Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795759 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28980 Dátum: 2014.02.11 21:08:28 »
Szia Kalapos!
Szépen kigyűjtötted a váltókat. És még talán lenne is amit bele lehet tenni az 5-ös helyett. De túl nagy cécónak tartom. Nem is tudom lenne-e megfelelő szaki aki végig tudná csinálni velem, bár én nagyjából csak a pénzt tudnám hozzá tenni. Ha lenne most.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28981 Dátum: 2014.02.11 21:30:38 »
Hát, na, ja! Nekem többe került annó a mac audió szettem. de amikor beraktam a csipogót hanyatt-homlok menekültem. Fene se tudja, nekem jobb, ha nem hallok valamit, mint, ha hallanám amit nem kellene.
Ma bent voltam a Médiában. Meghalgattam egy pár mélynyomót olyan 40-50 ezer között. Csak annyi baj volt velük, hogy külön hallottam buffogni időben is meg térben is. Pedig tényleg szerettem volna berakni egyet, ami jól szól, de nekem több kellene attól, hogy csak kitolom a sávszéleket. Persze van zene amin nem lehet észrevenni, csak azokért nem rajongok.
Mikor az enyémet beszerelték és átvettem, olyan rosszul szólt, hogy elmondhatatlan, persze a fickó verte a mellét, hogy ő már mennyi ilyet összerakott stb, de a Kenwood fejen nem vette észre, hogy nem "sub" kimenetre volt állítva a kimenő RCA, hanem "rear"-re, azt mondta majd fader-rel állítgassam a mélynyomó hangerejét, mert ez egy kis gagyi fejegység, na ennyit erről. Sokáig állítgattam, mire megtaláltam a nekem legjobban tetsző beállítást, a fej fázisfordítást is tud (természetesen az erősítő is), meg a vágási frekvenciával is lehet játszani, stb. Ha pontos, nem késő mély-hangokat szeretnél, akkor neked szerintem zárt mély-láda kellene, nem pedig reflex vagy bandpass, de jobban tudod te ezt nálam. Az erősítőn is sok múlik, megfogja-e rendesen a hangszórót, stb. Én nem a mediamarkt-ban nézelődnék, ott szerintem kommersz cuccok vannak főleg és annyira nem is olcsón, meg gondolom úgy állítják be a kiállított darabokat, hogy minél jobban döngjön, mert az kell a népeknek...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28982 Dátum: 2014.02.11 21:38:12 »
Nekem az sem jön be, ha hátulról szól a zene.
Meg, ha két különböző hangszóró megy hátra és előre más lesz a hangzáskarakterisztikája. Pl bizonyos freki tartományokat elölről lehet jobban hallani másokat meg hátulról. Én pl. azt a pénzt, amit hátsó hangszóróra költenék, inkább előre vennék jobbat.
Akkor nem jön hátulról a zene nekem, ha a mélynyomó hangszórókat a rendszámtábla felé fordítom és fázist fordítok. Az sem mindegy, hogyan van a mélynyomó a csomagtartóban.
Én szeretem ha középen állok a színpadképben, de tudom a hifisták maguk előtt szeretik a minél szélesebb színpadot érezni, nekem mivel teljesen más karakterisztikájú a hangszóróm elől mint hátul, ezért elválnak a hangszerek a térben. Nekem elől inkább a középtartomány szól, hátul meg a magas és a közép mély, a csomagtartóban meg a mélynyomó, de nem hátulról érződik a hangja. Persze közel sem tökéletes, de az én rossz fülemnek már ez is élvezet. A legtutibb az lenne, ha nem volna átfedési frekvencia a hangszórók között és mindent erősítőről hajtanék. Dolgozom is rajta.  ;)
Most az erősítőt -11-es szintre kell állítsam, hogy ne ordítsa le a mélynyomó a fejről meghajtott hangszórókat. Ez így nem állapot, ott van még 4 csatornám kihasználatlanul. Tehát az én rendszeremmel egy vájtfülünek az lenne legideálisabb, ha erősítő 2 csatornája a két magas-sugárzót, másik 2 csatorna a középsugárzókat, sub csatorna meg a mélynyomót hajtaná és mindezeknél szépen behangolni a keresztezési frekiket az erősítőn.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.11 21:48:48 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28983 Dátum: 2014.02.11 21:54:38 »
Nyilván fül kérdése. És talán jobb azoknak akiknek "rosszabb" a fülük. Az igényesség egy rossz, költséges és sokszor értelmetlen dolog. Egyszer, amikor meg volt a házi hifim, szóltam a havernak jöjjön hallgassa meg. Azt mondta, minek, hogy utána ne tetszedjen a sajátom. Teljesen igaza volt. Nem jó elkapatni a "fület", igényeket.
Most van az enyémben valami JBL 16 centis elöl. Így vettem. Ha azt mondom jó ez így, nem költök rá, teljesen elfogadható.
De, ha javítani akarok rajta, akkor már nem tudom belőni az értelmes határt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28984 Dátum: 2014.02.11 21:55:31 »
Csináljátok, építsétek a hifiket, a találkozóra minél több legyen!  ;)
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #28985 Dátum: 2014.02.11 22:01:58 »
Kamikaze! Igazad lett, mert ha megmozgatom a vezeték köteget az 5. ajtónál akkor visszajön az ablakfűtés. de amikor felnyitom, megint elmegy. ha jár a motor lehet hallani mikor jó, mert megfogja egy kicsit a fordulatot. De hát meg kell csinálni majd mert így nem maradhat.
Viszont zavaró, hogy nem megy 3 szál.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28986 Dátum: 2014.02.11 22:12:00 »
Nyilván fül kérdése. És talán jobb azoknak akiknek "rosszabb" a fülük. Az igényesség egy rossz, költséges és sokszor értelmetlen dolog. Egyszer, amikor meg volt a házi hifim, szóltam a havernak jöjjön hallgassa meg. Azt mondta, minek, hogy utána ne tetszedjen a sajátom. Teljesen igaza volt. Nem jó elkapatni a "fület", igényeket.
Most van az enyémben valami JBL 16 centis elöl. Így vettem. Ha azt mondom jó ez így, nem költök rá, teljesen elfogadható.
De, ha javítani akarok rajta, akkor már nem tudom belőni az értelmes határt.
Itt egy zárt DLD láda, egy jó erősítőt vehetsz hozzá még egyszer ennyiért és behangolod füled szerint és kész...
ha mégsem sikerül behangolni ízlésednek megfelelően, akkor eladod ugyan ennyiért, addig is a hobbiddal foglalkoztál.
http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/dld_500_melylada
Vagy ez komplett kicsit drágább, meg reflex láda, de hozzáértőnek tűnik nekem az eladó:
http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/dld
Kicsi pénzért:
http://racing-bazar.hu/egyeb/zene/melylada_erosito_elado

