Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6528099 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

koko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Carina
« Válasz #34515 Dátum: 2017.11.05 20:37:39 »
Egy kis érdekesség! Nemrég fotóztam a Carinámban.
Adj Istenem türelmet,de azonnal!

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re:Carina
« Válasz #34516 Dátum: 2017.11.06 10:41:51 »
Sziasztok!

Rég voltam...
De lenne egy kérdésem.
Az évi olajcserémet tenném éppen meg, de elgondolkodtam.
Eddig Castrolt kapott 5/40 est, az utóbbi években 10/40 est, mivel csipegette az olajat.
Ahogy látom néhány éve az Eneos is megjelent a magyar piacon mint olaj. Úgy tudom ez lenne a gyári olaja.
Mit gondoltok? Rakhatom bele a 10/40 es Eneost ezután?
Az ára barátságosabb, mint a Castrol-é, kb. 2000 ft-al /4 liter...

Mi a véleményetek?
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

Jovanotti78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Carina
« Válasz #34517 Dátum: 2017.11.06 11:34:56 »
Most komolyan srácok, ki az, aki még mindig Castrol olajat használ???  :wacko: De most komolyan!!!
Nem hallottátok a híreket, 3-4 éve kb???  :hmmmm:
Miért kell eröltetni???  :censored:
Lassan a Carina motorok nagy része hulladék lesz!!!  :cry:
Én is voltam ebben a cipőben, de hál istennek kinöttem!!!  :yes:

1. Haynes szerint 7500km/ fél év az olajcsere periódus  :eek:
2. Kevés olaj kell bele, ezért be kell tartani  :hug:
3. Alapba 10W40 kell bele  :helpsmilie:
4. Ne csodálkozzon senki, akinek tönkre megy a motorja ezek után, aki nem így jár el!!!  :cry:


Én annyit tudok, hogy rengetegen írják, hogy megy tönkre a motor!
Így nem csoda! 15.000-20.000km castrol olajjal, még leírni is fáj!
Pl: Q8-at használok 10W40, olcsó és milyen érdekes nem eszi az olajat, nem csörög a motor!
Eneos is jó!!!!
Remélem segítettem!!!

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re:Carina
« Válasz #34518 Dátum: 2017.11.08 09:02:09 »
Köszönöm.
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34519 Dátum: 2017.11.08 15:52:18 »
Sziasztok!

Rég voltam...
De lenne egy kérdésem.
Az évi olajcserémet tenném éppen meg, de elgondolkodtam.
Eddig Castrolt kapott 5/40 est, az utóbbi években 10/40 est, mivel csipegette az olajat.
Ahogy látom néhány éve az Eneos is megjelent a magyar piacon mint olaj. Úgy tudom ez lenne a gyári olaja.
Mit gondoltok? Rakhatom bele a 10/40 es Eneost ezután?
Az ára barátságosabb, mint a Castrol-é, kb. 2000 ft-al /4 liter...

Mi a véleményetek?
Szia!
Én használtam Eneos 10W40-et, semmi baj nem volt vele, egyáltalán nem fogyott belőle, aztán váltottam 5W40-esre. Eddig mindig elég volt a 4 literes kanna 10e km-ig, folyamatosan maxon tartva a szintet. Tény, hogy a kis töltet miatt erre és a sűrű csere intervallumra figyelni kell.  Hiába jobbak ezek az olajok, mint az anno előírt követelmény, sok rövidtávval tapasztalatom szerint 8000 km körül kezdenek elfáradni.
A bevezető ára nagyon jó volt az Eneosnak, de mostanában a Xado jobban megérte.
4A-FE egyébként nem finnyás, és a mi éghajlatunkra a 10W30 volt inkább az ajánlás

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34520 Dátum: 2017.11.08 17:00:15 »
4A-FE egyébként nem finnyás, és a mi éghajlatunkra a 10W30 volt inkább az ajánlás
Eneos 10W30

istii01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Carina
« Válasz #34521 Dátum: 2017.11.09 19:40:20 »
Sziasztok!

