Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6789075 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33540 Dátum: 2016.01.11 20:26:13 »
Besokallás
jaj, megijedt és nem hagyta abba a blokkoló fékezést, pedig bevehette volna azt a kanyart ekkora sebességgel szerintem...
Érdemes gyakorolni a kanyarban történő vészfékezést úgy, hogy bal lábbal nyomjuk a féket és jobbal a gázt, ha belejövünk és ráérzünk, tudunk úgy komolyat lassulni, hogy nem csúszunk le az ívről. Csak üres lezárt kanyarban eleinte!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

tatra105

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #33541 Dátum: 2016.01.15 12:35:02 »
Üdv. Mindenkinek!
A Carinánkban most lett lambdaszonda cserélve 245162 km-nél (De olyan 242 ezertől rosszalkodott, először nem tudtuk ugye. Első hidegindításnál leeső alapjárat 10 fok hőmérséklet felett egyből lefulladás, ha nem segítünk rá gázzal, utána meg dadogás, melegen megszünt a hiba, mikor az alsó jelzést elérte a vízhőmérő mutatója.)
21-es és 25-ös hibakódjaink voltak, nem tudtuk, míg ki nem villogtattuk, mert a motorlámpa nem jelezte.
Ma reggel ECU nullázás, utána mentünk vele, végül pedig jött a hibakód ellenőrzés. Nem találtunk semmit nagy megkönnyebbülésünkre.
Az lehetséges, hogy a gyári szonda volt benne és kibírt volna ennyi km futást?
Toyota felirat van van rajta és ez a gyári száma: 89465-20300 ND 065500-3721 9Q

Denso DOX-0104-est rakott bele a szerelőnk +  összes gumi és a hátsó kicsi fém fékcsövek is lettek cserélve a gépen, de még az egyik naggyal lesz meló. (A benzinszűrő is sorra fog kerülni.)
Nem csoda, 20 éves gyári alkatrészek voltak még rajta.
A jobb oldali kormány-gömbfejet is leszerelte, csak pórul járt az új darabbal: Delphi márkájú, a gyári átmérő 16 mm a Toyotánál, ennél meg 14-es volt a furat. Szerintem ez az angol-japán gyártás keveredése/eltérése miatt lehet.
Most gyári számos lett bele rendelve. Szigorúan így érdemes, - használtuk a Toyodiy.com weblapot - akkor valószínű, hogy jó is lesz bele elsőre. Tapasztaltam ezt a hűtő-sapkánál is.
Nagyon kíváncsi vagyok erre a lambdaszondára, az előző tulaj nem említette, hogy cserélte volna 8 év alatt, de megkérdem.

tatra105

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #33542 Dátum: 2016.01.15 13:09:55 »
Update:
Időközben megkérdeztem az előző tulajt és kiderült olyan 170 ezer km-nél gyári szondát raktak a kocsiba bele, azért van ez a felirat. De akkor nem olyan igen sokat bírt ki,  amúgy van valami sunyítás a háttérben az akkori szervíz részéről - mikor dróttal rögzítenek egy kipufogót. A többit nem mondom....

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #33543 Dátum: 2016.01.17 06:31:12 »
Üdv.Pár napja vettem 1 japán,96 os combit.Motor baja volt...van más is ,de az apróság.Most nem lehet a jobb első ajtót nyitni sehogy.A belső ajtózár mozog a központi zárr hatására is ,de nem nyílik ki az ajtó.Hogyan lehet roncsolás nélkül ki nyitni,vagy a belső zárhoz hozzá férni?
Motort cseréltünk az autóban,Az angol került bele,remélem működni fog.Elég sok a külömbség a két gyártmány között.Gondolok itt a csatlakozókra és jeladókra.Csinált már valaki ilyet közületek?
Várom a tanácsokat!
Ha telefonon tudunk beszélni,bárkit vissza tudok hívni!!
Előre is köszönöm.
7070 85528

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Carina
« Válasz #33544 Dátum: 2016.01.17 07:36:03 »
nemlehet,h befagyott a minusz6ban??
reggel6kor jöttem dolgozni,a szomszéd is ott kurrvaanyázott a ház elött,h befagyott mind2 ajtó a seat incáján...[emoji12] [emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

byd996

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Carina
« Válasz #33545 Dátum: 2016.01.17 18:38:30 »
Sziasztok!

Új vagyok még itt, Carina vásárlását tervezgetem, mindenképpen kombit keresek. A hahun most egy darab eladó van, mit gondoltok róla?
Miért kellett vajon cserélni a hengerfejtömítést?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_wagon_1.6_xli_leszervizelve.friss.muszaki-9733561

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #33546 Dátum: 2016.01.17 19:38:40 »
Sajnos az ajtó nem be fagyott.Attól nagyobb a baj.De még nem tudom mi.Majd a héten erőlködünk vele.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #33547 Dátum: 2016.01.17 20:27:22 »
Sziasztok!

Új vagyok még itt, Carina vásárlását tervezgetem, mindenképpen kombit keresek. A hahun most egy darab eladó van, mit gondoltok róla?
Miért kellett vajon cserélni a hengerfejtömítést?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_wagon_1.6_xli_leszervizelve.friss.muszaki-9733561
Szerintem azért mert volt javitva a hengerfej. Jó a csomitartó becsukódás gátló segéd eszköze. Nekem is van ilyen.   :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33548 Dátum: 2016.01.20 19:44:30 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #33549 Dátum: 2016.01.20 19:53:17 »
Szia Kalapos!

Jó kis felvétel :)
Csináltam én is egyet. Úgy néz ki mindkét csap szinkronban mozog a fűtés tekergetésekor. Gondoltam eselteg a végállásokban nem zár, de nincs holtjátéka.


Van valami leírás, hogyan lehet hozzáférni a belsejéhez minimális megbontással?
Kezdem a Haynes manuállal...

A középkonzol beömőknél én csomagolóanyag vastag, sűrű szivacsát használtam. 1 éve van bent jól szigetel, kérdés mikor esik szét az anyag...
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 20:00:40 írta kisbal »
Balázs

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33550 Dátum: 2016.01.20 20:45:52 »
Sziasztok!

Srácok! Köszönet az ötletekért, kipróbálom. Egyébként a szivacstömítésekre gyanakszom a terelőlapokon.
Tavaly kicseréltem a középkonzol szivacsait, nem sok maradt belőlük, azóta ott egész jó a szigetelés.
Igen van a kocsiban légkondi, amit használunk is, mivel nyáron langyos levegő jön be, ha meleg a motor és megállunk egy kicsit. Szóval mindig kevert.
A bowden mozgat és a kar sincs kiakadva, de nem vállalkozom a keverőlap kiszerelésére...egyenlőre. Elég macerásnak tűnik, nagy bontás, de a komfortérzetért csak neki kellene esni, vagy szakemberre bízni.
Szia Kalapos!

Jó kis felvétel :)
Csináltam én is egyet. Úgy néz ki mindkét csap szinkronban mozog a fűtés tekergetésekor. Gondoltam eselteg a végállásokban nem zár, de nincs holtjátéka.


Van valami leírás, hogyan lehet hozzáférni a belsejéhez minimális megbontással?
Kezdem a Haynes manuállal...

A középkonzol beömőknél én csomagolóanyag vastag, sűrű szivacsát használtam. 1 éve van bent jól szigetel, kérdés mikor esik szét az anyag...
Szia kisbal!
Szét ne szedd, szerintem nincs semmi baja!
Persze, hogy kevert levegőt fúj be, ki volt ez már tárgyalva, hogy középen hideg jön akkor is ha csontra melegre van tekerve a hőfokszabályzó, kivéve, ha csak az arcra fújatod a ventilátorral a levegőt, vagyis tekerd a bal oldali választógombot teljesen balra. Próbáld ki!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33551 Dátum: 2016.01.20 20:47:22 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33552 Dátum: 2016.01.20 21:44:49 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33553 Dátum: 2016.01.20 21:46:42 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #33554 Dátum: 2016.01.20 21:53:48 »
Szia Fuba!

Próbáltam én teljesen balra tekerve is. Nem igazán hatékony a fűtés...vagy csak a vérkeringésem gyengült 8 év alatt és már semmi sem olyan meleg, mint régen  ;)? Ellenben nyáron mindig langyos  :)
Télen nem fognék amúgy sem hozzá. A választógomb működését ismerem, nagyon ötletes, bár annak idején csodálkoztam és inkább elolvastam a gépkönyvet :)

карина е , печка
ez egy jó keresőszó: Carina E, tűzhely/fűtés vagy valami ilyesmi. Náluk fagyosabb a tél...
Itt azt mutatják mennyire szétmálik a szivacs tömítés

Itt pedig hogyan néz ki, működik szétszedve 2:40-től

ezt a magyarázatot meg nem értem...
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 22:09:36 írta kisbal »
Balázs