Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6583073 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35775 Dátum: 2022.07.04 10:56:21 »
Sziasztok!
Rég voltam bejelentkezve számítógép problémák miatt, de néha olvastam vendégként...

Az autóm jó, hűtőt cseréltem benne (elrepedt, szivárgott) és egyik hátsó porvédőt a gátlón.
Amúgy oké, bár a fékkel lehet valami... Ákosnál volt, megjáratta a fékdugattyúkat, de most kicsit jobban ráz gyenge féknél. Most én is szétszedtem, megjárattam. A csúszkákat is meg a csapokat is. Ha nem lesz jobb, akkor felújítás jön.
Amúgy jó az autó, jól megy, jól fogyaszt, kényelmes, jól hűt. :)

Ti hogy vagytok mindannyian?

Tamás

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35776 Dátum: 2022.07.04 11:00:42 »
Arra utalsz, hogy be kellene fedni alulról az egész motorteret? A levegőnek valahol távoznia kell, és nálam a mocitető  szigetelt, szóval magam részéről nem forszíroznám.

Nálam is be volt fedve alulról a motortér. Az előző tulaj lehetett... :) Én kidobtam.
Nem Ákost. :)

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35777 Dátum: 2022.07.04 11:02:57 »
Nálam van egy kormányremegés 100-120 között, centrírozás nem kellett neki, oldalütése nincs a felninek, szóval még kutatom.

Nahát. Ez nálam is van, nemcsak fékezésnél. Arra gondoltam, h nem enged vissza rendesen a dugattyú és van kis ütése a tárcsának talán...?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10246
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35778 Dátum: 2022.07.06 08:06:32 »
Sziasztok!

Kisebb érdekesség volt reggel.
Állok a pirosnál, mikor zöldül, jobbról elhúz mellettem egy VW Passat (ellenőriztem: 2011-es első nyilvántartásba vétel, 2015-ben hozták be, 103 kW dízel, 1496 kg (!) saját tömeg). Következő lámpánál beálltam mellé. Zöldnél úgy lemaradt, hogy öröm volt nézni. Lazán visszamentem elé, mert utána jön egy körforgalom, úgyis oda kell sorolni. Ahogy begyorsult, megint elhúzott jobbról (nem tartottam fel természetesen), mert nem érdekli a 60-as, aztán a 70-es tábla, ő megy 90-el is, ha végre lendületbe jön. Pont ugyanabba a boltba ment, egy kb. 20 éves suttyó volt a tettes  :otlet:
Belegondoltam, a Carina 79 kW, 1085 kg saját tömeg mellett, ez arányosan a Passat tömegéhez képest 74,7 kW-ra jön ki, tehát a Carina előnyben van. Igaz, nem is kellett annyira nyomni neki  [rohog]
Szerk.: Egy ilyen most 2,5 misiért megy  :eek: , persze most cseppet irreális a piaci árképzés. Amúgy állítólag 10s alatt van 100-on, lehet ennél már szétfutott a ménes  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2022.07.06 08:13:51 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Carina
« Válasz #35779 Dátum: 2022.07.06 13:54:54 »
Sziasztok!

Kisebb érdekesség volt reggel.
Állok a pirosnál, mikor zöldül, jobbról elhúz mellettem egy VW Passat (ellenőriztem: 2011-es első nyilvántartásba vétel, 2015-ben hozták be, 103 kW dízel, 1496 kg (!) saját tömeg). Következő lámpánál beálltam mellé. Zöldnél úgy lemaradt, hogy öröm volt nézni. Lazán visszamentem elé, mert utána jön egy körforgalom, úgyis oda kell sorolni. Ahogy begyorsult, megint elhúzott jobbról (nem tartottam fel természetesen), mert nem érdekli a 60-as, aztán a 70-es tábla, ő megy 90-el is, ha végre lendületbe jön. Pont ugyanabba a boltba ment, egy kb. 20 éves suttyó volt a tettes  :otlet:
Belegondoltam, a Carina 79 kW, 1085 kg saját tömeg mellett, ez arányosan a Passat tömegéhez képest 74,7 kW-ra jön ki, tehát a Carina előnyben van. Igaz, nem is kellett annyira nyomni neki  [rohog]
Szerk.: Egy ilyen most 2,5 misiért megy  :eek: , persze most cseppet irreális a piaci árképzés. Amúgy állítólag 10s alatt van 100-on, lehet ennél már szétfutott a ménes  ::)
Iszonyat lomha a gázreakciója a DSG-nek. Lenyomod a pedált és eltelik 1 mp, mire megmozdul az autó, de akkor még fel kell, hogy pörögjön a turbónak is, majd, amikor megjön a nyomás, megindul, mint a mozdony. Így működnek. A tied huzalos gázpedállal és egyenletesen húzó szívó benzin motorral, könnyű kasztnival álló rajtnál 77x körberöhögöd, mire az meglódul. Aztán, persz, ott fog hagyni, mint a xart.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35780 Dátum: 2022.07.06 15:46:17 »
Úgy a soraid 98%-t kb én is így írtam volna  :clap:  Ennek a szellemi, ( ha van ilyen) utódját használom és chip nélkül tényleg maga a borzalom. Ez van, ez kell a világnak. Meg a 3henger, 1.0 miniturbo , 100-150e km-es max tudással, utána kuka....... :no:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10246
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35781 Dátum: 2022.07.06 15:56:26 »
Iszonyat lomha a gázreakciója a DSG-nek. Lenyomod a pedált és eltelik 1 mp, mire megmozdul az autó, de akkor még fel kell, hogy pörögjön a turbónak is, majd, amikor megjön a nyomás, megindul, mint a mozdony. Így működnek. A tied huzalos gázpedállal és egyenletesen húzó szívó benzin motorral, könnyű kasztnival álló rajtnál 77x körberöhögöd, mire az meglódul. Aztán, persz, ott fog hagyni, mint a xart.
"Kissé" túlzol:
1. Azért előzhetett meg, mert én betartottam a sebességkorlátozást, ő meg nem.
2. Amúgy pedig papíron 210 a vége az ilyen olajkályhának, ha szét nem esik odáig, és a Carina is megfutja nyugodtan a 200 feletti valós sebességet :D De ha mindkettő hozná a gyári értékeket, akkor is 15 km/h a difi, azzal meg közel sem úgy hagyna ott, "mint a xart".
« Utoljára szerkesztve: 2022.07.06 16:00:35 írta vd1234 »