Angol carinám van..sajnos a vezetőoldali ajtókárpit elég csúnya..már a jobb hátsó is a végét járja az üvegnél... Olyan kérdésem lenne, hogy a japán burkolatok passzolnak hozzá?
Előre is köszi:

Isti

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34522 Dátum: 2017.11.09 21:20:42 »
Sziasztok!

Angol carinám van..sajnos a vezetőoldali ajtókárpit elég csúnya..már a jobb hátsó is a végét járja az üvegnél... Olyan kérdésem lenne, hogy a japán burkolatok passzolnak hozzá?
Előre is köszi:

Isti
Szia!
Igen, én már kicseréltem japóra, csak arra figyelj, hogy ha szedánod van, akkor szintén 4 ajtósból tedd át, mert hátul az osztott ablakkiképzés miatt nem illeszkedik a liftbacké. Egyébként stabilabb is, több csavarral rögzítették, ezért az ajtóba plusz műanyag tiplik is kellenek, a helyük persze megvan. A könyöklő rész illesztése is más, de a csavarhelyek ugyanott vannak. Egyedül az első ajtónál lent a térképzseb hátsó részénél kell fúni egy kis lyukat a lemezbe, mert az hiányzik nálunk (asszem 3-as szárral), ezt a részt tipli nélkül lemezcsavar megfogja. Készülj fel, hogy levételkor a bolhák tönkremehetnek.

istii01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Carina
« Válasz #34523 Dátum: 2017.11.09 23:05:56 »
Köszi a gyors választ!  :clap:
Mennyire néz ki hülyén? Csak mert nálam nagyon eltérőek lennének... csatoltam a képeket..

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34524 Dátum: 2017.11.10 06:10:18 »
Két elem van: az egyik a kárpit, a másik a műanyag keret színe. A kárpitok nem egyeznek, de a műanyagot össze lehet hozni.
Az enyém nem mérvadó, mert az üléseket már korábban kicseréltem OFFosra. Anno az ajtókárpitot is hozzáfestettem pirosra. De itt a nagyobb kárpitfelületet nem akartam, az tényleg vadító lett volna, inkább kerestem drapp anyagot hozzá, azzal vontam be, így legalább egységesen alcantara a belső. A japóknál nemcsak a textil felülete nagyobb, hanem a rögzítésük módja is, több elemből állnak, így könnyen be lehet vonni más anyaggal akár. Az angolnál ez nem megy, itt rásütötték a vinilt a kis darabka textilre.
Ami miatt sokáig kerestem cseredarabot, az a műanyag keret színe, a képeken látszik: a japó belsőket ugyanis készítették fekete és szürkéskék vinillel is, az angolt csak az utóbbival. Létezik tehát legalább ebben passzoló, mostanában pedig már elég sok bontott kocsi van.

Csari

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • Flickr
Re:Carina
« Válasz #34525 Dátum: 2017.11.13 16:32:21 »
Sziasztok! Kötött már be valaki utólagos ülésfűtést? Van benne komplikáció? Mire/hogy kötöttétek be? Az üléshuzatot könnyű felhúzni?
Köszi! :)

csibe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Carina
« Válasz #34526 Dátum: 2017.11.28 13:29:24 »
Üdv!

Most vettem egy Carina kombit, 1994-es 2.0D motorral.
Ez az 54KW/73LE verzió, a motorkód 2C, a motorszám JT-vel kezdődik.
Érdekelne, hogy akinek van ilyen motorral szerelt Carinája milyen olajat, szűrőket, kerékcsapágyakat és egyéb alkatrészeket vesz bele?
Gyárit vagy utángyártottat, és abból is konkrétan milyen ami bevált.
Használati útmutatót honnan lehetne szerezni hozzá?
Egy normális árú bontót tud valaki?

yooe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Carina
« Válasz #34527 Dátum: 2017.12.01 17:05:59 »
Üdvözlök mindenkit!