Ha új kell, akkor se a mediamarkt-ból:
http://tutihifi.hu/kereso.php?kat=0179&csop=0188

Na mindegy, csak élvezzük a zenét azt kész:
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.11 22:33:02 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #28987 Dátum: 2014.02.11 22:16:23 »
Volt egy kis karbantartásom.Azt vettem észre hogy hidegben,elég lustán töröl az ablaktörlőm,Egy pár nap múlva reggeli induláskor,kézzel rá kellett segíteni,és csak akkor indult el.Úgyhogy kiszereltem a komplett motort,mechanikát.sajnos a karok tengelyeit nem lehet szétszedni,így kiszerelve,az ablaktörlőt bekapcsolva,működés közben fújtam be,a motor tengelyével együtt.A csuklókat is  befújtam,és a motor,fogaskerekéből kimostam a régi,elég kemény zsírt,kapott frisset.Kapott egy kis drótkefét,meg spray-t a kar bordája is mert alig tudtam levenni.Egyébként ezért levettem a motorháztetőt is mert útban volt.Összerakás után,szépen könnyedén,indul,jár.Ősszel vettem rá hagyományos Denso ablaktörlőket.Gyönyörűen törölnek.Tettem már pár autóra,de mindenki nagyon meg van elégedve vele.De mit is várhatnánk,a dobozon:MADE IN JAPAN.Előtte Bosch-t,valeot használtam,de ez fényévekkel jobb.Talán még a Champion volt jó,de ennyire nem.Ja és ha már szét volt dobálva,tettem egy alurácsot,a fűtőmotor szívónyilására,mert a falevelek rendszeresen bekerültek a motorba.egyébként ezt a spray-t használtam:https://www.distrelec.com/ishopWebFront/catalog/product.do?language=hu&shop=HU&series=1&id=01&node=DC-26608&artView=true&productNr=953508

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #28988 Dátum: 2014.02.11 23:21:32 »
Akkor nem jön hátulról a zene nekem, ha a mélynyomó hangszórókat a rendszámtábla felé fordítom és fázist fordítok. Az sem mindegy, hogyan van a mélynyomó a csomagtartóban.
Én is így állítottam be. Fázisfordítás nélkül hátulról jött a mély, de utána már tetszett.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #28989 Dátum: 2014.02.11 23:24:50 »
Mikor az enyémet beszerelték és átvettem, olyan rosszul szólt, hogy elmondhatatlan, persze a fickó verte a mellét, hogy ő már mennyi ilyet összerakott stb, de a Kenwood fejen nem vette észre, hogy nem "sub" kimenetre volt állítva a kimenő RCA, hanem "rear"-re, azt mondta majd fader-rel állítgassam a mélynyomó hangerejét, mert ez egy kis gagyi fejegység, na ennyit erről.
LOL! No comment.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

sanyi92

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Carina
« Válasz #28990 Dátum: 2014.02.12 14:37:49 »
hali nem tudnátok segiteni egy toyota carina 2.0 benzines nem tudnátok segiteni a vezérmötengelyek és a vézélés beálitásába ha valaki tud segiteni litszi

sanyi92

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Carina
« Válasz #28991 Dátum: 2014.02.12 14:41:27 »
tudátok segiteni egy toyota 2.0 16 szelepes carinám van vezéléstengelyek beálitása

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28992 Dátum: 2014.02.12 19:24:38 »
tudátok segiteni egy toyota 2.0 16 szelepes carinám van vezéléstengelyek beálitása

Üdv!

Próbáld meg, hátha ez a leírás jó lesz, 4 részes tömörítve:
http://data.hu/get/7413528/4_ENGINE.zip
http://data.hu/get/7413549/4_ENGINE.z01
http://data.hu/get/7413546/4_ENGINE.z02
http://data.hu/get/7413553/4_ENGINE.z03

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28993 Dátum: 2014.02.12 20:17:47 »
Volt egy kis karbantartásom.Azt vettem észre hogy hidegben,elég lustán töröl az ablaktörlőm,Egy pár nap múlva reggeli induláskor,kézzel rá kellett segíteni,és csak akkor indult el.Úgyhogy kiszereltem a komplett motort,mechanikát.sajnos a karok tengelyeit nem lehet szétszedni,így kiszerelve,az ablaktörlőt bekapcsolva,működés közben fújtam be,a motor tengelyével együtt.A csuklókat is  befújtam,és a motor,fogaskerekéből kimostam a régi,elég kemény zsírt,kapott frisset.Kapott egy kis drótkefét,meg spray-t a kar bordája is mert alig tudtam levenni.Egyébként ezért levettem a motorháztetőt is mert útban volt.Összerakás után,szépen könnyedén,indul,jár.Ősszel vettem rá hagyományos Denso ablaktörlőket.Gyönyörűen törölnek.Tettem már pár autóra,de mindenki nagyon meg van elégedve vele.De mit is várhatnánk,a dobozon:MADE IN JAPAN.Előtte Bosch-t,valeot használtam,de ez fényévekkel jobb.Talán még a Champion volt jó,de ennyire nem.Ja és ha már szét volt dobálva,tettem egy alurácsot,a fűtőmotor szívónyilására,mert a falevelek rendszeresen bekerültek a motorba.egyébként ezt a spray-t használtam:https://www.distrelec.com/ishopWebFront/catalog/product.do?language=hu&shop=HU&series=1&id=01&node=DC-26608&artView=true&productNr=953508
Szép munka! Gratula! Nekem is meg kellene csinálni, mert már szintén lassú az ablaktörlőm, de most a hidegben nincs hozzá kedvem, majd tavasszal.
Amikor ónos eső esett és indultam munkába, hát az ablaktörlőim meg sem mozdultak, na gondoltam befagytak és tuti kinyomta a biztosítékot a motor, de amikor beértem megpróbáltam ismét működtetni és láss csodát, úgy néz ki, hogy addigra kiolvadt és hibátlanul törölt. Öngyógyuló Carina! Bezzeg a régi autóimba ilyenkor mindig kellett a biztosíték csere vagy ablaktörlő motor csere.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #28994 Dátum: 2014.02.13 14:26:39 »


    Sziasztok

    Faternak van egy Corsája amivel valami nem stimmel :huh:

    Az autó adatai:

    Opel Corsa C 1.0 12V Benzines 2004 es,Z10XEP Motorkóddal

    Hibajelenség a következő:

    Időnként hideg motornál álló helyzetben indítás után pár perccel (mikor beáll az alapjárat) gondol egyet és megáll egy henger a háromból :icon7: és világít a motorkontroll lámpa

    Cserélt cuccok:gyerták valamint gyújtástrafó pipástól

    A szervízben gőzük nincs,hogy mi a baj!

    Esetleg tudtok segíteni? :o

Today Tomorrow Toyota