Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6789116 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #33525 Dátum: 2016.01.08 17:33:32 »
Sziasztok!
A fűtéssel kapcsolatban nekem is ugyan ez a hiba áll fent. Detto teljesen ugyan ez.
Mennyire nehéz hozzáférni a fűtés "központjához"? Valaki csinált már ilyet? Az egész műszerfalat le kell bontani? Ha mondjuk a fűtőradiátorhoz és a keverőlapokhoz szeretnék hozzáférni?
Valakinek tapasztalat?
Köszönöm a válaszokat!!

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #33526 Dátum: 2016.01.08 21:24:38 »
Sziasztok!

Srácok! Köszönet az ötletekért, kipróbálom. Egyébként a szivacstömítésekre gyanakszom a terelőlapokon.
Tavaly kicseréltem a középkonzol szivacsait, nem sok maradt belőlük, azóta ott egész jó a szigetelés.
Igen van a kocsiban légkondi, amit használunk is, mivel nyáron langyos levegő jön be, ha meleg a motor és megállunk egy kicsit. Szóval mindig kevert.
A bowden mozgat és a kar sincs kiakadva, de nem vállalkozom a keverőlap kiszerelésére...egyenlőre. Elég macerásnak tűnik, nagy bontás, de a komfortérzetért csak neki kellene esni, vagy szakemberre bízni.

Balázs

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #33527 Dátum: 2016.01.08 22:21:21 »
íme az orosz maszkolás középkonzolra télre :)


« Utoljára szerkesztve: 2016.01.08 22:23:57 írta kisbal »
Balázs

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #33528 Dátum: 2016.01.08 23:08:37 »
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.08 23:12:05 írta kisbal »
Balázs

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Carina
« Válasz #33529 Dátum: 2016.01.09 09:49:41 »
Friss hirdetés Hollandiából 1400km :) , első tulajdonos kevés km-mel. Szép

http://www.autobedrijfbangma.nl/Toyota/Carina/1.6i-16v-XLiAIRCO1eEIGENAAR163.232km-NAP-2265686/2702/1/57/details.aspx?zoek=&so=gallerij
A linken szereplő autóban papíron 163e km van, kormány kopottság alapján szerintem jóval többet futott. Hab a tortán, hogy világít a légzsák lámpa!  :hmmmm:
mesti

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #33530 Dátum: 2016.01.09 16:05:11 »
Sziasztok !
A gyújtáskapcsolóm szarakodik egy ideje, nem fordult el benne a zárbetét, aztán több próbálkozásra egyszercsak sikerült gyújtásra tenni, aztán indítani, de most 20 perc próbálkozás után se fordul el a kulcs. Autószerelő szerint legalább egyszer addig kéne próbálkozni amíg egyszer elfordul, mert úgy egy mozdulattal ki lehet cserélni, ha nem fordul el, akkor szívás kicserélni. Nem sok esélyt látok, hogy elforduljon. Van egy nagyon kopott kulcsom, van egy, ami kicsit jobb állapotú, és van egy, ami elég jó, de egyikkel sem megy. Van valami fortélya, hogy hogy tudom kiszedni legegyszerűbben ?

Szia
Sajna a szerelőnek igaza van :cry:
Viszont annyit tennék hozzá,hogy hiába próbálkozol,nem fog elfordulni
Ezt le kell barmolni az egész kapcsolót mindenestől!
Tapasztalatból mondom
Sok sikert :hug:
Today Tomorrow Toyota

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #33531 Dátum: 2016.01.10 07:44:38 »
Szia
Sajna a szerelőnek igaza van :cry:
Viszont annyit tennék hozzá,hogy hiába próbálkozol,nem fog elfordulni
Ezt le kell barmolni az egész kapcsolót mindenestől!
Tapasztalatból mondom
Sok sikert :hug:

Sziasztok!
Ezek szerint, ha elkezd rakoncátlankodni, érdemes mihamarabb javítani...
 
Nehezen bekapcsolható biztonsági övre kinek van javaslata? "Aljzat" WD40..., alkoholos átmosás? /... utóbbival persze a gazdit is... :lol:/
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.10 07:46:32 írta DS65 »

LandCruiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #33532 Dátum: 2016.01.10 23:32:58 »
Szia
Sajna a szerelőnek igaza van :cry:
Viszont annyit tennék hozzá,hogy hiába próbálkozol,nem fog elfordulni
Ezt le kell barmolni az egész kapcsolót mindenestől!
Tapasztalatból mondom
Sok sikert :hug:


Szerintem én összességében kb. másfél órát próbálkoztam sikertelenül. Már a sírás kerülgetett. Aztán jött a megváltó (szerelő) 10-15 percébe beletelt, de sikerült elfordítani. Nem kis kalapácsos fizikai ráhatás kellett hozzá, amit én nem mertem megtenni, de ő gondolom nem az elsőt csinálta. Simán csak a kulcsot elfordítani már egyértelműen lehetetlen lett volna. Én voltam a hülye, mert a zárbetét már régóta megvolt, ki kellett volna cserélni, csak játszottam tűzzel. Nagy megkönnyebbülés volt.
Kösz a választ.

LandCruiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Carina
« Válasz #33533 Dátum: 2016.01.10 23:43:03 »
Sziasztok!
Ezek szerint, ha elkezd rakoncátlankodni, érdemes mihamarabb javítani...
 
Nehezen bekapcsolható biztonsági övre kinek van javaslata? "Aljzat" WD40..., alkoholos átmosás? /... utóbbival persze a gazdit is... :lol:/


Ha elkezd akadozni, azonnal csere, mert aztán jön a kétségbeesés, és vagy szerencséd van, vagy nem.
Azt mondja a szerelő, hogy Opel G és H Astáránál nem ritka, hogy 2-3-4 évesen már cserélni kellett, aztán ilyen időközönként folyamatosan cserélgetni, mert a biliacél gyorsan kopik. Nekem még az eredeti volt benne 300e km. és 22 év után. Ez a különbség az Opel és a Toyota között. Ezért veszünk Toyotát..... :)

norbi55

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Carina
« Válasz #33534 Dátum: 2016.01.11 08:29:10 »
Sziasztok!

Srácok! Köszönet az ötletekért, kipróbálom. Egyébként a szivacstömítésekre gyanakszom a terelőlapokon.
Tavaly kicseréltem a középkonzol szivacsait, nem sok maradt belőlük, azóta ott egész jó a szigetelés.
Igen van a kocsiban légkondi, amit használunk is, mivel nyáron langyos levegő jön be, ha meleg a motor és megállunk egy kicsit. Szóval mindig kevert.
A bowden mozgat és a kar sincs kiakadva, de nem vállalkozom a keverőlap kiszerelésére...egyenlőre. Elég macerásnak tűnik, nagy bontás, de a komfortérzetért csak neki kellene esni, vagy szakemberre bízni.

Sziasztok,

én is ki szeretném cserélni a szivacsokat, van valami tippetek, hogy mire lehet cserélni? Én valami öntapadós ablakszigeteléshez használt szalagra gondoltam, de ha van valami, ami bevált, akkor arra kíváncsi vagyok :)

köszi,
Norbi

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #33535 Dátum: 2016.01.11 09:32:41 »
Sziasztok,

én is ki szeretném cserélni a szivacsokat, van valami tippetek, hogy mire lehet cserélni? Én valami öntapadós ablakszigeteléshez használt szalagra gondoltam, de ha van valami, ami bevált, akkor arra kíváncsi vagyok :)

köszi,
Norbi

Szia!
Több éve cseréltem: motorkerékpár belső gumiból vágtam ki az éleket.  A terelő lapátokon horony van, abban szépen kapaszkodnak.   
A középkonzoli szellőztető szét- és összeszerelésnél óvatosnak kell lenni, mert hamar törnek a rögzítő fülek. Ha netalán mágis elpattannak, műgyantás ragasztást javaslok a későbbi oldhatóság érdekében.
Sok sikert!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33536 Dátum: 2016.01.11 10:12:25 »
...
Igen van a kocsiban légkondi, amit használunk is, mivel nyáron langyos levegő jön be, ha meleg a motor és megállunk egy kicsit. Szóval mindig kevert.
...
Akkor valóban ott a hiba.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33537 Dátum: 2016.01.11 10:21:37 »
Sziasztok,

én is ki szeretném cserélni a szivacsokat, van valami tippetek, hogy mire lehet cserélni? Én valami öntapadós ablakszigeteléshez használt szalagra gondoltam, de ha van valami, ami bevált, akkor arra kíváncsi vagyok :)

köszi,
Norbi
Szia!
Vagy hat éve cseréltem le "E" gumiprofilra, ami a lemezeken lévő nútba bepaszírozható. A külső levegőt lezáró lemezre a szétporladt szivacs helyett alátétfóliát ragasztottam. Ezt legegyszerűbb a szélvédő alatti műanyagiodom leszedésével elérni.
Hidegben nagyon figyelni kell a rideg, törő műanyagokra!


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33539 Dátum: 2016.01.11 17:08:49 »
Sziasztok!

Srácok! Köszönet az ötletekért, kipróbálom. Egyébként a szivacstömítésekre gyanakszom a terelőlapokon.
Tavaly kicseréltem a középkonzol szivacsait, nem sok maradt belőlük, azóta ott egész jó a szigetelés.
Igen van a kocsiban légkondi, amit használunk is, mivel nyáron langyos levegő jön be, ha meleg a motor és megállunk egy kicsit. Szóval mindig kevert.
A bowden mozgat és a kar sincs kiakadva, de nem vállalkozom a keverőlap kiszerelésére...egyenlőre. Elég macerásnak tűnik, nagy bontás, de a komfortérzetért csak neki kellene esni, vagy szakemberre bízni.
Szia! Találtam egy videót, amin talán (2'-től) a bovdeneknek a konzol oldalán való elvezetését mutatják (sajna nagyon megkopott az orosz "tudásom" ). Ezt megbontás nélkül is ellenőrizheted.