Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6573405 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #34725 Dátum: 2018.08.31 16:28:33 »
Köszönöm a hozzászólást Kalapos! Amit kivettem belőle termosztátot, azon valóban így volt. Ami mellesleg még a gyári volt, benne van a dátum : 2001.10. És működött. Viszont az újat nem lehetett rosszul felrakni, mert ehhez a típushoz olyat lehet csak kapni, ami egy műanyag csonkba van beleragasztva, a tömítéssel együtt. És a csonkra megy a gumi vízcső. Nem tetszik annyira a konstrukció. Azért vettük, mert 825kg a kocsi, 1.1 60 lóerős motorral. És nem sikerült még 6,1-nél jobb fogyasztást csinálnom vele. A motorja pedig jónak tűnik. Talán lambdaszonda? De nem rángat, nem torpan, alapjárati fordulatszám is jó és nem is füstöl...

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #34726 Dátum: 2018.09.04 21:23:31 »
Sziasztok! 3 év után végre rászántam magam az ülésfűtésre, mert eddig állandóan garázsban állt az autó, és minden tavasszal javítottam a sárvédőíveket. Ezen a télen nem rakom be a garázsba, hogy ne tudjon minden nap leolvadni a hó, hátha kevésbé rohad majd. Tavaszra kiderül. A kérdésem az ülésfűtéssel kapcsolatban az lenne, hogy hová kössem a tápot. Három verzióm van jelenleg : szivargyújtótól vinni, a kapcsolótáblából egy biztosítékra forrasztott vezetékkel a seat heater-től (ezt neten láttam), vagy pedig láttam egy csatlakozót az anyós ülés alatt, de csak ott, és onnan. Amennyiben ez a csatlakozó egyáltalán erre valóban, mert nem mértem rá. A kárpitozott alatt található. Amúgy 1 üléshez kevlár panellal, relével, kapcsolóval volt 5E ft alin. Szívesen fogadok minden tanácsot :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34727 Dátum: 2018.09.08 11:01:13 »
Sziasztok! 3 év után végre rászántam magam az ülésfűtésre, mert eddig állandóan garázsban állt az autó, és minden tavasszal javítottam a sárvédőíveket. Ezen a télen nem rakom be a garázsba, hogy ne tudjon minden nap leolvadni a hó, hátha kevésbé rohad majd. Tavaszra kiderül. A kérdésem az ülésfűtéssel kapcsolatban az lenne, hogy hová kössem a tápot. Három verzióm van jelenleg : szivargyújtótól vinni, a kapcsolótáblából egy biztosítékra forrasztott vezetékkel a seat heater-től (ezt neten láttam), vagy pedig láttam egy csatlakozót az anyós ülés alatt, de csak ott, és onnan. Amennyiben ez a csatlakozó egyáltalán erre valóban, mert nem mértem rá. A kárpitozott alatt található. Amúgy 1 üléshez kevlár panellal, relével, kapcsolóval volt 5E ft alin. Szívesen fogadok minden tanácsot :)
Üdv!
Az első két megoldás szerintem inkább járható út. Az első ülések alatti csatlakozók(mindkettő alatt kell lennie) nem biztos, hogy ülésfűtésé (hol a reléje, miközben van kapcsolója?. Talán a motoros ülésekhez való?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34728 Dátum: 2018.09.08 11:22:06 »
Egy apró, lényegtelen pontosítás csupán a cikkhez. Ne vegye senki szőrszálhasogatásnak, valóban csekélység, emélítésre sem méltó ésatöbbi.  :surrender: Csak azért hozom fel, hátha akadna olyan elvetemült, aki az ilyen semmiségre is odafigyeljen. Arról van szó, hogy a váltószoknya (és innentől javasolt rögtön elkattintani) gyárilag hogyan állt (4. kép). Nos, nem így. A szoknya aljára ragasztott "erősítéseknek" kellett volna formát adni:


ezek azonban nagyon vékony anyagból készültek, és így nem látták el a feladatukat. Idővel természetes, hogy az alig futott autón is beesett a szoknya. Egyszerű visszaállítani az eredeti állapotot, csak merevebb anyagot (akár kartonpapír is megteszi) kell körberagasztani a szoknya hátoldalán.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34729 Dátum: 2018.09.15 15:30:16 »
Sziasztok!

Gondolkodom, hogy télre 5w30 olajat tegyek a motorba.
A látótérbe került a Mol Essence 5w30 A3/B4 olaj, helyben meg tudom venni, korrekt áron a Metro-ban (6000 HUF/4liter).

Van esetleg valamelyikőtöknek tapasztalata/információja róla? Régen a Mol olajokról az a hír járta, hogy előfordul köztük motorsár-gyár, nem tudom, hogy mostanában mi a helyzet velük?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34730 Dátum: 2018.09.15 20:16:32 »
Na, a Mol olajválasztója ajánlja a 4A-FE-hez ezt az olajat, ennyi már kiderült.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34731 Dátum: 2018.09.18 21:09:11 »
Szia Dani!
Nincs tapasztalatom MOL olajjal. Nem is tudok olyat mondani, ami neked újdonság lenne az olajokról, csak figyelmedbe ajánlok (ha netán nem ismernéd) egy DIY tesztelőt, aki a maga szerény lehetőségeivel megpróbál valamiféle releváns információkat kinyerni az különböző olajok egy-egy tulajdonságairól (viszkozitás, kopásállóság. Tudom, hogy nem valóss körülmények, nem tudjuk, használat közben milyen tulajdonság hogyan változik meg az olajban, de mondjuk így is kimutatható egy-egy típuson belüli különbség, ami néhány elismert márka közvélekedésben elismertségét megerősíti (pl.Fuchs)
Remélhetőleg az illető figyel, hogy a kísérletei során mérési körülmények azonosak legyenek. (Bár ez esetben kissé fura, hogy a vizsgált C3-as 5W40-es olajok hideg viszkozitása kisebb, mint a C4-es 30-oké... :hmmmm:)
Sziasztok!

Gondolkodom, hogy télre 5w30 olajat tegyek a motorba.
A látótérbe került a Mol Essence 5w30 A3/B4 olaj, helyben meg tudom venni, korrekt áron a Metro-ban (6000 HUF/4liter).

Van esetleg valamelyikőtöknek tapasztalata/információja róla? Régen a Mol olajokról az a hír járta, hogy előfordul köztük motorsár-gyár, nem tudom, hogy mostanában mi a helyzet velük?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34732 Dátum: 2018.09.18 21:24:38 »
Szia Zoli!

Köszönöm szépen a segítséget!

Egyelőre megvettem egy kannával, október közepéig tervezem valamikor a cserét. Ugyancsak ilyet kap a kalkulátoruk alapján anyósom WagonR+-a is így tél előtt.
Ha lesz tapasztalat, majd írom remélem :)

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #34733 Dátum: 2018.09.18 23:51:19 »
Szia Dani
Nem gondolnám azt, hogy akkoriban gondoltak volna
a tervezőasztalon egyáltalán ilyesmire minthogy télire más viszkozitású motorolajat kelljen használni mint egyéb időszakban :hmmmm:
Mindenesetre én vigyáznék ezzel
Today Tomorrow Toyota

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #34734 Dátum: 2018.09.18 23:58:33 »
Elnézést kérek, ha ezen mondatokkal bárkit is megsértek :hug:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34735 Dátum: 2018.09.19 04:50:44 »
Szia Zsolt!

Az Eneos olajválasztója javasolja a 4AFE-hez a Premium Hyper 5w30-at (A3/B4), 10 °C alatti külső hőmérsékletnél, és használtam is már, baj nélkül ;)

TptkXRN2...

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #34736 Dátum: 2018.09.23 21:05:53 »
Szia Zsolt!

Az Eneos olajválasztója javasolja a 4AFE-hez a Premium Hyper 5w30-at (A3/B4), 10 °C alatti külső hőmérsékletnél, és használtam is már, baj nélkül ;)

TptkXRN2...

Üdv!

Én meg most készülök 10W60-at rakni a motorba, mert zabálja az olajat (1L/1500km) :D hátha ez kicsit mérsékli az étvágyát...

A motor 283000km-t futott (elvileg) és sajnálatosan már úgy vettem, hogy "csattognak" a dugattyúk, ami már valakinek volt itt probléma. Ő kicserélte a dugattyúkat - nyilván megszűnt a gond. Én is megléptem volna, de a legtöbb szerelő nem óhajtja meglépni ezt a feladatot, mondván, hogy a hengerek már nem vennék be az új dugattyúkat, még jobban fogyasztaná az olajat. Vélemények?

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Carina
« Válasz #34737 Dátum: 2018.09.23 22:47:25 »
Sziasztok!

Gondolkodom, hogy télre 5w30 olajat tegyek a motorba.
A látótérbe került a Mol Essence 5w30 A3/B4 olaj, helyben meg tudom venni, korrekt áron a Metro-ban (6000 HUF/4liter).

Van esetleg valamelyikőtöknek tapasztalata/információja róla? Régen a Mol olajokról az a hír járta, hogy előfordul köztük motorsár-gyár, nem tudom, hogy mostanában mi a helyzet velük?
Helló!
Dízel Yarisba ezt az olajat használom 6 éve, teljesen megfelelő, nem fogyasztja, olajcsere után több 100 km-ig olyan tiszta az olaj hogy a nívópálcán alig lehet észrevenni. Persze lehet hogy másikkal is ilyen volna.
A rokonságban, és jónéhány munkatársam is különböző MOL Essence olajat használ, mert ár-érték arányban nagyon jó,
és a nagyker házhoz szállítja ingyen!!
A Metroban akciósan nagyon jó ára van.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

norbi55

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Carina
« Válasz #34738 Dátum: 2018.09.24 12:44:42 »
Sziasztok,

AC pumpából csak gyárit/densot érdemes venni, vagy létezik ezen kívül jó minőségű?
Esetleg ha van valakinek bontott, írjon légyszi.

köszi,
Norbi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34739 Dátum: 2018.09.24 16:48:19 »
Helló!
Dízel Yarisba ezt az olajat használom 6 éve, teljesen megfelelő, nem fogyasztja, olajcsere után több 100 km-ig olyan tiszta az olaj hogy a nívópálcán alig lehet észrevenni. Persze lehet hogy másikkal is ilyen volna.
A rokonságban, és jónéhány munkatársam is különböző MOL Essence olajat használ, mert ár-érték arányban nagyon jó,
és a nagyker házhoz szállítja ingyen!!
A Metroban akciósan nagyon jó ára van.
Szia!
Köszönöm szépen. Remélem ide is jó lesz akkor :)

TptkXRN2...