Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6598806 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35835 Dátum: 2022.10.16 07:47:56 »
Sziasztok
Nekem van mind a 4 bakból 1-1 db :hug:
Már jóval ezelőtt elkezdtem hirdetni őket itt a fórumon 2 topicban is :yes:
Nyugodtan küldjetek privit,ha kell valamelyik,vagy akár az összes :hug:
Szívesen segítek amiben tudok,hisz volt idő amikor rengeteget segítettek a carinám helrepofozásában,jobbátételében,és még sorolhatnám
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35836 Dátum: 2022.10.16 09:13:00 »
Szia Zsolt!

Tényleg... Küldtem privátot.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35837 Dátum: 2022.10.20 13:46:19 »
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35838 Dátum: 2022.10.22 14:54:48 »
Igen, nekem sajnos nem ez a fajta van ott, így most jó drágán kellett olyat vennem :cry:
De hála Istennek belement, és rosszabb biztos nem lett, majd még tesztelem. Két csavart nem tudom, nem cseréltem-e össze, de belementek a helyre és szerintem tartanak is, mert nyomatékra húzva rendben volt minden.
Érdekes, hogy ezen a bakon szemre több gond látszott, mint a másikon.
A légszűrőt kellett kivenni, és az akkut, aztán elég jól kivehető, csak szerszám kérdése...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35839 Dátum: 2022.10.29 20:57:08 »
Sziasztok!
Ti milyen üzemanyaggal használjátok a kocsit? Tudom, hogy elvileg nem gond neki az E10, de azt látom, hogy kb. az összes üzemanyagszűrőhöz azt írják, hogy E10-hez nem alkalmas. Arra jutottam, hogy ha felesben tankolok E10-et, meg prémium 100 E5 üzemanyagot, akkor az egy vállalható kompromisszum, és kb. 600 Ft-ra jön ki egy liter átlagára most.
Az érdekelne most, ha megírnátok, hogy milyen tapasztalatotok van a kérdésben? Feleslegesen pörgök rajta?

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
Re:Carina
« Válasz #35840 Dátum: 2022.10.29 22:33:45 »
Nekem sikerült a héten 53 liter E10-et tankolni, aztán kiderült, hogy otthon maradt a forgalmim. Nem volt olyan őszinte az örömöm, mint a benzinkutas hölgyé...

Előtte E5 volt benne, jól ment és fogyasztott vele.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35841 Dátum: 2022.10.30 06:13:49 »
Ugh, az egy tízezressel lett több ezért??  :eek:
Nem értem, ez a tipikus kárörömködés miért jó, még akkor sem, ha ő kapná meg - de persze nem fogja.

Arra gondoltam egyébként, hogy arról van-e tapasztalat, hogy hosszan tartó, tiszta E10-es használat okozott-e gondot, mondjuk a szűrőknél, az injektoroknál (vagy máshol...)? Az is érdekelne, hogy csinálja-e ezt már valaki, hogy felesben keveri az E10 és a prémium 100 üzemanyagot, és ha igen, akkor mit tapasztal vele (szintén az előbbi szempontokból, mert menni megy a kocsi vele) ?
Ha nincs, akkor kénytelen leszek én tapasztalni  :hmmmm:

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 161
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #35842 Dátum: 2022.10.30 07:28:50 »
Nyáron meglepődtem Szlovéniában, hogy csak E5 van, ahogy Csehországban is. Azt hittem ez egységes direktíva, de nem.
Szóval én az LPG mellé ritkán, de akkor E5-öt.

https://www.e10info.eu/e10-in-europe/
Balázs

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35843 Dátum: 2022.10.30 07:37:37 »
Sziasztok!

2000, vagy 2001 óta bármilyen autóm volt, a prémium ment bele. Nem hinném, hogy placebo, mert hangra, érzésre is jobb, nyilván ez az áldásos helyzet más, mint amikor 10 vagy max 20 forint volt a különbség a sima és közte. Amikor bejött az E10, első körben azonnal a régi autósokat ,,büntette".  Aztán ahogy teltek, múltak az évek, nem nagyon olvasom, hogy mennyi autó csöve, pumpája ment gajra.... Az biztos, hogy a prémiummal nem ártasz! De egyébként a legjobb módszer szerintem a szagminta.

Diesel-ből sokkal relevánsabb a tapasztalatom, mert ott literekben mérhető a különbség nálam, és a teljesítmény is jobb volt. Kettő ugyanolyan  autóval tudtam mérni.

Ellenben nagyon kedvelem Kovács Robi (Subaru Isten) videóit, lehet, hogy nem a 2-4 euros ár miatt, de külföldi kalandjain nem kerül bele 100-as  :hmmmm:  Viszont azt a svédeknél etanonnal keverte a 95-öt, és csodás eredmény lett relatív olcsón. 

Egy tankkal tegyél próbát szerintem, és utána tudsz úgyis döntést hozni. Régóta Carina-zól, szerintem rögtön megérzed  ;)

Más.

