Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6784383 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #33645 Dátum: 2016.03.16 15:55:32 »
Sziasztok! Carinámon hátul talán bal oldalt kopogó-majdnem csilingelő hangot hallok, nem a stabilizátor az. Elvileg a lengőkarok is jók. A lengéscsillapító lenne? Valakinek ötlet?
Nekem is megvolt a kormánygép csere Toyodára, és elmondhatatlanul jobb: könnyebb kormányozni, halkabb, egészen más érzés. Nekem is azonosak voltak a kormányösszekötők, a gumiharang ügyesen ráment, egyedül a tartó gumibak átmérője nem egyezik: pár milliméterrel kisebb.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33646 Dátum: 2016.03.16 19:27:46 »
Volt a Carinámmal egy kis félre lépés. :(
De orvosolva lett. Remélem a képek láthatók lesznek.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33647 Dátum: 2016.03.16 20:00:31 »
Volt a Carinámmal egy kis félre lépés. :(
De orvosolva lett. Remélem a képek láthatók lesznek.
Szép lett!  :clap:
Bezzeg az enyém, még mindig bocin néz ki a sok foltos javítástól.  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33648 Dátum: 2016.03.16 20:58:32 »
Szép lett!  :clap:

Ahogy kész lett, rá egy hétre nekitolattam egy 70 cm magas (vagy inkább alacsonx) tűzcsapnak. Ez látszik a "Carina E" felirat E betűje alatt.
ZéBalázsnak külön köszönet a hozzájárulásáęrt!!!!
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33649 Dátum: 2016.03.17 07:07:49 »
Mi történt elsőre lp? Nem adta ki az ívet? :D

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33650 Dátum: 2016.03.17 13:12:49 »
Mi történt elsőre lp? Nem adta ki az ívet? :D
A fiam kiment vele Olaszba, motort hozni a trélerrel. Haza fele a Szlovén határtól nem messze, de még odaát, bebicskázott a jármű. Motor borult, futó neki a kocsinak, és tört a háta. A futó letolta gumit a két hátsó felniről. A JH teleszkóp betört szögben.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33651 Dátum: 2016.03.17 16:24:23 »
A fiam kiment vele Olaszba, motort hozni a trélerrel. Haza fele a Szlovén határtól nem messze, de még odaát, bebicskázott a jármű. Motor borult, futó neki a kocsinak, és tört a háta. A futó letolta gumit a két hátsó felniről. A JH teleszkóp betört szögben.
Szia Peti!
A képet látva megértem az első elkeseredésed, sokan feladták volna, de nagyon szép lett a munka, gratulálok!  :clap:
(Csini a COV is!  ;) )

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33652 Dátum: 2016.03.17 17:30:55 »
Elismerésem, szép munka lett!!  :clap:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33653 Dátum: 2016.03.17 18:26:13 »
Szia Peti!
A képet látva megértem az első elkeseredésed, sokan feladták volna, de nagyon szép lett a munka, gratulálok!  :clap:
(Csini a COV is!  ;) )
Elismerésem, szép munka lett!!  :clap:
Köszönöm. Egyúttal meg lett csináltatva túloldali kerékjárati ív, a jobb küszöb teljesen. A BE, JE és JH ajtó komplett csere abszolút rozsdamentes példányokra. A JH sárvédőt (nem ívet) kompletten Balázs szállította.

És megy, és megy, és megy........      :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.17 18:28:22 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33654 Dátum: 2016.03.17 20:43:17 »
 :wub: Öröm hallani!

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #33655 Dátum: 2016.03.19 23:20:45 »
/OFF

Sziasztok, megkérdezem, hátha találkozott már valaki hasonló gonddal..
Van a családban egy Ford Fusion, aminek hétvégén ablakpucolás közben sikerült letörnöm a benti visszapillantó tükrét. Elég gagyin, illetve gyengén van megoldva a dolog. Az üvegre fel van ragasztva egy fémdarabka amire rá lehet csúsztatni a harmatgyenge műanyag visszapillantó tükör egészét. na nekem az a kis fül letört ami tarja az egészet.
Hallottatok esetleg már hasonló dologról? Az egész visszapillantót cseréni kell? Esetleg lehet orvosolni a problémát?

Bocsánat az OFF témáért, remélem valaki tud segíteni!
Köszönöm, sziasztok! :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33656 Dátum: 2016.03.20 22:57:23 »
/OFF

Sziasztok, megkérdezem, hátha találkozott már valaki hasonló gonddal..
Van a családban egy Ford Fusion, aminek hétvégén ablakpucolás közben sikerült letörnöm a benti visszapillantó tükrét. Elég gagyin, illetve gyengén van megoldva a dolog. Az üvegre fel van ragasztva egy fémdarabka amire rá lehet csúsztatni a harmatgyenge műanyag visszapillantó tükör egészét. na nekem az a kis fül letört ami tarja az egészet.
Hallottatok esetleg már hasonló dologról? Az egész visszapillantót cseréni kell? Esetleg lehet orvosolni a problémát?

Bocsánat az OFF témáért, remélem valaki tud segíteni!
Köszönöm, sziasztok! :)
Szia!
Javaslom az olasz vezetési stílus elsajátítását.  ;)
"...and now my friend, the first rule of italian driving: What's Behind Me, It's Not Important!"
azaz szabad fordításban a Gumball Rally című film egy jelenetét idézve:
"és most barátom, az olasz vezetési stílus első szabálya: ami mögöttem van, az nem fontos!"  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #33657 Dátum: 2016.03.21 13:13:17 »
Köszi a választ.  [rohog]
A gond csak annyi, hogy nagyszülők kocsija, nekik viszont fontos mi van hátul. :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33658 Dátum: 2016.03.21 22:31:35 »
Köszi a választ.  [rohog]
A gond csak annyi, hogy nagyszülők kocsija, nekik viszont fontos mi van hátul. :D
Bocs a poénért!

http://racing-bazar.hu/alkatresz/belter/ford_focus_c_max_fiesta_fusion_belso_visszapillanto_tukor_elado

http://www.fusionklub.hu/index.php?cikkID=309
Idézet
#12  2012-05-31 19:47 frici69
Loctite 454-el ragasztottam meg a műanyag csúszkát remélem tartós lesz!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #33659 Dátum: 2016.03.22 13:37:22 »
Semmi gáz nincs! :D Vettem a poént  :D

Köszönöm a linkeket, ezeket eddig nem találtam meg.