Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6578268 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

morph3d73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Carina
« Válasz #34860 Dátum: 2019.04.30 14:16:21 »
A ásik kérdésem meg az lenne,hogy fékbetét rögzítő lemezeket hol lehet kapni?  OE: 47716-33010

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34861 Dátum: 2019.06.24 13:33:45 »
Sziasztok!

Tegnap sajnos koccanás volt, délután az esőben hátulról sikerül elkapnom egy vonóhorgos Opelt. Félig el tudtam szedni az elejét, mivel a mellettünk levő sávban már nem volt hely, különben kikerülöm. Ebben utólag nem voltam biztos, de visszanéztem a videót, és tényleg nem volt több hely.
Hála Istennek személyi sérülés nem volt. Mindezt viszonylag messze otthonról, kb. 100 méterre a rendőrség épületétől. Be is mentünk, mondták, hogy per pillanat nem tud kijönni senki, mivel volt már a városban 4-5 ilyen baleset, nincs ember. De ha ki is menne, akkor tuti még meg is bírságolnak, jobb, ha a rendőrség parkolójában elintézzük a kék-sárgát. Szóval meg tudtunk egyezni, papírt is adtak a rendőrségen, egyikük ki is töltötte, meglepően rendesek voltak, el kell ismerni.
Futómű is a helyén, hűtővíz sem folyt, a lökhárítót kellett igazítani, mert balra fordítva beleért a kerék, aztán jöttünk haza.
Este ismerős karosszériás megnézte, azt mondta "csak ennyi a baja???". Egyelőre bal fényszóró, irányjelző, szellőzőrács és lökhárító van a listán, ha sikerül, szombaton a srác kikalapálja annyira, hogy forgalomképes legyen rendőri szemmel is. Motorháztető kissé deformálódott még.
Amúgy izzó is világít, index is. Bontóban pont nem volt cucc, utángyártottat rendeltem, eddig 40 ezer.
Az Opel (kombi) hátsó ajtója, lámpája, lökhárítója kapott, hazafelé mögötte jöttem, sípolt szegény. Jobb hátsó lámpája nem világított már.
Reggel voltam biztosítónál, kárfelmérés, levélben kijön, mennyi a kár, döntsem el, kifizetem-e, vagy bónusz visszasorolás. Szerintem utóbbi lesz.
Rendőrök azt mondták, én se vigyem szerelőhöz, mivel felmérés lesz, ezt nem értettem, mert én vagyok a felelős, tehát magamnak kell fizetnem a javítást. Ebben a biztosítónál is megerősítettek.
Addig járkálok így vele, valahogy el kell intéznem a dolgokat, teljesen működőképes amúgy.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #34862 Dátum: 2019.06.26 07:46:56 »
Sziasztok!

Tegnap sajnos koccanás volt, délután az esőben hátulról sikerül elkapnom egy vonóhorgos Opelt. Félig el tudtam szedni az elejét, mivel a mellettünk levő sávban már nem volt hely, különben kikerülöm. Ebben utólag nem voltam biztos, de visszanéztem a videót, és tényleg nem volt több hely.
Hála Istennek személyi sérülés nem volt. Mindezt viszonylag messze otthonról, kb. 100 méterre a rendőrség épületétől. Be is mentünk, mondták, hogy per pillanat nem tud kijönni senki, mivel volt már a városban 4-5 ilyen baleset, nincs ember. De ha ki is menne, akkor tuti még meg is bírságolnak, jobb, ha a rendőrség parkolójában elintézzük a kék-sárgát. Szóval meg tudtunk egyezni, papírt is adtak a rendőrségen, egyikük ki is töltötte, meglepően rendesek voltak, el kell ismerni.
Futómű is a helyén, hűtővíz sem folyt, a lökhárítót kellett igazítani, mert balra fordítva beleért a kerék, aztán jöttünk haza.
Este ismerős karosszériás megnézte, azt mondta "csak ennyi a baja???". Egyelőre bal fényszóró, irányjelző, szellőzőrács és lökhárító van a listán, ha sikerül, szombaton a srác kikalapálja annyira, hogy forgalomképes legyen rendőri szemmel is. Motorháztető kissé deformálódott még.
Amúgy izzó is világít, index is. Bontóban pont nem volt cucc, utángyártottat rendeltem, eddig 40 ezer.
Az Opel (kombi) hátsó ajtója, lámpája, lökhárítója kapott, hazafelé mögötte jöttem, sípolt szegény. Jobb hátsó lámpája nem világított már.
Reggel voltam biztosítónál, kárfelmérés, levélben kijön, mennyi a kár, döntsem el, kifizetem-e, vagy bónusz visszasorolás. Szerintem utóbbi lesz.
Rendőrök azt mondták, én se vigyem szerelőhöz, mivel felmérés lesz, ezt nem értettem, mert én vagyok a felelős, tehát magamnak kell fizetnem a javítást. Ebben a biztosítónál is megerősítettek.
Addig járkálok így vele, valahogy el kell intéznem a dolgokat, teljesen működőképes amúgy.
:no: Uhhh, csak most látom, sajnálom, Dani, de örülök, hogy nem lett nagyobb baj. Ha lenne alkatrészem, küldeném. A motorháztető már javítva volt, úgy emlékszem egy korábbi rátolatás miatt. Remélem az Opelnek is csak a felsorolt bajai vannak és a hátsó hossztartó, futóműbekötés nem érintett, mert az drágább történet lenne. Miért sípolt? fékpofák?
(Mellesleg majdnem ugyanígy jártam: szombat éjjel az M0-s átépítés alatti déli szakaszán szakadó esőben tévedezve a sávelválasztók között nekem is satuznom kellett egy hirtelen felismerés vezette sorstárs miatt. Majdnem a kéziféket húztam már be, de volt helyem szerencsére, és jól jött az ABS. Gumik, fékek rendben, de eldöntöttem, nem húzom tovább a fékfolyadék cseréjét.)
Remélem, gyorsan rendbejön a kocsid!  :sorcerer:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34863 Dátum: 2019.06.26 15:26:27 »
:no: Uhhh, csak most látom, sajnálom, Dani, de örülök, hogy nem lett nagyobb baj. Ha lenne alkatrészem, küldeném. A motorháztető már javítva volt, úgy emlékszem egy korábbi rátolatás miatt. Remélem az Opelnek is csak a felsorolt bajai vannak és a hátsó hossztartó, futóműbekötés nem érintett, mert az drágább történet lenne. Miért sípolt? fékpofák?
(Mellesleg majdnem ugyanígy jártam: szombat éjjel az M0-s átépítés alatti déli szakaszán szakadó esőben tévedezve a sávelválasztók között nekem is satuznom kellett egy hirtelen felismerés vezette sorstárs miatt. Majdnem a kéziféket húztam már be, de volt helyem szerencsére, és jól jött az ABS. Gumik, fékek rendben, de eldöntöttem, nem húzom tovább a fékfolyadék cseréjét.)
Remélem, gyorsan rendbejön a kocsid!  :sorcerer:

Köszönöm Zoli, örülök, hogy megúsztad, hála Istennek!

Szerintem a futóműve nem kapott, lehet, hogy a menetszél a szétállító lökhárítónál csinálta a hangot.

Hétfőn reggel bennt voltam a biztosítómnál (K&H), lemásolták és elküldték a kék-sárgát. Azt persze elfelejtettem kérni, nem is tudom pontosan, hogy hol kell azt beszerezni...  :hmmmm:
Azt néztem, hogy kettővel visszamegy a bónusz besorolásom (még jó, hogy most lett meg a B10...), de egyéb büntetést nem találtam. Éves szintem pár ezerrel lenne több a biztosítás, ha ez igaz, hát remélem az.

Alkatrészek már itthon vannak, remélem szombaton a karosszériás srác be tudja rakni őket. Ma is kettő rendőrautóval (és 3 mentővel) találkoztam a pár kilométer alatt, amíg elmentem a cuccokért, egyelőre senki sem problémázott.

Furcsa feszültség van bennem ez az ütközés óta, mielőtt vezetek. Lehet, hogy attól tartok, még megbüntetnek a törött fényszóróért (csak nappal közlekedek...), de lehet, hogy valami poszttraumás stressz  :?: Ma más kicsit enyhébb volt, remélem elmúlik, főleg ha a kocsi is rendben lesz. Mondtam nekik, 27 év vezetés alatt még senkinek nem okoztam kárt hála Istennek, most vége ennek a szériának.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #34864 Dátum: 2019.06.26 18:31:09 »
Szia Dani
Sajnálom a történetet,de sajna annyira benne van a levegőben az ilyen, és ehhez hasonlóak,én is tapasztalom magamon,és másokon is,hogy egyszerűen hiába vezetünk átl 20 éve mégis sokkal nagyobb eséllyel megvan a baj  :cry:
Today Tomorrow Toyota

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #34865 Dátum: 2019.06.26 18:33:58 »
Örülök én is,hogy nem történt komolyabb baj  :innocent:
Today Tomorrow Toyota

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #34866 Dátum: 2019.06.26 18:37:04 »
Ha érdekel priviben megírnám a fejleményeket amik történtek az elmúlt pár hónap alatt a Carinával  :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34867 Dátum: 2019.06.26 21:06:21 »
Szia!

Persze, csak kissé összejöttek a dolgok, elmaradtam az üzenetekre való válaszokkal is, bocsánat :((

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #34868 Dátum: 2019.06.27 11:56:08 »
Köszönöm Zoli, örülök, hogy megúsztad, hála Istennek!

Szerintem a futóműve nem kapott, lehet, hogy a menetszél a szétállító lökhárítónál csinálta a hangot.

Hétfőn reggel bennt voltam a biztosítómnál (K&H), lemásolták és elküldték a kék-sárgát. Azt persze elfelejtettem kérni, nem is tudom pontosan, hogy hol kell azt beszerezni...  :hmmmm:
Azt néztem, hogy kettővel visszamegy a bónusz besorolásom (még jó, hogy most lett meg a B10...), de egyéb büntetést nem találtam. Éves szintem pár ezerrel lenne több a biztosítás, ha ez igaz, hát remélem az.

Alkatrészek már itthon vannak, remélem szombaton a karosszériás srác be tudja rakni őket. Ma is kettő rendőrautóval (és 3 mentővel) találkoztam a pár kilométer alatt, amíg elmentem a cuccokért, egyelőre senki sem problémázott.

Furcsa feszültség van bennem ez az ütközés óta, mielőtt vezetek. Lehet, hogy attól tartok, még megbüntetnek a törött fényszóróért (csak nappal közlekedek...), de lehet, hogy valami poszttraumás stressz  :?: Ma más kicsit enyhébb volt, remélem elmúlik, főleg ha a kocsi is rendben lesz. Mondtam nekik, 27 év vezetés alatt még senkinek nem okoztam kárt hála Istennek, most vége ennek a szériának.
Szia Dani!
Kék-sárga bejelentőt bármelyik biztosító tud adni, de le is töltheted (akár angol nyelven is), illetve van már ilyen mobilos applikáció is.
Ha pár ezerrel megúszod, az jó. Tanúja voltam, mikor egy több mint 1 millió km-t balaeset nélkül vezetett buszsofőr utolért egy furgont Lengyelországban. Na ő megrendült a hibájától. Teljesen érthető ez a reakció, de csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, mint tudjuk: túl kell lépni rajta. A lényeg, hogy nincs személyi sérülés, minden másra ott a MC...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34869 Dátum: 2019.07.01 17:04:43 »
Sziasztok!

Készen lett ma az autó, hála Istennek.
Mármint nem teljes, a motorháztető nincs telibe fújva még. Karosszériás srác nagyon jó munkát végzett és gyorsan  :clap:
Sajnos bontott lökhárító nem volt, utángyártott (Klokkerholm, amúgy kínai) kiadásban pedig elég szenvedés volt felrakni, mert több méret nem volt pontos.

Egyelőre úgy néz ki, hogy pár év még van ebben a kis autóban, és a kuplung eléggé a végét járja, bár még nem csúszik. Azért elgondolkodtam a cserén, tervezetten jobb, mint kényszerből. Komplett szett jön szóba.
Van esetleg tapasztalat valakinek, melyikben lenne legjobb gondolkodni?
A következőket tudnám beszerezni:
Blue Print 18500 HUF
Sachs, LUK, Valeo bármelyik kb. 28000 HUF
Nipparts  24500 HUF

Én Sachs-ra szavaznék, de ki tudja.

Toyodiy cikkszám alatt találtam a Szakálnál hátsó főtengelyszimmeringet 92x70x8,5 mm méretben. Elring ACM (Poliakril-kaucsuk) 3600 HUF, Corteco FPM (Fluor-kaucsuk) 4200 HUF. Ahogy nézem, utóbbi anyaga jobb.
Féltengelyekhez illetve nyelestengely szimmeringnek külön nem találtam semmit, viszont valami 26 euró a toyodiy szerint, azt lehet megkérdem mennyi volna tényleg márkaszervizben.

Ennyi eddig a terv, majd még kalapálgatom :)



Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #34870 Dátum: 2019.07.01 17:07:29 »
Szia
Szerintem a felsoroltak közül Sachs :yes:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34871 Dátum: 2019.07.01 20:48:56 »
Szia
Szerintem a felsoroltak közül Sachs :yes:

Köszi! Esetleg ilyen van a tiédben is?

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #34872 Dátum: 2019.07.02 17:14:52 »
Szia
Nem tudom az enyémbe mi van,mert mióta nálam van az autó még nem került sor a cserére,remélem még egy jó darabig nem is kell :)
A Sachs - ot a nagy neve miatt javasolnám talán :hmmmm:
De Nipparts semmiképp :no:
« Utoljára szerkesztve: 2019.07.02 17:16:26 írta Zsolt79 »
Today Tomorrow Toyota

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #34873 Dátum: 2019.07.03 10:43:27 »
Nekem a 190 ezres cserekor AISIN szett került bele a szerelőm javaslatára, ők a gyári beszállító. Utána vajpuha lett a pedál. :clap:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina
« Válasz #34874 Dátum: 2019.07.03 12:13:13 »
Nekem a 190 ezres cserekor AISIN szett került bele a szerelőm javaslatára, ők a gyári beszállító. Utána vajpuha lett a pedál. :clap:

Melyik alkatrész kereskedőtől lett beszerezve?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu