Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6529254 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35640 Dátum: 2022.04.02 15:23:55 »
Köszi, majd meglátjuk. Érdekességnek, ha már lúd, akkor elkezdtem gyertyakábeleket is keresgélni, abból kicsit könnyebb a választás. Nem felejtettem el az ülés beszámolót, de ahogy lenni szokott, a Mester csúszásban van, így még nem mehettem érte.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35641 Dátum: 2022.04.08 16:25:34 »
Ma átvettem az elosztófedelet, rotort, és az új kábeleket.

Háááát, a fedél made in JAPPPPOO :clap:, tiszta Denso feeling. A rotor hagy némi kívánni valót, de mint kiderült, nem 94, hanem 92-es a Kicsikém  :eek: , így 30évesen nem válogatunk annyira. A kábel egy ismerőstől érkezett, aki megijedt, hogy nem Carina, hanem Avensis van a dobozon, de cikkszámra ugyanaz. Nos, itt azért ha azt nézem, hogy 22-36ig terjed az ára, akkor az eredeti Sumitomo a maga három X-es évével, akkor azt kell mondanom, hogy kispórolt bóvli vacak, de majd holnap meglátjuk, hogy mit teljesít.

Nálam az ülések is, itt vagy velem van a baj, vagy nagyon elbeszéltünk, de közelébe sincs az eredeti állapotához, amiben hozzám került, így a kezdeti sokkból már csak pozitívan látom az eredményt.

Ha holnap összeállt minden, akkor beszámolok.

Kellemes hétvégét!


villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35642 Dátum: 2022.04.09 09:11:15 »
Ryuk: fotókat kérünk!

A múlt héten nálam annyi fejlődés volt, hogy a kotyogós ablaktörlő-mechanikát kicserélték egy bontott, de passzentos darabra.  Így megint tökéletesen töröl nagy sebességnél is.
Debrecenből rendeltem Febest pedálgumikat is, de azok még nem érkeztek meg.
üdv:

villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35643 Dátum: 2022.04.10 13:40:34 »
Még van pici mókolni való a takaró műanyagokkal, de ég és föld. A gyújtás tökéletes lett, megváltozott ( vagy placebo utánérzés) a hang, alapjárat. És a trafóét ki sem cseréltem, mert az NGK-nak nincs biztonsági pecke a kábelen, egyiken sem, így ezzel még várok. Pont ünneplésre esett minden, elértem, túlléptem a tesztkörrel a 88ezret  :cry:

Ami zavar, hogy én nagyon szeretem a sötét belsőt, vagy a nagyon elütő, kontrasztos árnyalatok játékát, főleg a 70-80-as évekből. Én úgy emlékeztem, hogy szürke-fekete szélű üléseket hozok bőr fejtámlával, így volt egy kis fejvakarás az átvételnél. Sajnos bizonyos dolgok szinte azonnal kiesnek, így elhittem az ész érveket. Úgysem adom fel, amig nem lesz AE86/Supra ülésem ( is  ;)  ) így majd azok full feketék lesznek. A gyáriakat fóliába csomizom, és elrakom, egyszer nagyon jó szolgálatot fog tenni.

https://drive.google.com/drive/folders/1_B6tJhziqc9fSdJoNLFZ2vrGrY_2NN2t?usp=sharing

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35644 Dátum: 2022.04.10 17:28:57 »
Szerintem tök jó az ülés, jól megy az ajtópanelhez!

Az én elosztófedelem teljesen más rendszerű (kapcsokkal rögzül, nem csavarokkal), de magam is tapasztaltam a kedvező hatását.
üdv:

villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35645 Dátum: 2022.04.10 19:12:29 »
Köszönöm szépen!

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35646 Dátum: 2022.04.12 19:47:37 »
Majálisos Carina talira jönnétek?  :tc:

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35647 Dátum: 2022.04.13 08:14:35 »
Mikor lenne? Jó ötlet!

üdv: villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35648 Dátum: 2022.04.13 11:15:46 »
Már szervezik fészen. Máj1, MOL Aréna, Fehérvár. Nem kesz meccs, nyugi lesz 🙂

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35649 Dátum: 2022.04.19 13:10:40 »
....
Ami zavar, hogy én nagyon szeretem a sötét belsőt, vagy a nagyon elütő, kontrasztos árnyalatok játékát, főleg a 70-80-as évekből. Én úgy emlékeztem, hogy szürke-fekete szélű üléseket hozok bőr fejtámlával, így volt egy kis fejvakarás az átvételnél. Sajnos bizonyos dolgok szinte azonnal kiesnek, így elhittem az ész érveket. Úgysem adom fel, amig nem lesz AE86/Supra ülésem ( is  ;)  ) így majd azok full feketék lesznek. A gyáriakat fóliába csomizom, és elrakom, egyszer nagyon jó szolgálatot fog tenni.

https://drive.google.com/drive/folders/1_B6tJhziqc9fSdJoNLFZ2vrGrY_2NN2t?usp=sharing
Szia! Szerintem is jól néznek ki! Gratulálok az elszántságodhoz ::). Ha nem jön közbe semmi, akkor elmegyek a talira is. Írd meg nekünk a konkrétumokat kérlek.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35650 Dátum: 2022.04.19 15:17:43 »
Köszönöm!
Tényleg kellett hozzá egy kis elmebaj, de eddig nagyon megérte minden szempontból! Mostani mániám, hogy érthetetlen okból rajta van a motoron a gyári kiemelő kampó. Ilyet sehol sem láttam eddig , de ugye plusz súly, így nagyon gondolkodom hogy nem kerül vissza... Nyuszi alatt azért lecsiszoltam és alapoztam, hogy valami nagyon beteg színnel kerüljön vissza, de elszállt a lendület mostanra.

