Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6605477 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #315 Dátum: 2004.05.14 21:52:53 »
Idézetet írta: "squiddy"
Akkor itt vannak az ígért képek:
A műszerfal leggyengébb megvilágításra van állítva. A ködfény nyomógombja meg élőben ennyire nem zöld, mivel narancs sapesz van azon is, csak a gombon zöld az előlap belseje és az nagyon átszínezei :(
http://www.extra.hu/squiddy/DSCN4113_1.jpg
http://www.extra.hu/squiddy/DSCN4114_1.jpg
http://www.extra.hu/squiddy/DSCN4115_1.jpg

Mi a bánatért nem tudok képet beszúrni ide az "Img" gomb használatával?! Eddig ment...


Nocsak , ez igen jól néz ki  :D

Mondjuk , nem állok neki átberhelni a miénket , mert nekem amúgy is a zöld a kedvenc műszerfal-színem - de ettől még el kell ismerni , hogy ez így nagyon pofás lett  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #316 Dátum: 2004.05.14 21:57:00 »
Idézetet írta: "rapi"
hali!
van egy 95ös 2,0ás carinám, minden király vele, csak szeretnék rá a gyárinál sokkal keményebb, strapabíróbb harapósabb fékeket(fõleg elõre, de hátul is jó lenne).Tudtok esetleg vmit, h hol, milyet, mennyiért érdemes belevenni?? Nagyon köszi!
Ciao


Ésszerű anyagi keretek között nem hiszem , hogy meg lehetne ezt oldani . Az egyetlen lehetőség , ami nem kerül durva pénzekbe , a már említett ún. "verseny" betét (puhább , sokkal hamarabb elkopik , viszont jobban fog) . Ezen kívül csak az átépítés jön szóba , melynek során mondjuk rá lehetne biggyeszteni az autóra valamely Celica féktárcsáit-nyergeit-betéteit , a szükséges megfelelő átalakításokkal . Technikailag biztos megoldható , csak kérdés , hogy mennyiért  :?  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rapi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
    • http://kep.tar.hu/rapi
Carina
« Válasz #317 Dátum: 2004.05.15 14:03:55 »
köszi a tippeket, igyexem eszerint eljárni, majd beszámolok ha már cseréltem:) sajnos szükséges rossz, h jó fékem legyen, néha már volt olyan érzésem, h nem fogok megállni:))
De amúgy nagyon penge a kicsike, tegnap éjszaka mentem le Balcsira, meg hajnalba vissza: 210-zel teljesen barátságos volt, ha nem is volt halk, de abszolút kezesbárány:)
Még1*kössz a segítségeket!
95. Carina-E 2.0 GLI

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #318 Dátum: 2004.05.15 14:13:07 »
Idézetet írta: "rapi"
De amúgy nagyon penge a kicsike, tegnap éjszaka mentem le Balcsira, meg hajnalba vissza: 210-zel teljesen barátságos volt, ha nem is volt halk, de abszolút kezesbárány:) Még1*kössz a segítségeket!

Még szerencse, hogy nem az M1-en mentél, ott levadásztak volna :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #319 Dátum: 2004.05.15 22:48:38 »
Idézetet írta: "rapi"
köszi a tippeket, igyexem eszerint eljárni, majd beszámolok ha már cseréltem:) sajnos szükséges rossz, h jó fékem legyen, néha már volt olyan érzésem, h nem fogok megállni:))
De amúgy nagyon penge a kicsike, tegnap éjszaka mentem le Balcsira, meg hajnalba vissza: 210-zel teljesen barátságos volt, ha nem is volt halk, de abszolút kezesbárány:)
Még1*kössz a segítségeket!


Hát , nem is tudom ... Minden viszonyítás kérdése ... Nekem egyáltalán nincs az az érzésem , hogy a Carina fékje gyenge lenne  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #320 Dátum: 2004.05.15 23:40:54 »
Igen kemény bevetésen volt tegnapelőtt szegény Carina : egy Moszkvicsot kellett felvontatnia Pécsről Érdre  :shock:  ... Jóbarátom vezette a Carinát , én a Moszkvicsot . Mivel vonórudat alkalmaztunk , ezért olyan borzasztóan nem kellett figyelni , másrészt viszont négy hatalmas zápor is elkapott minket út közben , ami igen vicces érzés volt a Moszkvicsban , egyrészt a 15 éves diagonál gumik miatt , másrészt mert a párásodásnak és az alig működő ablaktörlőknek "köszönhetően" gyakorlatilag nem láttam ki  :?  ... Úgyhogy le is csökkentettük ilyenkor 50-re a tempót (ezt négyesben , emelkedőn hármasban bírta a Carina a mögé kötött Moszkviccsal!!) - mikor épp nem esett , akkor pedig olyan 70 körül mentünk (ezt már simán vitte ötösben is) . Végül megállókkal együtt négy óráig tartott , míg megtettük a 180 kilométert  :shock:  ... A legvidámabb pillanatok egyértelműen azok voltak , amikor a szakadó esőben előztek minket a kamionok meg a buszok - ez körülbelül negyvenszer (nagyjából számoltam) fordult elő Pécstől Érdig  :pal2:

Ugyanakkor legnagyobb meglepetésemre a Carina fogyasztása meglehetősen visszafogott maradt : 7.5-re jött ki annak ellenére , hogy összességében 2.4 tonnát cipelt , és többet ment hármasban meg négyesben , mint ötödikben  :10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #321 Dátum: 2004.05.15 23:47:49 »
és milyen érzés volt újra Moszkvicsban ülni?
Amúgy a 7,5 ilyen viszonyok közt nagyon korrekt.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #322 Dátum: 2004.05.16 00:34:10 »
Idézetet írta: "music"
és milyen érzés volt újra Moszkvicsban ülni?
Amúgy a 7,5 ilyen viszonyok közt nagyon korrekt.


Újra ? Ez az én veterán 68-as évjáratú 408-asom volt , amit most utoljára vezettem , ugyanis kénytelen voltam eladni  :alright:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #323 Dátum: 2004.05.16 08:22:54 »
Ami számomra is meglepő, hogy csak városi használatban, ráadásul sokszor rövid távokra is 8 körül eszik. Más 1.6 -ossal is többet etettem ... :)

Palaczk,

Mennyi a 95'-ös kombi vitálkapacitása. Mennyit lehet bele tankolni?

Azt észrevettem hogy a üa. mutató nem lineáris itt sem. De azért kezdtem aggódni 2mm-errel az alsó vonal alatt (gondolom gyakorlatilag ütközésnél ...)

Szerintem a tegnapi 54 L mellett még maradhatott benne valamennyi ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #324 Dátum: 2004.05.16 17:24:23 »
Idézetet írta: "NoGun"
Ami számomra is meglepő, hogy csak városi használatban, ráadásul sokszor rövid távokra is 8 körül eszik. Más 1.6 -ossal is többet etettem ... :)

Palaczk,

Mennyi a 95'-ös kombi vitálkapacitása. Mennyit lehet bele tankolni?

Azt észrevettem hogy a üa. mutató nem lineáris itt sem. De azért kezdtem aggódni 2mm-errel az alsó vonal alatt (gondolom gyakorlatilag ütközésnél ...)

Szerintem a tegnapi 54 L mellett még maradhatott benne valamennyi ...


60 literes a tank . Én egy ideje figyelem , és úgy tapasztalom , hogy (legalábbis a miénk esetében) eléggé pontos a mutató : háromnegyed állásnál kb. 45 , félnél 30 , negyednél 15 liter van benne . Utána már gyorsabban esik : amikor a mutató pont a nulla jelzésen áll (nem alatta) akkor még olyan 8 liter körül van benne !

Tavaly nyáron egyszer sikerült 57.5 litert tankolnom bele , de akkor már vagy hatvan kilométert tettem meg azóta (városban , spórolósan) , hogy a mutató elérte az üres jelzést .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #325 Dátum: 2004.05.16 18:51:56 »
és te is olyan óvatosan nyomtad neki, mint én amikor nagyon világított?
:)

1-2liternél nem kezd el villogni vagy valamit csinálni?
Simán kiüríti magát?

A levegősödés miatt nem merem kipróbálni....
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #326 Dátum: 2004.05.16 19:40:50 »
Idézetet írta: "NoGun"
és te is olyan óvatosan nyomtad neki, mint én amikor nagyon világított?
:)

1-2liternél nem kezd el villogni vagy valamit csinálni?
Simán kiüríti magát?

A levegősödés miatt nem merem kipróbálni....


Semmit nem jelez , hanem elkezd rángatni , aztán hamarosan (maximum 2-3 km múlva) megáll . Pontosabban megállna , ha még ekkor sem tankolnál  :wink:

A Carinával , mondjuk , ez még nem "jött össze" - a Camryvel viszont már jópárszor . Volt , hogy úgy gurultam be a kúthoz , hogy már csak két hengerem járt  :shock:  ... Ez az átka , ha nagyjából pontosan tudod , mennyit megy még a kocsit , miután üreset jelez a műszer . A Camry kb. 110-160 kilométert (függően attól , hogy város vagy országút) . Nos , mivel ezt tudom , gyakran ki is használom - és gyakran el is számítom magam néhány kilométerrel  :?

Egyébként nem a levegősödés a probléma - ez nem is játszik szerepet . Ha újra van üzemanyag , némi indítózás után minden rendben van . Levegősödés csak dízelnél probléma (ott sem mindegyiknél) . A gond a tank alján összegyűlt kosszal , kondenzvízzel van , ami ilyenkor bekerülhet a rendszerbe , de legalábbis a benzinszűrőbe  :shock:  ... Egyszóval nem jó poén ez , ha lehet , el kell kerülni  :idea:  ... Mondom én , akivel ez minimum másfél-két havonta előfordul  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #327 Dátum: 2004.05.17 10:00:49 »
Haverom hétvégén telefonált, hogy megvette élete 6. benzines kannáját.

 :haha2:
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Carina
« Válasz #328 Dátum: 2004.05.17 10:52:00 »
Idézetet írta: "NoGun"
 :haha2:


Jé, ezt a smileyt eddig észre sem vettem... :idea:
music     

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #329 Dátum: 2004.05.17 10:58:51 »
Squiddy!

Megfotóztam neked a váltón az olajbeöntő csavart. :D
Sajan az alját nem tudtam fotózni,de pótlom!  8)
Átdobjam mailon a képet?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16