Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795757 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #28920 Dátum: 2014.02.09 18:55:37 »
Azért ez nem ugyanolyan, mint amit én vezettem, épphogy hasonlít csak egy kicsit... ;) Nyilván én sem látom ANNYIRA rondának, ahogy egyetlen hozzáértő sem, de ez csakis azért van, mert a belső értékei megszépítik. :) Laikus ember nem értené mi kerül ezen sokba.
Amúgy ezek az SC filmek bizony, hogy nem rosszak. :) Javaslom, hallgassunk is meg egy kis éneket a szóba került tárgytól, 20V módra...:


Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #28921 Dátum: 2014.02.09 18:57:57 »
Remélem sikerül találnod egy jó Carinát!

Köszönöm, remélem én is, hogy mielőbb megkaparinthatok egyet, annyira elszánt vagyok, hogy Haynes szerelési könyvet már most beszereztem.  :whistling:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28922 Dátum: 2014.02.09 19:05:24 »
Köszönöm, remélem én is, hogy mielőbb megkaparinthatok egyet, annyira elszánt vagyok, hogy Haynes szerelési könyvet már most beszereztem.  :whistling:
Papíron?
Van még pár dok, ha kell, jelezz  :)

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #28923 Dátum: 2014.02.09 19:25:22 »
Papíron?
Van még pár dok, ha kell, jelezz  :)
Igen, papíron, hogy majd hordhassam az autóban, a Celicámban is mindig benne van, hátha egyszer útközben lenne rá szükség. :)
Bármi jöhet, köszönöm szépen! ;)
matenak@hotmail.com

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28924 Dátum: 2014.02.09 19:30:56 »
Igen, papíron, hogy majd hordhassam az autóban, a Celicámban is mindig benne van, hátha egyszer útközben lenne rá szükség. :)
Bármi jöhet, köszönöm szépen! ;)
matenak@hotmail.com
Öööö, ennél kissé nagyobb mennyiségű a cucc.
Bár van, amit elbír egy email is, de az elég kevés.
Múltkor egy fórumtársnak dropboxra ment fel 2 giga.

Hála Istennek eddig bejött, hogy karbantartás mint megelőző javítás, és sehol sem kellett szerelni házon kívül.

Matenak

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 211
Re:Carina
« Válasz #28925 Dátum: 2014.02.09 19:51:29 »
Még nekem sem kellett az 5 év alatt, én is csak karbantartásra használtam, de ki tudhatja, ez egy gép, ami bár megbízhatóbb, mint az ember, de nem a végtelenségig. :)
Hátőőő, bárhonnan letöltöm, ha ez úgy működik, hogy megadsz egy linket, köszönöm. De ha nekem kell bármit tennem, akkor is szólj, elnézést a bénázásért!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28926 Dátum: 2014.02.09 20:02:38 »
...Amúgy ezek az SC filmek bizony, hogy nem rosszak. :) Javaslom, hallgassunk is meg egy kis éneket a szóba került tárgytól, 20V módra...:

Köszi a linket, ezt még nem láttam. Na ezt nevezem én is szórakozásnak!  :clap: Mi is ezt élvezzük, öcsémmel.
Azt a piros leesett lökhárítót, meg gyorsan felvenni az útról, vissza a helyére duck tape-pel meg gyors-kötözővel, azt had szaladjon...  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28927 Dátum: 2014.02.09 20:23:05 »
Még nekem sem kellett az 5 év alatt, én is csak karbantartásra használtam, de ki tudhatja, ez egy gép, ami bár megbízhatóbb, mint az ember, de nem a végtelenségig. :)
Hátőőő, bárhonnan letöltöm, ha ez úgy működik, hogy megadsz egy linket, köszönöm. De ha nekem kell bármit tennem, akkor is szólj, elnézést a bénázásért!
Az volt a legegyszerűbb, hogy a Fórumtárs regisztrált a dropbox-on, megadta a belépési adatait, én beléptem, és feltöltöttem a dolgokat. Azóta sem léptem be a nevével  :) Én nem akarok regisztrálni.
De ha a közelben laksz (Baranya-Tolna), szívesen feldobom pendrive-ra, az kevésbé komplikált, hamarabb megvan.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28928 Dátum: 2014.02.09 20:28:06 »
Itt ömlik az eső, ahelyett, hogy hó esne...

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28929 Dátum: 2014.02.09 20:37:06 »
Szerintem ha kicserélném a hátsó lengéscsillapítókat Kayaba gázosakra, az enyém is így állna  :yes:

