Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6529021 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35205 Dátum: 2021.02.10 15:22:02 »
Echte svájci, ennyi az extra benne. Full fapad, 94


Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35207 Dátum: 2021.02.10 15:23:48 »
Ő az :D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35208 Dátum: 2021.02.10 15:27:00 »
A fura az, hogy ez mérföld/órában (is) mérő angol verzió  :hmmmm:
Ha a kihajtás/vezeték be van kötve hozzá, cserélhető.

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35209 Dátum: 2021.02.10 15:28:10 »
Csak az üzemanyag szintjelző is behalt, az majd jövő7re marad

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35210 Dátum: 2021.02.10 15:29:10 »
jah nem, rendes km/h

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35211 Dátum: 2021.02.10 15:33:24 »
Igen, ez T16-os, nem biztos, hogy csereszabatos pl. a T19-essel

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35212 Dátum: 2021.02.10 15:37:02 »
Tudom sajnos, már elkezdtem de a T19 sehogy, a magasabb VDO meg pláne nem . Tényleg nem zavar, de szerintem egy képet találtam az enyémről. Ritkasááág

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35213 Dátum: 2021.02.10 21:45:05 »
Vannak tanulságok:
1. Soha többé nem tankolok olyan kúton, ahol etanolt is mérnek… :cry:
Pedig Lina tegnap óta nagykorú – ünneplés érthetően elmaradt, és tőlem nem fog kapni egy csepp alkoholt sem,  :nonono: hiába könyörög egy kis (gáz)fröccsért. :nono: Persze lehet, rájött, hogy így már eladósorba került… :whistling:.
Az utolsó alkalomnál már gyanúsak lettek az etanolra jellemző tünetek: a kis fordulati fürgeség, a 3000 feletti lustulás, a felváltáskor, esett fordulaton a kuplung ráengedésével érezhető meglódulás – az E85 kevesebb levegőt igényel, tehát kisebb fojtószelepállás a megfelelő neki.
Tankoltam 40 litert máshol, és minden megváltozott: tohonya indulás (tankszellőztetőt is leellenőriztem, de elvileg jó), de utána lineáris gyorsulás, hibakód egyre ritkábban, és csak 21-es (60-120 már kereken 10 mp így is! – 1.8 vvti-nek már elmenne  :)). Kiégetés folytatódott, illetve most kezdődött. Eddig semmit nem ért ártott a rossz keverék miatti kormolódása miatt. 25km-es 3500-4000 fordulat után nincs hibakód.
2. Ekkor már reméltem, hogy a szonda kiégetése lesz a megoldás, és kíváncsi voltam rá, látható-e bármi sérülés. De hozzáférésem nem volt (dehogynem: azóta tudom, hogy j.e. kerék leszerélésével alá se kell fefüdni, de jó, ha van egy hajlítható nyelű 22-es kulcs, és egy kétkilós kalapács az embernél).
Ahogy így a rengetegben elveszve tipródtam, találkoztam egy mesebeli nyugdíjas autószerelővel :sorcerer:  :santa:– olyan öreg volt, hogy a nyomásszabályozót EGR szelepnek hitte  :D  :flowers:, aki meginvitált az aknájába („szerencséd, hogy mesterek szólítottál” ). A szondát kiszerelve (gyári Bosch, Toyota felirattal - csatlakozókat is megtisztítottam) látszott, hogy a menyétek megkóstolták a kábelt, de a fognyomok nem értek el a vezetékig. Mindenesetre jó tudni a lehetőségről - kábelvédőt ennek is!  :excl:
A töve kormos volt, innen sejtetem, hogy ez lehetett a baj forrása, ezért meglögyböltem fékfolyadékban. Bár örültem volna egy hosszas áztatásnak, de nem volt mód rá, ezért kompresszorral kifújtam, s búcsúzóul mesterünk a szakszerű rágcsáló védelem kedvéért betekerte szigszalaggal  :D
- aki már itt rájött a hibára, bontson egy sört az egészségére! -,
 én pedig ezen fenn sem akadva gyorsan összeszereltem, és mentem.
3. Hibakódok ismét: 21-es és a már eltűnt 25-ös.  :eek:
Mi a f?????? Máshoz nem nyúltam, ezért legalább azt tudtam, hogy a baj forrása mi, de mit rontottam el???  :hmmmm:
Vettem egy új multimétert a fesz. mérés miatt (kimértem újra a trafót is, a primer valóban csak 0.5 ohmot mutatott+0.8-cal=1.3 - köszönöm, Dani!  :flowers:).
Jelek sűrűsége arra utalt, hogy működik a szenzor, de 0,26-0,5 között cirkulált, max. 0.6 volt, ami egyértelműen szegény keverékre vall. Megnéztem a hibakódot: valóban, most csak 25-öst dobott.
Tehát a szonda működik, és semmihez nem nyúltam, de ugyanazt a keveréket mégis szegénynek érzékeli.
Másnap hajnalban a megodásra ébredtem: :otlet:Még jó, hogy máskor eszembe jutott  :innocent:
A szenzor tövéről lekapartam a szigszalagot, féktisztítóval megfújkáltam. Lyuk a fém házon nincs, tehát a külső levegő referencia-oxigénjét a vezeték mentén kell kapnia.
Próbautak: hibakód nincs.  :) :)  :)
Kezdek bizakodni, de hogy a katalizátor mennyire sínylette meg a tortúrát, az rövidesen kiderül. :hmmmm:
4. Most már azt is el tudom képzelni, hogy eredetileg is a szegény keverék érzékelése a szondának a külső levegőtől való elszigetelődéséből is adódott, ahogy fokozatosan elszennyeződött. Az O-szenzor „tönkremenete” lehet, hogy sok esetben csupán ezt jelenti, hiszen olyan eszköz, ami viszonyít.
S haszonnak fogom fel, hogy a hiba a benzinszűrő és kábelek cseréjének időszerűségére is felhívta a figyelmem.
Köszönöm mindenki segítő hozzászólását, külön kiemelve Kalmi tanácsait!
  :flowers:  :clap:
Next: Kíváncsi leszek, mi jön elő műszakin… :whistling:  :devil:
  :)

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35214 Dátum: 2021.02.10 21:50:43 »
Bocs ez kissé véletlen volt... de... nagyon tetszik ez a hozzászólás! :)

És az egész... régi bejegyzések... rohadt élvezetes olvasmány!
 :clap:




















kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35215 Dátum: 2021.02.11 13:57:23 »
 ::) Igen, valamikor nagyon jó kis közösségi élet folyt itt...
(spoiler: a sztori vége borítékolható volt: lambdszonda csere lett belőle. Univerzális lett berakva, és azóta is hibátlanul működik)

KamiK

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Carina
« Válasz #35216 Dátum: 2021.02.11 14:23:26 »
::) Igen, valamikor nagyon jó kis közösségi élet folyt itt...
(spoiler: a sztori vége borítékolható volt: lambdszonda csere lett belőle. Univerzális lett berakva, és azóta is hibátlanul működik)

Ez nagyon jó hír! Köszi.🙃

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Carina
« Válasz #35217 Dátum: 2021.02.11 15:26:48 »
Ha már egy kicsit melegebb van, akkor egy Bp. közeli mini találkozóval fel lehetne frissíteni a fórumot - szerintem.
Kit érdekelne?

üdv:

villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #35218 Dátum: 2021.02.11 15:35:48 »
Benne vagyok!  ::)  :clap:

Ryuk

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 199
Re:Carina
« Válasz #35219 Dátum: 2021.02.11 17:31:03 »
 :clap:

Csak legyen végre jó idő!