Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6604598 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #31125 Dátum: 2014.08.01 16:23:39 »
Lambdaszonda:Több Toyotámban is volt cserélve.Hibakód nem volt.ami volt:Magas fogyasztás,kb 9L,magas Co,érték.Mértük multiméterrel,de bizonytalan volt az eredmény.Számitógépre rakva,a diagramból,rögtön látszott a lassan,későn reagáló szonda.Csere után ok.
Kormány:Hát azt a p.ragasztót én sem vállalnám be.lehet érdemes lenne más műhelyt is megkérdezni.Az enyém is szét volt amikor megvettem.Kapott egy használt sportkormány agyat.és egy műbizonylatos,bőr sport kormányt.Kb 15000-ből kijött.Légzsákom nem volt így nem is hiányzik.A kormányt imádom.Nagyon picit nehezebb,de sokkal pontosabban irányitható.ha műszakin mégis hiszti lenne.öt perc átdobni a gyárit.
Váltóolaj:Nekem is a Castrol Multiv.,van benne+1 tubus Xado adalék.Vételkor a kettes,nem reccsent,de karcosabban ment.Jobb lett,úgy maradt,teljesen rendben van.A Transaxle-t, a Bárdinál,GL-5-nek írja.Már nem tudom hol de olvastam,hogy modernebb váltókba való,és az adalékanyagai,gondot okozhat a régebbi típusú váltókban.aA Castrol,is a Multiv-t ajánlja. http://castrolmintabolt.hu/castrol-kalkulator
A cserét én is úgy csinálom,ahogy Vd leírta.
Más:Leműszakizott az autó!Műszakilag összesen egy jobb,gömbtámazst kellett cerélni.Volt egy kis hegesztés,a taposónál,meg a jobb első toronynál,és egy pár felületi rozsda rendbe rakva.Volt egy kicsi hiszti a kormány miatt,mert nem tudta rendesen fotózni,és nem tetszett hogy a kipufogó vég hegesztve van nem csavarozva,de megoldódott.
Viszont volt egy meglepetés!A múltkori vizsgán,ugyanitt nem kaphatott kék címkét,az évjárata miatt.Most pedig ott virít rajta egy szép KÉK színű címke.Nem kérdeztem,nem szóltam,nehogy meggondolják magukat.De nem értem,most akkor lehet,nem lehet,de mégis lehet?

Üdv!

Örülök a jó eredménynek!  :clap:

A Castrol Syntrans Transaxle GL4+ olaj, íme:
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=290
Valóban jobb lenne  a Transaxle, az GL3/GL4 olaj, ha Castrol lesz legközelebb, akkor azt szerzem be, remélem lesz nekik akkor:
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=949

A kék címke tudtommal azért megy már, mert megváltoztatták a szabályzást, és már nemcsak az NKH (vagymi) csinálhatja meg ezt, hanem műszaki vizsga alkalmával a külsős vizsgahelyek is.

Szerinted az enyémben jó lehet a lambda 7-8 literes fogyasztással, jó CO értékekkel? Esetleg ezt a lambdaszonda gyorsaságot megmérik külön is szervizben? Nem szívesen vennék feleslegesen 18500-ért egyet, ha még jó a régi...  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.01 16:25:11 írta vd1234 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #31126 Dátum: 2014.08.01 22:02:20 »
Üdv!

Örülök a jó eredménynek!  :clap:

A Castrol Syntrans Transaxle GL4+ olaj, íme:
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=290
Valóban jobb lenne  a Transaxle, az GL3/GL4 olaj, ha Castrol lesz legközelebb, akkor azt szerzem be, remélem lesz nekik akkor:
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=949

A kék címke tudtommal azért megy már, mert megváltoztatták a szabályzást, és már nemcsak az NKH (vagymi) csinálhatja meg ezt, hanem műszaki vizsga alkalmával a külsős vizsgahelyek is.