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #35782 Dátum: 2022.07.06 18:15:03 »
 :hug:
Hát igen igen én csak foswágennek hívom
Mert ez egy irreálisan drága szemétdomb a testvéreivel együtt :nonono: :censored:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10246
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35783 Dátum: 2022.07.08 07:34:12 »
:hug:
Hát igen igen én csak foswágennek hívom
Mert ez egy irreálisan drága szemétdomb a testvéreivel együtt :nonono: :censored:
Üdv!
Ma reggel a parkolóban beállt mellém valaki egy RAV4-el. Megkérdezte, hány km van a kocsiban, röviden elbeszélgettünk. Neki is volt Carinája, de már kiszállt belőle, viszont a mai napig a legjobb autónak tartja a világon (ő is) :)) Aztán olyat mondott, amit még nem hallottam:
Annak idején, amikor bejött az első Avensis, és páran arra váltottak Carináról (beszámíttatták a régit ugye), nagyon hamar mentek vissza, hogy szeretnék inkább mégis visszavenni a Carinát  :1eye:
Nem tudom, hogy sikerrel jártak-e, de azt sem, hogy mi volt az, ami ilyen gyorsan kijött, hogy még a régi autójukat esetleg el sem adták addig  :hmmmm:

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35784 Dátum: 2022.07.11 14:48:03 »
Sziasztok!

Sajnálom hogy nem jöttetek, de így is a 2. legnagyobb csoporttal képviseltük magunkat. Nagyon pozitív volt minden téren!


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35785 Dátum: 2022.07.11 18:35:40 »
Sziasztok!

Sajnálom hogy nem jöttetek, de így is a 2. legnagyobb csoporttal képviseltük magunkat. Nagyon pozitív volt minden téren!
Én is sajnálom, hogy ki kellett hagynom, de örülök, hogy jól sikerült! Képekre számíthatunk esetleg?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #35786 Dátum: 2022.07.11 18:40:23 »
Nahát. Ez nálam is van, nemcsak fékezésnél. Arra gondoltam, h nem enged vissza rendesen a dugattyú és van kis ütése a tárcsának talán...?
Szia!
Nálam ez rendben lehet: nem melegszik a felni. Amikor ez volt a gond, az jól érzékelhető volt. Vagy gumiabroncs, vagy felni gond lehet, mert téli gumival nem volt ilyen. Ha lesz rá erőm, akkor még sérelem az első és a hátsó gumikat, hátha segít. Most csak 2.3 bar-os nyomással járok, de így is van remegés (igaz, kisebb :hmmmm:

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35787 Dátum: 2022.07.12 14:48:57 »
Nem vagyok egy nagy fotós, de face-en, vagy talán youtube-on lesz valami. Nem is hallottam ilyet utcai autón, hogy melegszik a felni... :eek:  Remélem megoldóik.

LandCruiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #35788 Dátum: 2022.07.14 21:07:14 »
Sziasztok!
94-es Carina E 1,6  117 LE JT alvázszám. A külső biztosítéktábla össze van égve, és elég sok gondot okoz. Az ablaktörlőlapát alig vánszorog, de többi elektromos dolgot lekapcsolva róla, teljesen fürge lesz az ablaktörlő. A fordulatszámmérő össze-vissza ugrál a legkülönbözőbb fordulatokon, a kilométeróra semmit nem mutat, de a számláló sem megy. Az autó most van egy nagyon ügyes szerelőnél, de egyelőre még Ő is csak próbálkozik kideríteni a hibát. Egy külső biztosítéktábla mindenképpen kéne, de gondolom ebből többfajta van ami tipsonként más lehet. A szerelő is megpróbál szerezni, de ha megtudom, hogy pontosan milyen kell, megpróbálok én is szerezni. Valakinek van esetleg valami tippje, hogy mi lehet gond, vagy esetleg járt már így? Minden tanácsot megköszönök.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10246
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35789 Dátum: 2022.07.14 22:07:36 »
Szia!
Ezekre a kérdésekre kapott válaszokból kiderülhetne valami használható szerintem:
Mitől égett össze? Megsütötte valami kívülről, vagy belülről égett? Nincs megpatkolva valamelyik biztosíték, esetleg kontakthiba? Melegszik érezhetően valamelyik vezeték, esetleg relé égett be? Eszembe jutott még a földpont kontakthiba esetleg. Az ablaktörlő körén van-e valami nagy áramfelvétel, esetleg alapból húzza meg bárhol valami az akkut ennyire? Álló motornál beszélünk erről?