Roli

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Carina
« Válasz #28930 Dátum: 2014.02.09 23:41:31 »
Sziasztok! Jól emlékszem hogy múltkor írta valaki hogy a nipparts lengőkar silent egy évig bírta utána cserélnie kellett? :hmmmm: Milyen fajta silentet ajánlotok?
vd1234! Múltkor olvastam hogy a váltóolajat akarsz cserélni eneos gear oil 75W-90-re GL5. Ne tedd! Én nyáron mikor megvettem a kocsim nagyon kafa volt a váltója majd lecseréltem a váltóolajat mondván hogy ki tudja mikor cserélték le benne.3000km se mentem vele és muszáj volt lecserélnem mert úgy elkezdett ragadni a váltóm hogy ilyedtemben elszaladtam venni egy kuplung szettet ami később kiderült hogy teljesen felesleges volt mert a gyári kuplungom még kb 70% os volt,igaz a kinyomócsapágy már nyiszorgott de még nem volt vészes.De ha már megvettem kicseréltük az egész szettet.Összeraktuk persze ragadt tovább a GL5ös olajtól.Total Car-nak van az olajdoki topicja ott azt olvastam hogy hiába van sok régebbi kocsinak a kezelésijébe benne hogy GL4 vagy GL5. A GL5öt nem ajánlja mert annak teljesen más az adalékolása és azt inkább hidakba,difikbe és újabb automata váltókba való.Az ő ajánlására vettem valvoline max life MTF 75W-90. GL4 es olajat a verdába és olyan "finom" lett a váltó hogy ilyen váltót én még nem láttam.Nagyon meg vagyok vele elégedve.Igaz nem olcsó az olaj mert 3150ért tudtam akciósan beszerezni literjét de nekem megérte.Az egyik kollegámnak suzuki swiftje van és ő is így járt a GL5ös olajjal.Neki is elkezdett ragadni a váltója nagyon.
GL4 forevör  :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #28931 Dátum: 2014.02.10 08:15:31 »
Hát, nálam az Avéba mér beleszaladt úgy 15000km a váltóolajcsere óta, én nem vettem észre semmi rosszat. Egyszerűen úgy teszi a dolgát, ahogy az ember elvárja. Igaz, nálam a C25-ös váltó eltérhet az 1,6-os Carina váltójától, nem tartom kizártnak, hogy utóbbinál kevésbé érződik jónak.

Elvileg a Carinába is és az újabb típusokba is a gyári Toyota 75W váltóolaj a legjobbnak mondott.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28932 Dátum: 2014.02.10 08:31:45 »
Sziasztok! Jól emlékszem hogy múltkor írta valaki hogy a nipparts lengőkar silent egy évig bírta utána cserélnie kellett? :hmmmm: Milyen fajta silentet ajánlotok?
vd1234! Múltkor olvastam hogy a váltóolajat akarsz cserélni eneos gear oil 75W-90-re GL5. Ne tedd! Én nyáron mikor megvettem a kocsim nagyon kafa volt a váltója majd lecseréltem a váltóolajat mondván hogy ki tudja mikor cserélték le benne.3000km se mentem vele és muszáj volt lecserélnem mert úgy elkezdett ragadni a váltóm hogy ilyedtemben elszaladtam venni egy kuplung szettet ami később kiderült hogy teljesen felesleges volt mert a gyári kuplungom még kb 70% os volt,igaz a kinyomócsapágy már nyiszorgott de még nem volt vészes.De ha már megvettem kicseréltük az egész szettet.Összeraktuk persze ragadt tovább a GL5ös olajtól.Total Car-nak van az olajdoki topicja ott azt olvastam hogy hiába van sok régebbi kocsinak a kezelésijébe benne hogy GL4 vagy GL5. A GL5öt nem ajánlja mert annak teljesen más az adalékolása és azt inkább hidakba,difikbe és újabb automata váltókba való.Az ő ajánlására vettem valvoline max life MTF 75W-90. GL4 es olajat a verdába és olyan "finom" lett a váltó hogy ilyen váltót én még nem láttam.Nagyon meg vagyok vele elégedve.Igaz nem olcsó az olaj mert 3150ért tudtam akciósan beszerezni literjét de nekem megérte.Az egyik kollegámnak suzuki swiftje van és ő is így járt a GL5ös olajjal.Neki is elkezdett ragadni a váltója nagyon.
GL4 forevör  :yes:

Üdv!

Köszi a tippet!
Nem tudom, hogy pontosan mit jelent, hogy ragad a váltó?

Erről a váltóolajról van valakinek tapasztalata:
Meguin megol Mehrzweckgetriebeoel GL 4 SAE 75W-90 ?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #28933 Dátum: 2014.02.10 08:33:31 »
Hát, nálam az Avéba mér beleszaladt úgy 15000km a váltóolajcsere óta, én nem vettem észre semmi rosszat. Egyszerűen úgy teszi a dolgát, ahogy az ember elvárja. Igaz, nálam a C25-ös váltó eltérhet az 1,6-os Carina váltójától, nem tartom kizártnak, hogy utóbbinál kevésbé érződik jónak.

Elvileg a Carinába is és az újabb típusokba is a gyári Toyota 75W váltóolaj a legjobbnak mondott.

Sima 75w? Ki tudja, hogy ez gyakorlatilag mehet-e a Carinába?
Más gyártó hasonló jellemzőjű 75w olaját próbálta esetleg valaki a Toyota helyett, nem tudod ?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #28934 Dátum: 2014.02.10 08:52:25 »
Sima 75w? Ki tudja, hogy ez gyakorlatilag mehet-e a Carinába?
Más gyártó hasonló jellemzőjű 75w olaját próbálta esetleg valaki a Toyota helyett, nem tudod ?
Ezt nem tudom, de a Toyota márkaszervizek is visszaállnak a korábbi Toyota típusok esetében a sima 75W-re és elmondásuk szerint ezzel megszűntek a panaszok az akadásra. Nekem asszem 4év/60.000km van előírva cserére, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a következő cserénél ezt a 75W-set rakatom bele, de addig akár az Eneos is bizonyíthat annyit, hogy maradok mellette.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i