Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6799707 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31155 Dátum: 2014.08.08 23:29:50 »
Aszonygya neki hatba' vót  :1eye:
Nekem is a versenyautóm hatszor annyiba volt mint amennyiért eladtam a végén...
Kicsit szétnéztem a hahun, azért inkább már 500 paci feletti autót vennék meg ennyi halom pénzért, de tudom a tömeg nagyon is számít, de súly-lóerő arányban is van bőven jobb, pl. ez:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/200_sx/nissan_200_sx_s14_tuning_melyen_erteke_alatt-7287728




"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #31156 Dátum: 2014.08.09 15:24:09 »
Üdv!

Valaki tudja, hogy mi van kalapos-sal?

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #31157 Dátum: 2014.08.09 15:39:53 »
Személy szerint én sem láttam mostanában a fórumon cirkálni :hmmmm:
Viszont megvan a hűtővíz fogyás oka:
Sajnos eldurrant a hűtőm.A felső műanyag része egyszerűen kirepedt,de már vissza is cseréltem az utángyártottra
Kicsit rosszabb érzés,hogy nem a gyári hűtő van már benne :cry:
De ez legalább nem szivárog
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #31158 Dátum: 2014.08.09 16:29:58 »
Nálam is ugyanez volt, pedig ha jól néztem, nem alumínium, hanem réz amúgy   :excl:

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #31159 Dátum: 2014.08.11 11:45:52 »
Üdv!

Valaki tudja, hogy mi van kalapos-sal?

Kalapos privátban üzent. Sok minden a nyakába szakadt. Olyan helyeken jár ahol nincs net ezért nincs itt.
Szerencsére jól van és a gépe is jól műxik. :)

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #31160 Dátum: 2014.08.11 14:14:41 »
Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy egy 96-os sedán jobb hátsó ajtaja csereszabatos e a 94-es japán gyártásúéval? tudom a kárpit az más, de az is passzol a régi ajtóhoz?

Előre is köszi ha tudtok segíteni

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #31161 Dátum: 2014.08.11 15:01:53 »
üdv shigaraki!

Tudtommal csereszavatos, lényeg, hogy sedan legyen!
A kárpit az teljesen jó, az angol ajtón van annyi patent, hogy fel lehet tenni a japán kárpitot! (tapasztalat)

Kiegészíteném azzal, hogy sedan-sedan, kombi-kombi, hatchback-hatchback-el kompatibilis!

Teszek képeket, ha gépre lementve egymás után nézegeted őket, látni fogod a különbséget! ;)

« Utoljára szerkesztve: 2014.08.11 15:07:47 írta kamikaze »

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #31162 Dátum: 2014.08.11 15:41:09 »
üdv shigaraki!

Tudtommal csereszavatos, lényeg, hogy sedan legyen!
A kárpit az teljesen jó, az angol ajtón van annyi patent, hogy fel lehet tenni a japán kárpitot! (tapasztalat)

Kiegészíteném azzal, hogy sedan-sedan, kombi-kombi, hatchback-hatchback-el kompatibilis!

Teszek képeket, ha gépre lementve egymás után nézegeted őket, látni fogod a különbséget! ;)

Köszönöm a gyors választ!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #31163 Dátum: 2014.08.11 16:48:17 »
Kalapos privátban üzent. Sok minden a nyakába szakadt. Olyan helyeken jár ahol nincs net ezért nincs itt.
Szerencsére jól van és a gépe is jól műxik. :)

Köszi, közben meglett  :yes:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #31164 Dátum: 2014.08.11 16:50:39 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #31165 Dátum: 2014.08.11 19:01:08 »
Sziasztok!
Elmúlt szombatra kaptunk egy meghívást a Hungaroringre Fuba fórumtársunk és a testvére által az autós nyílt napra!
Fuba vitt pár kört engem a saját Carinájával, háát élményautózás volt a javából, pedig állítása szerint már kijött a mindennapi gyakorlatból!!
Brutál módon ment, ezt így nem lehet elmesélni, mellé kell ülni...  :devil:
2-3-mas szabályzás, ami a csövön kifért, célegyenes végén a "na lássuk mi a vége?!" mondatnál nem voltam teljesen nyugodt, te 160-ra emlékszem...  :wacko:
Az is elég rémisztő volt, amikor driftelve csúsztunk be 1-1 kanyarba, úgy hogy a külső íven meg egy irányba haladtunk egy másik autóval...
40 mm ültetéssel és a /225-ös gumikkal fantasztikus az úttartása, őrült tempóval kell belemenni egy-egy kanyarba, hogy elinduljon a hátulja. Természetesen kb állandóan ilyen tempóval mentünk minden kanyarban, egyszer nem sikerült összeszedni és a füvön kötöttünk ki..  :whistling:

Sajnos tesója nem tudott vinni minket, de az félelmetes lett volna... A régi BMW-jével  körözte a Corvette, Skyline, Audi stb gépeket, egyedül valami Porsche-t nem sikerült megfognia...

Köszi mégegyszer FUBA!  :flowers:

Kipróbáltam én is a japán Carináját, de csak a parkolóban, hát kicsit elszongyolodtam, amikor koppon alátekert kormánnyal, szinte egy helyben forgott körbe a kocsi...

Az enyém angol és nem tudok vele sehol megfordulni, csak Y-ban, nem a saját bénaságom miatt, hanem egyértelműen nagyobb a fordulóköre...  :censored:

Japán-angol kormánymű csereszavatos?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31166 Dátum: 2014.08.12 22:51:02 »
Szívesen Kamikaze!
Igen, FUBA kiszabadult a Hungaroringre!
Carinának meg sem kottyan 3x20 perc a pályán! Hibátlanul teljesített a szeretett kocsim!
Gyorsan összedobtam ezt a kis videót, telefonnal lett rögzítve messziről, az élményt nem adja vissza de valami látszik:

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31167 Dátum: 2014.08.12 23:17:51 »
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.12 23:24:56 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31168 Dátum: 2014.08.12 23:27:50 »
Vigyázz már a fényezésre te lány!  :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.12 23:29:36 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31169 Dátum: 2014.08.12 23:32:44 »
let it burn...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...