Nemsokára élménybeszámoló az új leömlőről. Annyit elárulhatok, hogy naaaoooon jóóóóóóó

Kellemes pihenést Mindenkinek!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35844 Dátum: 2022.10.30 08:57:40 »
Köszönöm szépen, amit eddig leírtatok.
Az E10 tudtommal azért van itthon, mert a megújuló energiaforrások fosszilisekhez viszonyított arányaira vonatkozó előírásokat így próbálják elérni. Nem nagyon van szélerőmű, vízerőmű, az etanol meg biomassza származék. Agymenés, de ez van  :wacko:
Egyébként semmi különbséget nem érzek, illetve annyit, mintha E10-zel alacsonyabb fordulaton nyomatékosabb lenne a motor, de máskor ugyanúgy megy kb. mindennel. Szóval úgy vélem, hogy a két benzin felesben már nem  E10, ezért nem nyírhatja annyira az arra érzékeny alkatrészeket sem (ami nem tudom, mi lehet, az is lehet, hogy semmi).
Reggel tankoltam tehát, és belement 25 liter E10, amire belefért még 23,51 prémium 100-as is, és nem léptem át az 50 litert sem  ::).
Az E10 piaci ára a kútfejen 691 Ft volt, de a prémium 718 volt, az 238 Ft különbség literenként, vagyis ez kb. 5600 Ft megtakarítás, egy hónapban. Optimalizálni próbálok, mert sok kicsi sokra megy, miért adjon ki az ember feleslegesen évente tízezreket, ha nem indokolt? Ami indokolt, az megy is, gumicsere, sűrű olajcsere stb., érdemes megnézni a spritmonitort, mert vezetem  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2022.10.30 09:03:25 írta vd1234 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35845 Dátum: 2022.10.30 10:10:46 »
Sziasztok!
Ti milyen üzemanyaggal használjátok a kocsit? Tudom, hogy elvileg nem gond neki az E10, de azt látom, hogy kb. az összes üzemanyagszűrőhöz azt írják, hogy E10-hez nem alkalmas. Arra jutottam, hogy ha felesben tankolok E10-et, meg prémium 100 E5 üzemanyagot, akkor az egy vállalható kompromisszum, és kb. 600 Ft-ra jön ki egy liter átlagára most.
Az érdekelne most, ha megírnátok, hogy milyen tapasztalatotok van a kérdésben? Feleslegesen pörgök rajta?
Szia Dani, és mindenki!

Amikor így kilőtt az E5-ös, illetve a 100-as, én bizony átálltam az "olcsósítottra", fullba azzal nyomom fél éve. Igen, kis  gáznál kicsit nyomatékosabb - ez érthető, mert az etanol égéséhez nem kell annyi levegő -, pörgetve viszont nincs annyi ereje. A fogyasztás is kicsit magasabb vele, de az árkülönbség miatt nem teszek bele 100-ast, nem éri meg. Tavaly kicseréltem a tankban lévő szűrőt, volt alkalmam megnézni a benzincső állapotát is. Anno felesben jártam etanollal, és ennek semmi káros nyoma nincs.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35846 Dátum: 2022.10.30 10:14:08 »
Szia Dani, és mindenki!

Amikor így kilőtt az E5-ös, illetve a 100-as, én bizony átálltam az "olcsósítottra", fullba azzal nyomom fél éve. Igen, kis  gáznál kicsit nyomatékosabb - ez érthető, mert az etanol égéséhez nem kell annyi levegő -, pörgetve viszont nincs annyi ereje. A fogyasztás is kicsit magasabb vele, de az árkülönbség miatt nem teszek bele 100-ast, nem éri meg. Tavaly kicseréltem a tankban lévő szűrőt, volt alkalmam megnézni a benzincső állapotát is. Anno felesben jártam etanollal, és ennek semmi káros nyoma nincs.
Szia Zoli!

Köszönöm szépen. Az időtényező akkor az, ami még játszhat  :hmmmm:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35847 Dátum: 2022.10.30 10:33:29 »
Sziasztok!

2018 november elején cseréltem utoljára fékfolyadékot a szembe szomszéd aknájában....

Régen jelentkeztem, pedig a nyáron volt egy- s más tanulságos történet. Azt jól tetted, hogy műszaki előtt intézted el a fékfolyadék cserét. Bárcsak én is így jártam volna el...nyáron volt esedékes, és bár terveztem, de  gondoltam, hogy ráérek vele:  tavaly volt komplett első fék felújítás, két éve meg hátul ugyanez. Erre kiderült az előzetes átvizsgáláson, hogy hátul 42% az eltérés  :eek:. Nagyobb bosszúság, hogy csak három hétre később adtak új időpontot, addig paráztam, hogy a rendőrök ne kapcsoljanak le, mert bár júniusban foglaltam időpontot, a vizsga már  augusztus közepét jelentette. Kénytelen voltam szervizbe menni vele, nem volt érzékelhető a hiba, de nem gondoltam volna, hogy levegős rendszer ekkora különbséget okoz. Persze rögtön kiderült, hogy ennyi volt a történet, a bal hátsó kör volt levegős. Ha előtte lecserélem, légtelenítem, megspórolhattam volna magamnak egy kis idegeskedést. Viszont nem tudom, mi okozta: talán nem húzták meg eléggé a légtelenítő csavart? Aláfeküdve nem láttam szivárgást, de időnként rá kell néznem. Viszont kiderült, hogy működik a fékfolyadék szintjelző: a szervizben csak légtelenítették, nem töltöttek utána, s mikor lejtőre álltam rögtön kivillant a fékhiba visszajelzője.
Az biztos, hogy mostantól a komplett fékfolyadék cseréje részét fogja képezni a műszaki előtti tevés-vevésnek. Én egyébként a leghosszabb körön szoktam kezdeni: jobb hátsó- bal hátsó-jobb első-bal első.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35848 Dátum: 2022.10.30 10:35:10 »
Szia Zoli!

Köszönöm szépen. Az időtényező akkor az, ami még játszhat  :hmmmm:
Mármint, hogy túl soká áll a tankban? Igen, ez lehetséges, nálam ez sosem állt fent.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35849 Dátum: 2022.10.30 10:38:01 »
Mármint, hogy túl soká áll a tankban? Igen, ez lehetséges, nálam ez sosem állt fent.
Nem, hanem úgy, hogy sokáig érintkezik az alkatrészekkel, amik esetleg nem bírják, és ezt csak az elég hosszú idő deríti ki.