Szerinted az enyémben jó lehet a lambda 7-8 literes fogyasztással, jó CO értékekkel? Esetleg ezt a lambdaszonda gyorsaságot megmérik külön is szervizben? Nem szívesen vennék feleslegesen 18500-ért egyet, ha még jó a régi...  :no:
szia Dani!
Sztem jó az a fogyasztás. Ne tévesszen meg Kami fogyasztás adata. Ha cserélnétek, a tied sem fogyasztana többet.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #31127 Dátum: 2014.08.01 22:04:32 »
szia Dani!
Sztem jó az a fogyasztás. Ne tévesszen meg Kami fogyasztás adata. Ha cserélnétek, a tied sem fogyasztana többet.

Szia Peti!

Köszi a biztatást!
Másrészről viszont:
Ennyire rosszul vezetek??

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #31128 Dátum: 2014.08.02 09:45:06 »
szia Dani!
Sztem jó az a fogyasztás. Ne tévesszen meg Kami fogyasztás adata. Ha cserélnétek, a tied sem fogyasztana többet.

Teljesen jó az a 7-8 liter, gondolom sok benne a rövidtáv is, illetve szereted megkergetni néha, amit nem is csodálok, ezek viszont nem javítják az átlagot...  :wacko:  :lol:

Az én átlagom nagy önmérséklettel jön össze, akkor 3 ezer fölé sosem forgatom és 95% hosszútáv, és ami a legfontosabb, jó környék, ahol nem kell a dugóban araszolni.

Héten voltam pesten és 6 km-t fél óra alatt tettünk meg, meg is lesz az eredménye szerintem. Mondjuk most nem spórolgattam, 100-200 km/h között autóztam.  :whistling:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #31129 Dátum: 2014.08.02 14:19:56 »
Na jól van, lenne csak igazatok  ;)

Elvileg jövő héten lesz autópálya, megpróbálok óra szerint olyan 120-at tartani, kíváncsi vagyok, mi lesz a fogyasztással :hmmmm:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #31130 Dátum: 2014.08.03 12:08:57 »
Na jól van, lenne csak igazatok  ;)

Elvileg jövő héten lesz autópálya, megpróbálok óra szerint olyan 120-at tartani, kíváncsi vagyok, mi lesz a fogyasztással :hmmmm:
olyan 7-8 között lesz, és az jó. Ahogy Kami mondta, amit Ő csinál, abban a kis fogyasztás az öröm, amit Te abban a vezetés.
Sztem Kami sem így megy nyugdíjba. Igaz?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #31131 Dátum: 2014.08.03 12:23:00 »
Na jól van, lenne csak igazatok  ;)

Elvileg jövő héten lesz autópálya, megpróbálok óra szerint olyan 120-at tartani, kíváncsi vagyok, mi lesz a fogyasztással :hmmmm:
Én 6,5l/100km-re tippelek. (nekem 6,4l volt télen, esőben/hóban, BP-Szeged-BP óra 120-al)

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #31132 Dátum: 2014.08.03 14:09:25 »
Nekem sok pályával,110-120 tempó és hazafelé klímával-6.4-6.5 liter.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #31133 Dátum: 2014.08.03 14:42:19 »
Ez teljesen jó :clap: :clap: :clap:
Today Tomorrow Toyota

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #31134 Dátum: 2014.08.04 10:59:18 »
Akkor inkább bontottat venni, ami normális. Zé Balázsnak nincsen ?
Persze, épet jó lehet bőröztetni, biztosan.
nincsen sajnos, legalábbis én nem találtam. felhívtam sok bontót meg bontódó carina hirdetést is, de még 3 küllőst se találtam (mondjuk azt nem is nagyon akarnék...), nemhogy 4 küllőst. egy '97-es légzsákost találtam (ami nem jó az enyémre), az is 3X ezer lenne. illetve ebayen találtam pár darab 4 küllőst húszcsillió kilométerrel, 110€-tól (+ posta) :no: nem tudom, ez a sima légzsák nélküli 4 küllős kormány ez annyira ritka lenne? :hmmmm:
de megvan a bőrözés: http://i.imgur.com/2iWCzKQ.jpg http://i.imgur.com/0giZQCS.jpg
nem pont ilyennek képzeltem el, de reméljük tartós lesz (pár évet jó lenne, ha kibírna)

illetve kérdés: nemrég csinált olyat, hogy a vezető oldali első ablakot nem tudtam mozgatni, az összes többit igen. ez meg se moccant, nem is zúgott, semmit nem csinált. aztán egyszercsak megpróbáltam megint és akkor tökéletesen működött. most megint ugyanezt csinálta, már másodszor. ebből gondolnám, hogy az emelőmotor akkor jó, meg minden jó, valószínűleg inkább kontakthiba lehet a kapcsolónál, nem? ez ugye a 4-es kapcsolótömb a vezetőoldali ajtón. azt lehet valahogy szétbontani és kipucolni, kontaktspray-zni vagy valami? emlékeim szerint eléggé össze van rakva, nem rémlik, hogy könnyen szétszedhető lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.04 11:04:15 írta bsh »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #31135 Dátum: 2014.08.04 21:03:23 »
Nekem sok pályával,110-120 tempó és hazafelé klímával-6.4-6.5 liter.
Nekem 1 lityivel több. Pedig sztem minden jó az autómban. De ha valaki megfejti a titkot, annak örülnék.
Prius 2 - a mosolygós autó.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #31136 Dátum: 2014.08.04 21:11:05 »
Üdv!

Örülök a jó eredménynek!  :clap:

A Castrol Syntrans Transaxle GL4+ olaj, íme:
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=290
Valóban jobb lenne  a Transaxle, az GL3/GL4 olaj, ha Castrol lesz legközelebb, akkor azt szerzem be, remélem lesz nekik akkor:
http://www.autoteka2000.hu/termek_adat.php?t_id=949

A kék címke tudtommal azért megy már, mert megváltoztatták a szabályzást, és már nemcsak az NKH (vagymi) csinálhatja meg ezt, hanem műszaki vizsga alkalmával a külsős vizsgahelyek is.

Szerinted az enyémben jó lehet a lambda 7-8 literes fogyasztással, jó CO értékekkel? Esetleg ezt a lambdaszonda gyorsaságot megmérik külön is szervizben? Nem szívesen vennék feleslegesen 18500-ért egyet, ha még jó a régi...  :no:
Azt hiszem azt írtad sokat jársz rövid távokon,így a 7-8 l rendben van.a szondát nekem a Bosch szervizben nézték,de ahol van egy normális sz.gép meg tudják nézni.A lambda szonda értékeit ki kell rakni egy diagramra,és gyönyörűen látszik a működése.
Müszakin belőttük pontosan a gyújtást.bontott elosztó,kábel,új fedél-rotor,új Denso TT gyertyák.Fogyasztás:6.7 vegyesben.ebben tényleg minden volt,kivéve dugóban ácsorgás.Klíma nélkül.
egyébként,csak fülre volt beállítva a gyújtás.Nem kellett sokat állítani,de nagyon megérezte az autó.Nincs semmilyen rángatás,mélyről,egyenletesen húz,és szépen forog szabályzásig.Holnap direktszűrő tisztitás,az mindig dob még rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.04 21:26:38 írta veres2 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #31137 Dátum: 2014.08.04 21:48:57 »
Szia Feri!
Legutóbbi nagy beruházásom a fékek cseréje volt, előtte meg a fékcsöveké. De volt már kormánymű felújításom, hátsó lengés csillapító csere szilentekkel. Elöl csapágyak, talpas, lengőkar hátsó szilent, nem írom le, elöl minden.
Váltó jobb oldali kihajtás szimering csere. katalizátor csere.
Amit kellene mostanság: vezérlés csere, küszöb csere jobb oldalon. A két első ajtó alul rozsdás, a hátsót a fiam törte meg. Már meg vannak az új ajtók. Ja, csomagtér ajtó teló csere. E-tükör beszerelés. Kellene egy hátsó kipuf dob is. Még eredeti van rajta, de már van hangja. Ellenőrizni kellene a szelephézagot a gáz miatt. Azzal már mentem 50 ezret.És az ablakemelőt kellene szétszedni és megzsírozni. Sztem még 1 évet nem bírna ki. Nehezen megy fel a JE. meg billen is előre. Ha megszorul leég a motorja.
Ja, volt pedálgumik cseréke, váltószoknya csere, kormány bőrözés, BE ülés csere, kézifékkar gumiborítás cseréje. Ez már sima fényes volt.
Lehet több van benne mint 350 ezer.
280-nal vettem, de az ülés már foltozva volt. :hmmmm:

Akkor kellett rá költeni, de mondjuk benne van már a korban ez a típus. Kell neki az update. Talán a faceliftesnek jobban pusztul a belseje, de annál meg nincs olajevés :) Szerintem az enyémben is ott van már a 300ezer km. Mondjuk a vezető ülés széle még éppen nem szakadt ki. Elvileg ez is árulkodó jel lehet.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #31138 Dátum: 2014.08.04 22:04:12 »
Na jól van, lenne csak igazatok  ;)

Elvileg jövő héten lesz autópálya, megpróbálok óra szerint olyan 120-at tartani, kíváncsi vagyok, mi lesz a fogyasztással :hmmmm:

Szerintem így 7 liter lesz kb. Nálam 140-es pályatempóval, mellé kis város meg országút és 7.5-re jön ki kb. Ha csak országutazok meg kis város, akkor 6.5 körülre lemegy.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #31139 Dátum: 2014.08.06 00:06:08 »
nincsen sajnos, legalábbis én nem találtam. felhívtam sok bontót meg bontódó carina hirdetést is, de még 3 küllőst se találtam (mondjuk azt nem is nagyon akarnék...), nemhogy 4 küllőst. egy '97-es légzsákost találtam (ami nem jó az enyémre), az is 3X ezer lenne. illetve ebayen találtam pár darab 4 küllőst húszcsillió kilométerrel, 110€-tól (+ posta) :no: nem tudom, ez a sima légzsák nélküli 4 küllős kormány ez annyira ritka lenne? :hmmmm:
de megvan a bőrözés: http://i.imgur.com/2iWCzKQ.jpg http://i.imgur.com/0giZQCS.jpg
nem pont ilyennek képzeltem el, de reméljük tartós lesz (pár évet jó lenne, ha kibírna)

illetve kérdés: nemrég csinált olyat, hogy a vezető oldali első ablakot nem tudtam mozgatni, az összes többit igen. ez meg se moccant, nem is zúgott, semmit nem csinált. aztán egyszercsak megpróbáltam megint és akkor tökéletesen működött. most megint ugyanezt csinálta, már másodszor. ebből gondolnám, hogy az emelőmotor akkor jó, meg minden jó, valószínűleg inkább kontakthiba lehet a kapcsolónál, nem? ez ugye a 4-es kapcsolótömb a vezetőoldali ajtón. azt lehet valahogy szétbontani és kipucolni, kontaktspray-zni vagy valami? emlékeim szerint eléggé össze van rakva, nem rémlik, hogy könnyen szétszedhető lenne.
Szia János!
Nekem tetszik az a kormány így megbőrözve!  :yes:

Ablak nem az eső után ragad be? Nekem is néha reccsen egyet mikor először engedem le az ablakot, ha gyenge a motor nálad, akkor lehet azért nem indul el, de ez csak tipp... Nekem az ajtók is ragadnak eső után első kinyitáskor...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...