Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6608251 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34200 Dátum: 2017.02.12 14:25:48 »
Sziasztok! SOS kérdésem lenne. A hibajelenség: menet közben ráz/remeg az autó. Kiderült, hogy a féltengely miatt. Ami ki is lett szedve, holnap viszi is a futár felújíttatni. Viszont a probléma: a féltengely belső tengelye, ami a differenciálműbe csusszan bele, és aminek a végén egy rugós biztosító gyűrű is van, hosszanti irányban lötyög. Kb 3-4 mm-t. Ez normális? Vagy kikopott a differenciálműben valami? Vagy csak a rugós gyűrűt kellene lecserélnem? Mindkettő ugyanannyira lötyög. Szóval a poharat ki-be lehet "huzogatni" a differenciálműből, hogy velős legyek. Előre is köszönöm a segítséget.
Szia! Nem a görgők koptak el?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34201 Dátum: 2017.02.12 14:28:19 »
Sziasztok!

Rakoncátlankodott a kislány, mégpedig az volt a jelenség, hogy érezhetően jobban kellet a gázt nyomni, hogy menjen és egyben hörgősen lassabban gyorsított, valamint időnként az alapjárat leesett 500 körülire. A fogyasztása is magas volt nem egyszer 8,5L -re emelkedett. Hibakód nem volt.
...
Szia!
Ugyanezek a jelenségek voltak nálam is, de hibakóddal együtt. Nem tudom, mennyit mentél így vele, de érdemes lenne kikormolni, mert a hibás keverék miatt nálam anno eléggé elkokszosodott a motor.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34202 Dátum: 2017.02.12 14:30:24 »
Jut eszembe, van fogyasztási adatom december vége és február eleje között, 470 km tiszta város.
A leghidegebb időszakban, 8,98 literre jött ki.
Ez a fékhibás 8,8-hoz képest egyáltalán nem sok :)
Szia Dani!
Télen, városban 10 liter alatt jó minden fogyasztás. :) (nekem legalábbis az volt a max.)

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #34203 Dátum: 2017.02.12 15:05:04 »
Üdv! Köszönöm a válaszokat! A féltengely differenciálműben lévő tengelye egy siklócsapágyban forog, amiben ugye nincsenek golyók. Ez el van kopva, ettől van a sugár irányú mozgás. A hosszirányú talán elfogadható lenne. A siklócsapágyat sajnos nem lehet kihúzni, csak a váltó megbontásával cserélhetőek. Úgyhogy most azon agyalok, hogy felújítás legyen-e, vagy  bontott váltó.

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #34204 Dátum: 2017.02.12 16:13:05 »
Közben telefonáltam sokat, és többen, köztük egy szaki is azt mondta, hogy annak feltűnően sokat kell mozognia, és amíg nem ereszti az olajat, nincs gond. HUHH

Okoska1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #34205 Dátum: 2017.02.12 16:35:21 »
Szia!
Ugyanezek a jelenségek voltak nálam is, de hibakóddal együtt. Nem tudom, mennyit mentél így vele, de érdemes lenne kikormolni, mert a hibás keverék miatt nálam anno eléggé elkokszosodott a motor.

Kb egy hetet. Előző héten pénteken munkába menet még semmi baja nem volt. Hazafele egyből észrevettem, hogy valami nem stimmel. Csütörtökön kapta az új lambda-szondát. Azért megpróbálom kikormolni.
Az előd
És az utód 4.3l/100Km

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34206 Dátum: 2017.02.12 17:33:31 »
Az még OK. Egyébként mostanában így kormolok ki. Lehet szörnyülködni  :D

Csari

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • Flickr
Re:Carina
« Válasz #34207 Dátum: 2017.02.13 10:37:23 »
A leghidegebb időszakban, 8,98 literre jött ki.
Én is pont tegnap tankoltam. :) 566 km, csak város (2 km-re lakom a munkahelyemtől, gondolhatod..), és egy győr-tatabánya odavissza autópálya, szóval ebben semmi kímélő országúti üzem nem volt: 8,13 :)

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #34208 Dátum: 2017.02.13 12:26:59 »
Az még OK. Egyébként mostanában így kormolok ki. Lehet szörnyülködni  :D

 Ahogyan a kommenteket olvastam -pontosabban fordíttattam guglival-, megoszlanak a vélemények. Arra viszont nem jöttem rá, mivel keveri a vizet 50-50% arányban.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #34209 Dátum: 2017.02.13 16:01:33 »
Ahogyan a kommenteket olvastam -pontosabban fordíttattam guglival-, megoszlanak a vélemények. Arra viszont nem jöttem rá, mivel keveri a vizet 50-50% arányban.
Szia Sándor!
Valójában ez egy sokak által ismert metódus.
Nem olvastam kommenteket, de van fent pár hasonló videó még:
www.youtube.com/watch?v=KFtp_jmLF3k
www.youtube.com/watch?v=mL7RWPtbX8A
www.youtube.com/watch?v=kvORwjZ4UBc
www.youtube.com/watch?v=wmePNVotV2Y
www.youtube.com/watch?v=HG4KJ5arQd4
www.youtube.com/watch?v=LU-JoX7Wjiw
www.youtube.com/watch?v=izvz18xgfA0&t=0s

Ez uóbbitól egy megjegyzés:
One thing you'll notice--All the Negative Comments are generally by little kiddies with little or NO EXPERIENCE of Mechanics or engineering--apart from--Maybe changing a wheel or adding a loud exhaust to their crappy lowered Corsas, and relying on SOFTWARE to assess an engine condition--instead of Experience and their own senses--like hearing!!
PROPER ENGINEERS KNOW this does Work! Fact,--Get used to it Kiddies!

 :D
Maradok a gyakorlatnál... ;)

Működik a dolog dízeleknél is. Ami fontos, hogy a motor legyen bemelegítve. Azt én sem értem, mivel keveri a felvételen, valahol olvastam, hogy fele víz, fele alkohol (etanol) keveréket is lehet alkalmazni. A sok városi használat miatt én félévente fél litert vizet nyomok bele porlasztva, kb. 2500-as fordulaton. Legutóbb tegnap.  :D Élmény nézni, ahogy előbb a gőz jelenik meg a kipuf mögött, aztán a korom szürkéje. A procedúra után kitámasztom a gázkart 2000-es fordulaton, majd mikor hallhatóan elhalkul és kisimul a motor járása, megyek vele egy 10 km-es kört 3000-es fordulaton.
Érezhetően jobb a gázreakciója, de leglátványosabb a különbség hidegindítás után. A szénlerakódás ugyanis abszorbeálja a benzint, és hiába a szívató üzem, a kokszos hengerek miatt bemelegedésig valójában elégtelen keverékkel jár a motor.

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #34210 Dátum: 2017.02.13 17:19:56 »
Szisztok!
Megtudjátok mondani, hogy mikor megjelent ez a szépséges leány, akkor középkategóriás, vagy felső kategóriás volt?
Kapott a drága új gyertyákat, hátsó dobott a hónapban, szerelő szerint hibátlan a kocsi.
 

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #34211 Dátum: 2017.02.13 19:44:58 »
Szia Sándor!
Valójában ez egy sokak által ismert metódus.
Nem olvastam kommenteket, de van fent pár hasonló videó még:.....

Szia Zoli!
Köszi a plusz infókat, majd tanulmányozom..!
Több éve csináltam egy WaterGas rendszert a verdába. Az elsődleges cél /az üzemanyag fogyasztás csökkentése/ nem hozott látványos sikert, de a kormot köpködte akkoriban, igaz , olykor "telibe" E85-öt is tankolgattam mellé. Valószínűleg takarított a belsőn, mert azóta tolerábilis az olajfogyi', talán ragadt gyűrű is volt. Viszont a hátsó dob korrodálódott, kilyukadt a katalizátor felőli csőnél hegeszteni kellett. Lehet, amúgy is így járt volna, de azóta nem tettem vissza a HHO rendszert.
Hiszem, hogy tisztító hatása van a" vizes módszernek", így, rövidebb távon talán kevesebb korroziót és kopást is okoz.
A kerozin jó salaktalanító, a tisztító csodaszerek is tartalmazzák, lehet az a másik 50%?
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.13 20:06:02 írta DS65 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34212 Dátum: 2017.02.14 07:41:06 »
Én is pont tegnap tankoltam. :) 566 km, csak város (2 km-re lakom a munkahelyemtől, gondolhatod..), és egy győr-tatabánya odavissza autópálya, szóval ebben semmi kímélő országúti üzem nem volt: 8,13 :)
Üdv!
Már nem is örülök annyira...na jó, azért még igen. Hogy csináltad ezt? Lehet az enyém lambdaszondás? Szerintem nem, mert amúgy semmi baj vele.

TtkRN2


FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #34213 Dátum: 2017.02.14 19:12:15 »
Szisztok!
Megtudjátok mondani, hogy mikor megjelent ez a szépséges leány, akkor középkategóriás, vagy felső kategóriás volt?
Kapott a drága új gyertyákat, hátsó dobott a hónapban, szerelő szerint hibátlan a kocsi.
Felső-középkategóriába volt sorolva tudtommal...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34214 Dátum: 2017.02.14 19:20:50 »
Én is így hallottam. A kilencvenes évek elején-közepén 3 millió körül vesztegették, szóval hihető is nekem.

TtkRN2