Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6607939 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #34230 Dátum: 2017.02.18 23:47:05 »
És?  :D

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Carina
« Válasz #34231 Dátum: 2017.02.19 18:03:07 »
És?  :D
Es teszi a dolgat nap mint nap. :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

zsoati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #34232 Dátum: 2017.02.19 19:38:35 »
Egy jobaratom napi ingazasra hasznalt Carinaja, jovo honapban megy 600ezres szervizre:

És?
Generált kapott már? Olajt eszi?  :1eye: Vagy nagyon vigyáztak rá (az ilyen ritka, én csak elhanyagoltakkal találkoztam)?
Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #34233 Dátum: 2017.02.19 20:09:35 »
Ez az autó már angol gyártásúnak tűnik nekem;
szerintem ennek a motorja már nem volt olajfogyasztós...


És?
Generált kapott már? Olajt eszi?  :1eye: Vagy nagyon vigyáztak rá (az ilyen ritka, én csak elhanyagoltakkal találkoztam)?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Carina
« Válasz #34234 Dátum: 2017.02.19 20:26:06 »
És?
Generált kapott már? Olajt eszi?  :1eye: Vagy nagyon vigyáztak rá (az ilyen ritka, én csak elhanyagoltakkal találkoztam)?
Regebben ceges autokent hasznalta, azutan megvontak a ceges auto hasznalatot, de megkapta ajandekba. Mindig idoben volt szervizelve, most is max. 10ezer km-enkent megy olajcserere. Javareszt 90-100-zal jar vele, nincs agyonhajtva. Olajat nem eszi, a kopo dolgok voltak benne/rajta cserelve. Most eppen a reggeli hidegekben a szervoszivattyunak van hangja. Karosszeriaval volt mar nemi tennivalo (hatso sarvedoivek rohadtak, motorhaztetorol foltokban lejott a lakk, csomagtartoban volt beazas), belteri muanyagok repedeztek, zorognek, kozepso legbefuvot nem lehetett rendesen elzarni, kilometerora nem mukodott neha, futoventilator gyengult el.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
Re:Carina
« Válasz #34235 Dátum: 2017.02.19 21:12:20 »
Az enyém 398000 km-nél tart. Fűtőradiátort idén cseréltem, tele volt vízkővel. Olajfogyasztás kicsit emelkedett, de még nem vészes ~1,5l/10000.
A Holdra is elmenne szerintem...
üdv
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #34236 Dátum: 2017.02.21 11:48:29 »
Így néz ki a gyári csipogó az "A" oszlop aljánál.

Kábelezés: a jobb ajtóban benne van az elektromos tükör és a magas sugárzó kábele is;
az utastéri fő kábelkötegben is benne vannak az el. tükrök vezetékei;
a vezető oldali ajtóban viszont az elektromos tükör (és kapcsolója) csatlakozói nincsenek benne (XL felszereltség), csak a csipogó vezetéke.
Szóval: kell a két tükör + kapcsoló + vezető oldali kábelköteg.



... volt Carinából 6 hangszórós, A oszlop alján csipogós kivitel?  ::)
... netán valamelyikőtöknek ilyen is van, azoknak a kiviteleknek van +2 hangszórója, amelyik elektromos tükörállítós, jól sejtem?
... Mennyire macerás utólag az elektromos tükör bekötése? Van neki előkészítés? Motoros tükrök és kapcsoló beszerzésén kívül kell valami kábelezés?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34237 Dátum: 2017.02.21 18:15:35 »
Üdv!
Uraim, nagy élményem van.
Ma volt alkalmam középtávon autózni. Hát légszűrőcsere után hihetetlen, mit csinál ez az autó! Szokott útvonalon az emelkedőkön sokkal később vált a fogyasztásjelző, és persze nagyobb  emelkedőn is még durvább. Egy Nissan Patrol  GR TD valami még egy Ford Ranger úgy maradtak le egy komoly emelkedőn, ahogy illik, nem hittem el. Pedig nyomták rendesen. Nem volt lendület, jött a kapaszkodósáv, háromban erőből 140, aztán négyben húzott felfelé már 160, simán ment, kérte volna még, de vissza kellett venni... Kellene csináljak még egy 60-120 próbát... Hiába, a könnyű doboz nem hazudik ;)
De legalább kikormoltam kicsit :)
Hála Istennek nagyon kemény na, ennél több már felesleges :D
Majd a szokásos kuplung kiemelővilla zsírzás jön majd...
Csak tönkrement a menetrögzítő kamerám, és nem tudom, valakinek van-e tapasztalata a Prestigio 506 GPS készülékkel? A kütyük topicban már szóba' van

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.21 18:20:54 írta vd1234 »

Okoska1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #34238 Dátum: 2017.02.21 18:34:39 »
Sziasztok!
Valaki legyen szíves világosítson fel, hogy a Carina Combi és a többi változat között különbözőek -e a hátsó ülések, csereszavatosak -e egymással?

Köszönöm
Az előd
És az utód 4.3l/100Km

zsoati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #34239 Dátum: 2017.02.22 08:12:24 »

Majd a szokásos kuplung kiemelővilla zsírzás jön majd...

TtkRN2


Hali.
Erről még nem hallottam. Ezt miért és hogy lehet? Milyen időközönként?
Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #34240 Dátum: 2017.02.22 08:56:10 »
Hátsó ülés, háttámla: Sedan, Lift Back, Wagon: mind egyforma; csere-berélhetőek.
Hátsó ülés, ülőlap: Sedan: egy darabból áll, nem felhajtható, patentes rögzítésű -> csak 4 ajtósban van ilyen
                               Lift Back, Wagon: 2 darabból áll; felhatjhatóak, zsanérős rögzítésűek, LB <-> WG csere-berélhető


... a Carina Combi és a többi változat között különbözőek -e a hátsó ülések, csereszavatosak -e egymással?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34241 Dátum: 2017.02.22 14:39:56 »
Hali.
Erről még nem hallottam. Ezt miért és hogy lehet? Milyen időközönként?
Üdv!
Úgy értem, hogy nálam szokásos, évente egyszer-kétszer, ahogy kéri, mikor nekiáll sírni. A kiemelővilla forgáspontjánál szoktam gépzsírral megkenni. Városban sokat kap szegény.

TtkRN2


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #34242 Dátum: 2017.02.22 16:30:56 »
Üdv!
Uraim, nagy élményem van.
Ma volt alkalmam középtávon autózni. Hát légszűrőcsere után hihetetlen, mit csinál ez az autó! Szokott útvonalon az emelkedőkön sokkal később vált a fogyasztásjelző, és persze nagyobb  emelkedőn is még durvább. Egy Nissan Patrol  GR TD valami még egy Ford Ranger úgy maradtak le egy komoly emelkedőn, ahogy illik, nem hittem el. Pedig nyomták rendesen. Nem volt lendület, jött a kapaszkodósáv, háromban erőből 140, aztán négyben húzott felfelé már 160, simán ment, kérte volna még, de vissza kellett venni... Kellene csináljak még egy 60-120 próbát... Hiába, a könnyű doboz nem hazudik ;)
De legalább kikormoltam kicsit :)
Hála Istennek nagyon kemény na, ennél több már felesleges :D
...

TtkRN2

üdv Dani!
Örülök, hogy te is érzed a rejtett tartalékokat! ;)  :cool2:
Nem tudom mit értesz  középtávon, de én hasonlót pl. légszűrő miatt nem éreztem, ilyen különbséghez már nagyon elpiszkolódott légszűrőt kellene kicserélni!
Viszont tavaly télen enyhébb időben mentünk Ausztriába, a túlsó felébe ráadásul, voltak autópályán olyan szakaszok ahol párás, ködös idő volt, ott érezhetően jobban húzott a kicsike.
Amúgy elég nagy távnak mondanám, ~880 km, egy hidegindítással, odaérve sem hűl ki a motor, mert kipakolunk és jövünk is vissza, erre az időre ~15 percre van leállítva.
A legutolsó alkalommal nem volt túl nagy kedvem autózni, de menni kellett, gondoltam úgyis fizetik az utat, nem spórolgatok, a megengedettel jöttem, ahol nem volt kamera meg 130-160.
Többször voltam már kinnt, az út átlagban 2x5 óra szokott lenni, de utoljára nem érdekelt, jöttem visszafelé ahogy engedte a forgalom. Vannak az osztrákoknál ezek a 100-as korlátozó táblák, amik az autópálya felett jelennek meg kijelzőkön, na azt mondják az valami környezetvédelmi limit, nagyon büntetnek érte, ott tényleg 100-ra áll be a BMW, a Porsche, az Audi stb is!
Na ott is csorogtam el mellettük 105-110-el :D, annyira haza akartam már érni.
Volt egy kis vetélytárs is, Audi A4, 1.9 TDI, jött hátulról, kihúzódtam és hadd szóljon alapon, nem engedtem elmenni, de szerintem nem is tudott volna..

Szóval a kiégetésre akartam rávilágítani, hogy nem 10-20 km autópálya volt 130-150-es tempóval, hanem legalább 200.
Utána a kipufogóból nem az a városi, helyközi lerakódásos benzindús szag jött, hanem egy teljesen más, tiszta vízpárára hasonlító gáz. Egyébként a legjobban nekem a C51-es váltóval a ~4000-res fordulatról érezhetően húz még 130-ról is, gondolom ez másnál is így van!

Odafelé csomagtartó rakottan, 3 személy, visszafelé 2-en jöttünk, nem finomkodva 4.5 óra volt az út (az 5 helyett), ami 90-es átlagot adott GPS szerint. Na, mondom most végre lesz fogyasztás! 6.4 lett...  :clap:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34243 Dátum: 2017.02.22 21:23:34 »
...
Odafelé csomagtartó rakottan, 3 személy, visszafelé 2-en jöttünk, nem finomkodva 4.5 óra volt az út (az 5 helyett), ami 90-es átlagot adott GPS szerint. Na, mondom most végre lesz fogyasztás! 6.4 lett...  :clap:
Nem semmi, hogy ilyen körülmények között 6.4 lett a fogyasztásod!  :clap:
Nekem ez nem megy, az enyém sokkal többet eszik.
Visszanéztem és 2013 január 18-án 441 kilométert mentem 52.91 literből, ami 12L/100km-es fogyasztást ad ki.
Az majdnem a duplája a tiednek.  :?:
Arra már nem emlékszem, hogy mit műveltem...  :innocent:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34244 Dátum: 2017.02.22 21:38:44 »
Állítólag a sokkoló képeket igyekszik az agy törölni :D

TtkRN2