Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6528987 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35370 Dátum: 2021.06.30 14:15:07 »
Nagyon sajnálom a történteket, de ennek is ott a pozitívuma, hogy az autó megúszta. Ott nehezen lett volna ,,elfekvő készlet" az elemekhez

Mi a cél?
Megjelenés? Spórolás/gazdaságos közlekedés? Mi a fő felhasználási forma ( rövid táv ide oda vagy azért hosszútáv is lenne is benne)Dinamikus vagy megfontolt haladás?  Szóval ,,14"re azért a nagyobbat tenném rá, pár ezer forintot nem ér meg az a mínusz, amit a first gen swift/matiz,tacuma virsli zsebben tartana. De mondjuk milyen rugót cserélsz? Bocsi, ezt az infót nem tetten magamévá. Ha ültetsz, akkor mindenképpen a 185.  Nagyon sok kört futottam anno én is, de én a sablont kerestem 14re. 195.65.14. Télibe lett, nyárra a vírus addigi akadályokat görgető hatása miatt amit szerettem volna, az kb 1hónapja elérhető, így a megengedett legnagyobbat választottam, alacsonyabb oldalfallal. Az a baj, hogy az autó dimenziói, hiába japán mérnöki cucc, nincsenek összhangban a kerékmérettel. 15-17 még gyönyörűen mutat, csak ott ügye már elég sok kompromisszumot kell kötni :)

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35371 Dátum: 2021.07.03 11:05:50 »
Sziasztok!

Bekövetkezett a legrosszabb..... feladta a harcot a csomitartó nyitó  :wacko:. 1x láttam videot, hogy mivel jár ennek a cseréje, azóta bárkinek akadt fájdalommentesebb ötlete rá?

Másik kérdés, hogy ugye nem létezett Carina-e gyárilag olyan lökőssel, hogy az indexek benne vannak elöl oldalanként, mint a régi Corolla-nál?

Üdv!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35372 Dátum: 2021.07.03 11:56:31 »
Sziasztok!

Bekövetkezett a legrosszabb..... feladta a harcot a csomitartó nyitó  :wacko:. 1x láttam videot, hogy mivel jár ennek a cseréje, azóta bárkinek akadt fájdalommentesebb ötlete rá?

Másik kérdés, hogy ugye nem létezett Carina-e gyárilag olyan lökőssel, hogy az indexek benne vannak elöl oldalanként, mint a régi Corolla-nál?

Üdv!
Szia!

Ha a kulcsot nem tudod elfordítani, arra nekem az jött be, hogy nyitott csomagtérajtónál telefújtam párszor WD40-nel, és úgy hagytam sokáig, és az kievett valamit, azután mindig jó már hála Istennek. Néha befújom vele tél előtt még. Érdemes a lámpákat lekapcsolni addig...

Pontosabban hogy érted, hogy feladta, a vezetőtől hátramenő bowdennel van gond, vagy a zárral magával? Anno szedtem már szét az autót hátul (nem emiatt), de nem tűnt fel, hogy ennyire gond lenne a szerelése. Ha a bowden, akkor a régivel be lehet húzni az újat szerintem, ha meg a zár, akkor a belső burkolat lebontása után hozzá lehet férni, ahogy emlékszem erre a részre  :hmmmm:

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35373 Dátum: 2021.07.03 15:51:35 »
Köszönöm a gyors reagálást! Már az első alkalommal is olyan volt, hogy alsó hangon 3-4x kellett felhúzni a kis nyitókart, utána tudtad a csomitartót kinyitni. Ez kezdődött tavaly decembertől és tartott tegnapig . Ma már hiába a kar, semmi. Úgyhogy marad a kulcsos nyitás, mint a Zsiguliknál  [rohog]  Magyar videot találtam, és ott tényleg rémálomnak tűnt, de ezzel a problémával együtt tudok élni. Nyilván most nem néztem meg részleteiben, de holnap kísérletezem vele.

Minden jót!

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Carina
« Válasz #35374 Dátum: 2021.07.05 13:34:46 »
Helló!
Megtudnátok mondani hogy a hengerfej csavarokhoz milyen dugókulcs fejét vegyek? 1.6 4AFE
A gyerek kocsija úgy néz ki hengerfejes lett. Bízok benne hogy csak tömítés, de majd meglátjuk.
Üdv, és köszi
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.05 13:38:03 írta dgh »
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35375 Dátum: 2021.07.05 14:20:19 »
Helló!
Megtudnátok mondani hogy a hengerfej csavarokhoz milyen dugókulcs fejét vegyek? 1.6 4AFE
A gyerek kocsija úgy néz ki hengerfejes lett. Bízok benne hogy csak tömítés, de majd meglátjuk.
Üdv, és köszi
Szia!
Csatoltam (volna) egy képet, hogy néz ki a csavar feje.
10-es dugókulcs kell hozzá, 12 fogú felsővel.
King Tony-ban vettem anno, 1/2"-ban.

Na, másképp, de:
Kép
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.05 14:23:32 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35376 Dátum: 2021.07.05 16:19:13 »
Megnéztem a műhelyben, nehogy mégse az legyen:


Van egy sima 10-es, egy hosszított, és egy 14-es (ez kellett a hajtókarcsapágy csavarjaihoz). A hosszított 10-es azt hiszem a vezérműtengelynél kellett, de már nem annyira emlékszem 9 évre vissza... de a hengerfejcsavarokhoz is jó lesz!
Szerintem egy hosszítottat vegyél, mert ha nem kellett volna, nem vettem volna meg  :hmmmm: Ha a közelben laksz, kölcsön adom.
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.05 16:21:17 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #35377 Dátum: 2021.07.05 17:24:47 »
Néhány fontos dolog a teljesség igénye nélkül:
A meghúzási sorrendre már a lazításoknál figyeljetek (vezérműtengelynél is, nem szabad egyszerre meglazítani egy csapágyat teljesen, fokozatosan kell több lépésben, mert törhet vagy vetemedhet a tengely), ez ugye fordítva van, mint a húzási sorrend. A vezérműtengely fogaskerék áttételét rögzíteni kell szétszedés előtt egy 6-os csavarral, ezt összerakás után ki kell majd venni. A hengerfejcsavarok zsákfuratait teljesen tisztára ki kell pucolni, mert ha marad benne folyadék, akkor elreped a blokk.
Nagyon jól  leírták a Celica 4A-FE javításiban:
http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/engine/em.pdf , ez csak iránymutató, mert elég részletes, de a Carinához a nyomatékokat / fokokat a Haynes-ben nézd meg  :yes:

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Carina
« Válasz #35378 Dátum: 2021.07.05 23:04:22 »
Köszi szépen!
Dugókulcs készletem van, igaz nem 12 fogú, de majd szerzek vagy veszek fejeket.
Kb 30 éve volt olyan kocsim amin hasonló műtétet hajtottam végre, úgy hogy nosztalgiázni fogok.
Meg akartam mérni a kompressziót szétszerelés előtt, de feleslegesnek találtam.
Hűtőfolyadék volt az 1,2 hengerekben, úgyhogy még bármi lehetséges!
Jelentkezek ha lesz fejlemény!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35379 Dátum: 2021.07.07 13:00:05 »
Sziasztok, úgy tűnik, nehézkes a csatolmányok küldése...

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35380 Dátum: 2021.07.07 13:10:07 »
Na, mindegy... Szóval kicseréltem a porvédőt a lengéscsillapítón... Nem nehéz, csak a kiszedés kicsit macerás a beállt csavarok miatt. Szépen lefényképeztem, előtte, utána... de nem értem, ha 200 kb a határ, akkor mit kekeckedik egy 37 kb-os képpel...

A váltó tényleg kicsit kezd földöntúli csusszanásokat idézni... Ahol megy, ott szépen klattyan. Egy nehézsége van. Tartós vitorlázás után nem akar visszamenni ötösbe gázfröccs nélkül. Amúgy egész kiváló.

A kipufogó büdössége elmúlt, egy hétig érezhető volt az oldószer illata... most csak megy szépen... és talán pszichésen, de kicsit erősebbnek tűnik az autó. Nem tudom. De jó.

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35381 Dátum: 2021.07.07 13:13:54 »
Na most?..

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35382 Dátum: 2021.07.07 13:14:42 »
Na most?..

Hát, ez érdekes...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35383 Dátum: 2021.07.09 19:22:52 »
Na most?..
Nálam nem jeleníthető meg  :no: , de így is gratulálok!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35384 Dátum: 2021.07.09 19:32:17 »
Sziasztok!

OFF
Pénteken kaptunk jeget mi is.
A bitumenes hullámlemezt pár helyen áttörte vagy berepesztette a kisebb tyúktojás méretű jég. A filagórián még az üvegszálasat is. Elég döbbenetes volt, pont kinéztem, mikor átütötte egy...
Hála Istennek a kocsit megvédte. Nézem utána, a hátsó szélvédőn két vizes folt, ahonnan felülről rácsepegett a lyukból a víz. Hát az valószínűleg betörte volna az üveget is.

Szóval most újabb program, tetőjavítás. Gyakorlatilag alig maradt lemez, amin ne lenne egy lyuk vagy egy repedés, és már ezt a fajtát nem forgalmazzák itthon (hacsak nem a gyártóval sikerül egy elfekvő készletet lebeszélni, ez még folyamatban van), és jó lenne ilyen, mert akkor a régire rátenném az újat, és akkor kb. dupla  olyan ellenálló lenne a tetőborítás.
ON

Annyira nem hiányzott ez, inkább már a rugókat tenném be, és lehet a jobb első kerékcsapágy is kezdi, bár talán csak kosz került valahová, azt megnézem még.
De kész van a régi alufelnik festése, a srác még Toyota matricákat is rendelt a közepére, nagyon pöpecek lettek :) Erre szeretném tenni a télieket, még gondolkodok, hogy 175/70 vagy 185/65 legyen...
:surrender: atyaég, volt itt néhány esemény, amiről lemaradtam. 175/70-et nem ismerem, de tudva a különbséget a 185-195 közt, én a szélesebbre voksolnék. a /65 eléggé ballonos még.

Remélem sikerült a reparálás mindenkinek :sorcerer:
Már csak az én világításomnak kellene helyrejönnie, mert így nemigen fogok kimenni a városból... :no: