Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6608009 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34170 Dátum: 2017.01.24 21:39:57 »
Üdv!
Hát nekem is volt benne Sustina, ezt el is felejtettem..
 Nem voltam elájulva tőle. Sőt, többet nem is veszek bele, nekem nem éri meg. 40 és 100 fokon is vastagabb a PH-nál. Ha egy évig bírná, megérné. De nem bírja, így félévente csere, akkor meg olcsóbbat használok. Most ha bejön a Q8 fél évre, akkor lehet ráállok. Csak van blackfriday szakál féláras akcióban egy kanna PH 5w40 meg egy PH 5w30...ezeket akkor eladom, komolyan mondom, nem váltogatom az olajakat.
TT van már iridiumban??

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.24 21:43:20 írta vd1234 »

Csari

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • Flickr
Re:Carina
« Válasz #34171 Dátum: 2017.01.24 22:26:39 »
Üdv! Na... :) Hát nem lettem akkor közelebb.  :?:
Igen, van Iridium TT, remélem jó is lesz. Sőt, abból a mátrixból, hogy az autómhoz NGK-t, vagy Densot szeretnék, és Iridiumot, csak TT volt..

zsoati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #34172 Dátum: 2017.01.25 19:51:41 »
Hát a szegénykeverékest örülök, hogy megúsztam, hála Istennek. Szegénykeverékes eleve gyengébb, bonyolultabb, drága hozzá mindenféle, volt itt már ilyen, nagy sz*vás tud lenni. Platina gyertya, lambdaszonda horror áron, stb. Magas fogyasztás is, hát remélem megtalálod a baját!
Amit az eladó mondott,  nem vennék rá mérget. Eladja a generálozott nem rohadó gépet. Én el nem adnám az enyémet.
Lehet jobban jársz, ha a régit kilakatolod.
 Bocs, csak kijött belőlem, ne legyen igazam..!

TtkRN2

Üdv.
Nekem ez a szegény keverék új, még semmit sem tudok róla, miben bonyolultabb, volt már valahol szó róla? Szívesen végigolvasnám, de nem tudom hogyan lehet itt a fórumon keresni, és jópár oldal van... A platina gyertya is új nekem. Sima motorba való Densot tettem bele. Sokat számít az irídiumos? Mi a pontos típusa?
Esetleg van köztetek valaki, aki már mélyebben belebonyolódott a saját szegény keverékesébe?

Az előző tulaj azt se tudta, hogy van motorhiba jele, annyit értett hozzá (valami szerelő kiszedte belőle az izzót). Ő csak azt látta hogy zabál, és volt neki egy jobb kocsija, feleslegesnek tartotta ezt is fenntartani. Költött rá rendesen, látszott rajta. Motorgenerál után azért ment még vele 90e-t. Azért majdnem megsiratta. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.25 19:56:13 írta zsoati »
Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34173 Dátum: 2017.01.25 20:13:24 »
Huhh. Na én sem tudtam róla régen, ezért mondtsm, hogy örülök, hogy nem olyat vettem hála Istennek.
Hát csak ami beugrik.
A megszokott, talán 14:1 levegő-benzin arányon változtatnak, kevesebb a benzin benne ugye, azért szegénykeverékes. A szegényebb keveréket nehezebb meggyújtani, ezért örvénykeltés van szívóoldalon, hogy a gyertya körül töményebb legyen az elegy, és platina gyertya van benne. A lambdaszonda talán szélessavú. Az injektorok is másak, ritkábbak és valószínű ezek is drágábbak. A szívóoldalon a toroknál vannak pillangószelepszerű dolgok, de hengerenként a két csőből csak az egyikben, ezzel örvényeltetnek. Van kép is valahol, hogyan lehet eldönteni, hogy melyik szegénykeverékes (lean burn, vagy magermix motorok). 
Gyengébb a motor, de kevesebbet tud fogyasztani.
Szerintem nem annyival, amennyivel több baj van vele. Talán FLInt-nek van ilyen, esetleg írj neki.
Nincs MIL lámpa?? Pont azt szedte ki....na vissza kellene tenni, kivillogtatni rendesen mi baja, vagy volt már?

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.25 20:15:40 írta vd1234 »

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #34174 Dátum: 2017.01.25 22:22:39 »
Toyotáról csak jót vagy semmit...

zsoati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #34175 Dátum: 2017.01.26 07:59:01 »

Szerintem nem annyival, amennyivel több baj van vele. Talán FLInt-nek van ilyen, esetleg írj neki.
Nincs MIL lámpa?? Pont azt szedte ki....na vissza kellene tenni, kivillogtatni rendesen mi baja, vagy volt már?

TtkRN2


A kivillogtatáson túl vagyok, ezért cserélem a jó drága lambda szondát.
FLInt-et már megkerestem, sokat okosodtam tőle IS (meg Tőled is), köszönöm nektek. Tehát sorban amit még át kéne néznem: katalizátor nincs-e eltömődve, Lean mixture sensor csere, gyertya csere (ha muszáj, nemrég cseréltem sima motorba valóra, mert még nem tudtam hogy ebbe másmilyen való), légszűrő csere, olajcsere.
Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul!

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #34176 Dátum: 2017.01.26 08:37:54 »
A Denso gyertyákkal vigyázni kell, mert előszeretettel hamisítják. A hamisítvány arról ismerhető fel, hogy arról az alátét letekerhető a menetes részről, az eredetiről pedig nem.  :nono:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

zsoati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #34177 Dátum: 2017.01.26 08:40:45 »
A Denso gyertyákkal vigyázni kell, mert előszeretettel hamisítják. A hamisítvány arról ismerhető fel, hogy arról az alátét letekerhető a menetes részről, az eredetiről pedig nem.  :nono:

Ezt sem tudtam, ezentúl figyelem! (bár hála istennek az autósboltosom is Toyota megszállott :) ) Köszi. Platinát meg veszek, amint lesz rá anyagi forrás, most ez a lambda szonda igencsak keresztbe tett...
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.26 08:46:27 írta zsoati »
Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul!

Jovanotti78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Carina
« Válasz #34178 Dátum: 2017.01.29 13:43:13 »
Hi!
Következő lépésem a vezérlés csere és a szelephézag beállítás.
Tudtok ajánlani márkát vezérléshez? Szettben is érdemes megvenni? (Jakoparts?)
Azt tudom, hogy a szelepeket lapkák segítségével lehet beállítani? Tudtok mégreteket mondani? Átmérő?
Hogyan szokás ezt csináltatni, ha pl szerelővel akarom? Mert ugye előre a méretek nem ismertek!
3S-FE motornál mekkorák a szelephézagok? Szelepfedél tömítéshez márka?



vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34179 Dátum: 2017.01.29 14:07:50 »
Üdv!

Sorban:
1. Nekem majdnem 5 éve INA vezérlés szett van benne, eddig jó. Az ára sem rossz.
2. Sajnos nem tudom, hol vannak a régiek (költözés volt), de mintha 28mm lenne az átmérőjük, bár nem biztos. De ez 4A-FE-nél volt ugye.
Szakálmetálnál lehet kapni méret alapján, párszáz forint darabja. Nem szokott sok kelleni, mivel ahol nem jó a hézag, azokat kell kivenni, és van amikor az egyik kivett lapka jó egy másik helyére. Régi lapka megmunkálását nem ajánlom.
Hidegen motornál kell mérni a hézagokat (az enyémnél biztosan), a javításiban leírt módon. Remélem ez jó a tiédhez is, 11. oldaltól megy a hézagállítás.
Szívószelep hézag e szerint 0,19-0,29mm, kipufogószelep hézag 0,28-0,38mm. Hidegen.
Először mérés hézagmérővel, aztán ami nem jó, ott lapka ki. Lapka mérése, számolás, új lapka vétel, beszerelés. Jó összejelölni, vagy korrekten leírni, mi hol volt. A végén természetesen visszaellenőrizni, hogy jó lett-e a hézag. Egy mikrométer mindenképpen kell, tolómérővel nagy hibát lehet véteni. Mikrométer leolvasást biztosan tudni kell :)
Az enyémben a motorháztetőn belül rajta van egy matrica, azon olvashatók az értékek. Én a megadott határokon belül a lehető legnagyobbra állítottam a hézagokat, mert ahogy kopik alul a szelep meg a fészke, úgy jön feljebb a szára és csökken a hézag (szerintem...). Eddig jó, hála Istennek.
3. Szelepfedél tömítés nekem a gyári lett csak jó. Persze vékonyan pasztáztam, illetve  a szerelésiben jelölt pontokon mindenképpen kell paszta, valami jobb minőség lehetőleg.
Ha minden jó, akkor kb. 90 ezer kilométerig úgysem kell emiatt levenni :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.29 14:12:41 írta vd1234 »

Jovanotti78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Carina
« Válasz #34180 Dátum: 2017.01.29 14:31:05 »
Köszönöm!
Akkot ha jól értem Te szoktad csinálni a szelepbeállítást? Tán a vezérlést is meg tudod csinálni?  ::)
Nagyon hasznos dolog, mert így nem kell futkoznod sehova és lassan de biztosan precizen meg tudod csinálni.
A gyújtásproblémám segítségetekkel megoldódott! Beállítottam! Sokkal jobb lett mint volt!


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #34181 Dátum: 2017.01.29 15:08:19 »
Szívesen!
Igen. Ha van jó leírás, meg szerszám, akkor megoldható a dolog. Azért kerestem a tiédhez is egyet, elvileg jó hozzá.
Hála Istennek megvoltak ezek, amikor a gyűrűzés is volt. Majd jövőre kell a terv szerint megbontani az egységet, vagy 2019-ben, mivel a vezérlés (is) 2012-es.
Egy kulcsot kellett hegeszteni, amivel a főtengely szíjtárcsát fogtam meg a lazítás/húzás alatt.
Örülök, hogy jó lett a gyújtásod!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.29 15:10:03 írta vd1234 »

zsoati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Carina
« Válasz #34182 Dátum: 2017.02.07 08:30:52 »
Sziasztok.

Nem kér valaki 4db 500km-t futott Denso K16TT gyertyát ingyen?
Amikor megvettem, még nem tudtam, hogy Lean Burn motorom van, most cseréltem platinára.
Dunakeszin lakom, és Budapest északi része van még közel hozzám...
Olyan nincs, hogy egy Toyota nem indul!

Csari

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • Flickr
Re:Carina
« Válasz #34183 Dátum: 2017.02.08 21:38:03 »
Sziasztok,
Buta kérdéssel jönnék (ismét): volt Carinából 6 hangszórós, A oszlop alján csipogós kivitel?  ::)
Mondom, miért: Található a neten egy röntgenrajz, ami még cikkszámot is ír a gyári csipogóhoz, viszont egyetlen másik oldalon sem találok semmilyen más írásos emléket, sem egy képet olyan beltérről, amiben van, még cikkszámra keresve is, szinte semmi. Ebayen sem, google képtalálatok sem, sem hangszórót, sem a takaróját. Persze a béna keresés jogát fenntartom.
Amennyiben a válasz igen, netán valamelyikőtöknek ilyen is van, azoknak a kiviteleknek van +2 hangszórója, amelyik elektromos tükörállítós, jól sejtem?
Ebből adódik a következő kérdés, amennyiben eddig minden csupa igen: Mennyire macerás utólag az elektromos tükör bekötése? Van neki előkészítés? Motoros tükrök és kapcsoló beszerzésén kívül kell valami kábelezés?
Az a kérdések apropója, hogy szeretnék szépen szóló, de kompromisszummentes zenét az autóba. Zöld háttérvilágítású fejjel, műanyag vágás nélküli legnagyobb hangszóróval, valami kisebb aktív méllyel és amennyiben lehet, gyári helyre csipogóval... ha ez nem járható út, akkor inkább koax az ajtóba.
Köszi! :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.08 21:43:35 írta Csari »

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Carina
« Válasz #34184 Dátum: 2017.02.09 13:27:53 »
Sziasztok,
Buta kérdéssel jönnék (ismét): volt Carinából 6 hangszórós, A oszlop alján csipogós kivitel?  ::)
Mondom, miért: Található a neten egy röntgenrajz, ami még cikkszámot is ír a gyári csipogóhoz, viszont egyetlen másik oldalon sem találok semmilyen más írásos emléket, sem egy képet olyan beltérről, amiben van, még cikkszámra keresve is, szinte semmi. Ebayen sem, google képtalálatok sem, sem hangszórót, sem a takaróját. Persze a béna keresés jogát fenntartom.
Amennyiben a válasz igen, netán valamelyikőtöknek ilyen is van, azoknak a kiviteleknek van +2 hangszórója, amelyik elektromos tükörállítós, jól sejtem?
Ebből adódik a következő kérdés, amennyiben eddig minden csupa igen: Mennyire macerás utólag az elektromos tükör bekötése? Van neki előkészítés? Motoros tükrök és kapcsoló beszerzésén kívül kell valami kábelezés?
Az a kérdések apropója, hogy szeretnék szépen szóló, de kompromisszummentes zenét az autóba. Zöld háttérvilágítású fejjel, műanyag vágás nélküli legnagyobb hangszóróval, valami kisebb aktív méllyel és amennyiben lehet, gyári helyre csipogóval... ha ez nem járható út, akkor inkább koax az ajtóba.
Köszi! :)
Cikkszamok es nemi kutatas alapjan: igen, voltak ilyen Carinak. A pontossag kedveert a csipogok az ajton vannak, a visszapillanto tukor belso, kis haromszogalaku boritasban, azaz ahol a kezi tukorallito kar lenne. Viszont kizarolag csak a japan osszeszedelesu autok kozott talalni. Kepet lehet talalni 1-2 orosz forumon, a cikkszam meg ma is rendelheto, pl. amayama-n.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10