Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6591635 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34545 Dátum: 2017.12.06 22:06:42 »
A szinkrongyürű kopottságából adodó problémára gondoltam. Fontolgattad a xado váltóadalék (vagy mi) kipróbálását. Mi lett a vége?
Nem próbáltam még ki eddig...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #34546 Dátum: 2017.12.07 05:28:31 »
Nem próbáltam még ki eddig...
A Carinámon a kettes fokozat problémás főleg visszaváltáskor.
Mi a véleményed a duplakuplungos váltásról??
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34547 Dátum: 2017.12.07 19:20:48 »
A Carinámon a kettes fokozat problémás főleg visszaváltáskor.
Mi a véleményed a duplakuplungos váltásról??
Szinkronos váltóknál van, hogy nem segít, ki kell próbálni, ha igen akkor hajrá!
Lehet egy kis gázfröccs is elég a visszaváltás előtt az egyszer benyomott kuplung mellett, hogy a fordulatszámkülönbség csökkenjen...
Ki kell kísérletezni mit szeret.
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.07 19:29:07 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina
« Válasz #34548 Dátum: 2017.12.07 21:04:33 »
Szinkronos váltóknál van, hogy nem segít, ki kell próbálni, ha igen akkor hajrá!
Lehet egy kis gázfröccs is elég a visszaváltás előtt az egyszer benyomott kuplung mellett, hogy a fordulatszámkülönbség csökkenjen...
Ki kell kísérletezni mit szeret.
:clap:
Kilinccccccsel előre! Kanyarba vissza egyet, belső íven toljad néki!! ;) ;) ;) ;) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #34549 Dátum: 2017.12.07 21:37:59 »
Szinkronos váltóknál van, hogy nem segít, ki kell próbálni, ha igen akkor hajrá!
Lehet egy kis gázfröccs is elég a visszaváltás előtt az egyszer benyomott kuplung mellett, hogy a fordulatszámkülönbség csökkenjen...
Ki kell kísérletezni mit szeret.
Köszönöm. Kipróbálom. Amióta megvan a Previa azóta már ritkábban használom. Néha azért Carinázunk egy jót.  A nagyfiam imádja (14 éves).
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34550 Dátum: 2017.12.10 17:12:25 »
Sziasztok !
Carina E 1,6 117 Le milyen gyertyát szoktatok tenni ? Melyik vált be ? Milyen időközönként érdemes cserélni ?
Azért kérdezem, mert kicsit mintha felment volna a fogyasztásom. Tudom hideg is van, de pár telet jártam már vele, de most közel 9 liter lett a fogyasztás városba plusz kevés országút, és eddig nem volt ennyi. Légszűrő is cserélek, mert elég volt volt csere. Azt milyen időközönként kell cserélni ?
Előre is köszönöm.

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34551 Dátum: 2017.12.10 17:53:48 »
Annyival egészíteném ki, hogy régebben olvastam itt, hogy Denso-t javasoltok. Én is Denso-ra gondoltam. Csak a Japánoknak hiszek. :)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Carina
« Válasz #34552 Dátum: 2017.12.10 22:28:27 »
Annyival egészíteném ki, hogy régebben olvastam itt, hogy Denso-t javasoltok. Én is Denso-ra gondoltam. Csak a Japánoknak hiszek. :)
K20R-U a gyari ajanlas.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34553 Dátum: 2017.12.11 00:28:45 »
Köszönöm a választ.
A DENSO autótípus szerinti keresője is kiad pár típust. K20TT van a közelben a Bárdinál, szerintem annál maradok. A Denso oldalon ajánlanak iridiumost is, ami 11-12ezer lenne a 4 db. de nem tudom jobb-e annyival, vagy jobb-e egyáltalán. Ha tudnám hogy jobb, akkor megvenném azt.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34554 Dátum: 2017.12.11 14:00:43 »
Szia!
Sokáig megelégedéssel használtam K20TT-t, jobban bejött, mint az NGK. Most K16TT van bent, a fogyasztás még lejjebb ment kicsivel, pedig előttte sem volt rossz. A Denso keresője egyébként nekem kicsit zavaros

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34555 Dátum: 2017.12.11 17:06:25 »
Szia ! K20TT-t vettem meg ma. 2700 ft./4db. Akkor ezek szerint jót választottam. A fogyasztásom 6,5-9 literig terjedt eddig. 9 egyetlen egyszer volt, de az nagyon durva város télen. 8-nál több nem szokott lenni télen sem. Most 8,8 volt indokolatlanul, de kicseréltem a légszűrőt, amit elhanyagoltam, úgy is nézett ki. Én nem hiszem, hogy le tudok menni addig ameddig Te, azaz azthiszem 5,5-öt olvastam régebben. Lehetőségem sincs rá, hogy ennyire kedvező feltételek mellett menjek mérhető kilométert. A menetteljesítménnyel elégedett vagyok 300e km.-el az órában.
Köszönöm a segítséget.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34556 Dátum: 2017.12.11 23:14:23 »
:clap:
Kilinccccccsel előre! Kanyarba vissza egyet, belső íven toljad néki!! ;) ;) ;) ;) :flowers:
:D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34557 Dátum: 2017.12.12 06:18:01 »
Szia ! K20TT-t vettem meg ma. 2700 ft./4db. Akkor ezek szerint jót választottam. A fogyasztásom 6,5-9 literig terjedt eddig. 9 egyetlen egyszer volt, de az nagyon durva város télen. 8-nál több nem szokott lenni télen sem. Most 8,8 volt indokolatlanul, de kicseréltem a légszűrőt, amit elhanyagoltam, úgy is nézett ki. Én nem hiszem, hogy le tudok menni addig ameddig Te, azaz azthiszem 5,5-öt olvastam régebben. Lehetőségem sincs rá, hogy ennyire kedvező feltételek mellett menjek mérhető kilométert. A menetteljesítménnyel elégedett vagyok 300e km.-el az órában.
Köszönöm a segítséget.
:D Ne tévesszél össze kamikazéval!  ::) Érdemes lenne még ránézni a gyújtás elosztó állapotára is.

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #34558 Dátum: 2017.12.12 22:20:24 »
Elnézést, csak arra emlékeztem, hogy valakinek nagyon kirívóan jó volt a fogyasztása. Valószínűleg szerelő fogja cserélni a gyertyákat, nem mintha nem tudnék kicserélni 4 db. gyertyát, de nincs nyomatékkulcsom, (vagy kérek kölcsön egyet) és nem szeretném úgy belehúzni, hogy a legközelebbi cserénél hengerfejet is kelljen. Így átnézetek rajta mindent, mert a kormányszervó is kezd egy picit nyikorogni. Amúgy a légszűrőcserével már érezhetően könnyeben megy, jobban gyorsul. Ettől függetlenül lesz gyertyacsere, mert 40e km.-nél biztosan több van benne. Neked érezhetően jobb a K16-os gyertya, mint a K20 ? Még szerintem ki tudnám cserélni a boltba.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34559 Dátum: 2017.12.13 04:47:09 »
Azért váltottam a nagyobb hőértékűre, mert nyáron egy hosszabb út során 3 K20-as eltört. Persze lehetséges, hogy csak túl voltak húzva. Ez már a második garnitúra volt, nem volt gondom velük korábban.Inkább azt gondoltam, hogy a 16-osokkal túl sokat fog fogyasztani rövid utakon, de nem így lett.  A legjobb fogyasztás a 20-asokkal volt, de ezekkel is mentem 300 km-t 19 literrel 3400-as fordulatszámon. Ezért maradok a K16-nál. Ha eligazodsz a Denso oldalán, aszerint válassz.