Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6778047 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33705 Dátum: 2016.04.10 16:55:12 »
3-an már akkor biztos megyünk.
kamikaze, villano, vsanyi
Már csak egy talipont kell. Én nemnismerek ott semmit szoval nekem pontos hely kell :)
Örültem a személyes találkozásnak és az ismerkedésnek. Remélem a nyári talin többen leszünk!
Most el kezdeni szervezni  :D

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #33706 Dátum: 2016.04.10 21:13:40 »
Sziasztok!

Keserédes pillanatok ezek számomra, három napja meghirdettem a Carinámat. Bizony rábeszéltek, rávettem magam, hogy ha jó lehetőség adódik, ki kell használni, és meg kell válni az úgy szeretett kocsitól, és fiatalabbra kell cserélni.
Szóval 3 nap alatt meglepően sok megkeresést, kaptam aztán a mai napon végül lefoglalózták a kocsit. Három nap... nem gondoltam volna, nagyon hamar elkapkodták.. Úgy tűnik a kocsi értéke egyre inkább nő és a jó híre terjed, sokan szeretnének ilyen kocsit, És ezt teljesen meg is értem.
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-10027863

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33707 Dátum: 2016.04.10 21:49:42 »
Egyik szemem sir a másik nevet. Sir mert 1-el kevesebb karinásunk lrsz itt, de remélem nem hagysz el minket végleg  ::)
nevet mert én is észrevettem hogy milyen kapos ez az auto. Az enyémet a gumiszerviz vezetője akarta megvenni amikor 3hete mentem felrakatni a nyári gumikat a felnikre, pedig közel sincs olyan patika állapotba mint a tied... Ezt kami is tanusithatja hogy azért kaszni szinten vannak betegségei  :D mondjuk ahogy észrevettem ezeket a japokat hanarabb kiesik a motor a rozsda miatt a térből minthogy bedögöljön.
És mi lesz most veled? Mibe ugrasz be?

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #33708 Dátum: 2016.04.10 22:52:00 »
Egyenlőre a terv az, hogy német ismerőstől átveszem hőn szeretett és újkora óta birtokolt Honda Accordját. Az ok amiért lecserélem a Carinát, hogy német fickó ráadásul imádta a kocsiját ergo tuti patika a kocsi. (és mikor legutoljára láttam tényleg az volt) Másrészt, hiányoltam a Carinából a klímát, ebben pedig van klíma ABS és légzsák is, valamint 5 évvel fiatalabb kocsi. Igaz, hogy 2 literes benzines motor van benne, ettől kicsit tartok is, hogy vajon hogy fog zabálni, de kockáztatok.

Ha ez nem jön össze, akkor nagyon tetszenek a Galantok amiknek olyan Mustangos elejük van :D, na abból valami dízel szerűségre gondoltam.
Egyenlőre még semmi sem tiszta.. De ha meg lesz az új vas mindenképp el fogom újságolni nektek.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33709 Dátum: 2016.04.11 11:07:25 »
Örültem a személyes találkozásnak és az ismerkedésnek. Remélem a nyári talin többen leszünk!
Most el kezdeni szervezni  :D


VSanyi és villano!

Köszi hogy ott voltatok, bár villano hamar elszelelt, majd legközelebb!  :)

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33710 Dátum: 2016.04.12 15:33:35 »
Mi hárman megjelentünk e hideg nappalon
Remélem a nyári tali után egy egész mozaikot kell majd összeraknom  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.12 15:40:06 írta VSanyi »

lajos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Carina
« Válasz #33711 Dátum: 2016.04.12 18:06:18 »
Sziasztok tudja valaki hogy az angol carinára felrakható a japán hátsó lámpái? Lépcsőshátú. :helpsmilie:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33712 Dátum: 2016.04.12 23:03:11 »
üdv plajos!

Igen, cserélhető!

Miért kérded amúgy? Engem érdekelne egy ilyen, ha van neked, átvenném!

http://www.kephost.com/images4/2012/11/21/a1_2012_11_21_l1dfgaylzx.jpg

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33713 Dátum: 2016.04.13 20:28:06 »
Tragikus horror baleset történt ma. A kiégett autó egy 1.6 Carina-E volt a képeket elnézve...
www.vezess.hu/hirek/2016/04/13/halalra-egett-egy-autos-a-21-esen-fotok
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lajos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Carina
« Válasz #33714 Dátum: 2016.04.14 18:27:06 »
üdv plajos!

Igen, cserélhető!

Miért kérded amúgy? Engem érdekelne egy ilyen, ha van neked, átvenném!

http://www.kephost.com/images4/2012/11/21/a1_2012_11_21_l1dfgaylzx.jpg
A bal hátsó lámpám törött . Nem találok sehol sárga indexes angolt. Ha tud valaki szóljon. Ha nem lessz, marad a bontott japán.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #33715 Dátum: 2016.04.16 18:40:38 »
Sziasztok!

Hogyan lehet az első fényszórókat kivenni? Ki kell hozzá venni az indexeket is? Ha igen akkor az indexeket hány csavar fogja? Egyet találtam, az kicsavartam de mivel így sem jött ki az index ezért nem feszegettem tovább, nem akartam letörni a fület. Köszönöm.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33716 Dátum: 2016.04.16 21:19:51 »
Jelentem Carinámnak ma ismét meg sem kottyant a 2x20 perc a Hungaroringen.
Az időmérésre betett kölcsön telefont rossz helyre tettem és nem látta a műholdakat  a GPS-e, ezért köridőről nem tudok beszámolni sajnos, de nagyon jó buli volt, élvezet volt menni az új sima aszfalton, tényleg jobban csúszik mint régebben.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33717 Dátum: 2016.04.16 23:24:46 »
Sziasztok!

Hogyan lehet az első fényszórókat kivenni? Ki kell hozzá venni az indexeket is? Ha igen akkor az indexeket hány csavar fogja? Egyet találtam, az kicsavartam de mivel így sem jött ki az index ezért nem feszegettem tovább, nem akartam letörni a fület. Köszönöm.

üdv KZoli!

Index  csavar és előre ki lehet pattintani!
Lámpa csavarok felül és látható helyeken, plusz a lökös takarásában, ergo azt is le kell szedned!


Gratula Fuba, ezek szerint újra a régi a vas?!
Kár, hogy nem lehettem ott! :/

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #33718 Dátum: 2016.04.17 10:16:51 »
üdv KZoli!

Index  csavar és előre ki lehet pattintani!
Lámpa csavarok felül és látható helyeken, plusz a lökös takarásában, ergo azt is le kell szedned!


Köszönöm a választ!
Le kell szedni a lököst is? Ne már.... Az hittem egyszerűbben meg lehet oldani a cserét.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33719 Dátum: 2016.04.17 10:36:45 »
Bocs, lehet tévedek:

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1997_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-BEMDKW_8101.3.html

Szedd ki a látható csavarokat, és ha enged, vedd ki! Ha nem, alul is lesz csavar!  :whistling: