Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6794160 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Okoska1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #33495 Dátum: 2015.12.31 09:51:08 »
Boldog Új Évet minden kedves fórumtársnak!
Az előd
És az utód 4.3l/100Km

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #33496 Dátum: 2015.12.31 10:14:52 »
Békés,Boldog,és balesetmentes,Új Évet Kívánok mindenkinek! :D :sorcerer:
Today Tomorrow Toyota

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33497 Dátum: 2015.12.31 17:29:35 »
Baleset,- hiba és bosszankodásmentes békés, boldog, újévet kívánok mindenkinek!  :sorcerer: :clap: :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33498 Dátum: 2016.01.01 17:06:27 »
Baleset,- hiba és bosszankodásmentes békés, boldog, újévet kívánok mindenkinek!  :sorcerer: :clap: :D
+1
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #33499 Dátum: 2016.01.02 23:05:36 »
Csodálatos, ráadásul frenetikus új évet mindenkinek! Ma meg is volt az idei első krehácsolásom a Cilin...
http://csipszer.blog.hu/2016/01/02/a_kepzetlen_fotelfizikus_feknyeregbe_pattan

A Carina pedig csodálatos, nemrég jártunk vele vezetéstechnikai tréningen (a csajom kapta karácsonyi ajándéknak a pár órás képzést), ahol a trainer teljesen le volt nyűgözve és nem hagyott békén minket, hogy honnan szereztük az autót, mert túl jó az állapota. :)  :clap:

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #33500 Dátum: 2016.01.03 12:24:40 »
Nekem bevált az ebay-ről vett egyirányú szelepes átlátszó cső a fék/kuplung légtelenítéshez.
Csak arra kell figyelni, hogy 8-10 pumpálás után, amikor a minimum alá csökkenne a szint, pótolva legyen a tartályban a fékfolyadék, nagyon haladós, mert nem kell pumpálásonként csavargatni a légtelenítőt és segítő nélkül is megy...  :clap:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33501 Dátum: 2016.01.03 15:47:52 »
üdv Kalmi!

Linket küldenél róla?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33502 Dátum: 2016.01.03 17:02:47 »
Csodálatos, ráadásul frenetikus új évet mindenkinek! Ma meg is volt az idei első krehácsolásom a Cilin...
http://csipszer.blog.hu/2016/01/02/a_kepzetlen_fotelfizikus_feknyeregbe_pattan
Az az igazi amit magad csinálsz!  :clap:
Dehogynem szerelünk féket bár értem az iróniát, szerintem a nagy többség akik olvassák a blogod azok szintén maguk szerelik...
Fékfolyadéknak nekem nagyon bevált a Carinán a Motul DOT 5.1, bírta rendesen a Hungaroringet, pedig akkor még hátul dobfékek voltak, azóta tárcsafékek, mint a Ciliden, következik majd nálam a nagyobb átmérőjű tárcsák felszerelése előre, de akkor végleg búcsúzhatok a gyári 14"-os kerekektől, valószínű ez a téli idény az utolsó az acélfelniknek. Ja, ha esetleg majd kell neked előre is munkahenger, van kettő vadiúj,  (dobozban, zsírpapírban) SBS márkájú dupla munkahengeres fékmunkahenger szett az ST162-es Turbo Celicához, neked hibátlan lenne szerintem, magamnak tartogattam, a gyári féktárcsához gondoltam, de mivel nagyobb lesz, ezért nem fogom őket felhasználni...

A Carina pedig csodálatos, nemrég jártunk vele vezetéstechnikai tréningen (a csajom kapta karácsonyi ajándéknak a pár órás képzést), ahol a trainer teljesen le volt nyűgözve és nem hagyott békén minket, hogy honnan szereztük az autót, mert túl jó az állapota. :)  :clap:
Király ajándék, szuper verda, gratula!
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.03 17:21:56 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33504 Dátum: 2016.01.03 21:18:13 »
Áhhá!

Köszi!
Akkor ez lényegében egy kis visszacsapó szelep?
Ilyet tudok beszerezni valami 4-5mm-es vékony méretben és kész is! :D
Kipróbálom! ;)

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #33505 Dátum: 2016.01.04 22:54:38 »
Ja, ha esetleg majd kell neked előre is munkahenger, van kettő vadiúj,  (dobozban, zsírpapírban) SBS márkájú dupla munkahengeres fékmunkahenger szett az ST162-es Turbo Celicához, neked hibátlan lenne szerintem, magamnak tartogattam, a gyári féktárcsához gondoltam, de mivel nagyobb lesz, ezért nem fogom őket felhasználni...

Mármint úgy érted, hogy van két új kétdugattyús féknyerged? Nemtom, hogy az ST165-nek (ez a turbós) ugyanakkora volt -e gyárilag a féktárcsája, mint az enyémnek, de utánajárok. Képet addig is tudnál küldeni kérlek? Elkezdett érdekelni... Köszönöm!  :flowers:

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33506 Dátum: 2016.01.05 16:17:04 »
Elsőnek is utólagosan is de boldog új évet kívánok minden fórumátársnak.
Had irjak le egy kis életszöszemetet nektek.

