Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6808654 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31215 Dátum: 2014.08.22 22:57:52 »
Akkor szerintem (biztosan) nem ilyen motor volt benne, hanem a sima. De akkoriban az volt a faluba a legkeményebb zsiga. :)
Elhiszem, a sima szívóval is jól mehetett, volt nekem is Szuromi féle zsugorhajtókaros Zsigulim 120 pacival, gyorsulási versenyen kiálltam egy E36-os 325-ös 192 pacis BMW ellen vele a Hungaroringen, sajnos megvert 0.02 másodperccel a 201 méteren.  :D Aztán nem volt aznap több ellenfelem mert nem állt ki ellenem más ezután...

A Lancia-val sem volt sok ellenfelem, 0-100 km/h-ra 5,7 másodperc alatt szaladt, végsebesség 220-230 km/h volt eleinte, de aztán megemeltük a turbónyomást 1 bar-ról 1,5-re...  ;)  Persze az átlagfogyasztás 20-25 l/100km között volt. Azért a Carina 9 l/100km-es átlaga jóval barátibb, persze nem értettem a Lancia után átülve a Carinába, hogy miért olyan lassan gyorsul 180 felett!  :hmmmm:  :otlet:  :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Carina
« Válasz #31216 Dátum: 2014.08.23 08:56:42 »
Elhiszem, a sima szívóval is jól mehetett, volt nekem is Szuromi féle zsugorhajtókaros Zsigulim 120 pacival, gyorsulási versenyen kiálltam egy E36-os 325-ös 192 pacis BMW ellen vele a Hungaroringen, sajnos megvert 0.02 másodperccel a 201 méteren.  :D Aztán nem volt aznap több ellenfelem mert nem állt ki ellenem más ezután...

A Lancia-val sem volt sok ellenfelem, 0-100 km/h-ra 5,7 másodperc alatt szaladt, végsebesség 220-230 km/h volt eleinte, de aztán megemeltük a turbónyomást 1 bar-ról 1,5-re...  ;)  Persze az átlagfogyasztás 20-25 l/100km között volt. Azért a Carina 9 l/100km-es átlaga jóval barátibb, persze nem értettem a Lancia után átülve a Carinába, hogy miért olyan lassan gyorsul 180 felett!  :hmmmm:  :otlet:  :lol:
A 20-25 lityóhoz veretni kellett, vagy csak szimplán torkos volt? :) De kipróbálnék egyet...

Land Cruiser

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Carina
« Válasz #31217 Dátum: 2014.08.23 21:09:44 »
Elhiszem, a sima szívóval is jól mehetett, volt nekem is Szuromi féle zsugorhajtókaros Zsigulim 120 pacival, gyorsulási versenyen kiálltam egy E36-os 325-ös 192 pacis BMW ellen vele a Hungaroringen, sajnos megvert 0.02 másodperccel a 201 méteren.  :D Aztán nem volt aznap több ellenfelem mert nem állt ki ellenem más ezután...

A Lancia-val sem volt sok ellenfelem, 0-100 km/h-ra 5,7 másodperc alatt szaladt, végsebesség 220-230 km/h volt eleinte, de aztán megemeltük a turbónyomást 1 bar-ról 1,5-re...  ;)  Persze az átlagfogyasztás 20-25 l/100km között volt. Azért a Carina 9 l/100km-es átlaga jóval barátibb, persze nem értettem a Lancia után átülve a Carinába, hogy miért olyan lassan gyorsul 180 felett!  :hmmmm:  :otlet:  :lol:


Jah 180 felett nehezen gyorsul. :D El tudom képzelni mit csinálnál egy 1,4-es de egy 1,6-os Astrába is....... :D:D:D Azzal ha másfél óra padlógáz leejtőn lefelé menet után TALÁN HA eléred a 160-at, és a következő kis emelkedőn azonnal visszaesik 120-ra, és egy pillanat alatt oda az előző másfél óra küzdelem. :D

Egy érdekesség. 165e km.-nél minek vezetőülést cserélni ?!?!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_1.6_xli-8198531

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31218 Dátum: 2014.08.23 23:36:46 »
A 20-25 lityóhoz veretni kellett, vagy csak szimplán torkos volt? :) De kipróbálnék egyet...
Egyszer kipróbáltam mennyi a minimum fogyasztása országúton: tartós 100-nál volt 11 liter. De nekem az átlagfogyi mindig 20 felett volt, ha "kicsit" hajtottam akkor éppen 20, ha jobban akkor 25...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31219 Dátum: 2014.08.23 23:44:28 »
Jah 180 felett nehezen gyorsul. :D El tudom képzelni mit csinálnál egy 1,4-es de egy 1,6-os Astrába is....... :D:D:D Azzal ha másfél óra padlógáz leejtőn lefelé menet után TALÁN HA eléred a 160-at, és a következő kis emelkedőn azonnal visszaesik 120-ra, és egy pillanat alatt oda az előző másfél óra küzdelem. :D
Hát azért ezzel vitatkoznék...
Használtam 1.4-es 82 pacis F Astrát sokáig, az a trükk, hogy nem szabad 5. sebességet kapcsolni, mert akkor vissza lassul, de ha hagyod negyedikbe, az enyém ment 190-et simán, az óra szerint 200-nál szabályzott le 4. fokozatban:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31220 Dátum: 2014.08.24 00:01:23 »
 :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31221 Dátum: 2014.08.25 20:58:56 »
Egy érdekesség. 165e km.-nél minek vezetőülést cserélni ?!?!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_1.6_xli-8198531

