Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803504 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29100 Dátum: 2014.02.18 20:39:52 »
Uraim, tegnap sikerült szert tennem egy 1.6 Liftback-re... :) Gyári Toyota kipufogó végig, rozsdamentesen (!!!), gyári szélvédő (!), az egész bódén csak jobb hátsó íven van egy apró pörsenés, vétel előtt csápos emelő alatt átnézhettem, sosem volt törve, sehol sincs rozsda. ABS, légzsák, klíma, csillagközi tér belül, 2015 szeptemberig műszaki. Metálbordó, 5 ajtós, vonóhorog. 209E km és J alvázszám, mint a mesében. :)
Nyilván lecserélek rajta mindent, amit kell, már mindent meg is rendeltem, az egyetlen fennmaradt kérdés csak az lenne, hogy milyen gyertyát ajánlotok?  :otlet:
Üdv a klubban  :yes:  :otlet:

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #29101 Dátum: 2014.02.18 20:41:09 »
Uraim, tegnap sikerült szert tennem egy 1.6 Liftback-re... :) Gyári Toyota kipufogó végig, rozsdamentesen (!!!), gyári szélvédő (!), az egész bódén csak jobb hátsó íven van egy apró pörsenés, vétel előtt csápos emelő alatt átnézhettem, sosem volt törve, sehol sincs rozsda. ABS, légzsák, klíma, csillagközi tér belül, 2015 szeptemberig műszaki. Metálbordó, 5 ajtós, vonóhorog. 209E km és J alvázszám, mint a mesében. :)
Nyilván lecserélek rajta mindent, amit kell, már mindent meg is rendeltem, az egyetlen fennmaradt kérdés csak az lenne, hogy milyen gyertyát ajánlotok?  :otlet:



 :clap: :clap:

Gratulálok a géphez!!! 

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #29102 Dátum: 2014.02.18 20:44:46 »
Köszönöm mindenkinek, nagy a boldogság a purrogó motorú szépséggel. :) Nem is értem, hogy minek csináltak ezen kívül még hasonló autókat a világban, hisz ez tökéletesnek tűnik!  :yes:
Majd mutatok fotókat minden részletéről a hétvégén, de egyelőre ráfér egy mosás is, mert tegnap elég nagy ganyéban voltam kénytelen elhozni.  :wacko: A beltér persze kitartóan makulamentes, még a kormány sincs megkopva. ;)
A képek készülésekor már a vezérműszíj és feszítője, összes egyéb szíj, minden olaj mindenhol (fék is), hűtővíz, szűrők és gyertyák is le lesznek cserélve, ahogy illik. :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29103 Dátum: 2014.02.18 20:45:24 »
Üdv!

Ma vettem az Aldiban ülésuzat-garnitúrát 5500-ért és 2 pár ablaktörlő lapátot (1 pár 450mm és 1 pár 530mm, ha jól emlékszem) 3000-ért.
Az egyik pár lapátot feltettem (vegyesen ugye), és az üléshuzatot is. Utóbbi világosszürke, a sötétebbet kellett volna, majd legközelebb.
A huzattal kicsit kellett szenvedni, de hála Istennek a jelek szerint jó lesz az. Most vettem fel először a hátsó ülőlapot  ::)
Volt alatta pár erősítőkábel beleolvadva a bevonatba, meg egy újság is...de a legdurvább a kesztyűtartó ajtó levételekor kieső mobiltelefon volt  :lol:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29104 Dátum: 2014.02.18 20:47:59 »
...
Denso K20R-U2, vagy K20TT
NGK BKR6EYA mindegyik 0,8 mm hézaggal.
...

