Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6602207 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35655 Dátum: 2022.04.19 20:14:38 »
&t=157s
Összevesztünk az asszonnyal  :cry: :cry:...Pedig színben is passzolna, de neki túl nehéz lenne vele parkolni  :no:  :cry:

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35656 Dátum: 2022.04.19 20:27:59 »
Hopika, tèvedtem marketing tèren. Gratula hozzá! Ilyen szellővel a vitorlában kicsit könnyebb a helyzet.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35657 Dátum: 2022.04.19 20:30:51 »
Összeveszès,bèkülès ès autócsere  :hug:   Jó csak vicceltem, ez szent dolog.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #35658 Dátum: 2022.04.19 21:23:54 »
Összevesztünk az asszonnyal  :cry: :cry:...Pedig színben is passzolna, de neki túl nehéz lenne vele parkolni  :no:  :cry:
Érdekel valamelyik, vagy tudsz olyant, akinél biztosan jó helyen lenne / lennének?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #35659 Dátum: 2022.04.19 21:25:09 »
Hopika, tèvedtem marketing tèren. Gratula hozzá! Ilyen szellővel a vitorlában kicsit könnyebb a helyzet.
Nincsen hírdetve egyik sem. Csak ismerősöknek és alkalom adtán mutatom meg a videót.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #35660 Dátum: 2022.04.19 21:26:26 »
Összevesztünk az asszonnyal  :cry: :cry:...
Min vesztetek össze???  :1eye:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35661 Dátum: 2022.04.19 22:26:03 »
Min vesztetek össze???  :1eye:
A helyzet az, hogy nemrég kiköltöztünk városból, és egy ideje gondolkodunk második autóban. Ideje java részében garázsban állna, de több célnak kell megfelelnie, köztük van az is, hogy (ne adj Isten) szükség esetén tudja teljes értékűen helyettesíteni Linát ("aki" nem fogja látni a fekete kontinenst, az biztos). A megbízhatóság, könnyű szervizelhetőség alap, de az is, hogy a párom is vezesse alkalomadtán.  Hát ez a bökkenő...

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #35662 Dátum: 2022.04.20 05:55:16 »
A megbízhatóság, könnyű szervizelhetőség alap, de az is, hogy a párom is vezesse alkalomadtán.  Hát ez a bökkenő...
Már miért ne tudná vezetni? A kéket is nagyon ritkán használjuk már, akkor is inkább a párom. Sokkal jobban érezhető, mint a mai felfújt autók.
Szerinted mi lehet a kék és a bordó reális eladási ára?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35663 Dátum: 2022.04.20 09:33:30 »
Már miért ne tudná vezetni? A kéket is nagyon ritkán használjuk már, akkor is inkább a párom. Sokkal jobban érezhető, mint a mai felfújt autók.
Szerinted mi lehet a kék és a bordó reális eladási ára?
Jó kérdés. Ryukkal sok mindenben egyetértek. Nálunk új korában sem fogyott belőle sok, itt német imádat van, Skoda Fabia 1.4 mpi-k vannak túlértékelve, és nagyon vékony az a réteg, aki régi japán vasak után érdeklődik, de azok látókörébe is előbb kerül be egy Honda. Apám bordóéhoz hasonló futású, szuper állapotú, klímás, liftback, 2000-es évjáratú 1.4 vvti Corollája fél évvel ezelőtt 600 ezerért cserélt gazdát családon belül. Piaci ára magasabb lett volna szerintem. Nem tudom, hogyan változtak az árak azóta, látok pl. egy VW Borát 930 ezerért...nekem az nincs egy súlycsoportban a ti megkíméltetekkel. Ha találtok valakit, aki OT-ztatná később, akkor 800 e felett is adna érte. A kérdés, hogy mennyire sürgős, illetve nem lenne-e jobb megtartani valóban. Egy jó karban lévő, többet futott Carinát én nem adnék oda 350 ezer alatt.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #35664 Dátum: 2022.04.20 16:45:09 »
Egy jó karban lévő, többet futott Carinát én nem adnék oda 350 ezer alatt.
A bordót mi sem adjunk oda annyiért.
Jelenleg a kékre is van ekkora ajánlatom (abban 487 ekm van)...
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
Re:Carina
« Válasz #35665 Dátum: 2022.04.20 17:57:10 »
Sziasztok,

az eladás kemény döntés lehet...
Én nem vagyok potenciális vevő, de a bordót azért szívesen megtapiznám élőben!
Holnap lesz 444.444 km az enyémben.

Sajnos a valós értékhez és az eddigi gondoskodáshoz képest csak gombokat adnak az ilyen idős kocsikért, ezért ha nem muszáj, nem érdemes megválni tőle.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #35666 Dátum: 2022.04.20 19:53:47 »
A teljes történet:

A kék Carinát édesapám vette 92-ben újonnan. 30 éve a családban van, a közel félmillió km-t ketten tettük bele. 12 éves voltam, mikor megvettük, az egész gyerekkorom hozzá kötődik, a családi nyaralások, a közös élmények, mindig arra készültem, hogy ha lesz jogsim, egyszer az enyém lesz. Erre addig kellett várni, amíg elköltöztem otthonról. Mindig volt mellette másik autó, s mivel többi cégben volt és a munkák szempontjából apámnak nagyobb szüksége volt rájuk ezért átkerült hozzám, nevemre vettem.
Pár évvel később egész véletlenül találkoztam egy hirdetéssel, melyben egy kb. 40 ekm-t futott Carinát árultak. Mindenféle különösebb szándék nélkül mutattam meg apámnak. Eszembe jutott, hogy megvegyük, illetve hogy megvegye. De szó szerint szerelem volt első látásra. Elmentünk, megnéztük, megvettük. Azt mondta tőlem nem sajnálta a kéket, de most van lehetősége újra élni azt, amikor az új volt (élete első 0 km-es nyugati autója) és őt ez már kiszolgálja élete végéig.
Teltek múltak az évek, időközben nálam is lett másik autó, de a kéket eszembe sem jutott eladni, még ha egyre kevesebbet is használtuk, csak állt a garázsban és várt az alkalomra, hogy újra rója az utakat.
A bordó végül nem nagyon volt használva, tizenév alatt duplázodott meg a 40 ekm, így tart most 80.000 felett.
Édesapám is egyre idősebb lett és még magának sem akarta bevallani, de feltűnt, hogy egyre kevésbé használja az autót, ha menni kellett, inkább a platós kisteherkocsival ment, mondván az kinn áll, úgyis az a piszkos, a Carinát nem akarja összekenni, stb... de az igazság az volt, hogy a mélyebb autóból egyre nehezebben szállt ki-be, a magasabból jobban átlátja a forgalmat, stb.
Tavaly jött az elhatározás, hogy a közel 30 éves autóból átülne másikba, nem terepezés, nem a trend, inkább a kényelem, a biztonság, az unokákkal való kirándulás miatt esett SUV-ra a választás. Mindezt úgy, hogy azt kérte ne kelljen eladni az autót és vegyem át...
Így most ott tartunk, hogy egy garázsomra van két Carinám, és egy céges autó. (ez nem dicsekvés)
Szívem szerint egyiket sem adnám el, viszont egyik sem érdemli meg hogy kitegyem az utcára, a ház elé, az árok partra. A kék azért nem amit megtettünk együtt és amit megtett értünk, a bordó meg azért  mert ha eddig sikerült ilyen állapotban megóvni, kár lenne "kidobni" az utcára.
Viszont ott tartok, hogy az egyiktől vélhetően meg kell válnom... a szívem szakad meg...  :cry: és bár az eszem azt mondja a bordót tartsam meg, mert ha annyit használom, mint a kéket mostanában második autóként, 6-8 év múlva is 100 ekm alatt lesz. Viszont az érzelmi kötődésem meg a kékhez van, ez alapján a bordótól sokkal könnyebben meg tudnék válni. A kékért nagy összeget nem kapok, de ha meg kinn állna a ház előtt, akkor meg azért facsarodna szívem, hogy látom esőben, fagyban, hőségben és álltában még többet romlana.
Tudom furcsa, hogy valaki azért panaszkodik, hogy "túl sok" autója van és nem tudja eldönteni melyiktől váljon meg, most mégis ez a helyzet. A szívem a kéket, az eszem a bordót tartaná meg.
Kicsit úgy vagyok vele, mint az ingyen ajándékba szánt kiskutyával, amikor azt mondják "csak az a fontos, hogy jó helyre kerüljön". Bontóba, bontásra, lelakni nem szeretném odaadni senkinek, de azt se akarom végignézni, hogy itt épüljön le!
 
Talán TI megértitek mit érzek és tudtok tanácsot adni.... Előre is köszönöm!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35667 Dátum: 2022.04.21 13:39:17 »
...
Talán TI megértitek mit érzek és tudtok tanácsot adni.... Előre is köszönöm!
Tökéletesen megértelek és egyet is értek. ha a legjobbat szeretnéd a bordónak, úgy kellene hirdetni eleve, hogy OT-alap, az idő elvileg nem sürgető. A kék konzerválása azért egyáltalán nem nagy feladat, a  futómű, küszöbvégek, ajtók alját le tudod passziválni úgy, hogy ne legyen fenyegető a helyzet (úgy látom, hogy most sem az).

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re:Carina
« Válasz #35668 Dátum: 2022.04.21 14:58:20 »
Ez a lehető legrosszabb szitu ilyenkor. Érzelem/üzlet/racionalitás
Úgy érzem, hogy Te sem szeretnéd agyon reklámozni, meg széttapíztatni a ,,katelizátó van-é alatta-e " meg hasonló lényekkel, így két ötletem lenne, bár az egyiknél idővel ez kivédhetetlen. Mobile-n azért a bordóhoz hasonlóak eléggé pörögnek, és egy kintinek 2500-3000 ojró ( ha ez egyáltalán az elképzelés) semmi érte, így vagy külföldi rokonnal, ismerőssel hirdettetni, hogy addig is nyugi leygen, vagy 1:1be intézni

A legkézenfekvőbb meg Csík Úrat megkeresni, mert azért ott házon belül szerintem a TC-on lenne olyan, aki egyáltalán tudja, hogy miért annyi az annyi. 

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #35669 Dátum: 2022.04.24 15:44:42 »
Tökéletesen megértelek és egyet is értek. ha a legjobbat szeretnéd a bordónak, úgy kellene hirdetni eleve, hogy OT-alap, az idő elvileg nem sürgető. A kék konzerválása azért egyáltalán nem nagy feladat, a  futómű, küszöbvégek, ajtók alját le tudod passziválni úgy, hogy ne legyen fenyegető a helyzet (úgy látom, hogy most sem az).
Egy tipp, ha az eredeti állapotot keresed a kocsival: így akkor fog állni a váltószoknya, ha a belsejében végigfutó merevítést megerősíted egy erősebb anyaggal, akár valami kartoncsíkot ragasztasz hozzá. Nekem bevált. A gyári megoldás túl túl puha anyaggal készült úh. minden Carinán beesik a szoknya. Egyszerű kihúzni a helyéről és pár perc az egész.