Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803616 alkalommal)

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30750 Dátum: 2014.06.26 23:01:22 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30751 Dátum: 2014.06.26 23:02:51 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30752 Dátum: 2014.06.26 23:04:57 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30753 Dátum: 2014.06.26 23:06:50 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30754 Dátum: 2014.06.26 23:22:00 »
Tegnap előtti történet, így ökleli fel a Carina a Cobaltot:
http://auto.lafa.kz/info/traffic/22440/cobalt-oprokinulsya-na-bok
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re: Carina
« Válasz #30755 Dátum: 2014.06.26 23:56:41 »
ezt szoktam látni az uton. megismerem a rendszámot. soxor parkol itt az utcánk elején.
Üdv!
A Hunyadi utcánál szoktad látni Soroksáron?Megnéztem ma a verdát.Külsőre mondhatni patika belseje is kulturált,klíma és minden más működik.
Ami eléggé zavar,hogy hidegen füstölgetett.Mondjuk egy 10-es skálán egy erős 6-os :D Motortérben kókányolás nyoma nem  felfedezhető.Talán a hátsó gátló cserés(kicsit himbilimbizett ha megnyomkodtam.Matricák a helyükön ezért gondolom,hogy nem vagy csak picit volt törve.Szélvédő és  jobb első üveg nem gyári.Összeségében tetszett az autó.Kipróbálásra nem volt időm se nekem se az eladónak.Nem beszélve róla,hogy korrekt ajánlatot tett a Golfra.

Kalapos!
Köszönöm a telszámot.Beszéltem a sráccal.Jó fej mint az összes Carinás :D Két dologgal húzott le.
1 fogyasztás 7L+/100km klímával
2 Van alkatrész de ritka mint a fehér holló...(olyan 1.8-as szegénykeverékes fíling) :D
Amúgy azt mondta,hogy gyakorlatilag hibamentes a diesel motorja.
Érdekességkép megjegyzem,hogy check lámpa elvileg nincs a kocsiban.
Ezt mondta Zoli is,és az eladó is.((mindenesetre megállapodtam az eladóval aki nagyon korrekt volt ,hogyha hétvégén kipróbáljuk a kocsit kiszereljük a műszerfalat)
Röviden ennyi.
Akinek vannak Diesel Carina tapasztalatai örömmel venném ha hozzászólna :D :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Carina
« Válasz #30756 Dátum: 2014.06.27 00:19:17 »
ja,ott is. meg a haraszti úton is,meg a templom mögött is. járnak vele.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #30757 Dátum: 2014.06.27 08:07:18 »
megkerestem a helyi toyota márkakereskedést és szervizt (m+f autó), hogy tudnák-e diagnosztizálni a rángatásos-fulladásos problémámat. szerdán reggel viszem az autót... kíváncsi leszek. ::) valahogy nem olyanokat hallottam, hogy a márkaszervizekben olyan hűdenagy rutinos szakik dolgoznának... de hátha kellemes meglepetés ér :innocent: egyébként tegnap elsétáltam arra, és állt ott egy tökugyanolyan carina, mint az enyém, de még a felnije is ugyanolyan volt! :eek: lehet az egy donor autó? [rohog] csak nehogy a végén az enyém legyen a donor ahhoz... :devil:

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Carina
« Válasz #30758 Dátum: 2014.06.27 23:22:11 »
Idézet
Akinek vannak Diesel Carina tapasztalatai örömmel venném ha hozzászólna :D :D
Carina D:
Lassan 9 éve gyűrjük, de még állja a sarat. Többnyire rövidtávon, de azért volt pár 2-2500 km-es utunk vele.
Egyszer haza kellett húzni, mert az adagolón defektes lett egy "O" gyűrű.
Amit szeretek benne: mindig, minden körülmény között azonnal indul, szinte elég megmutatni neki a kulcsot és már jár a motor.
Kora ellenére nem lóg rajta semmi, nem ázik be, nem "rohad", olajfogyás elhanyagolható. (5W-40)
Azért vannak hibák is: a csomagtartó csak kulccsal nyitható, szélvédőfűtés nem működik, néha megcsöppen a kátsó főtengely szimering, kinyomócsapágynak van egy kis hangja, ill. néha izzítógyertyát kell cserélni.
üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.29 11:59:19 írta musspici »
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #30759 Dátum: 2014.06.29 11:36:52 »
Üdv mindenkinek!

Olyan problémám van a Carinámmal, hogy úgy néz ki elvérzett a lambdaszonda. Néztem már másikat, a szakál-metálnál 50.000Ft az új (mivel szegénykeverékes típus az enyém). Ez egy kicsit mellbevágó, ezért hozzátok fordulnék segítségért. Valakinek nincs véletlen lehetősége kedvezményesen rendelni az ő oldalukról? Jó lenne, ha kicsit olcsóbban sikerülne megvennem az új szondát. Köszi előre is a segítséget! :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina
« Válasz #30760 Dátum: 2014.06.29 12:51:39 »
Üdv mindenkinek!

Olyan problémám van a Carinámmal, hogy úgy néz ki elvérzett a lambdaszonda. Néztem már másikat, a szakál-metálnál 50.000Ft az új (mivel szegénykeverékes típus az enyém). Ez egy kicsit mellbevágó, ezért hozzátok fordulnék segítségért. Valakinek nincs véletlen lehetősége kedvezményesen rendelni az ő oldalukról? Jó lenne, ha kicsit olcsóbban sikerülne megvennem az új szondát. Köszi előre is a segítséget! :)

Pü ment!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30761 Dátum: 2014.06.29 23:56:23 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #30762 Dátum: 2014.06.30 20:21:52 »
üdv Carinások!

Ismét jók a képek FUBA! Tesód mikor megy mókázni?  :whistling:  :devil:


---

Egy kicsit ismét borzolnám egyesek idegeit, persze nem szándékosan!  :innocent:

Két utóbbi teletankra rátankolásom eredményét már írtam:

...
Teletankoltam és már 2x "rá" is, az utak többsége hosszútáv, minimális városi közlekedéssel.
Az első útnál 176 km-re  9.87 litert tudtam rátölteni ez 5.6 l / 100 km. itt normál, amolyan átlagos tempóval mentem, 90-100 km/h
A második út 187 km, itt 10.8 litert sikerült belepasszirozni, ez 5.7l / 100 km. Itt kifejezetten spórolósan vezettem, ezért nem is értem..
...

Most ismét leért a szegénységjelző a minimumra, újra eljött az igazság pillanata!  :D

Tehát 960 km-re tankoltam 55 litert (5.7 l / 100 km, ami 4-5 lekattanással sikerült.
A többség hosszútáv, volt benne rendesen klíma is, kis rész város, nem finomkodva, olyan normál stílusban!
Érdekesnek tartom, hogy a majdnem a teljes tank átlaga megegyezik a 200 km átlagával!  :hmmmm:


FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30763 Dátum: 2014.06.30 22:12:48 »
---
Tesód mikor megy mókázni?  :whistling:  :devil:
---
Szia Ákos!
Hát a váltót majd ha visszateszi a helyére mert eltört az egyik tartófül, a kipufogója is szétment, üvölt és nincs lent nyomatéka, a hátsó futóművel is vannak gondok...
Miért nem itt dolgozol a közelben? Vinnénk az autóinkat hozzád szereltetni...  ;)

Akartam képet csinálni a Carina felnijeimről mert olyan fekete volt a fékportól, hogy nem látszott az eredeti színe, gondoltam felteszem a találós kérdést, ilyen fékkopás mellett milyen fogyasztásra tippelnétek, de szólt a szomszédom, hogy a 3 éves fia állandóan a felnijeimet simogatja és olyan koszos utána mindene, hogy rögtön tudja hol volt és mit csinált, ezért letörölgettem a felniket, nincs fotó...  :devil:
Simán hozom a te fogyasztásod min. dupláját az utolsó 2000 km-en, az tuti. Kint van a mélyláda, nincs jó zene ami lekössön, megint alacsonyan repülök.  :D

Az a légterelőd az első ajtókra, még mindig nem ment el? Na majd én megveszem azokat tőled...
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.30 22:18:26 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #30764 Dátum: 2014.06.30 22:27:50 »
Az a fenti fekete Carina nagyon dögös! Iszonyat jó forma, akárki akármit is mond. Már nézegettem én is a dán oldalon :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -