Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6784253 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33615 Dátum: 2016.02.23 22:36:48 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33616 Dátum: 2016.02.24 20:24:28 »
Alig várom már, hogy feltehessem a 17es görgőket a gyári acél 14esek helyett.
Tavasz gyere már!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33617 Dátum: 2016.02.25 18:43:47 »
Morci a Carinám, hogy keveset használom...
Elszállt valami, mert csak a leggyorsabb fokozatban működik az ablaktörlőm és ha a kart más állásba teszem azonnal megáll ott ahol éppen tart, nem megy vissza a kezdő állásba magától.
Olvasgatom Kalapos 2013-as bejegyzéseit erről a hibáról:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=19.msg566304;topicseen#msg566304
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Teby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Carina
« Válasz #33618 Dátum: 2016.02.27 21:43:52 »
Helló!

Valaki tudja,hogy elfér-e 17" felni Carina e alatt?
Köszi! ::)

Teby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Carina
« Válasz #33619 Dátum: 2016.02.27 21:45:45 »
Látom,hogy igen ::) csak a pontos paraméterekre vagyok kíváncsi :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33620 Dátum: 2016.02.28 01:27:40 »
Látom,hogy igen ::) csak a pontos paraméterekre vagyok kíváncsi :)
7" széles 17-esek vannak nekem et35-tel. A 225 széles gumival peremezni kell hátul, de 205/40r17-tel ami ráadásul váltómérete is a gyárinak, szerintem nem kell peremezni hátul sem...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Teby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Carina
« Válasz #33621 Dátum: 2016.02.28 20:03:02 »
Köszi a választ  ;) már kicsit uncsi a 14"  ::)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33622 Dátum: 2016.02.28 23:25:34 »
Köszi a választ  ;) már kicsit uncsi a 14"  ::)
Azonkívül hihetetlen mennyivel stabilabb egy szélesebb gumival száraz úton, a fékhatás is nagyságrendekkel jobb, nagyobb tempónál, ahol a 185-ös már régen blokkolna egy hirtelen fékezésnél (nincs ABS az enyémben), a 225 még meg sem nyikkan és ráadásul nagyobb felnikkel a fék hűtése is jobb én úgy tapasztaltam a Hungaroringen...
Apropó, ha jól tudom április 18-án lesz az idei első nyílt nap a ringen. Remélem ott tudok lenni a Carinával! Jöjjön gyakorolni, akinek van kedve hozzá!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #33623 Dátum: 2016.02.29 08:25:26 »
A sok gööór miatt nem merek fel tenni alukereket és nagyon alacsony prolilú gumit.sajnos

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33624 Dátum: 2016.02.29 20:32:59 »
A sok gööór miatt nem merek fel tenni alukereket és nagyon alacsony prolilú gumit.sajnos
205/40R17-tel fogtam akkora gödröt Carinával, hogy azt hittem na ez defekt lesz, meg lehet a felnit vinni görgőztetni, de nem...
Jó Kosei japán felni bírja a magyar utat is! Ugyanott Alessio már széttört volna darabokra.  [rohog]
Ja, meg egyszer egy fh@sz leszorított és felpattantam vagy 30-al a járdára jobbra ferdén, azt is kibírta!
Japán autó japán felnikkel és nincs kockázat, csak a hüle fh@szokkal...  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #33625 Dátum: 2016.03.01 15:55:12 »
Üdv az uraknak!

Elég rég jártam erre, de örömmel látom, hogy még mindig van élet. :)
Sajnos Carina elkezdett egy kicsit rendetlenkedni... konkrétan a bal első keréknél az ABS szenzor. Annyit sikerült kifigyelnem, hogy nem szereti a nedvességet. Ha párásabb az idő (pl. párás kívül az ablak stb) vagy esik az eső, akkor néha elkezd dolgozni, mintha nem forogna a kerék... olykor fel is adja és kivillan a műszerfalon az ABS hiba. Száraz időben azonban nem tapasztalni ezt.
Lehet ezzel valamit kezdeni? Még nem másztam alá, de lehet valami szigetelés megadta magát, és az zavar be? Azon agyaltam, hogy kicsit körbekenem a fejet FBS-sel (tudom-tudom, gányolás :D)... egy új szenzor 15 rugó felett kezdődik... járt már hasonlóan valaki, volt rá megoldása?

Köszi előre is!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33626 Dátum: 2016.03.02 11:54:34 »
Sziasztok!

Akit érdekel jöjjön!

Redsun Fest Tökölön - 2016.04.10. vasárnap

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33627 Dátum: 2016.03.03 17:26:43 »
Na erre tegyenek kerékbilincset ha tudnak...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Carina
« Válasz #33628 Dátum: 2016.03.03 20:10:05 »
egy új szenzor 15 rugó felett kezdődik... járt már hasonlóan valaki, volt rá megoldása?


bocs, de ha egyszer 130-nál hiszi majd azt hogy nem forog a kerék, és visszavesz a fékerőből, az nem 15e Ft lesz... Mondjuk lehet hogy már nem neked kell kifizetni, az igaz :)  (javításig kösd le valahogy inkább...)

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #33629 Dátum: 2016.03.04 15:14:12 »
bocs, de ha egyszer 130-nál hiszi majd azt hogy nem forog a kerék, és visszavesz a fékerőből, az nem 15e Ft lesz... Mondjuk lehet hogy már nem neked kell kifizetni, az igaz :)  (javításig kösd le valahogy inkább...)

Üdv!

Tudom, nem azért akarok spórolni, mert sajnálom rá a pénzt, csak kérdeztem, hogy valaki járt-e már így, javítható-e valami értelmes módszerrel. Ha nem, akkor csere és annyi. Egyébként szárazon hibátlan, ha elkezd esni, akkor 50 méter alatt behülyül és bedobja a hibát, kikapcsol...