Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6595750 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Carina
« Válasz #34530 Dátum: 2017.12.03 22:14:04 »
Ezúton szeretnék megemlékezni az autómról. Kétszer mentünk ki Münchenbe. Összesen 5804 kilométert tettünk meg. Átlagfogyasztás: 6,77 Liter (ingázás, autópálya) Terhelés, 4 fő és 2300 kilométeren keresztül csurig pakolt autó. Meg se kottyant neki. 1996-os, 1,6-os. Na ezért veszek legközelebb is Toyotát, vagy japánt!!!
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.03 22:19:22 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34531 Dátum: 2017.12.04 19:51:10 »
Megöl a kíváncsiság, hogy a pár napja hirdetett gti tényleg gti volt-e. Ha valaki innen vette meg, meséljen :)
Facebook-on azt írták nem az volt...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34532 Dátum: 2017.12.04 19:58:13 »
Sziasztok!
Mostanában arra lettem figyelmes , ha megpakoljuk a Carinát  menet közben néhányszor leér a kipuf.nem lógbe nagyon a kipuf. megnéztem nincs rugó törés .Gondoltam a rugócserére.Kérdésem:Csere javítana a helyzeten?Volt valakinek ilyen problémája?
Igaz felénk sem valami nagyon jók az utak. De ez mostanában jelentkezett.
Enyém 4 centit le van ültetve és igen a kipuf ér le leghamarabb, van olyan fekvőrendőr Budán amin súrlódik középen...
Még nem kopott el...van másik bontott kipufogó rendszerem ha majd mégis...én nem emelem vissza... ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34533 Dátum: 2017.12.04 20:01:19 »
...a benzinest viszont semmi pénzért nem adnám!
üdv: villanó

 :clap:

...
u.i.: 9 éve használom a Carina-t, és minden nap mikor beülök, örülök neki hogy ezt a típust választottam!

 :clap: Én 24 éve...

Ezúton szeretnék megemlékezni az autómról. Kétszer mentünk ki Münchenbe. Összesen 5804 kilométert tettünk meg. Átlagfogyasztás: 6,77 Liter (ingázás, autópálya) Terhelés, 4 fő és 2300 kilométeren keresztül csurig pakolt autó. Meg se kottyant neki. 1996-os, 1,6-os. Na ezért veszek legközelebb is Toyotát, vagy japánt!!!

 :clap:  Nem kell eladni...
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.04 20:03:51 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34534 Dátum: 2017.12.04 20:11:51 »
Én is tettem be bontott ködlámpa kapcsolót, kis idő múlva az is bekapcsolt random, ez nem tartós megoldás. Egy forrasztás adja meg magát a lapkán, azt kell újraforrasztani.

Üdv Kalapos!
Jó látni, hogy te itt folyamatosan aktív vagy!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34535 Dátum: 2017.12.04 20:18:26 »
Nekem 152 helyett 129 volt :D.
Gondolkodtam a helyrepörgetésen, de ez még annyit sem futott, így talán tovább tart!
Amúgy megvan a cseredarab, ha szórakozna! :D
Nekem meg a középső műszer ki lett cserélve angolra, mérföldben mutatja azóta a sebességet és 330ekm helyett mutat vagy 130000 Mérföldet.  :D
ZéBalázstól kaptam, hogy kipróbáljuk a műszer a rossz vagy a jeladó, ennek már jó pár éve...
Ráírták a vizsgalapra is, hogy hirtelen lecsökkent a megtett km-ek száma.  :lol:
Úgysem adom el... Így meg ha a rendőr kérdezi mennyivel mentem, szinte mondhatom az igazat.  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34536 Dátum: 2017.12.04 20:25:59 »
Gondolkodtatok már azon hogy meddig tartjátok meg az öreglányt?
...
Megremegtem már párszor, de nem tudok megválni tőle! Nálam fog szétporladni úgy néz ki.
Carina az fix és mellette cserélgetem az autóimat...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Carina
« Válasz #34537 Dátum: 2017.12.05 11:48:33 »
Enyém 4 centit le van ültetve és igen a kipuf ér le leghamarabb, van olyan fekvőrendőr Budán amin súrlódik középen...
Még nem kopott el...van másik bontott kipufogó rendszerem ha majd mégis...én nem emelem vissza... ;)
Az enyém nincs ültetve, de most nem cserélek rugót ! marad így . legfeljebb ovatosabban közelítem a kátyukat.
üdv.










Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #34538 Dátum: 2017.12.05 11:57:11 »
Az enyém kombi és ha 4-en ülünk benne, akkor már hajlamos leérni itt-ott. Oké, nem vagyunk kákabélűek.  :D
Azonban a múltkor szállítottam vele kb. 10 m2 régifajta metlachi lapot. A csomagtartó és a ledöntött hátsó ülések színültig voltak rakva és még a jobb egy ülés elé is pakoltam jócskán. Attól féltem, hogy már az aszfaltútra sem tudok visszamenni, mert valami leér és leszakad (ugyanis a hely egy tanyán volt, ahonnan hoztam, földúttal), de meglepetésre akkor nem érte le és egész úton (~200 km) egyszer sem. De a budapesti kátyúk és fekvőrendőrök ellen nincs orvosság...
...ha megpakoljuk a Carinát  menet közben néhányszor leér a kipuf.nem lógbe nagyon a kipuf. megnéztem nincs rugó törés ...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34539 Dátum: 2017.12.05 15:54:52 »
Üdv Kalapos!
Jó látni, hogy te itt folyamatosan aktív vagy!
Üdv FUBA!
Jó látni, hogy néha felbukkansz!  :hug:  :flowers:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34540 Dátum: 2017.12.05 16:00:05 »
Megremegtem már párszor, de nem tudok megválni tőle!
[...]
Szintúgy, de inkább kilakatoltattam, és kerítettem neki egy garázst. Megszolgálta... :wub:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #34541 Dátum: 2017.12.05 18:56:21 »
Üdv mindenkinek!
FUBA régebb volt egy váltó problémád. Sikerült megoldani?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34542 Dátum: 2017.12.06 14:14:10 »
Üdv mindenkinek!
FUBA régebb volt egy váltó problémád. Sikerült megoldani?
Mire gondolsz? 24 év alatt volt egy-kettő...
Pl. 2-es, 3-as, 5-ös szinkrongyűrűt garanciában cseréltek pár évtizede.
A kuplungom csúszott legutóbb, mert a váltó nyeles-tengelyénél eresztette az olajat a szimering, de az javítva lett és új kuplungtárcsa is bent figyel.
5-ös szinkrongyűrű tuti kopott, mert nem szereti a gyors váltást, de még az nem lett orvosolva.
A tolatólámpáim nem világítanak, szerintem leesett a csatlakozó a gombáról.
Váltóról ennyi jutott az eszembe...

Most megint az első kerékcsapágyakat cseréli a szerelőm, kinyírtam a Hungaroringen, gondolom a 225-ös 17-es kerekek sem hosszabbították meg az élettartalmát, de nagyon nem vagyok az után-gyártott vacak alkatrészekkel megelégedve, addig az igazi a Carina amíg a gyári cucc van benne, ezért az után-gyártott helyett inkább a bontott jó állapotú gyárit keresem megint, ha az új megfizethetetlen vagy irreálisan drága...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34543 Dátum: 2017.12.06 14:23:29 »
Sziasztok!

Utángyártott lámpák vannak elöl és egy ideje nagyon felfelé világít... Van esetleg valakinek tippje, hogy hol lehet ezt állítani, aki szintén nem gyárival szórja a fényt? Sehol sem találok ilyen csavart, vagy valahova nagyon el van rejtve. Köszi!  :helpsmilie:

M
Bocsi, a lámpával kapcs nem tudok segíteni, csak szólni akartam, hogy tetszett az írásod:

http://csipszer.blog.hu/2017/12/04/kepzelt_korrajz_egy_bojreszer_eleterol?

45 évesen csak vettem egy BMW-t is magamnak...ebből nem lehet kinőni sajnos...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #34544 Dátum: 2017.12.06 21:00:44 »
Mire gondolsz? 24 év alatt volt egy-kettő...
Pl. 2-es, 3-as, 5-ös szinkrongyűrűt garanciában cseréltek pár évtizede.
A kuplungom csúszott legutóbb, mert a váltó nyeles-tengelyénél eresztette az olajat a szimering, de az javítva lett és új kuplungtárcsa is bent figyel.
5-ös szinkrongyűrű tuti kopott, mert nem szereti a gyors váltást, de még az nem lett orvosolva.
A tolatólámpáim nem világítanak, szerintem leesett a csatlakozó a gombáról.
Váltóról ennyi jutott az eszembe...

Most megint az első kerékcsapágyakat cseréli a szerelőm, kinyírtam a Hungaroringen, gondolom a 225-ös 17-es kerekek sem hosszabbították meg az élettartalmát, de nagyon nem vagyok az után-gyártott vacak alkatrészekkel megelégedve, addig az igazi a Carina amíg a gyári cucc van benne, ezért az után-gyártott helyett inkább a bontott jó állapotú gyárit keresem megint, ha az új megfizethetetlen vagy irreálisan drága...
A szinkrongyürű kopottságából adodó problémára gondoltam. Fontolgattad a xado váltóadalék (vagy mi) kipróbálását. Mi lett a vége?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”