Én sima Denso K20R-U-t vettem. Mi a különbség?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #29105 Dátum: 2014.02.18 20:50:02 »
Köszönöm mindenkinek, nagy a boldogság a purrogó motorú szépséggel. :) Nem is értem, hogy minek csináltak ezen kívül még hasonló autókat a világban, hisz ez tökéletesnek tűnik!  :yes:
Majd mutatok fotókat minden részletéről a hétvégén, de egyelőre ráfér egy mosás is, mert tegnap elég nagy ganyéban voltam kénytelen elhozni.  :wacko: A beltér persze kitartóan makulamentes, még a kormány sincs megkopva. ;)
A képek készülésekor már a vezérműszíj és feszítője, összes egyéb szíj, minden olaj mindenhol (fék is), hűtővíz, szűrők és gyertyák is le lesznek cserélve, ahogy illik. :)
No a fékfolyadék cseréje nekem még hátravan...
Olaj milyen lesz (motorba, váltóba), illetve a hűtőfolyadék? Erről jut eszembe, hogy a múltkor leengedett Yeti olyan homályos még most is, hogy csoda  :wacko: Remélem, hogy az Eneos jobban bírja, mert még a melegítő is adja az ívet neki.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #29106 Dátum: 2014.02.18 21:12:20 »
Én sima Denso K20R-U-t vettem. Mi a különbség?
Vsz. semmi. A kezelési útmutatóban így szerepel, a Denso oldalán pedig csak K20R-U

Ui.: Figyelmetekbe ajánlom a normál motor teljesítményéhez tartozó gyártási időintervallumot. A gyári beszállító csak tudja erről az igazságot.... ;)  :hug:

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #29107 Dátum: 2014.02.18 21:15:29 »
No a fékfolyadék cseréje nekem még hátravan...
Olaj milyen lesz (motorba, váltóba), illetve a hűtőfolyadék? Erről jut eszembe, hogy a múltkor leengedett Yeti olyan homályos még most is, hogy csoda  :wacko: Remélem, hogy az Eneos jobban bírja, mert még a melegítő is adja az ívet neki.

Az asszony már nagyon hibátlan társ a fékfolyadék cseréjében, a Celicában minden pályanap előtt aktívan nyomkodta a pedált, amíg én alant munkálkodtam, úgyhogy rutin lesz. :)
A motor sima Castrol magnatec 10W40-et kap, de abból nem hamisat.
A váltóban pedig Castrol Syntrans Transaxle 75w90 lesz.
A hűtőbe valót még nem szereztem be. :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #29108 Dátum: 2014.02.18 21:17:15 »
...
A képek készülésekor már a vezérműszíj és feszítője, összes egyéb szíj, minden olaj mindenhol (fék is), hűtővíz, szűrők és gyertyák is le lesznek cserélve, ahogy illik. :)
Értékeljük a gondos gazdákat  :yes: ....Mert megérdemlik  :D

... A beltér persze kitartóan makulamentes, még a kormány sincs megkopva. ;)
...
Remélem, érdemes volt várni rá!  ::)

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #29109 Dátum: 2014.02.18 22:25:16 »
Vsz. semmi. A kezelési útmutatóban így szerepel, a Denso oldalán pedig csak K20R-U

Ui.: Figyelmetekbe ajánlom a normál motor teljesítményéhez tartozó gyártási időintervallumot. A gyári beszállító csak tudja erről az igazságot.... ;)  :hug:
A Denso TT új fejlesztés,valószínüleg ezért nem szerepel még ezekben a leírásokban.Bővebben:

http://www.bardiauto.hu/denso-twin-tip-gyujtogyertyak/


Matenak:
Gratula a géphez.Reméljük baleset,és hibamentességgel hálálja meg a gondoskodásodat.A gyertyához annyit,hogy én inkább a Denso tt-t venném.Eddig amiket beszereltem,mind japán gyártású,és hibátlanok.Az NGK-t raktam mindenbe,de mióta franciában is gyártják,azok annyira nem jönnek be.A cserélt gyertyáknál,a franciánál,elég erősen látszik,hogy nem tömít tökéletesen a porcelán,és a fém között.A Densonál,és a japán Ngk-nál nem tapasztaltam ilyet.Hibát nem okozott,de nekem nem tetszik.

Bár nem Carinás video,de az érzések ugyanazok :D

http://auto.indavideo.hu/video/Valentin-nap_alkalmabol_szeretettel


kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #29110 Dátum: 2014.02.19 16:06:14 »
...A gyertyához annyit,hogy én inkább a Denso tt-t venném.Eddig amiket beszereltem,mind japán gyártású,és hibátlanok.Az NGK-t raktam mindenbe,de mióta franciában is gyártják,azok annyira nem jönnek be.A cserélt gyertyáknál,a franciánál,elég erősen látszik,hogy nem tömít tökéletesen a porcelán,és a fém között.A Densonál,és a japán Ngk-nál nem tapasztaltam ilyet.Hibát nem okozott,de nekem nem tetszik....
Most japán gyártmányú NGK van az enyémben, és mind a 4-en vannak kifújásnyomok, bár problémám nincs velük. Most viszont kipróbálom a TT-t.
A múltkori ablaktörlős tapasztalatodhoz: nekem is elegem lett az eddigi kísérletekből, egyik sem jött be. Rájöttem, hogy a szélvédő ívéhez a gumit sűrűbben kitámasztó (a képen felső) típus tud leginkább alkalmazkodni.

Ősszel vettem Nippartsot, ami ilyen kiképzésű, ez tökéletes.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #29111 Dátum: 2014.02.19 16:14:20 »
...A motor sima Castrol magnatec 10W40-et kap, de abból nem hamisat....
Persze, megfelel bele, csak tudd: itt többen használunk megelégedéssel különböző 5W40-es olajokat, van, aki 5W30-asat is.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #29112 Dátum: 2014.02.19 17:21:02 »
Most japán gyártmányú NGK van az enyémben, és mind a 4-en vannak kifújásnyomok, bár problémám nincs velük. Most viszont kipróbálom a TT-t.
A múltkori ablaktörlős tapasztalatodhoz: nekem is elegem lett az eddigi kísérletekből, egyik sem jött be. Rájöttem, hogy a szélvédő ívéhez a gumit sűrűbben kitámasztó (a képen felső) típus tud leginkább alkalmazkodni.

Ősszel vettem Nippartsot, ami ilyen kiképzésű, ez tökéletes.
Van benne valami,mert a Denso is ilyen: http://www.zipport.ru/_upload/dc3c/denso/DM053.jpg

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #29113 Dátum: 2014.02.19 20:33:32 »
Persze, megfelel bele, csak tudd: itt többen használunk megelégedéssel különböző 5W40-es olajokat, van, aki 5W30-asat is.

Köszönöm a tanácsot, de én úgy tudom, hogy a nálunk lévő éghajlathoz ez a motor a 10W40-et igényli, az 5W30-at inkább északabbra írják elő, ahol rendszerint hideg van. Nem szeretek kekeckedni japán mérnökkel, aki ezt annó előírta, de még kevésbé a fórumlakókkal, úgyhogy remélem nem nyúltam darázsfészekbe a véleményemmel. :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #29114 Dátum: 2014.02.19 21:19:44 »
Köszönöm a tanácsot, de én úgy tudom, hogy a nálunk lévő éghajlathoz ez a motor a 10W40-et igényli, az 5W30-at inkább északabbra írják elő, ahol rendszerint hideg van. Nem szeretek kekeckedni japán mérnökkel, aki ezt annó előírta, de még kevésbé a fórumlakókkal, úgyhogy remélem nem nyúltam darázsfészekbe a véleményemmel. :)
Mondom, hogy megfelel, de ha ragaszkodsz a Castrolhoz, érdemes megnézni ezt az oldalt:
Melyik a legjobb Castrol kenõanyag az én autómhoz?
Természetesen nem biztos, hogy éghajlat-specifikus a feltöltött tartalom, de a hidegoldali viszkozitásnál a hígabb 5-ös semmiképp nem árthat.