Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6608200 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30165 Dátum: 2014.05.09 23:52:53 »
A héten csináltam egy kis LEDes extra világítást.
Már megvilágítja a gyújtáskulcsot is. :)

(na így már nem poszter méret)

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30166 Dátum: 2014.05.09 23:56:53 »
1982-ben :yes:

Közben láttam, hogy fentebb írtad.
Leragadtam a képnél és elgondolkodtam, hogy miért maradt ki  nálam akkoriban a TOYOTA.
Volt egy 79-es Opel Recordom amiből 2x tangóharmonikát csináltak. Utána egy 5 hengeres Audi 100 amit nagyon jó volt vezetni egy  komplett szívás volt a javítása.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30167 Dátum: 2014.05.10 00:02:26 »
Semmi baj
Egyszer talán fevet a pénz és szerzek egy ilyet,és néha megyek vele egy kört,hadd lessenek az emberek,hogy ez meg miféle szerzet [rohog]
Amúgy imádtam a kicsikét :hug:
Eléggé hiányzik néha  :cry:
Today Tomorrow Toyota

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30168 Dátum: 2014.05.10 00:06:23 »
Semmi baj
Egyszer talán fevet a pénz és szerzek egy ilyet,és néha megyek vele egy kört,hadd lessenek az emberek,hogy ez meg miféle szerzet [rohog]
Amúgy imádtam a kicsikét :hug:
Eléggé hiányzik néha  :cry:
Még a Carina után is? :)

Én max az Audi hátsó tárcsafékét sírom vissza, de akkor gyorsan eszembe jutnak a javítási költségek és a lerobbanások.  [rohog]

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30169 Dátum: 2014.05.10 00:08:48 »
A Carina mellé :yes:
Hogy nekem van ,és volt is ilyenem ;)
Amúgy lehet Carinára is hátulra tárcsaféket tenni ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.10 00:10:42 írta Zsolt79 »
Today Tomorrow Toyota

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30170 Dátum: 2014.05.10 00:14:28 »
A Carina mellé :yes:
Hogy nekem van ,és volt is ilyenem ;)
Amúgy lehet Carinára is hátulra tárcsaféket tenni ::)

Igen, már kicsit nézegettem, hogy miket kellene cserélni hozzá.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30171 Dátum: 2014.05.10 00:18:29 »
Itt a fórumon is kapsz hozzá sok segítséget :clap:
Azt hiszem valamelyik Celicának kell a hátsó futóműve hozzá :hmmmm:
Mondjuk én nem biztos,hogy átalakítanám (érzelmi okokból),hiszen én a gyárból kijött Carinára törekszem :yes:
Főleg mióta a tiédet megláttam :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.10 00:24:58 írta Zsolt79 »
Today Tomorrow Toyota

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30172 Dátum: 2014.05.10 00:31:06 »
Itt a fórumon is kapsz hozzá sok segítséget :clap:
Azt hiszem valamelyik Celicának kell a hátsó futóműve hozzá :hmmmm:
Mondjuk én nem biztos,hogy átalakítanám (érzelmi okokból),hiszen én a gyárból kijött Carinára törekszem :yes:
Főleg mióta a tiédet megláttam :wub:

Mint érdekesség érdekelt a dolog miután megláttam , hogy itt említi a a hátsó tárcsát.
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1995_TOYOTA_CARINA+E_AT190L-AEMDKW_4102.html

Féket még nem láttam, de nem is nagyon néztem utána.

Én is a gyári állapothoz ragaszkodok. :)
Néhány napig tipródtam, hogy megfúrjam-e a kormányoszlopon azt a kis műanyagot a lednek.  [rohog]


Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #30173 Dátum: 2014.05.10 00:41:07 »
Egyes kivitelben gyári tartozék a gyujtáskapcsoló világítás :yes:
Today Tomorrow Toyota

Nfsman87

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Re:Carina
« Válasz #30174 Dátum: 2014.05.10 00:42:02 »
Hát  emberek... Megtörtént amire egy carinától nem számítottam, lerobbant. Elfáradt a vélhetőleg még gyári pár centis gumicső szakasz a szivattyú után közvetlen. Elfolyt a hűtővíz, de mazlimra volt. Kb 1km-re egy benzinkút, vettem 20 liter desztvizet, és kb 5-10km-ként utántöltve hazahozott. Baromi kellemetlen volt, tekintve, hogy most lett felújítva. Ez elmaradt... :/

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30175 Dátum: 2014.05.10 00:46:29 »
Igen, már kicsit nézegettem, hogy miket kellene cserélni hozzá.
Nekem már nagyon kellene az az évek óta tervezett fék-tuning, ma is alig bírtam lelassítani 100-ra a fix villantósnál...
De csak hátul a tárcsára csere nem lenne elég nekem, elől is kell valami (jóval) nagyobb!
Persze az átalakítás árát megint benyelte az asszony renault-jának javíttatása.  :censored:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #30176 Dátum: 2014.05.10 00:48:57 »
Hát  emberek... Megtörtént amire egy carinától nem számítottam, lerobbant. Elfáradt a vélhetőleg még gyári pár centis gumicső szakasz a szivattyú után közvetlen. Elfolyt a hűtővíz, de mazlimra volt. Kb 1km-re egy benzinkút, vettem 20 liter desztvizet, és kb 5-10km-ként utántöltve hazahozott. Baromi kellemetlen volt, tekintve, hogy most lett felújítva. Ez elmaradt... :/
Szerelőm mesélte, hogy volt egy olyan Carinás ügyfele egyszer, hogy nem vette észre az elfolyt hűtővizet elég sok km-ren át, de nem főtt meg a motor, az olajhűtő elég jól teszi a dolgát...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #30177 Dátum: 2014.05.10 00:56:30 »
FUBA! Neked egy  vasmacska és egy fékezőernyő is kellene! :D
Amúgy mi a véleményed a Remsa betétekről?  Még mindig jónak tartod?
Nekem nagyon bejött! Egész jó a fékhatás és már hihetetlenül sokat ment és kb a fele megvan még és ráadásul az új tárcsákat sem nagyon koptatja.
A Pagid és a Textár után ez nagyságrendekkel jobbnak tűnik.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.10 01:08:50 írta oriza »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #30178 Dátum: 2014.05.10 07:19:17 »
Utoljára gyári tömítést vettem, + tömítős alátet is (nagyon profi).

Kis nyomatékkulccsal húztam meg 5 , 6 majd 7Nm-re. Aztán ellenőriztem 2 nap múlva (kb. 6 felmelegedés lehűlés ciklus után). Féltem, hogy majd lelazul, de ugyanúgy lekattant a 7Nm. Utána 2 hónappal még ránéztem, de csak az egyik csavarnál mozdult meg és egy fél fordulatot lehetett rajta húzni. Biztos vagyok benne, hogy nem kell utánhúzni, hogy nézne már ki: Toyota szervízben szelephézagot ellenőriznek, vagy vezérlést cserélnek, új tömítés, és utána másnap menjen vissza a kuncsaft a csavarok utánhúzására.  [rohog]

Az Elring nekem szivárgott (1 éven belül) és lelazultak a csavarok, mondjuk én is hibás voltam mert nem húztam meg eléggé és később se ellenőriztem. De levontam a dologból a tanulságokat: érzésre nem tudok nyomatékra húzni, és jobb ellenőrizni időnként.
::) Nem márkaszervizben cserélték a vez.szíjat, nem tudom, hogy 7 Nm-re húzták-e meg, csak azt tudom, hogy érzésre utánhúzással nálam működik - oké ez szerencse is, nem nyomatékkulccsal csináltam.
Utolsó mondattal egyetértek.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Carina
« Válasz #30179 Dátum: 2014.05.10 07:23:18 »
A héten csináltam egy kis LEDes extra világítást.
Már megvilágítja a gyújtáskulcsot is. :)

(na így már nem poszter méret)
:clap: Én is akarok ilyet!  ::) Lábtérvilágítással együtt  :yes:
Nem adnál róluk részletesebb sztorit? Milyen típusú LEDet használtál, mire kötötted (ajtónyitó?) stb. ?