Mint sokan tudjátok első autós ember vagyok így 30 fölött...igazi kis zöldfülű és ráadásul a jogsim sincs még egy éves sem... így hát tegnap átestem a tűzkeresztségen...
vagy mondjam hogy hókeresztségen? :)
Még sosem nyomtam a gázt a csúszós utakon... így ez valami horrorisztikus élmény volt számomra és egyben hihetetlen tanuló est... ami itt tegnap este budapesten volt az igazi magyar :) járhatatlan utak, totál bedugulva a budai rész... csak hogy aki ismeri a környéket annak írva... Déli pályaudvar-körút-Bemtér=50perc, Bem tér-Római Fürdő hévmegáló 1óra10 perc.. Budapest Normafa-Pomáz távolság a városon keresztül 3ÓRA VOLT!!!!
Haladás? hát haladni azt nem lehetett... áltagban 1-esben lehetett haladni és néha 2-esben elértem a 10km-es csúcssebességet is de kénytelen voltam már a legalján felváltani 3-asba hogy a nyomaték miatt ne az legyen hogy egyenesen akarok haladni és jobbra csuszik az autó... hát ez is egy csoda volt!
Mert lehetett itt akármilyen téli gumi... ide lánctalp kellett volna minimum... tükör volt minden!
De nagyon vigyáztam az öreglányra és úgy érzem Ő is rám! Egy test egy fém voltunk!
Én bevallom a frankót... maga a jogosítvány szerzés egy vagyon most (n kb 200ból jöttem ki a pótórákkal amikre köteleztek) de az hogy ilyen helyzetre nem vagyunk félkészítve semennyire az elszomorító... én simán kötelezővé tenném hogy legalább 2-3órát kötelezően el keljen tölteni csúszós tesztpáláyn hogy minimlisan átéljék mi ez... de ez talán egy külön hosszú posztom lenne hogy miket éltem meg... ezt szerintem a napokba le is írom nektek mekkora okádék ez az egész autós iskola világa MOST ! de ez egy külön kis kitérő volt... VISSZA A LÉNYEGHEZ
A legszebb rész az volt a tegnapnak amikor egyszer csak előttem termett egy hófehér XLi és mellé érve percekig egymás mellett "haladtunk" a Lajos utcában... Ekkor elfogott egy kis büszkeség, hogy tagja lehetek azoknak akik Carinával szelik az utakat.

Ezen kívül hadd büszkélkedjek el a kis feleségemmel akitől 2 dolgot kaptam karácsonyra:
1.) egy gyönyörű és egészséges kisfiút! akit szent este hozhattunk haza a korházból
2.) és mire hazaértünk ő elintézte a távolléte alatt hogy az anyja becsempéssze a karácsonyfánk alá a második ajándékot: egy új JVC mp3 lejátszós fejegységet a kislányba mert az ami volt azon csak a rádiót tudtam hallgatni azt is eléggé recsegősen és néha kikapcsolt! ezzel megköszönve a rengeteg segítséget amit adtam neki a 9 hónap alatt és hogy minden terhet levettem a válláról.
Én ezért nem vártam tőle semmit, de hihetetlenül jól esett hogy ő így akarta megköszönni.... pénteken beszerelésre is kerül egy komplett újrakábeezéssel :D

Köszönöm hogy elmondhattam és annak aki végig is olvassa..
Szép napot nektek!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33507 Dátum: 2016.01.05 17:59:17 »
...
Ezen kívül hadd büszkélkedjek el a kis feleségemmel akitől 2 dolgot kaptam karácsonyra:
1.) egy gyönyörű és egészséges kisfiút! akit szent este hozhattunk haza a korházból
...
Köszönjük, hogy megosztottad örömötöket! Boldog új életet kívánunk!  :hug:

Baleset,- hiba és bosszankodásmentes békés, boldog, újévet kívánok mindenkinek!  :sorcerer: :clap: :D
+1

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33508 Dátum: 2016.01.05 20:12:40 »
VSanyi!
Gratulálunk a gyerkőchöz, jó egészséget kívánunk nektek! ;)  :sorcerer: :clap:
A Carinával meg csak óvatosan, sok a veszélyes elem, főleg télen!!
Sok boldog kilométert még nektek! :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33509 Dátum: 2016.01.05 22:49:08 »
Mármint úgy érted, hogy van két új kétdugattyús féknyerged? Nemtom, hogy az ST165-nek (ez a turbós) ugyanakkora volt -e gyárilag a féktárcsája, mint az enyémnek, de utánajárok. Képet addig is tudnál küldeni kérlek? Elkezdett érdekelni... Köszönöm!  :flowers:
Igen, úgy értettem  ;) És igazad van, rosszul írtam: ST165 a Turbo 4WD, nem pedig ST162.  :yes:
Gyorsan előkotortam és lefotóztam telefonnal:
https://goo.gl/photos/1u17vb6jMXjfDLV68
(lementett) SBS katalógusban is megtaláltam, itt a cikkszáma:
2.0, 4WD AKE 10/87-12/89 F 43 2145109/110

A Brembo katalógusa alapján a Celica ST165 2.0 Turbo 4WD első féktárcsa mérete: 255x25
A tiednek ugye vagy 258x22 ha nincs ABS-ed, vagy 255x25 ha van ABS-ed katalógus szerint, tehát ha van ABS akkor tuti biztos, hogy jó, ha nincs, még akkor is lehet, hogy jó  :D ...
Mondjuk a Carinámon nincs ABS mégis 255x25-ös az első féktárcsám,  lehet a katalógus nem 100%...
Na mit szólsz? Szépek nem?
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.05 23:10:34 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...