Van egy 96-os 2,0i Carina-m már 9 éve. (angol, 3s-fe motorral 126 LE). Szuper egy gép, igaz az eddig olvasott karosszéria hibákat sajnos nekem is meg kellett csináltatnom. javítások: hátsó két sárvédőív, hátul a lökhárító alatti két szellőző teljesen körberohadt, hátsó két bakok is elgyengültek)
Karbantartás, ami említésre méltó: kormányszervó csere, hűtőradiátor csere, motortartó bakok csere, generátor és indítómotor felújítás, 4 db lengéscsillapító csere, utastér szellőző motor tisztítás. És néhány kisebb napi javítások: elektromos ablakemelő (első kettő csere), ajtókárpit az első ajtók könyöklőjénél kiszakadtak (otthoni javítás: rátettem egy 20mm-es magasítót), néhány vezeték csere, motortérben a műanyag tartályok cseréje, foltozása.
   
Viszont most elérkeztem néhány problémához, amire nem találom a megoldást:

Az első az ABS: a féltengely érzékelők hibátlanok, vezetékek kimérve (persze nyugalmi állapotban, ami lehet hogy menet közben nem valós értékű), ennek ellenére ABS intőnként (kb. minden 5. használatkor) folyamatosan világít, illetve néha nagyon ritkán indokolatlanul bekapcsol az ABS. Több helyen is kérdeztem, és azt mondták, hogy nem lehet diagnosztikával kimérni. Tudnátok esetleg egy szerelőt privátban javasolni, aki foglalkozik (és jól ért hozzá) ilyen hibával, és tudna kezdeni valamit vele, illetve meg tudná javítani ?

A 2. kérdés: a 3s-fe 2,0i motor (angol gyártmány) gyújtás vezérlő elektronika (elosztó alatt, egészen benyúlik a blokkba) megadta magát. Ezért keresek használtan ehhez a motortípushoz alkatrészt. Ha tud valaki kérem  privátba üzenje meg.

Továbbá keresek egy hátsó ködlámpa kapcsolót is, / sajnos a japán nem jó bele (az van nekem is), illetve ajtó határolót lehet utángyártatni ? (sajnos mikor kinyitom az ajtókat nem állnak meg).

És egy utolsó kérdése: cseréltetek már üzemanyag szűrőt? Teljesen körbe van építve, a fék-munkahenger és ABS alatt elrejtve. Van rá leírás a cseréjére szerintetek? Kézzel hozzá se lehet férni, és látszani is alig látszik.

Tudtok esetleg privátba ajánlani Bp. környékén Toyota-s (aki jól is meri a Carina-kat) jó autószerelőt?

Köszönök előre is minden infót!
u.i.: 9 éve használom a Carina-t, és minden nap mikor beülök, örülök neki hogy ezt a típust választottam!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Carina
« Válasz #34528 Dátum: 2017.12.02 07:10:00 »
Üdv!
Az üzemanyagszűrőt másodjára én szereltem. Bajos hozzáférni, de ha azt megoldod, utána viszonylag gyorsan megvan. Nem véletlen van hozzá több videó a youtube-on.
Ez rolláé, nálunk nincs tűzfalra rögzítve, de a lépések ugyanazok:
https://www.youtube.com/watch?v=Uar7z8XalGQ
Fentről megoldható, ha kiveszed a légszűrő házat is.
Itt egy másik:
https://www.youtube.com/watch?v=9Aqbm7xlciA
14-es fékcsőkulcs kell!

Én is tettem be bontott ködlámpa kapcsolót, kis idő múlva az is bekapcsolt random, ez nem tartós megoldás. Egy forrasztás adja meg magát a lapkán, azt kell újraforrasztani.

juhasz068

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
  • Carina 1.6 xli 95" 85kw
Re:Carina
« Válasz #34529 Dátum: 2017.12.02 14:09:33 »
Sziasztok!
Mostanában arra lettem figyelmes , ha megpakoljuk a Carinát  menet közben néhányszor leér a kipuf.nem lógbe nagyon a kipuf. megnéztem nincs rugó törés .Gondoltam a rugócserére.Kérdésem:Csere javítana a helyzeten?Volt valakinek ilyen problémája?
Igaz felénk sem valami nagyon jók az utak. De ez mostanában jelentkezett.