Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6820708 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #29145 Dátum: 2014.02.22 00:39:30 »
Fuba!

Mikor kezdődik már a drift szezon???  :cry: Remélem tesódnak is van ilyen sisakja, mint a videon!  :lol:

Ha egyszer felvet a pénz, tuti összerakok egy AE86-ot az fix!


Csak én érzem, hogy az alábbi úriember kicsit agresszívan, mégis profin vezet?


Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #29146 Dátum: 2014.02.22 06:30:42 »
üdv!

Graf lett berakva?  :eek:
Nekem olyat nem tudtak adni, helyette Aisin-t.
Cikkszámot irsz?
Valahol azt hallottam, hogy az Aisin nem a legjobb, de lehet, hogy csak negativ kritika volt ...  :wacko:

Itten -e, nem is volt drága.
http://fridcar.hu/autoalkatresz_cikkszam/2/423339/1/webaruhaz/toyota/carina/1995/10821/hutesfuteslegkondicionalas/vizpumpa/

Amúgy az Aisin szerintem jó, Toyotánál is azt tudsz venni, ha jól tudom.

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #29147 Dátum: 2014.02.22 06:59:15 »
Kuplungcseréhez melyik márkát/típust ajánljátok?

Én ezt néztem ki, ez tuti jó 1.6 AFE 116LE japánhoz?
http://fridcar.hu/autoalkatresz_cikkszam/2/130472/2_1_1/webaruhaz/toyota/carina/1995/10821/kuplung/kuplung-keszlet/

Köszi!
Máté

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29148 Dátum: 2014.02.22 09:17:40 »
Üdv!

Ez nekem sem egyértelmű, legalább háromféle tárcsaátmérő van.
A toyodiy-en kétféle kinyomócsapágy az enyémhez, de tárcsából elvileg cikkszám alapján megvan, mekkora az átmérő.

Tényleg jó kérdés, hogy mit kellene venni, hogy ne a szétszedéskor rohangáljon az ember. Ha meg eltelik adott idő, vissza sem cserélik, vagy csak kevesebbért számolják be.
Marutin lerendeltem a gyárit, aztán nem is volt gond hála Istennek. Itt meg megy a variálás  :hmmmm:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #29149 Dátum: 2014.02.22 12:39:12 »
Fuba!
Mikor kezdődik már a drift szezon???  :cry: Remélem tesódnak is van ilyen sisakja, mint a videon!  :lol:
Ha egyszer felvet a pénz, tuti összerakok egy AE86-ot az fix!
Csak én érzem, hogy az alábbi úriember kicsit agresszívan, mégis profin vezet?
Szia Ákos!
Már nekünk is elvonási tüneteink vannak, pláne így, hogy a havas csúszkálások is kimaradtak, hóhiány miatt.
Néztük a nyílt napokat is, de még az időpontok sincsenek meg...
Van mit szögelni még öcsém autóján, de megyünk majd driftelni az tuti. A bukósisakunkról a cápafogak mondjuk hiányoznak!  [rohog]
AE86-ot én is építenék, de venni sem egyszerű már, meg az árát is feltornázták a drift meg a kultusz miatt, meg verseny alkatrészt sem könnyű hozzá beszerezni, ezek miatt egyszerűbb és olcsóbb E30-at építeni, de persze ha pénz nem számítana, akkor egyértelműen Hacsit választanánk/választottuk volna. Driftelni szerintem leginkább csak agresszív vezetési stílusban lehet, ott nem a finomkodik az ember az autóval, mert ha sajnálja az autót, akkor el se kezdje. Szuper a videó, ezt még nem láttam.

Más. Elporladt a 20 év alatt az üzemanyag-beöntő csövem a Carinában, ezért nem tudok én 7 liter alatti átlagfogyasztást elérni, locsolom a drága benzint az útra!  :D
Vegyek-e új csöveket sokért vagy ZBalázstól bontottat? Ezen agyalok... Balázst ma felhívom... Volt már úgy emlékszem valakinek itt hasonló problémája, ugye?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29150 Dátum: 2014.02.22 15:31:42 »
Kuplungcseréhez melyik márkát/típust ajánljátok?

Én ezt néztem ki, ez tuti jó 1.6 AFE 116LE japánhoz?
http://fridcar.hu/autoalkatresz_cikkszam/2/130472/2_1_1/webaruhaz/toyota/carina/1995/10821/kuplung/kuplung-keszlet/

Köszi!
Máté
Üdv!
Sachs-nak nagyon jó híre van. Valóban van eltérés a tárcsák átmérőjében (210-220 mm-ig), és én a legnagyobbra (LuK-ra) cseréltem, ha ez nem okozott gondot a lendkerékre felfekvésnél, akkor a kisebbel sem lesz baj.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #29151 Dátum: 2014.02.22 18:08:36 »

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #29152 Dátum: 2014.02.22 20:13:20 »
Sziasztok skacok
Mostanában,mióta nincs gondom a check engine-nel,mintha kissé hanyagolnátok :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
De lehet tévedek :hmmmm:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29153 Dátum: 2014.02.22 20:21:14 »
Sziasztok skacok
Mostanában,mióta nincs gondom a check engine-nel,mintha kissé hanyagolnátok :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
De lehet tévedek :hmmmm:

Mire gondolsz?

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #29154 Dátum: 2014.02.22 20:26:27 »
Hogy rajtad kívül senki nem reagál a hozzászólásaimra az utóbbi időben
Én csak szeretném visszaadni a sok segítséget amit tőletek kaptam,barátoknak tekintelek benneteket :yes:
Today Tomorrow Toyota

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10289
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29155 Dátum: 2014.02.22 20:43:03 »
Hogy rajtad kívül senki nem reagál a hozzászólásaimra az utóbbi időben
Én csak szeretném visszaadni a sok segítséget amit tőletek kaptam,barátoknak tekintelek benneteket :yes:
Jó, hát nem reagál mindenki mindenre....
Én kifejezetten cserfes fajta vagyok, de igyekszem visszafogni magam.
Nem mintha haragudnék, és azért  :surrender:
Ha gond van, szerintem segítünk egymásnak, és ahogy mondod, szerintem is barátnak tekintjük egymást, annak ellenére, hogy így nem szoktuk kihangsúlyozni.
De jó kis közösség ez, azt gondolom  :yes: :flowers:

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #29156 Dátum: 2014.02.23 11:47:33 »
Halihó!
Régen mutattam már életjelet...
Emlékeztek, hogy régebben téma volt az olajnyomás visszajelző lámpa késői elalvása?
Na akkor én nagy örömmel elkönyveltem magamba, hogy de jó nincs ilyen problémám. Azóta sajnos változott a helyzet, mostmár nekem is fent áll a jelenség. Indítás után kb 1-2 másodpercig égve marad a lámpa, érdekes mert az olajszint nem változott, szerintem csak az idő lett enyhébb, bár nem hinném, hogy ennek köze van hozzá.
Elhasználódott az olajszűrőm és ennyi? Volt itt szó anno az olajszűrőben lévő visszafolyást megakadályozó kis szelepről, gondolom az nem működik már megfelelően.
Mi a ti véleményetek? :)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #29157 Dátum: 2014.02.23 12:46:25 »
Mikor cseréltél olajszűrőt utoljára? Évente illik..
Mann W68/3 kell bele.

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #29158 Dátum: 2014.02.23 12:50:21 »
Évente szoktam természetesen, igazából következő hónapban már esedékes lesz.
Nem emlékszek most milyen van benne, de biztos valami nagyon silány minőség ha még az egy évet se bírta ki.. :/

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3041
Re:Carina
« Válasz #29159 Dátum: 2014.02.23 18:37:38 »
...De ha már szóba jött: érdemes tavaszi nagytakarításkor a sárpofozók mögé nézni - akár az első ajtók felől is -, mert a levelek az esővíz-elvezető két oldalán leesve ott komposztálódnak. Anno egy-egy marék humuszt termeltem ki onnan, és már láttam AE92-es Corit ezért szétrohadt lemezekkel.
Na, erről beszéltem...