Hátsó üléssor is cserélve volt, meg hátul fényezett a lökhárító elöl viszont nem, de szép fénye van, valószínű telibefújták, kivéve az első lökőst!  ;)
L-es EU-s rendszám, külföldről hozták be?
Ennyi pénzért ha jól megcsinálták az esetleges törések után, akár még jó vétel is lehet!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #31222 Dátum: 2014.08.25 21:34:52 »
Az eleje törve vagy nyomva volt, az index és szerintem az első fényszórók is újak, a géptető jobb középtájon elöl a peremnél horpadt, alatta látszik, hogy nyomott, törött lehet a lökös is, alul látszik a repedés..
A géptető úgy eláll jobboldalon, hogy még a vezérlésburkolatot is leszívja az ÚV-ééé sugárzás..  :lol:

A csomagtér fedélről hiányoznak a gyári feliratok Xli - Toyota Carina E ?? Fújva lett valamiért az is!

A jobb hátsó kerék látszik csak ( a bal nem), de nekem szó szerint sántít... Olyan mint egy Golf II Country, egyszóval miért ilyen magas, szabályosan lejt előre a kocsi, pedig nem lejtőn áll... A másik meg hogy nem szabályosan van a kerékívben a kerék, hanem előrébb van az egész. Az enyém nem így fest képről...  :hmmmm:


A motortér frissen van mosva, látszik, hogy folyik a szelepfedél tömítés, a fénykép erejéig ezzel orvosolták..
Amúgy is, általában nekem ilyen tiszta a motorterem, de itt hibádzik a koromfekete kuplungfolyadék, azt sem cserélték pár éve már...

165000 km 21 éves autóban? Hmm, nem lehetetlen, de akkor miért így néz ki?  :nonono:

Jaj és a kedvencem, mik azok a kókány zsugorcsövezések a befecskendezőknél?? Szebben is lehetett volna...  :hug:

Minden kulcsa megvan, ez pirospont!  :winkiss:

A Szatuna szélterelő figyelemreméltó, igaz Fuba, Szabolcs? :D

Szóval nem mindig előny a HD felbontás...  :wacko:

Senkit nem akarok lebeszélni csak ezeket láttam hirtelen, még jó vétel is lehet!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31223 Dátum: 2014.08.25 22:07:10 »
A Szatuna szélterelő figyelemreméltó, igaz Fuba, Szabolcs? :D
:yes:
Enyém még ennyire sem szép mégis versenyautó!  :D Mondjuk igazad van, az enyém picit laposabb, tényleg nagyon magas hátul az előbb hirdetett...
Mi a helyzet az Opeles sráccal? Vett már tuti Carinát?
Én az automata piros Carinával szemezek régóta, meg akartam venni valakinek, de sajnos mégsem engedik vezetni.
Ezen mit látsz Kamikaze? Azt látom, hogy más dísztárcsa van a két oldalon, meg nem látszik az ülés az üléshuzattól, meg nincs klíma (de van napfénytető  :wub: ), már majdnem elmentem megnézni:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_2.0_gli_automata-7304292
Van most egy fehér 5 ajtós automata is, abban van klíma, de valahogy a piros sedan jobban tetszett...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #31224 Dátum: 2014.08.26 15:23:48 »
Képek alapján nem tűnik rossznak, meg kell nézni!

A srác árulja az Opelt, ha elmegy, vesz Carinát. Lehet segítséget fogunk kérni, kinézett egyet Pesten is, ha esedékes lesz megnéznéd, ne menjünk potyára?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31225 Dátum: 2014.08.26 21:11:55 »
Képek alapján nem tűnik rossznak, meg kell nézni!

A srác árulja az Opelt, ha elmegy, vesz Carinát. Lehet segítséget fogunk kérni, kinézett egyet Pesten is, ha esedékes lesz megnéznéd, ne menjünk potyára?
Szívesen megnézem majd, ha van jelölt...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31226 Dátum: 2014.08.26 21:15:26 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31227 Dátum: 2014.08.26 21:16:24 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31228 Dátum: 2014.08.26 21:20:54 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31229 Dátum: 2014.08.26 21:23:32 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...