Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6789130 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33585 Dátum: 2016.02.03 23:53:39 »
Szia!

53455-20040
....

Császár vagy kalapos!!!  :clap:
Meg is rendelem! :)

Apropó!
Olajleválasztót tervezem frissíteni (v 3.0 :D), másik tartályt szeretnék, és nézegetem a kompresszoros levegőelőkészítő alkatrészeket is, ott van olyan, hogy vízleválasztó, ami pici és jól is néz ki. Csak nem tudom, hogy ez a vízleválasztó bírja-e az olajat, amit kapna a motorból? http://www.kirakat.hu/arak/VIZL/Vizlevalaszto

Neked hogy vált be a kék tetejű bödön? OBI-ban szoktam olyat látni, kérdés, nektek mennyire olajálló/ hatásos?

Kipucoltam az ISC (alapjárati szelepet), megáztattam brigóval, alulról ledugóztam és feltöltöttem, viszont valahol kitalált a tengelynél, mert a tekercset tartalmazó műanyag ház csavarjai mellett szivárgott már a letykó :D!
Jól kifújattam, oda-vissza, holnap startol a dolog!

Benzinszűrőt hogy cseréltél mikor etanoloztál? Lehet, hogy kipróbálok egy erősebb menetben, nagy E85 %-ot, amit egy nap alatt ki is autózok 8-900km-en.
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.03 23:57:15 írta kamikaze »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33586 Dátum: 2016.02.04 09:52:52 »
Császár vagy kalapos!!!  :clap:
Meg is rendelem! :)

Apropó!
Olajleválasztót tervezem frissíteni (v 3.0 :D), másik tartályt szeretnék, és nézegetem a kompresszoros levegőelőkészítő alkatrészeket is, ott van olyan, hogy vízleválasztó, ami pici és jól is néz ki. Csak nem tudom, hogy ez a vízleválasztó bírja-e az olajat, amit kapna a motorból? http://www.kirakat.hu/arak/VIZL/Vizlevalaszto

Neked hogy vált be a kék tetejű bödön? OBI-ban szoktam olyat látni, kérdés, nektek mennyire olajálló/ hatásos?

Kipucoltam az ISC (alapjárati szelepet), megáztattam brigóval, alulról ledugóztam és feltöltöttem, viszont valahol kitalált a tengelynél, mert a tekercset tartalmazó műanyag ház csavarjai mellett szivárgott már a letykó :D!
Jól kifújattam, oda-vissza, holnap startol a dolog!

Benzinszűrőt hogy cseréltél mikor etanoloztál? Lehet, hogy kipróbálok egy erősebb menetben, nagy E85 %-ot, amit egy nap alatt ki is autózok 8-900km-en.
Üdv!
Kompreszoros karterszűrőről egy videó

Egy teszt


Esetleg a meglévővel sorba kötve?

Előnye a helytakarékossága és az ára. Nekem bevált a kék bödön, de a gumitömítését eleve lecseréltem olajállóra.

Benzinszűrőt első etanolos tank (1:1) után cseréltem csak. Mások szerint előtte sem árt, de én elég sok tisztító  löttyöt töltöttem bele előtte is.

Kíváncsi vagyok, beeválik-e a z ISC tisztítás.

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Carina
« Válasz #33587 Dátum: 2016.02.04 14:00:41 »
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani fejből, hogy a kormányoszlop alsó burkolatát hogyan kell levenni?
Le kell szedni a kormányt, vagy az összes csavar hozzáférhető helyen van?
1997-es gyártású Carina E, GLI, a gyújtáskapcsoló megvilágított.
Gyorsan kéne az info, és nem vagyok az auto közelében.

Köszönöm!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33588 Dátum: 2016.02.04 23:06:07 »
üdv!

Alulról fogja 3 csavar meg szemből ahogy forgatod a kormányt 2. Ennyi.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33589 Dátum: 2016.02.04 23:44:51 »


kalapos!
ISC:
hihetetlen, micsoda változás, ma mentem 70 km-t, 2 hidegindítással, de mintha újra cserélték volna az alapjáratot, hidegen gyorsan, dinamikusan ugrik fel 1400-re és szépen tartja, menet közben üresben gurulva pedig rajzolni sem lehetne szebb 1000-res fordulatot, mintha gombostűvel támasztották volna ki! :D

Jah!
Ma kaptam egy vadi új Festo vízleválasztót, ami remélem bírja az olajat is, mert be fog kerülni a mostani helyére :D !

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #33590 Dátum: 2016.02.05 06:52:25 »
Most nekem is ingadozik az alapjárat.De gondolom nem azért mert angol motorhoz japán elektronika van..
Szerelt már valaki 4 leömlőt carinára, Érdemes dolgozni vele?Az 1.8 as celica leömlője elvileg csereszabatos az 1.6 os carinára.
Ha tuning kipufogós csinálja a csonkot brutál drága.Az autóm nem volt annyiban...
De a celica ét olcsón meg lehet venni.Max majd ellendarabot kell gyártanom hozzá.
Azt mondják rugalmasabb lesz tőle

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33591 Dátum: 2016.02.05 08:41:26 »
üdv Roadati!

Nem biztos, hogy megéri belenyúlkálni a japán tervezésbe, valami tuti rosszabb lesz, ki van ott számolva a fojtás stb-stb.
Próbálkozni lehet :D .