Sokat én sem tudok a ,,buliról" csak, amit írtam:

2022. MÁJUS 1., VASÁRNAP, 14:00
Toyota Carina Meet
MOL Aréna. Sóstó

Annyit megnéztem, hogy meccs nem lesz ezen a napon, így nyugalom várható, meg talán rövidgatyós jóidő. Alsó hangon 7en biztosan lesznek, de bízom, hogy jócskán 10fölé megy a létszám.

Minden esetre marha jó lenne!

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #35651 Dátum: 2022.04.19 17:40:11 »
Sziasztok!

Rég jártam erre...
Eljött a nap, amikor édesapám elhatározásra jutott s megválna 94-es 89 ekm (!!!) futott, patika állapotú Carinájától.
Azt szeretnénk, hogy jó helyre (gyűjtő, kiállítás) kerüljön, aki értékelni tudja ezt a típust.
Ha van javaslatotok, ajánlatotok, szívesen veszem!

Ui.: anno olvastam, hogy egy öreg Volvot a tulaja leadott és egy új autót "kapott" érte. (nem Mo.-n) Szerintetek valamiféle gesztusra a Toyota is hajlandó lenne?

Előre is köszönöm!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35652 Dátum: 2022.04.19 18:16:56 »
Elég nehéz döntés, mert respect-je nulla, csak kevesen, de Ők hozzáértők, akik elismerik.
Hasonló paraméterei vannak a sajátomnak is, kevesebb, mint 10 hónap alatt locsoltam rá lassacskán 7számjgeyű összeget, de ebben benne vannak egy hosszú, borzalmas állás/tárolás helyreállításai, a saját ,,hülyeségeim" , és még nem is végeztem teljesen.
Ha elszeretném adni, és keresni is jó lenne, 1,2 lenne a minimum, de ezért itt max vicces emojikat kapnék, fészen boldog boldogtalan okádná az okosságot.
Érdemes néha oda is átnézni. Úgy vagyok vele, hogy itt a TUDÁS, ott a bulvár, de pár hasznos dolgot onnan is lelehet csipegetni.  Sorozatosan letiltanak, mert nem tetszésemet nyilvánítom ki, hogy itthonról a fekete kontinensre vándorolnak az autóink, ez elég sok mindent elmond a helyzetről. ,,Kopasz" bölcsessége, hogy állapotot veszünk, nem km-t, így ha minden gyári még benne, a lassan 3x-es főbb elemek azért lassan csereérettek lesznek, és semmi sincsen ingyen. Jót meg egyre nehezebb találni, ( lásd gyújtás alkatrészek).
Ha pénz nem számít, és gyári alkatrészek kellenének, minimális amit lehet még a Toyota-tól rendelni.

Ugyanakkor meg mindig lehet találni fanatikust, aki értékeli a autótok állapotát, történetét, így próbálkozni érdemes magas kezdéssel. Napi szinten nézem, és eddig talán egy 40e km-eset tudták millió felet eladni, minden másnál legkésőbb havonta 200-zal megy le az ár, legyen az vigyázott 300e km-es, GT vagy bármi. Mobile-n sem jobb a helyzet, hónapok óta ugyanaz a 17-20 db, de ebből is kevés a Carina E. Most valahogy jobban jönnek, bújnak elő az igazi Classic 70' 80's darabok, de ez megint más téma.

Válaszolva a kérdésedre: Ne legyen eladva! Vagy ami fontosabb, ne legyen elpazarolva!
Próbálkozni jó , minőségi, időt rászánós képekkel, doksikkal én bőven 700 felett indítanék, de ugye látatlanba nehéz. Lehet, hogy megsértettelek, és keveset írtam  ::)

Gondolom Neked is szíved facsarodik, amikor használni kell  [rohog] ( nálam legalább is ez van, de kezd enyhülni ) de pl az itt is megemlített talira lejöhetnél Vele. Annál jobb reklám és lehetőség nem lesz, vagy marad a net.

Remélem legalább 1sor hasznos volt  :sleep1:


Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35653 Dátum: 2022.04.19 18:18:13 »
ja, itthon esélytelen ez a csereprogi. Angoloknál volt anno a gyártási jubileumra, de azok nem mi vagyunk

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #35654 Dátum: 2022.04.19 19:32:10 »
Gondolom Neked is szíved facsarodik, amikor használni kell  [rohog] ( nálam legalább is ez van, de kezd enyhülni ) de pl az itt is megemlített talira lejöhetnél Vele. Annál jobb reklám és lehetőség nem lesz, vagy marad a net.
&t=157s
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019