla meg 40-es, nem igaz, hogy nem lehet ezt napok (max 1-2 hét) alatt megcsinálni műszakilag, csak szórakoznak, mert szórakozhatnak. Ahogy a kapaszkodósáv is az autópályán is az  :censored:

Jut eszembe, ha szombaton mégis lefényképeztek, mert esetleg gyorsan mentem volna, akkor már kiért volna a büntetés??
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.03 14:25:55 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36049 Dátum: 2023.11.03 21:40:14 »
Az M7-en sem láttam, hogy dolgoztak volna a szakaszokon.
Úgy tudom, hogy a bírság kiküldésére van legalább két, de lehet, hogy három hónapjuk.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36050 Dátum: 2023.11.04 07:02:53 »
Az M7-en sem láttam, hogy dolgoztak volna a szakaszokon.
Úgy tudom, hogy a bírság kiküldésére van legalább két, de lehet, hogy három hónapjuk.
Köszi!
Nem tudom, mi az M6-ot használjuk. Nem túl nagy a forgalom, de ez az időhúzás katasztrófa. Mehetne az ember, de nem, le kell lassítani 40-re (!), aztán gyorsítani megint, van egy rész, ahol a másik oldalra (!) kell átmenni, abszurdum.
Valahol azt olvastam, hogy hamar kiküldik, mert gondolom kell a pénz, szerintem is esélyesebb, mint két hónap múlva.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36051 Dátum: 2023.11.06 15:52:23 »
Megvan a fogyasztási adat.
460 km autópálya minimális városi úttal, 4 személlyel és csomagokkal, visszafelé 126 km/h átlagsebességgel(!) háztól házig ::) , és volt még 105 km város. Erre jött ki a 8,48-as átlagfogyasztás. Szerintem korrekt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36052 Dátum: 2023.11.11 13:09:58 »
Sziasztok!

Alapból szerintem nem kicsi a Carina, azért itt egy érdekes beállítás:
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.11 13:11:33 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36053 Dátum: 2023.11.12 20:50:01 »
Megvan a fogyasztási adat.
460 km autópálya minimális városi úttal, 4 személlyel és csomagokkal, visszafelé 126 km/h átlagsebességgel(!) háztól házig ::) , és volt még 105 km város. Erre jött ki a 8,48-as átlagfogyasztás. Szerintem korrekt.
Erre az átlagsebességre szerintem sem rossz. Nekem is megvan az injektor csere/pucolás utáni második fogyim. Az első 695 km/ 48.4 L lett~7 liter/100 km körül, fele pálya, most 715 km/51.54 liter=7.2 liter/100 km - ebből 150 km pálya, a többi országút, város felesben; azaz a kettő átlaga alapján kijön a gyári 7.1 liter vegyes  :).
Olajcsere óta megvolt a 2000 km, már nem sárga színű, de még mindig maxon a nívó!  :excl: (Lehhet, hogy a koksztalanító+ 180 km-es olajtisztító kúra kombó beválik?  :hmmmm: - ezt csak halkan merem még mondani, nincs tapsikolás)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #36054 Dátum: 2023.11.18 09:17:37 »
Sziasztok!

Egy 30+os autónál, ami azért relatív nagy testtel rendelkezik, és semmi túlbonyolított szenzoros ócskaság nincs benne, és élvezetesen is lehet haladni vele nem mellesleg, szerintem ezek a 7-8 literek nagyon megsüvelendőek. Volt régen egy tán 84-85 ös Corolla 1.8 D-nk, mai napig keresem, de vagy annyit kérnek érte, amit egy Carina is ér igazából ( és itt nem az átlag árra gondolok) vagy egyáltalán nincs. Na Ő 5lityónál nem evett többet  [rohog]

Tegnap elvittem a 2 cégautót gumizni, benne a Tojás új és régi szettjei. Találtam egy oldalt, amin egész jól lesúlyozza a gumikat, így úgy voltam vele, hogy nem adok ki 100+ ezer forintot, hanem átcserélem, HA, ott a gumisnál mérlegre tudom pakolni. Milyen érdekes, ha hozzáértők kezébe kerül, akkor máris nem néznek olyan hülyének a rigójáimmal. Jól matekoztam, 10kg a Celica lemezfelnim, ami egy ott kicsomagolt 19 colos MAK elég extrem alunál is nehezebb  :eek:  Mindegy, mindenkinek tetszett, elteszem, aztán majd max veszek rá vmit ha lejjebb mennek az árak. Így a most a 18kg/kerék helyet kb 15kg/kerékkel tudok majd telelni.  Várok új csavarokat, majd jövő7en csere.

Az olaj téma kicsit várat magára, mert nem is találok, a kedven helyemen nem is rendelhető és 2 helyen is azt mondták, hogy az, ahogy én használom, úgy nem igazán éri meg. Na mind1, van időm ezen agyalni.

Minden évben külön harc a biztosításom, mindig 15ezerrel többet küldenek, aztán telefon, aztán megérkezik az, amit eddig is fizettem. Kivéve most. Az ismert helyzetek a világban a biztosítást is érinti, így 8000.-tal kell többet fizetnem. És nem panaszkodhatom, mert így is a legolcsóbb, csak hát azért na. Az ember nem ezt várná.

Bírságot én is várok, de eddig mindig volt szerencse angyalom, hátha most is. Én szombat késő este 30-as táblánál, kihalt, már majdnem szervízút szintű helyen robbantam 70nel be a szakaszba, mire láttam, már nem tudtam annyit lassulni. :cry:

Kellemes hétvégét Nektek!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36055 Dátum: 2023.11.21 15:00:09 »
Erre az átlagsebességre szerintem sem rossz. Nekem is megvan az injektor csere/pucolás utáni második fogyim. Az első 695 km/ 48.4 L lett~7 liter/100 km körül, fele pálya, most 715 km/51.54 liter=7.2 liter/100 km - ebből 150 km pálya, a többi országút, város felesben; azaz a kettő átlaga alapján kijön a gyári 7.1 liter vegyes  :).
Olajcsere óta megvolt a 2000 km, már nem sárga színű, de még mindig maxon a nívó:excl: (Lehhet, hogy a koksztalanító+ 180 km-es olajtisztító kúra kombó beválik?  :hmmmm: - ezt csak halkan merem még mondani, nincs tapsikolás)
Ácsi! Vissza az egész! :no:
Valószínűleg az volt a baj, hogy üzemmelegen néztem, hidegen félig van a nívó...szóval maradt az 1000km/2deci olajfogyi. Most lehet azt mondani, hogy ez még elmegy, de a friss olajat is eszi, évekkel ezelőtt, csak kb. 8000km után. És ha most ennyi, akkor később...
A következő olajpucolás durvább módszer lesz, de a fokozatosság betartása miatt még "csak" ATF olajjal próbálom meg :hmmmm:

Más: még jó, hogy ki kell nyitni a motorháztetőt: a kiegyenlítő tartály tök üres volt. Csövekben, hűtőben volt szerencsére, de ilyen fogyás még nem volt. Fehér füst nincs (semmilyen sincs). A kiegyenlítő tartály kupakjábanviszont szakadt/elvált a tömítés. Nem tudom, van-e köze hozzá, mert a szuszogó csövének amúgyis kell kapcsolatban lenni a tartállyal. Kerestem kupakot, de újat már nem gyártanak, Toyodiy-en nincs ár, a bontókban meg hiánycikk a tartály is. Szóval most marad a sűrűbb ellenőrzés.
Vigyázzatok magatokra!  :hug:

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #36056 Dátum: 2023.11.22 22:08:49 »
Unalmas a gyári fényezés?
Itt egy egyedi darab gumbalkan amatőr rally túrára felkészítve 🙂.
https://auto.bazos.cz/inzerat/175377294/toyota-carina-e.php
Egyébként tavaly megbírságolták őket Erdélyben. A Tátrában egyszer láttam a vonulást...
https://www.erdon.ro/helyi-kozelet/2022/07/masolat-lebuktak-az-olcso-rali-resztvevoi
Balázs

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #36057 Dátum: 2023.11.23 20:08:03 »
Unalmas a gyári fényezés?
Itt egy egyedi darab gumbalkan amatőr rally túrára felkészítve 🙂.
https://auto.bazos.cz/inzerat/175377294/toyota-carina-e.php
Egyébként tavaly megbírságolták őket Erdélyben. A Tátrában egyszer láttam a vonulást...
https://www.erdon.ro/helyi-kozelet/2022/07/masolat-lebuktak-az-olcso-rali-resztvevoi
Nekem bejön! ::)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #36058 Dátum: 2023.11.24 20:48:15 »
Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy veszek pár LED cuccot, ha már akciók vannak, meg hamarabb sötétedik. Ha meg a gyerekek (vagy én...) nem csuknák be jól az ajtót, ne merüljön le az akku, mert kb. 5W húzza akkor, nem 15W. Szóval nem a reklám helye, de leírom, még ha nem szabályos is a dolog...:
Csomagtérvilágításnak vettem egy 3W-os 180 lumenest, ez egész jól világít.
Utastérvilágításnak egy Osram 31mm-es szofita 1W-os cuccot. Ez nem vakít, de nagyjából van olyan jó, mint a 10W-os hagyományos izzó.
Rendszámtáblavilágítás LED kezd szétmenni lassan, oda rendeltem két 5W-os 360 lumenes (!) izzót, hát lehet az túl fényes lesz, még nem próbáltam ki... Esetleg berakom az első fényszórókba a helyzetjelző helyére menetfénynek, ha elég fényes*  :D
Végül egy OSRAM levegőszűrő-fertőtlenítőt is vettem. Elég gyorsan porosodik a beltér, és az illatosítókat nem szeretem. Ennek a rögzítője kivételesen erősen tart, adtak egy USB-C kábelt hozzá, a szűrő tisztítható, és halk is. Most még kicsit gyári szaga van, remélem elmúlik.
November 11-én rendeltem, és ma jött meg(!!), mert a szofita nagyon nem akart beérkezni nekik. Gyorsan be is raktam mindent a rendszámon kívül, nem bírtam ki...Remélem beválnak.
* Újabban mindenki felkapcsolt fényszóróval megy a városban is, még akkor is, amikor a közvilágítást közel sem kapcsolják még fel. Kénytelen vagyok felkapcsolni én is, mert annyira számítanak rá, hogy ha nem kapcsolom fel, nem vesznek észre és kimásznak elém.
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.24 20:54:53 írta vd1234 »

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #36059 Dátum: 2023.11.26 12:55:11 »
Szia!

Jó ötlet a csomagtér, utastér foglalatba ledet rakni.
Én sok éven át ledet használtam. Az utastérbe nem találtam kellően meleg fényű izzót, oda sárga szűrőt raktam, talán valami szemüveg műanyag lencséjét használtam. Kisebb az energiafelvétel, alig melegedett.
Rendszámtábla ledesítést nem csináltam, nagyon zavaró, a vakító kékes erős fény.

Szerintetek mennyi évet, km-t bír egy eredeti hűtőradiátor?
Kívülről takarítani óvatosan ecsettel, vagy alacsony nyomású mosóval lehet a lamellákat tisztítani?
Balázs