Morthond

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Carina
« Válasz #33592 Dátum: 2016.02.05 10:39:05 »
Egyszer régebben felmerült a kérdés, hogy a kontakhibás belső lámpát (a mennyezeten) hogyan lehetne javítani.
A baja az, hogy az alumíniumhoz rézszegecseket használtak, és ez nem jó kombináció.
Néhány hónapja megcsináltam szélvédő fűtőszálhoz való vezető lakkal (Loctite 3863), és teljesen jó lett.
Valószínű, hogy valamilyen kötés után is enyhén rugalmas anyag jobb lett volna (Loctite 3888?), de az nem volt kéznél.
Gondoltam, megosztom, hátha valakit érdekel.

wolfcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Carina
« Válasz #33593 Dátum: 2016.02.07 19:23:56 »
Egyszer régebben felmerült a kérdés, hogy a kontakhibás belső lámpát (a mennyezeten) hogyan lehetne javítani.
A baja az, hogy az alumíniumhoz rézszegecseket használtak, és ez nem jó kombináció.
Néhány hónapja megcsináltam szélvédő fűtőszálhoz való vezető lakkal (Loctite 3863), és teljesen jó lett.
Valószínű, hogy valamilyen kötés után is enyhén rugalmas anyag jobb lett volna (Loctite 3888?), de az nem volt kéznél.
Gondoltam, megosztom, hátha valakit érdekel.

Szia! Én egyszerűen egy kalapáccsal és csavarhúzóval egy téglán a szegecskötéseket megcsapkodtam. Egy éve tökéletes.

wolfcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Carina
« Válasz #33594 Dátum: 2016.02.07 19:39:56 »
Amúgy sziasztok!
Már egy ideje olvasgatok itt, de most kérdeznék is, szóval megnyomtam a regisztráció gombot.
Szóval egy 4AFE 1.6-osom van, 86kW-os.
Szeretnék venni hozzá vízcsöveket. Kéne a két nagy, ami a motorhoz megy a nagy hűtőről, és kéne a két kicsi is, ami a radiátorra megy a termosztátházról. Hol lehet ezeket kapni? Vagy tud valaki cikkszámot? Vagy mindkettőt? :)
Illetve láttam 4AFE corollában csapot, ami a radiátorba bemenő vizet zárja. Ezen gondolkodom erősen, hogy bele kéne tenni valami ilyet, mert nyáron eléggé rontja a klíma hatásfokát, hogy folyamatosan megfordul a melegvíz az utastérben, a levegőlamellákon lévő szivacs pedig az idők során elporladt. Szóval ha elzárom a radiátorra menő csövet, attól még megfordul valahol a víz, vagy amíg nem nyit ki a termosztát, addig csak gyilkolom a motort?

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #33595 Dátum: 2016.02.08 07:50:27 »
Szia! Én egyszerűen egy kalapáccsal és csavarhúzóval egy téglán a szegecskötéseket megcsapkodtam. Egy éve tökéletes.
Én kifúrtam és rozsdamentes M2 csavarokra + anya + rugós alátétre cseréltem a szegecseket (+oxidmentesítettem az érintkező felületeket). Jó lett.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #33596 Dátum: 2016.02.08 07:58:48 »
Amúgy sziasztok!
Már egy ideje olvasgatok itt, de most kérdeznék is, szóval megnyomtam a regisztráció gombot.
Szóval egy 4AFE 1.6-osom van, 86kW-os.
Szeretnék venni hozzá vízcsöveket. Kéne a két nagy, ami a motorhoz megy a nagy hűtőről, és kéne a két kicsi is, ami a radiátorra megy a termosztátházról. Hol lehet ezeket kapni? Vagy tud valaki cikkszámot? Vagy mindkettőt? :)
Illetve láttam 4AFE corollában csapot, ami a radiátorba bemenő vizet zárja. Ezen gondolkodom erősen, hogy bele kéne tenni valami ilyet, mert nyáron eléggé rontja a klíma hatásfokát, hogy folyamatosan megfordul a melegvíz az utastérben, a levegőlamellákon lévő szivacs pedig az idők során elporladt. Szóval ha elzárom a radiátorra menő csövet, attól még megfordul valahol a víz, vagy amíg nem nyit ki a termosztát, addig csak gyilkolom a motort?
üdv,

A víz megfordul valahol biztosan. Van egy megkerülő cső a motor mögött a termosztátház-vízpumpa ház között.
Csövek:
Toyota alkatrész raktárban vagy UNIX-nál lehet megrendelni cikkszám alapján.
Bontóban, ha sikerül találni, biztos olcsóbb.
Cikkszámokhoz:
http://www.toyodiy.com/parts/q.html

wolfcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Carina
« Válasz #33597 Dátum: 2016.02.08 20:59:56 »
Köszönöm, utána fogok nézni, bár szerintem elég húzós ára lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33598 Dátum: 2016.02.09 07:00:05 »
wolfcsaba!
Küldtem privát üzenetet!

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #33599 Dátum: 2016.02.09 08:52:45 »
Az angol carinában én is csavarokkal javítottam a belső lámpa érintkezését.
A mostani japán tükör feletti világítást még nibdig nem tudtam javítani.Azt néztem hogy izzó cseréhez csak a búrát kell ki szednem,nem az egész lámpa testet.de az sem akar ki jönni.Törni nem szeretném.
lehet hogy valóban ragasztva van...